شمار قربانیان آنفلوآنزا در گلستان به ۱۰ تن رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سلامت

شمار قربانیان آنفلوآنزا در گلستان به ۱۰ تن رسید

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
شمار قربانیان آنفلوآنزا در گلستان به ۱۰ تن رسید - 0

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تایید جان باختن ۱۰ تن به سبب ابتلای قطعی به آنفلوآنزا در این استان گفت: بستری افراد مبتلا به این بیماری هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل یکصد نفر کمتر شد.

سراج الدین عارف نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموع تعداد بستری شدگان به سبب ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در گلستان به رقم یک هزار و ۲۰۰ نفر رسید این در حالی است که آمار بستری شدگان در مراکز درمانی از ۳۰۰ نفر در هفته قبل به ۲۰۰ نفر کاهش یافت.

وی با اشاره به ابتلای ۹۰ درصد فوت شدگان و نیمی از افراد بستری شده به انواع بیماری‌ها گفت: استمرار نکات پیشگیری تا پایان فصل سرما ضرورت دارد و غفلت و یا حس امنیت بهداشتی کاذب موجب فراگیری مجدد این بیماری خواهد شد.

عارف نیا به تعطیلی مدارس گلستان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این تصمیم با هدف جلوگیری از گسترش این بیماری گرفته شده و موثر بود.

وی از والدین و مسوولان مدارس خواست در صورت ابتلای دانش‌آموزان به بیماری آنفلوآنزا اجازه دهند در منزل استراحت کنند و غیبت آن‌ها موجه اعلام شود.

خبری: تازه ترین اخبار پزشکی

وی ادامه داد: گروه‌های در معرض خطر مانند سالمندان، زنان باردار و بیماران قلبی، فشارخون بالا، دیابت، مصرف‌کنندگان داروهای ضد ایمنی و بیماران شیمی‌درمانی حتما در صورت مشاهده مشکلات شدید تنفسی به پزشک مراجعه و از خوددرمانی اجتناب کنند.

عارف نیا ادامه داد: نمودار همه گیری آنفلوآنزا در گلستان رو به کاهش است و برای فروکش کردن کامل موج آنفلوانزا در این شرایط بهترین کار این است که مردم توصیه‌های بهداشتی شامل رعایت بهداشت فردی به ویژه شست و شوی مکرر دست‌ها با آب و صابون را رعایت کنند و در صورت ابتلا به علایم آنفلوآنزا، استراحت کافی، نوشیدن مایعات فراوان و پرهیز از حضور در جمع را رعایت کنند و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند.

آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است.

اداره کل آموزش و پرورش گلستان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا، هفته گذشته مدارس این استان را تعطیل کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
موضوع آفلاتوکسین در مواد غذایی موضوعی جهانی است، حداقل چهار دهه نقل محافل علمی و فنی است و بررسی روند آن در ایران نشان می‌دهد در همه سال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است. در همه سال‌های اخیر تلاش شده است میزان آفلاتوکسین در محصولات غذایی کاهش یابد و حتی مروری بر مطالعات نشان می‌دهد این میزان در مواد غذایی از جمله لبنیات تولید داخل روند کاهشی داشته است. بسیاری از محصولات غذایی و لبنی ما با پاس کردن همین استانداردها به خارج از کشور صادر می‌شود، البته کسی مدعی حذف آفلاتوکسین نیست. البته مطالعات قبلی صرفا مطالعات اولیه بوده و نتیجه گیری دقیق نیاز به مطالعات ثانویه دارد که باید در آینده انجام شود. خوشبختانه با بازرسی‌های انجام شده توسط سازمان دامپزشکی و سازمان غذا دارو در حال حاضر آلودگی معناداری در شیر و فرآورده‌های لبنی وجود ندارد و لذا جای نگرانی برای مصرف لبنیات و سبزیجات وجود ندارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز20 ساعت قبل
در مراحل خواستگاری بودم که فهمیدم با سه پسر به غیر از من نیز ارتباط داشته است. پایه اول تمایل یا همان عشق است که باعث می‌شود ما با استفاده از آن به همسرمان تمایل داشته باشیم و بخواهیم با وی ارتباط برقرار کنیم و احساس خوبی از بودن در کنارش داشته باشیم. پایه سوم، تعهد است که وجود آن عامل ایجاد اعتماد در زوج هاست و باعث می‌شود که رابطه چارچوب داشته باشد. هم صحبتی با دوستان و آشنایان متاهل‌تان که زندگی مشترک موفقی دارند، کمک زیادی در این حوزه به شما می‌کند. شک داشتن می‌تواند زمینه ساز تهمت و توهین شما به طرف مقابل شود و رابطه در این حالت آسیب جدی می‌بیند.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
سخنگوی سازمان انتقال خون با تاکید بر لزوم افزایش اهدای خون جوانان بالای ۱۸ سال، گفت: در حال حاضر بیشترین اهداکنندگان خون در کشور در سنین ۲۶ تا ۳۵ سال قرار دارند. وی با اشاره به ترکیب سنی اهداکنندگان خون در کشور، اظهار کرد: ۱۷ درصد اهداکنندگان خون در کشور افراد دارای سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی هستند. همچنین سه درصد از اهداکنندگان خون در کشور در سنین بین ۵۶ تا ۶۰ سال قرار دارند. حاجی‌بیگی با بیان اینکه بنابراین بیشترین اهداکنندگان خون در کشور در سنین ۲۶ تا ۳۵ سال هستند، ادامه داد: باید توجه کرد که مشارکت جوانان یکی از موضوعات مهم در اهدای خون محسوب می‌شود. در حین مراجعه نیز افرادی که برای بار اول جهت اهدای خون مراجعه می‌کنند، باید کارت ملی همراهشان باشد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
در میان ۱۰ کشور خاورمیانه، ایران رتبه آخر را از لحاظ میزان وجود سم آفلاتوکسین در شیر دارد اما بر اساس تحقیق انجام شده ۳۳ درصد شیرهای عرضه شده در کشور به سم آفلاتوکسین آلوده بوده‌اند. بر اساس گزارش‌های موجود، میزان سم آفلاتوکسین موجود در شیر‌های تولید شده در استان تبریز ۶۲ درصد، مشهد۵ درصد، شیراز ۱۷ درصد، ساری ۶۰ درصد و اردبیل ۳۳ درصد است. هیچ‌کس مدعی حذف آفلاتوکسین نیست اما هر محصولی که نشان سیب سبز سازمان غذا و دارو را دارد، ایمنی و سلامت آن قابل تایید است. شهریور ماه امسال، نظر افضلی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: «سبوس باید در جیره غذایی دام‌ها قرار بگیرد. قیمت هر کیلوگرم سبوس ۸۰۰ تومان تعیین شده اما بسیاری از کارخانه‌ها این محصول را با قیمت یک هزار و ۲۰۰ تومان به دامداران تحویل می‌دهند.
الفالف11 ساعت قبل
افت تحصیلی، ترک تحصیل و بیزاری از مدرسه و محیط آن، از عوامل خطر مصرف مواد در نوجوانان است. امید به آینده‌‌ای درخشان با پرهیز از مصرف موادمخدر و روانگردان‌ها محقق می‌گردد لذا از موادمخدر دوری کنید. والدین نوجوانانی که نسبت به مصرف مواد دغدغه دارند، فرزند آنها کمتر به سمت مصرف مواد خواهد رفت. تحقیقات نشان می‌دهد نظارت والدین می‌تواند از مصرف مواد توسط نوجوان جلوگیری نماید. آیا می‌دانید عوارضی که مصرف مواد طی ۱۰ دقیقه اول مصرف، بر بردن فرد تحمیل می‌کند تا ماه‌هاه جبران‌پذیر نیست.

نظرها

اخبار بیشتر