از حال و روز بازار جهانی خودرو چه خبر؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. تکنولوژی

از حال و روز بازار جهانی خودرو چه خبر؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
بازارهای جهانی فروش خودرو در بیشتر کشورها و مناطق مختلف جهان با کاهش مواجه شده است.
از حال و روز بازار جهانی خودرو چه خبر؟ - 0

بازارهای جهانی فروش خودرو در بیشتر کشورها و مناطق مختلف جهان با کاهش مواجه شده است.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد که میزان فروش خودرو در بازارهای جهانی چندان وضعیت قابل قبول و مناسبی ندارد و بازار خودرو در بسیاری از کشورهای مهم جهان با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

همانطور که پیشتر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو برآورد و اعلام کرده بودند عوامل مختلفی همچون شرایط مختلف سیاسی، تجاری و اقتصادی که کشورهای مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، موجب کاهش رشد بازارهای جهانی خودرو خواهد شد، به نظر می‌رسد که در نه ماهه نخست سال جاری میلادی همین اتفاق افتاده و حال و روز بازارهای فروش خودرو در مناطق و کشورهای مختلف در جهان چندان مناسب گزارش نشده است.

آنها قبلا پیش بینی کرده بودند که بازار فروش خودرو حداقل در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۹ با افت و کاهش قابل ملاحظه‌ای روبرو خواهد شد که بیشتر آن تحت تأثیر مسائلی همچون احتمال تداوم جنگ تجاری آمریکا با چین و اروپا و افزایش تعرفه‌های گمرکی که در نهایت منجر به افزایش هزینه‌های خودروسازان و رشد قیمت خودرو در جهان می‌شود، خواهد بود.

با نگاه مختصری بر نمودارهای تهیه و منتشر شده از میزان فروش خودرو، می‌توان دریافت که بجز ژاپن و برزیل، سایر بازارهای مهم جهان با رشدی منفی مواجه بوده است.

بر اساس آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت best-selling-cars، نمودارهای زیر از میزان فروش خودرو در بازار مناطق و کشورهای مختلف که از اهمیت بالایی برخوردارند، تهیه و ارائه شده است که در زیر به مروری بر اطلاعات آن خواهیم پرداخت:

از حال و روز بازار جهانی خودرو چه خبر؟ - 8

میزان فروش خودرو در بازار اروپا در بازه زمانی سه ماهه نخست تا سوم سال جاری میلادی، ۱۲ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه ثبت شده بوده است. این بدان معناست که میزان فروش خودرو در بازار کشورهای اروپایی از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی تا پایان فصل سوم آن، با کاهش ۱٫۶ درصدی روبرو شده است.

از دیگر بازارهای مهم و حائز اهمیت صنعت خودرو می‌توان به ایالات متحده آمریکا، ژاپن، چین، روسیه، برزیل و هند اشاره کرد که همواره کارشناسان و تحلیلگران با بررسی آمار و ارقام مربوط به فروش خودرو در بازار کشورهای مذکور، به روند و الگوهای ثابتی دست پیدا کرده و با انتشار آنها در رسانه‌های خبری، سعی دارند به شرکت‌های خودروسازی و تمامی صنایع وابسته به آنها برای افزایش یا کاهش تولیدات آتی هشدار دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

میزان فروش خودرو در بازار روسیه در بازه زمانی نه ماهه نخست سال جاری میلادی، یک میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه بوده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل، یک میلیون و ۲۹۷ هزار و ۴۰۰ دستگاه بوده است. به عبارتی دیگر، بازار خودروی روسیه با یک افت ۲ درصدی در این بازه زمانی مواجه شده است.

در بازار ایالات متحده آمریکا نیز با یک کاهش ۱٫۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸، از ۱۲ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۱۰۰ دستگاه به ۱۲ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسیده است.

در بازار خودروی ژاپن نیز ۳ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۲۰۰ دستگاه در این بازه زمانی به فروش رفته است که نسبت به نه ماهه نخست سال گذشته که معادل ۳ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده، ۲٫۲ درصد رشد و افزایش پیدا کرده است.

برزیل میزبان بیشترین رشد و افزایش در میان بازار کشورهای مهم مشتریان خودرو بوده است به گونه‌ای که میزان فروش خودرو در این کشور واقع در آمریکای جنوبی، از یک میلیون و ۷۸۳ هزار دستگاه به یک میلیون و ۹۴۰ هزار و ۲۰۰ دستگاه رسیده و رشدی معادل ۸٫۸ درصدی را برای خود به صبت رسانده است.

این در حالیست که هند و چین در این بازه زمانی ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، شاهد بیشترین افت و کاهش در میزان فروش خودرو بوده‌اند.

میزان فروش خودرو در بازار هند از دو میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۰۰ دستگاه به دو میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسیده و ۱۶٫۴ درصد کاهش یافته است.

