آموزش و پرورش: ۲۰ هزار روحانی در مدارس کشور نماز جماعت اقامه می‌کنند / کمبود روحانی از «مشکلات مادر» مدارس است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. فرهنگ

آموزش و پرورش: ۲۰ هزار روحانی در مدارس کشور نماز جماعت اقامه می‌کنند / کمبود روحانی از «مشکلات مادر» مدارس است

انتخابخبرگزاری انتخاب |
معاون فرهنگی و پژوهشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۱۰ هزار مدرسه در آموزش و پرورش وجود دارد و ۱۷ الی ۲۰ هزار روحانی در مدارس نماز را اقامه می‎کنند.
آموزش و پرورش: ۲۰ هزار روحانی در مدارس کشور نماز جماعت اقامه می‌کنند / کمبود روحانی از «مشکلات مادر» مدارس است - 0

عبدالرسول عمادی عصر بنجشنبه در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان اظهار کرد: در مدرسه در کنار محتوا‌های درسی مضامین دینی نیز قرار دادیم و این را بخشی از برنامه درسی لحاظ کردیم در حالی که دین روح دروس ما است و بخشی از برنامه درسی ما نیست.

وی تصریح کرد: متأسفانه ما همچنان نظام تعلیم و تربیت را آموزشی می‎نامیم این در حال است که نظام ما باید تربیتی باشد و برای گذر از نظام آموزشی به تربیتی طرح سند تحول بنیادین را در دستور کار داریم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش باید از نظام آموزش محور به تربیت محور گذر کند.

عمادی تأکید کرد: هنوز نتوانستیم نگاهی که سند تحول بنیادین دارد را در نظام آموزش و پرورش نهادینه کنیم ما باید به دانش‎آموزان یاد بدهیم چیزی که آن‌ها یاد می‎گیرند برای رسیدن به یک هدف اساسی‎تر است.

وی با بیان اینکه در پیام‌های مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز توجه ایشان را به نوجوانان و جوانان می‎بینیم، گفت: این به معنای آن است که محوریت اصلی در نظام تربیتی باید مبنی بر نماز باشد.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح کرد: هشت الی ۹ سال است که سند تحول بنیادین اجرا شده و آن چیزی که تاکنون از سند اجرا شده ساختاری است و در این بخش توفیق چندانی نداشتیم.

عمادی تأکید کرد: همه باید در راستا تبیین نظری نماز گام برداریم.

معاون فرهنگی و پژوهشی وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه اظهار کرد: ۱۱۰ هزار مدرسه در آموزش و پرورش وجود دارد و ۱۷ الی ۲۰ هزار روحانی در مدارس نماز را اقامه می‎کنند.

علیرضا کاظمی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود منابع و روحانیون از جمله مشکلات مادر مدارس است، افزود: به طور قطع حضور روحانینون به کیفیت نماز در مدرسه کمک می‎کند.

وی با بیان اینکه در ۷۰ هزار مدرسه نماز جماعت اقامه می‎شود، یادآور شد: مدرسه آغاز جذب دانش‎آموزان است و روحانی با نقش پذیری‌هایی که به دانش‌آموز می‎دهد، می‎تواند زمینه‌های جذب دانش‎آموزان را فراهم کند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | ده فرمان تئاتر فجر

همشهریهمشهری1 روز قبل
ایسناایسنا8 ساعت قبل
محققان گروه مهندسی پزشکی دانشگاه علم و صنعت موفق به ساخت دستگاهی بر اساس روش‌های نوین تشخیص پزشکی شدند که توانایی سنجش دقیق و سریع بیماری‌ها را بر اساس روش‌های پیشرفته سلولی و مولکولی دارد. اما با نمونه‌های پیشرفته آن پارامترهای پیشرفته‌تری را می‌توان اندازه‌گیری کرد. نمونه‌های این دستگاه می‌تواند برای تشخیص انواع بیماری‌ها کاربرد داشته باشد. اما در بیماری‌های عفونی وجود آن اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا یکی از راه‌های جلوگیری از شیوع این بیماری‌ها تشخیص سریع آن است. این محققان در این پروژه از دستگاه ساخته شده برای تشخیص نوعی بیماری قارچی استفاده کردند.
فردا نیوزفردا نیوز10 ساعت قبل
بازیگر سریال «مردان آنجلس» گفت: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. خبرگزاری میزان: رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون پیرامون آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: نزدیک به دو هفته در کما بودم و وضعیت بسیار بدی را پشت سر گذاشتم، اما خدا را شاکرم که توانستم کما را پشت سر بگذارم و چند روز پیش از کما بیرون آمدم. وی در همین راستا ادامه داد: معتقدم اگر ذره‌ای نسبت به گذشته بهتر شده باشم از لطف خدا و دعای مردم بوده است، مردم اینقدر به من لطف دارند که همیشه شرمنده آن‌ها هستم. این بازیگر پیشکسوت سینما با اشاره به ادامه روند درمان خود اظهار کرد: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. بازیگر فیلم سینمایی «دکل» دلیل ترخیص خود را اینگونه تشریح کرد: دلیل ترخیصم از سوی پزشکان احتمال بالای ابتلا به عفونت بیمارستانی بود، به همین خاطر هم اکنون خانه‌ام به صورت کامل ایزوله شده تا زخم به وجود آمده عفونت نکند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما امروز ششم بهمن از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری بازدید کرد. به گزارش سینماپرس، عوامل سریال «سلمان فارسی» این روزها در جزیره قشم در حال تصویربرداری سریال هستند. عبدالعلی علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در جزیره قشم، شخصیت این صحابه پیامبر را در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
پیام مازند - هومن گامنو بازیگر سریال «زیرهمکف» و خواننده خندوانه، در گفت و گویی درباره مسائلی نظیر ممنوع التصویری و شروع کار رسمی خود توضیحاتی ارائه داد «گامنو» خواننده خندوانه: هیچ وقت ممنوع‌ التصویر نبودمبازیگر سریال «زیر همکف» گفت: نمی‌دانم این افراد در جریان کارهای من هستند یا خودشان را به آن راه می‌زنند. بخشی از این میزگرد با عوامل سریال «زیرهمکف» و حرف‌های هومن شاهی را مطالعه کنید. البته شما قبل‌تر هم در خندوانه فعالیت کرده بودید؟ - تیتراژ خندوانه و کودک شو را انجام دادم. بیشتر بدانید: حمله تند روزنامه جوان به حضور خواننده «سوسن خانم» در تلویزیون + عکسبیشتر بدانید: وقتی خواننده سوسن خانوم به خندوانه آمد! بیشتر بدانید: خواننده سوسن خانم همه چیز را لو داد: از موسیقی زیرزمینی تا راه یابی به رسانه ملیبیشتر بدانید: مهناز افشار و هومن گامنو در نمایی متفاوت در گلشیفته + عکسمنبع: farsnews. com

نظرها

اخبار بیشتر