حسینی: استفاده از منابع نفتی برای جبران کسری هزینه‌های جاری در لایحه بودجه ۹۹
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
حسینی: استفاده از منابع نفتی برای جبران کسری هزینه‌های جاری در لایحه بودجه ۹۹

حسینی: استفاده از منابع نفتی برای جبران کسری هزینه‌های جاری در لایحه بودجه ۹۹

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره لایحه بودجه سال ۹۹، گفت: مهم‌ترین بخش درآمدهای عمومی موضوع درآمدهای مالیاتی است که در لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۳۰ درصد رشد داشته و از ۱۲۶ هزار میلیارد تومان به ۱۹۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

نماینده مرم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که دولت سازوکار مناسبی برای وصول مالیات فراهم نکند، در سال آینده در بخش وصول درآمدهای مالیاتی با مشکل روبه رو شده و کسری خواهد داشت.

وصول درآمد ۵۰ هزار میلیارد تومانی از محل فروش اموال منقول و غیرمنقول با اما و اگر همراه است

وی اظهار کرد: بخش تملک دارایی سرمایه‌ای لایحه بودجه سال ۹۹ از دو بخش تشکیل شده است؛ نخست ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و دوم ۵۰ هزار میلیارد تومان از فروش اموال منقول و غیرمنقول دولت، این در حالی است که در بودجه سال ۹۸ برای فروش اموال منقول حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد اما این اعتبار تاکنون محقق نشده است بنابراین وصول درآمدهای این بخش در سال ۹۹ با اما و اگرهمراه است.

مهم‌ترین بخش درآمدهای عمومی موضوع درآمدهای مالیاتی است که در لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۳۰ درصد رشد داشته و از ۱۲۶ هزار میلیارد تومان به ۱۹۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: برای تملک دارایی مالی لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۱۲۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که نسبت به سال‌های گذشته رشد بسیاری دارد. این بخش از ۸۰ هزار میلیارد تومان فروش اسناد و اوراق خرانه -که مغایر با قانون برنامه ششم است-، فروش ۱۱ هزار میلیارد تومان سهام -که در شرایط کنونی تحقق آن غیرممکن به نظر می‌رسد- و ۳۰ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی- که تشکیل شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

منابع پیش‌بینی شده در لایحه بودجه سال ۹۹ پایدار نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس ادامه داد: از آنجایی منابع در لایحه بودجه سال ۹۹ از پایداری برخودار نیست، کسری بودجه در حوزه پرداخت‌ها دیده می‌شود.

وی افزود: میزان هزینه‌های جاری در لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۳۶۷ هزار میلیارد تومان است که اگر به دنبال تامین آن از درآمدهای عمومی باشیم تراز منفی ۱۰۷ هزار میلیارد تومانی ایجاد می‌شود.

حسینی ادامه داد: بخش هزینه‌ای تملک دارایی سرمایه‌ای در لایحه بودجه سال ۹۹ حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بیش‌بینی شده و از آنجایی که در این لایحه بخش درآمدی تملک دارایی سرمایه‌ای ۹۹هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است بنابراین ۲۸ هزار میلیارد تومان تراز مثبت ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد: در لایحه بودجه سال ۹۹ در بخش تملک دارایی مالی فقط بازپرداخت اوراق حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که با ۱۲۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده در بخش درآمدی تراز مثبت ۷۷ هزار میلیارد تومان ایجاد می‌شود، بنابراین می‌توان از تراز مثبت ایجاد شده در بخش‌های تملک دارایی مالی و تملک دارایی سرمایه‌ای، ۱۰۷ هزار میلیارد تومان، کسری اعتبارات هزینه‌ای را جبران کرد یعنی برای جبران کسری از منابع نفتی استفاده می‌شود.

لایحه بودجه ۹۹ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با بیان اینکه احتمال عدم وصول درآمدها در لایحه بودجه سال ۹۹ بسیار است، ادامه داد: براساس بررسی‌ها دولت با بودجه در نظر گرفته شده برای سال ۹۹ حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری خواهد داشت که باید با اقدامات کارشناسی بیشتر اعداد بودجه را واقعی‌تر کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

عصبانیت از کابوس حضور میلیونی مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دیروز روزی خاص بود هم برای مردم و هم برای خبرنگاران، پوشش لحظه به لحظه حضور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و سخنان و خطبه‌های قاطع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که علاوه بر تیتر‌های مختلف رسانه‌ها، همزمان زنده از برخی شبکه‌ها نیز منعکس شد. فرانس ۲۴، علاوه بر بخش انگلیسی در بخش فرانسوی نیز با قطع برنامه‌های خود به گوشه‌ای از این حضور و بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت. شبکه‌های عربی نیز همزمان خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب را پوشش دادند. حضور دیروز مردم را هم نمی‌بینند و روزشمار نابودی این حضور و انقلاب مردم را به راه می‌اندازند یا سخنان رهبر معظم انقلاب در حمله به عین الاسد را بزرگنمایی عنوان می‌کنند. کابوس حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام حمایت از راه امام و خط انقلاب، رسانه‌های بیگانه و هدایتگران اصلی آن‌ها را از این روز‌ها کلافه و عصبانی کرده است، آن‌ها که به دنبال ایجاد گسست و شکاف در داخل ایران بودند و اکنون همه رشته‌های خود را پنبه شده می‌بینند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

کمتر دیده شده از زندگی شخصی شهید سلیمانی / وقتی سردار زبان کودکی می‌گشاید + فیلم

رکنا8 دقیقه قبل

اعلام نتایج قرعه کشی مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای در بجنورد

ایسنا13 دقیقه قبل

ایران در مقابل AFC / تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا خشم همه ارکان فوتبال در ایران را برانگیخته است

روزنامه سازندگی13 دقیقه قبل

یک ایرانی رئیس مدرسه پزشکی دانشگاه امپریال کالج شد +عکس

رکنا14 دقیقه قبل

هفته هفدهم لیگ پرتغال؛ توقف ماریتیمو با گلی که امیر عابدزاده در دقیقه ۹۶ خورد

طرفداری14 دقیقه قبل

بازداشت فردی با ادعای اعمال نفوذ در استخدام یک شرکت پتروشیمی ماهشهر

رکنا15 دقیقه قبل