نتایج انتخابات انگلیس بسیار ناامید کننده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
نتایج انتخابات انگلیس بسیار ناامید کننده است

نتایج انتخابات انگلیس بسیار ناامید کننده است

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس با بسیار ناامید کننده خواندن نتایج انتخابات انگلیس، از تصمیم خود برای استعفا خبر داد.

اعتمادآنلاین| جرمی کوربین، رهبر کارگر انگلیس امروز (جمعه) در واکنش به پیروزی حزب محافظه‌کار در انتخابات سراسری این کشور، گفت که از سمت خود استعفا می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، کوربین با «بسیار ناامید کننده» خواندن نتایج انتخابات سراسری روز گذشته انگلیس گفت: ‌ «در هیچ کارزار انتخاباتی آتی، من رهبر این حزب (کارگر) ‌نخواهم بود».

صبح امروز با اعلام نتایج رسمی شمارش نیمی از آراء انتخابات سراسری انگلیس، حزب محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور، توانست اکثریت قاطع پارلمان انگلیس را به دست آورده و پیروز انتخابات شود.

به نوشته روزنامه «گاردین» کوربین بدون ارائه تاریخ مشخص برای استعفای خود از رهبری حزب کارگر، می‌گوید فعلا تا زمان گذار این حزب از دوره بازیابی بعد از شکست سختی که در این انتخابات متحمل شد، رهبر این حزب باقی می‌ماند.

تا ساعت ۹:۵۲ صبح (به وقت تهران) که شمارش آراء انتخابات سراسری انگلیس ادامه داشته و فقط تکلیف ۸ کرسی پارلمان این کشور هنوز مشخص نشده، حزب کارگر توانسته ۲۰۳ کرسی را به دست بیاورد.

این در حالی است که حزب کارگر توانسته بود در انتخابات سراسری پیشین انگلیس (ژوئن ۲۰۱۷) تعداد ۲۶۲ کرسی پارلمان این کشور را به دست بیاورد.

فرایند رأی‌گیری در انتخابات سراسری بریتانیا از روز پنجشنبه در چهار کشور انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی آغاز شد. این اولین انتخابات سراسری در انگلیس بود که به دلیل ناتوانی جانسون در تصویب طرح برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا در تاریخ مقرر آن (۳۱ اکتبر - ۹ آبان)، در آخرین ماه سال میلادی (دسامبر) ‌ برگزار شد.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
این رسانه آمریکایی مدعی شد این تهدیدها از طریق شبکه‌های اجتماعی و در بحبوحه تنش در روابط ایران و آمریکا مطرح و باعث شد ارتش آمریکا به اعضای خانواده‌های نظامیان خود هشدار دهد. این رسانه مدعی شد این هشدار بعد از پیام هایی که از طرف نیروهای طرفدار ایران منتشر شده داده شده است. سخنگوی لشکر ۸۲ هوابرد آمریکا به میلیتاری تایمز گفت: خانواده‌ها مواردی از تماس‌های حاوی پیام هایی هشدار دهنده را دریافت کرده‌اند. فاکس نیوز نوشت: یکی از پیام‌های اینستاگرامی که میلیتاری تایمز به آن دست یافته است به طور خاصی تهدیدآمیز قلمداد می‌شود. فاکس نیوز نوشت: وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره حملات سایبری احتمالی از سوی ایران به دلیل حمله آمریکا که به ترور سردار قاسم سلیمانی منجر شد، هشدار داده است.