میزان فروش خودرو در چین نیز با یک کاهش ۱۱٫۶ درصدی، از ۱۶ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه به ۱۴ میلیون و ۹۶۳ هزار دستگاه رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گوگل بزرگترین نقشه اتصالات مغزی را منتشر می‌کند +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از انگجت، گوگل موفق شده گام قابل توجهی در نقشه‌برداری از مغز بردارد. این شرکت با همکاری موسسه پژوهشی «جانلیا» (Janelia)، بزرگترین نقشه واضح از اتصالات مغزی را ارائه داده است. این نقشه، یک مدل سه‌بعدی از نورون‌های موجود در مغز مگس میوه است که طیف متنوعی از انواع سلول و چندین ناحیه مغز را به نمایش می‌گذارد. نتیجه این کار، نقشه پیچیده‌ای از مغز است که کمترین میزان اختلال در آن وجود دارد و می‌تواند کاربرد زیادی در ردیابی نورون‌های مغز داشته باشد. اگرچه این نقشه بسیار گسترده است اما فقط یک چهارم از ۱۰۰ هزار نورون موجود در مغز مگس میوه را به نمایش می‌گذارد.

(ویدئو) تصادف مرگبار در اتوبان نیایش

فراروفرارو20 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، از وقوع یک حادثه رانندگی در بزرگراه نیایش خبر داد که دو کشته و سه مصدوم داشت. ملکی گفت: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی و استفاده از سه دستگاه جرثقیل دستی تیفور عملیات رهاسازی را آغاز کردند و بعد از دقایقی هر سه نفر را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند. به گفته وی، خانمی که از داخل خودرو خارج شد زنده بود، اما آسیب‌های وارده شدید بود و دو نفر مرد جوان که در قسمت جلوی خودرو بودند بر اثر شدت جراحات وارده به تأیید عوامل اورژانس جان خود را از دست داده بودند. ملکی اعلام کرد: در نهایت در این حادثه دو مرد جوان فوت شده و سه نفر دچار مصدومیت شدند. خودرو به محل امن منتقل شد و محل ایمن‌سازی و تحویل عوامل راهور شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، از وقوع یک حادثه رانندگی در بزرگراه نیایش خبر داد که دو کشته و سه مصدوم داشت. ملکی گفت: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی و استفاده از سه دستگاه جرثقیل دستی تیفور عملیات رهاسازی را آغاز کردند و بعد از دقایقی هر سه نفر را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند. ملکی اعلام کرد: در نهایت در این حادثه دو مرد جوان فوت شده و سه نفر دچار مصدومیت شدند. خودرو به محل امن منتقل شد و محل ایمن‌سازی و تحویل عوامل راهور شد. جدای از روند حقوقی خواهش می‌کنیم برای اینکه عملیات امدادرسانی مختل نشود و تأخیر در کار آتش‌نشانان ایجاد نشود مسیر حرکت خودروها و محل حادثه را خالی و خلوت نگه دارند تا نیروها بتوانند امدادرسانی کنند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، زمزمه واردات خودرو چند هفته‌ای است که مجددا بر سر زبان‌ها افتاده است و برخی از نمایندگان به دنبال این هستند که واردات مجددا از سر گرفته شود. این در حالی است که دولت در بودجه سال ۹۹ هیچ ردیف درآمدی در قبال واردات خودرو در نظر نگرفته است. این در حالی است که دولت به منظور مدیریت ارز واردات خودرو و برخی کالاهای دیگر ممنوع کرده است. این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه این موضوع به نفع اقتصاد کشور نیست، افزود: دولت از مردادماه ۹۶ مانع واردات خودرو به کشور شد تا بتواند درآمد ارزی کشور را مدیریت کند. این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: در حالی که طرح نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای سنگین سه سال است به دلیل نبود بودجه اجرایی نشده است اختصاص ارز برای واردات خودرو مفهومی ندارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور ایالات متحده، نسبت به همتایان پیشین خود، سابقه فعالیت قابل توجهی در شبکه‌های اجتماعی دارد و یکی از مهمترین بسترهای اجتماعی مورد علاقه وی، توییتر است. به گزارش Factba. se؛ سرویس خدماتی که اطلاعات مربوط به ریاست جمهوری ترامپ را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند، تا ساعت ۴:۲۵ بعد از ظهر روز چهارشنبه، ترامپ پیش از ۱۲۳ پست توییتر منتشر و رکورد پیشین خود را شکست. در سپتامبر سال ۲۰۱۹، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، طرح استیضاح علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را آغاز کرد. اکنون به نظر می‌رسد ماجرای استیضاح برای دونالد ترامپ بیش از حد گران تمام شده است چرا که او در یک روز ۱۲۳ توییت را به موضوع مذکور اختصاص داده است. البته به گزارش Factba. se، ترامپ با ثبت ۱۶۱ پست در ژانویه ۲۰۱۵، رکورد تمام وقت خود برای توئیت‌ها را در یک روز قبل از رئیس جمهوری ثبت کرده است.

چه کنیم که هکرها گوشی‌مان را هک نکنند؟

5+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر