از صدر نشینی‌ «تارهای ممنوعه» تا واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
از صدر نشینی‌ «تارهای ممنوعه» تا واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه

از صدر نشینی‌ «تارهای ممنوعه» تا واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه

ایسناخبرگزاری ایسنا |
از اعلام نتیجه شمارش آرای مردمی در چهارمین روز از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت تا بغض سخنگوی وزارت امور خارجه پس از تماشای یک مستند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران جشنواره سینماحقیقت تا پایان روز چهارم جشنواره، توسط دبیر ستاد جایزه تماشاگران به این شرح اعلام شد:

رتبه اول: «تارهای ممنوعه»؛ کارگردان: حسن نوری، تهیه کننده: افسانه سالاری-حسن نوری

رتبه دوم: «جایی برای فرشته‌ها نیست»؛ کارگردان: سام کلانتری، تهیه کننده: محمد شکیبانیا-محسن شاه محمد میراب

رتبه سوم: «پروژه ازدواج»؛ کارگردان: حسام اسلامی - عطیه عطارزاده و تهیه کننده: اتین دو ریچاد - حسام اسلامی - عطیه عطارزاده

رتبه چهارم: «قرقبان»؛ کارگردان: فتح الله امیری و نیما عسگری، تهیه کننده: فتح الله امیری

رتبه پنجم: «صدسال تنهایی»؛ کارگردان: مهدی فارسی، تهیه کننده: محمدعلی فارسی

آرای تماشاگران به صورت روزانه اعلام می‌شود و جایزه تماشاگران سینماحقیقت از سوی انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران با نظارت نماینده خانه سینما به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اعطا می‌شود.

تنها فیلم‌های بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت در این نظرسنجی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

سه فیلم پر مخاطب روز چهارم جشنواره را بشناسید

سه فیلم پر مخاطب روز چهارم جشنواره برای سانس ویژه روز شنبه ۲۳ آذر مشخص شد.

به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت؛ سه فیلم «خسوف» به کارگردانی محسن استادعلی، «آشو» ساخته جعفر نجفی و «واکس چه» اثر کامران حیدری به عنوان سه فیلم پر مخاطب جهت نمایش در سانس ویژه روز شنبه ۲۳ آذر معرفی شدند.

فیلم «قرقبان» نیز در میان فیلم‌های پر مخاطب روز چهارم جای داشت اما به دلیل این که پیش از این در سانس ویژه اکران شده بود در روز شنبه اکران نخواهد داشت.

سالن نمایش هر کدام از این فیلم‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

زاهدان و اهواز میزبان سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شدند

نمایش فیلم‌های سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت در دو استان زاهدان و اهواز از فردا جمعه ۲۲ آذر ماه آغاز می‌شود.

همزمان با پنجمین روز از برگزاری جشنواره سینماحقیقت در پردیس سینمایی چارسو، برخی از فیلم‌های این دوره از جشنواره روز جمعه ۲۲ آذر در استان‌های زاهدان و اهواز روی پرده می‌روند.

«صحنه‌هایی از یک جدایی» به کارگردانی وحید صداقت، «تنها چند متر» ساخته حجت طاهری، «ماهر» کاری از مسعود دهنوی، «پروژه ازدواج» به کارگردانی حسام اسلامی و عطیه عطارزاده، «خانه سنگی» ساخته محمدعلی یزدان پرست، «آنها» به کارگردانی رضا عبیات، «قیچی» ساخته الناز دیبافر در استان زاهدان روی پرده می‌روند.