روسیه و سوریه خواستار خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا شدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن افزایش نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، خروج این نیروها از منطقه را خواستار شدندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، روسیه و سوریه در بیانیه مشترکی، اقدام آمریکا به افزایش نظامیانش را در غرب آسیا محکوم کردند. در این بیانیه که از طرف قرارگاه‌های هماهنگی مشترک دو کشور منتشر شد، آمده است: واشنگتن بر اساس وعده‌ای که داده بود، به جای آنکه یگان‌های نظامی اش را از منطقه خارج کند در پی آن است که با افزایش آمار‌های نظامیانش در منطقه، تنش را افزایش دهد، در شرایطی که با خروج نیروهایش می‌تواند، در پایان دادن تنش در منطقه سهیم باشد. این بیانیه می‌افزاید افزایش تنش که نتیجه ماجراجویی آمریکا در عملیات ترور (سپهبد) شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران است، به چالشی دیگر در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور تبدیل شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق، امروز در پی عمل جراحی آیت‌الله سیستانی به علت شکستگی پا، در نامه‌ای از حال ایشان مطلع شد. دفتر عبدالمهدی در بیانیه‌ای اعلام کرد: عادل عبدالمهدی در تماسی از سلامتی حضرت [آیت‌الله] سیستانی مرجع عالی‌قدر، بر اثر شکستگی ران پا و اجرای عمل جراحی اطمینان یافت. نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق همچنین بر پیگیری‌های مستمر خود و آمادگی دولت عراق برای ارائه بهترین خدمات پزشکی ممکن برای سلامتی آیت‌الله سیستانی تأکید کرد. در همین راستا، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق، امروز در پی عمل جراحی آیت‌الله سیستانی، با نامه‌ای از حال ایشان مطلع شد. نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق همچنین بر پیگیری‌های مستمر خود و آمادگی دولت عراق برای ارائه بهترین خدمات پزشکی ممکن برای سلامتی آیت‌الله سیستانی تأکید کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی با اشاره به شلیک موشک‌های ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق گفت: این اقدام نخستین واکنش ایران به جنایت ترور سردار سلیمانی بود و ابهت و هیبت آمریکا با این ضربه‌ی موشکی فرو ریخت و افسانه شکست ناپذیری آن از بین رفت. خامه یار تاکید کرد: سردار سلیمانی به عنوان یک اسطوره واقعی نزد ملت ایران و ملت‌های منطقه شناخته شده است و از این پس هنرمندان و تحلیلگران درباره ابعاد نظامی و حماسه‌های او خواهند نوشت. وی با اشاره به این نکته که وضعیت پیش از ترور با وضعیت پس از ترور سردار سلیمانی متفاوت است، افزود: ما در مرحله جدیدی قرار گرفته‌ایم و اکنون گروه‌های مقاومت در منطقه در برابر طرح و توطئه‌های آمریکا، آشکارا ایستاده‌اند. خامه یار اضافه کرد: نخستین جایی که پس از حمله آمریکا به عراق مورد سرقت قرار گرفت، موزه ملی این کشور در بغداد بود که بیش از ۱۵ هزار اثر آن ناپدید شد. در موصل عراق، سوریه، افغانستان و فلسطین اتفاق‌های مشابهی را شاهد بوده‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هیچ وطنی با اشغالگری، هیچ حاکمیتی با فساد، هیچ امنیتی با تروریسم و هیچ آزادی با تندروی و افراط‌گری نمی‌ماند. رهبر جریان صدر عراق با تاکید بر حمایت از مبارزات علیه فساد از معترضان خواست به مبارزه علیه فساد ادامه دهند. به گزارش ایسنا به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: ملت عراق و انقلابیون شجاع، به مبارزه علیه فساد ادامه دهید؛ ما با شما هستیم. رهبر جریان صدر عراق خطاب به انقلابیون گفت: هیچ وطنی با اشغالگری، هیچ حاکمیتی با فساد، هیچ امنیتی با تروریسم و هیچ آزادی با تندروی و افراط‌گری نمی‌ماند. مقتدی صدر تظاهرات برای تحقق اصلاحات را زمینه‌ساز از بین بردن ظلم، اشغالگری، فساد، تروریسم و خشونت و نیز برقراری آزادی، صلح و دوستی با همسایگان و عزت دانست.
همشهریهمشهری1 روز قبل
هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، موضوع آزاد رنگی، موضوع شهر، موضوع خلاقه، موضوع گردشگری و موضوع مردم برگزار می‌شود. همچنین آثار برگزیدگان این جشنواره در نمایشگاهی در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در هفتمین دوره جشنواره، در مجموع ۱۶۰۰ دلار جایزه نقدی به همراه نشان‌های فیاپ، PSA، خیام و کمال‌الملک به برگزیدگان اهدا خواهد شد. در این دوره همچنین با حمایت اسپانسرهای جشنواره، جوایز ویژه‌ای در ۳ بخش ویژه شهر تهران، بهترین عکس هوایی و بهترین عکس نجوم اهدا می‌شود. هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام تنها رویداد حوزه عکس در ایران است که با مجوز و استانداردهای فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار می‌شود و نتایج آن در سوابق شرکت‌کنندگان برای دریافت القاب فیاپ و PSA ثبت خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری5 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری5 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری5 روز قبل

پرسپولیس آماده اجرای سیستم جدید؛ ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

نود22 ساعت قبل

سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور / قرار است دلار ارزان شود؟

تجارت‌نیوز22 ساعت قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیما22 ساعت قبل

سریال خواب زده سیروس مقدم را در نت پاک تماشا کنید

فردا نیوز22 ساعت قبل

شرکت ۶۵۰۰ نفر در برنامه‌های قرآنی بناب/ ۲۷ خانه قرآن فعال است

مهر22 ساعت قبل

دستیابی اینتر و رم به توافقی جدیدی برای معاوضه پولیتانو و اسپیناتزولا

طرفداری22 ساعت قبل

حرف روحانی درباره انتخابات مجلس چه بود که جنجالی شد

همشهری22 ساعت قبل