ادامه گذر آقانورالله نجفی منتظر تعیین تکلیف است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
ادامه گذر آقانورالله نجفی منتظر تعیین تکلیف است

ادامه گذر آقانورالله نجفی منتظر تعیین تکلیف است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اصفهان شهردار اصفهان در مورد توقف اجرای طرح گذر آقانورالله نجفی به دلیل پیشنهاد برخی دستگاه‌های اجرایی و سمن‌ها، گفت: در برخی مکان‌ها در شهر چالش‌هایی ایجاد می‌شود که در نهایت باید ببینیم قانون‌گذار چه گفته و کاری کنیم که تصمیمات در راستای جلب رضایت مردم باشد. هم‌اکنون این طرح در تهران و اصفهان در حال پیگیری است تا تعیین تکلیف شود.

قدرت الله نوروزی در پاسخ به پرسش یکی از ساکنان محله بیت الحسین، در مورد تعیین تکلیف ساخت گذر آقانورالله نجفی که سبب دشواری در تردد ساکنان محل شده است، اظهار کرد: این گذر از خیابان نشاط به‌طرف خیابان حافظ امتداد دارد و از پشت مسجد شیخ لطف الله عبور می‌کند. ۳۰۰ متر از این گذر، حدفاصل خیابان نشاط تا بیت الحسین آزادسازی و کف سازی شده است.

شهردار اصفهان افزود: شهرداری اصفهان می‌خواهد این طرح تعیین تکلیف شود اما به دلیل حساسیت‌های میراثی، درصدد هستیم بعد از رفع مسائل، خواسته مردمی در خصوص ساماندهی این گذر هم پیگیری شود. بافت تاریخی و میراثی اصفهان، اجازه برخی اقدامات را نمی‌دهد، این قسمت هم به تاریخی‌ترین بخش شهر نزدیک است و بحث‌های مختلف کارشناسی را به همراه دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، نوروزی با بیان اینکه چگونگی ادامه این طرح در تهران و اصفهان در حال پیگیری است، گفت: بخشی از این طرح، حدفاصل خیابان بیت الحسین تا خیابان حافظ دقیقا پشت مسجد شیخ لطف الله واقع است و کار هم در این بخش متوقف‌شده است.

وی اضافه کرد: همواره در برخی مکان‌ها در شهر چالش‌هایی ایجاد می‌شود که باید ببینیم قانون‌گذار درباره آنچه گفته و تصمیماتی که می‌گیریم هم باید در راستای جلب رضایت مردم باشد. هر اقدامی که در شهرداری انجام می‌دهیم باید با توجه به این اصل باشد که میراث باقی‌مانده از گذشتگان به دست ما رسیده و ما باید پاسدار آن باشیم.

اجرای طرح توسعه حرم زینبیه با فروش اوراق مشارکت

شهردار اصفهان در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان ساکن منطقه ۱۴ در مورد طرح توسعه حرم زینبیه نیز گفت: با توجه به اینکه مجلس اجازه استفاده از اوراق مشارکت برای طرح‌های توسعه حرم امام رضا (ع) و شاه‌چراغ را صادر کرده بود، شهرداری اصفهان پیشنهاد دریافت مجوز فروش اوراق مشارکت ۵۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای طرح توسعه حرم زینبیه را مطرح کرد که اگر در بودجه امسال تصویب شود از این طریق طرح میدان حرم زینبیه را اجرا می‌کنیم. اگر هم این راهکار عملیاتی نشود از ظرفیت مشارکت بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ ورود اجساد شهروندان اوکراینی سانحه هوایی به کی‌یف

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

:: رم- یک روز بدون خودرو در رم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شهرداری رم که در ۴ روز گذشته تردد خودرو‌های دیزل و خودرو‌های بنزینی قدیمی را در سطح شهر ممنوع کرده بود، امروز تردد همه‌ی وسایل نقلیه بنزینی و دیزل را به مرحله اجرا گذاشت. این تصمیم شهرداری رم در روز تعطیلی، با استقبال شهروندان پایتخت روبرو شده و مردم از گذران یک روز کامل بدون خودرو و با پای پیاده و یا با دوچرخه و وسایل نقلیه برقی راضی هستند. شهرداری رم هر سال در فصل زمستان به منظور کاهش آلودگی هوا، طرح ۴ یکشنبه بدون خودرو را به مرحله اجرا در می‌آورد. ممنوعیت تردد خودرو‌های بنزینی و دیزل در داخل شهر رم از ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی تا ۱۲:۳۰ و از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ادامه خواهد داشت. جریمه در نظر گرفته شده برای متخلفان ۱۶۴ یورو اعلام شده است.

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر17 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

نظرها

اخبار بیشتر