فیلم‌های «روایت سیل» به کارگردانی مصطفی شوقی، «قرقبان» ساخته فتح‌الله امیری و نیما عسگری، «آبشار» به کارگردانی علی شهابی‌نژاد و «جمیله» ساخته محمدباقر شاهین، «خانه سنگی» به کارگردانی محمدعلی یزدان پرست، «آن‌ها» اثر رضا عبیات، «قیچی» ساخته الناز دیبافر در استان اهواز برای مخاطبان به نمایش در می‌آیند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

واکنش سید عباس موسوی به یک مستند

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه و مدیرکل دیپلماسی عمومی که برای دید مستند «گلوله باران» اثر مرتضی پایه شناس در پردیس سینمایی چارسو حاضر شده بود، پس از تماشای این مستند که با بغض سخن می‌ گفت، عنوان کرد: حقیقت ماجرای جنگ سوریه را با این مستند لمس کردیم. بیننده با تماشای این فیلم به داخل جنگ می‌رود و با رزمندگان همذات پنداری می‌کند.

او اضافه کرد: با دیدن «گلوله باران» بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم. تک تک مخاطبانی که برای دیدن این مستند آمده بودند هم بسیار متاثر بودند. امیدوارم شبیه این مستندها بازهم ساخته شود.

موسوی با اشاره به اینکه با دیدن مستند «گلوله باران» یاد یکی از صحنه‌های جنگ افتاده است، بیان کرد: من سال ۶۷ و اواخر سال‌های جنگ در عملیات بیت المقدس ۷ در منطقه شلمچه اتفاقی مشابه یکی از صحنه‌های این مستند برایم افتاد. در محاصره عراقی‌ها بودیم که به ما دستور عقب نشینی دادند و این صحنه عقب نشینی با دیدن «گلوله باران» برایم تکرار شد و من را بسیار تحت تاثیر قرار داد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این سوال که جشنواره سینماحقیقت در دیده شدن مستندهایی چون «گلوله باران» چه تاثیری دارد؟ گفت: حضور جشنواره‌ای مانند سینماحقیقت که به طور کامل به حوزه مستند می‌پردازد؛ در کنار سایر جشنواره هایی که در ایران و دیگر کشورها داریم، به دیده شدن اینگونه کارهای حقیقی و مستند که روایتگر واقعی موضوعی هستند و دیالوگ و جلوه ویژه خاصی ندارند، بسیار کمک می‌کند.

موسوی در پایان با اشاره به حضورش در وزارت خارجه و فعالیت‌های بین المللی‌اش، از درخشش مستندها در جشنواره‌های بین‌المللی ابراز خرسندی کرد و گفت: یکی از وظایفی که ما به عنوان مرکز دیپلماسی عمومی در وزارت خارجه، داریم این است که آنچه که در سینمای ایران می‌گذرد را به سایر کشورها نشان دهیم و این آثار را به جشنواره‌های بین المللی بفرستیم، چون هنر و آثار ایرانی، زبان گویای ماست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

رونمایی از آنونس «مردن در آب مطهر» برادران محمودی

ایلناایلنا1 روز قبل
آنونس فیلم سینمایی برادران محمودی در آستانه نمایش در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد. به گزارش ایلنا، آنونس فیلم سینمایی «مردن در آب مطهر» به کارگردانی و نویسندگی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی توسط محمد واحد ساخته شده است و اولین نمایش این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. «مردن در آب مطهر» ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۹:۳۰ در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه نمایش داده می‌شود. علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق علیرضا آرا، امیررضا رنجبران، خیام وقار، پیمان مقدمی، مهتاب جعفری، فرید اسحاقی، فاطمه شکری، محیا رضایی، فاطمه میرزایی و علیرضا مهران بازیگران این فیلم هستند. عاشقانه تازه برادران محمودی قصه چند جوان مهاجر افغان را روایت می‌کند که قصد رفتن به اروپا رادارند.

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری1 روز قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

موسیقی متن فیلم کوچ‌نشین‌ها؛ دیمیتری تیومکین

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «کوچ نشین‌ها / The Sundowners» به کارگردانی فرد زینمان محصول سال ۱۹۶۰ است. دبورا کار، رابرت میچام، پیتر اوستینوف، گلینیس جونز و دینا مریل مقابل دوربین جک هیلیارد بازی کردند. دیمیتری تیومکین موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

نظرها

اخبار بیشتر