افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
عضو شورای عالی هلال‌احمر گفت: افراد واجد شرایط عمومی و اختصاصی می‌توانند، برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند.

افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است - 1

«فریدون نوری» عضو شورای عالی هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که از سال ۸۴ رییس جمعیت‌هلال احمر از میان افرادی غیر از بدنه این جمعیت انتخاب شده و این امر باعث بروز مشکلاتی شده است. آیا این بار هم فردی خارج از بدنه جمعیت تعیین خواهد شد؟ گفت: ما همه نظرات‌مان را در بیانیه‌ای که از سوی شورای عالی هلال احمر اعلام شده است، بیان کرده‌ایم. این بیانیه در برگیرنده سیاست‌های ما است و هیچ کاری غیر از این انجام نمی‌شود و به غیر از این بیانیه، نظر دیگری نداریم.

وی با اشاره به بیانیه شورای عالی هلال احمر ادامه داد: مقرر شده است؛ براساس مفاد مندرج در جزء ۵ بند ب ماده ۱۰ اساسنامه، افراد واجد شرایط عمومی و اختصاصی که شناخت کافی از ساختار، ماموریت‌های ملی و بین‌المللی و امور مدیریتی و جاری جمعیت، داشتن سابقه فعالیت در سطوح عالی جمعیت هلال احمر و پایبندی به اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر و اصول و اهداف مندرج در اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی، نسبت به تحویل درخواست مکتوب برای کاندیداتوری به همراه رزومه و برنامه کاری خود تا ساعت ۱۴ روز شنبه مورخ ۹۸/۹/۲۳ به دبیرخانه شورای عالی اقدام کنند.

عضو شورای عالی هلال احمر خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که روز شنبه با حضور اعضای شورای عالی برگزار خواهد شد، مدارک تحویلی داوطلبان با حضور متقاضیان، بازگشایی و مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت شورای عالی در همان جلسه دو نفر از افراد واجد شرایط و حائز اکثریت آراء را انتخاب و برابر ضوابط و مقررات مربوطه به ریاست محترم جمهوری معرفی خواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

نوری همچنین در پاسخ به این سوال که به نظر شما با توجه به اختلاس‌هایی که در جمعیت هلال احمر صورت گرفته، ‌ احتمال بازداشت افراد دیگری از مدیران هلال احمر وجود دارد، تصریح کرد: اظهار نظر در این خصوص، در صلاحیت ما نیست، اما به طور حتم هر کسی که تخلف کرده باشد، قانون با او برخورد می‌کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به نظر شما آیا یکی از مواردی که باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود، آیا عدم شایسته‌سالاری و انتصاب افراد از میان بستگان و وابستگان مقامات نیست؟ یادآور شد: هیچ وقت فرد خاصی از مقامی به ما معرفی نشده است و هر کسی که شرایطی عمومی و اختصاصی که در بیانیه اعلام شده است را داشته باشد، می‌تواند به صورت آزاد شرکت کند و در نهایت نفر معرفی خواهد شد. اینکه تصور شود فرد خاصی مد نظر بوده و به جمعیت تحمیل شده، چنین چیزی نیست.

عضو شورای عالی هلال‌احمر درباره پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی و اخذ مالیات از هدایایی که از سوی مردم به جمعیت هلال احمر داده می‌شود، گفت: من چنین چیزی نشنیده‌ام، اما براساس ماده ۱۷ اساسنامه جمعیت، منابع در آمدی جمعیت در ماده ۱۷ تعریف شده است. در این ماده بخشی مربوط به ائانات می‌شود که در این بخش هیچ‌گونه موضوعات این چنینی که شما می‌گویید؛ مطرح شده است، موضوعیت ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نتیجه آزمایش مشکوک ابتلا به ویروس کرونا رئیس و چند عضو شورای شهر تهران مشخص شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: پیرو برگزاری جلسه‌ای با شهردار منطقه ١٣ تهران که مشکوک به ابتلا به ویروس کروناست، تست این اپیدمی انجام شد. لازم بذکر است انجام این تست به‌دلیل رعایت دستورالعمل‌های ایمنی بوده و رییس و سایر اعضای حاضر در جلسه مذکور هیچگونه علائم بیماری ندارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، نوع جدیدی از ماسک در شانگ‌های با استفاده از فناوری نانو توسعه یافته تولید شده است. این ماسک در هوا نفوذ پذیر و در برابر آب مقاوم است. دولت چین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را ۷۶ هزار و ۲۸۸نفر اعلام کرد.
تابناکتابناک1 روز قبل
رد شدن لودر از روی مرد جوان در محوطه معدن سنگ آهن سنگان موجب مرگ او شد. به گزارش ایسنا، مجتبی عطایی برادر فرد فوت شده گفت: برادرم علی اپراتور بود وی هنگام تعمیرات، توسط یک دستگاه لودر در معدن سنگ آهن سنگان خواف زیر گرفته شد و جان خود را از دست داد. هنوز برایمان مشخص نیست که قصور حادثه ازسوی چه کسی بوده است. یونس بهره‌مند مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خواف نیز گفت: فرد حادثه دیده پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخته بود و پیکر وی تحویل خانواده‌اش شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، به دنبال انتشار خبری درباره فوت یک نفر براثر کرنا در استان مرکزی «سیدعلی آقازاده» استاندار مرکزی با تایید این خبر اظهار داشت: متاسفانه یک نفر در استان مرکزی براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد. وی افزود: از تمام مردم استان در شهر و روستا تقاضا می‌کنیم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار دهند و از حضور غیرضروری در اماکن شلوغ و پرازدحام خودداری کنند. استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و دانشگاه‌های استان هم به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در استان بوده است. «سیدمحمد جمالیان» رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز با اشاره به موضوع کرونا ویروس در استان مرکزی اظهار داشت: امروز سه مورد مشکوک جدید ابتلا به کرونا در استان شناسایی شده که باید آزمایشات قطعی آنها انجام شود و به محض اینکه پاسخ تست تاییدی دریافت شود به مردم اطلاع رسانی می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: از مردم درخواست داریم اطلاعات رسمی را از مراجع ذیصلاح دریافت کنند و توجهی به شایعات و شایعه‌پراکنی‌ها نداشته باشند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
۱۶۸ هزار ماسک سه لایه در ۳۲ داروخانه شبانه‌روزی استان قم توزیع شد. ۱۶۸ هزار ماسک سه لایه در ۳۲ داروخانه شبانه‌روزی استان قم توزیع شد. بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مراکز داروخانه‌ای موظف هستند با قیمت ۵۰۰ تومان ماسک‌ها را در اختیار همشهریان قرار دهند. گزارش حاکی است: شهروندان در صورت مشاهده تخلف هر یک از واحدهای داروخانه‌ای موارد را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند. دانشگاه علوم پزشکی استان قم همچنین از توزیع محموله بزرگ و جدید ماسک طی روزهای آینده در سطح استان خبر داده است.

نظرها

اخبار بیشتر