بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اقتصادی
بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

اگر وقت زیادی برای خوابیدن ندارید و می‌خواهید در طول روز چرت نزنید، باید به قهوه و قهوه ساز پناه ببرید. در این مطلب بهترین قهوه سازهای 2019 را معرفی کرده‌ایم.

از نظر تئوری قهوه سازها ماشین‌های ساده‌ای هستند، به این نحو که شما پودر قهوه و آب آن‌ها را تامین و صبر می‌کنید تا این دستگاه‌های جادویی با کمک دو عامل زمان و گرانش قهوه لذیذ شما را تهیه کنند. این روال ساده به نظر می‌رسد، اما در عمل اینگونه نیست. بیشتر قهوه سازها در دنبال کردن همین روال ساده با مشکل مواجه می‌شوند. بعضی از این تجهیزات آشپزخانه نمی‌توانند آب را به اندازه کافی داغ کنند، بعضی در دم کردن قهوه ناموفق هستند و بعضی دیگر هم صرفا در سوزاندن قهوه مهارت دارند.

به بیان ساده تعداد کمی از قهوه جوش‌ها می‌توانند رسالت خود را به درستی انجام دهند و اغلب قیمت گرانی دارند، اما استثناهایی هم وجود دارند که قیمت مناسبی دارند و به همین دلیل معرفی آن‌ها ارزشمند است. برای مثال می‌توانید با پرداخت ۴۹۵ دلار یک قهوه ساز تمام اتوماتیک ریشیو ایت بخرید که به اندازه کارایی منحصربفردش در تهیه قهوه زیبا هم است. در این نوشتار به معرفی بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ جهان پرداخته‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ بازار در یک نگاه

بهترین قهوه ساز از هر نظر: بوناویتا کانسربهترین قهوه ساز قابل برنامه ریزی: کوئیزین آرت دی سی سی – ۳۲۰۰بهترین قهوه جوش: مستر کافی اپتیمال بروبهترین قهوه ساز تک فنجانی: کیوریگ کی – الیتبهترین قهوه / اسپرسو ساز کمبو: دلونگی بی سی ۰۴۳۰بهترین قهوه ساز از نظر ظاهر: ریشیو ایتبهترین قهوه ساز همه کاره: نینجا هات اند کولد برود سیستم

بهترین قهوه ساز از هر نظر: بوناویتا کانسر (Bonavita Connoisseur)

قیمت: ۱۰۲ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 9

بوناویتا کانسر یکی از جدیدترین و بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ جهان است. این محصول به عنوان جانشین مدل BV۱۹۰۰TS عرضه شده و با طراحی کامپکت زیبایش بیش از یک وسیله نقره‌ای رنگ ساده و بی ارزش در آشپزخانه شما جلوه می‌کند. صرفه نظر از جنبه‌های زیباشناختی، این قهوه ساز ارزان قیمت برند بوناویتا مهارت بسیار بالایی هم در دم کردن قهوه دارد و یکی از خوشمزه‌ترین فنجان‌های قهوه‌ای را که تصور می‌کنید، برای شما درست می‌کند.

بوناویتا کانسر ابتدا دانه‌های قهوه را مرطوب می‌کند و سپس آن ‌ها را با آب جوش دم می‌کند تا طعم منحصربفردی را ارائه کند. این پروسه باعث می‌شود که همه دانه‌های قهوه به طور یکسان و هم اندازه با آب جوش مخلوط شوند. علاوه بر این مخزن ۸ فنجانی این قهوه ساز تمام اتوماتیک قهوه را بعد از اتمام پروسه دم سازی به مدت چند ساعت داغ نگه می‌دارد. کامپکت، زیبا و کارآمد سه کلمه‌ای هستند که باید برای توصیف بوناویتا کانسر مورد استفاده قرار گیرند.بهترین قهوه ساز قابل برنامه ریزی: کوئیزین آرت دی سی سی – ۳۲۰۰ (Cuisinart DCC-۳۲۰۰)

قیمت: ۷۱ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 14

کوئیزین آرت DCC-۳۲۰۰ یک قهوه ساز ارزان قیمت ۱۴ فنجانی است، با این حال آنقدر نسبت به محصول قبلی سازنده‌اش بهبود یافته که قیمت ۷۱ دلاریش به سختی حجم بهینه سازی‌های آن را نشان می‌دهد. فیلتر آب داخلی و فیلتر دائمی این دستگاه این اطمینان را ایجاد می‌کنند که همیشه قهوه سالم برای خوردن دارید و آن را به یکی از بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ تبدیل کرد‌ه‌اند. شما همچنین می‌توانید در زمان‌هایی که کمبود وقت دارید، دستگاه را در وسط فرآیند دم کردن قهوه متوقف کنید و برای خودتان یک فنجان قهوه فوری بریزید.

کوئیزین آرت DCC-۳۲۰۰ یک قهوه ساز مجهز است و شما را قادر می‌سازد تا میزان غلظت قهوه را هم تنظیم کنید. این قهوه ساز ارزان قیمت علاوه بر این به توانایی خاموش سازی و تمیزسازی خودکار هم مجهز است و کاربرد بسیار راحتی نیز دارد. یکی دیگر از بهترین ویژگی‌های این قهوه ساز تمام اتوماتیک قابلیت راه اندازی مجدد آن است که باعث می‌شود DCC-۳۲۰۰ بتواند به طور مداوم و همزمان قهوه‌های داغتر و لذیذتری را برای شما دم کند.

تنها نقطه ضعف اصلی کوئیزین آرت DCC-۳۲۰۰ اندازه بزرگ آن است. افراد زیادی درباره مخزن شیشه‌ای قهوه ساز مدل DCC-۲۶۵۰ کوئیزین آرت ناراضی بودند، به همین دلیل این سازنده محصولات سری DCC جدید خود را به مخزن‌های دوجداره عایق بندی شده مجهز کرد تا بتواند قهوه سازهای بهتری را ارائه کند.

بهترین تلویزیون های 2019 : جهان را با بهترین تلویزیون ها تماشا کنیدبهترین قهوه جوش: مستر کافی اپتیمال برو (Mr. Coffee Optimal Brew)

قیمت: ۶۳ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 21

کارایی و پایداری دو مورد از عوامل اصلی هستند که باعث می‌شوند یک قهوه ساز ارزان قیمت نسبت به سایر محصولات موجود در بازار برجسته‌تر جلوه کند و مستر کافی اپتیمال برو این دو ویژگی را در خود دارد. این دستگاه به یک مخزن از جنس فولاد ضدزنگ مجهز شده است و به همین دلیل هر جا که این مخزن را بگذارید نوشیدنی شما همیشه نسبت به یک نوشیدنی ساخته شده با یک قهوه ساز رده متوسط داغتر است.

یکی دیگر از ویژگی‌های اپتیمال برو مخزن جداشدنی آب آن است که روال پر کردن مخزن این دستگاه را برای شما بسیار ساده می‌کند. قابلیت برنامه ریزی برای دم کردن قهوه در زمان‌های مختلف از روز از دیگر ویژگی‌هایی است که مستر کافی اپتیمال برو را به یکی از بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ جهان تبدیل کرده است.بهترین قهوه ساز تک فنجانی: کیوریگ کی – الیت (Keurig K-Elite)

۱۳۷ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 26

کیوریگ کی – الیت کاربرد بسیار ساده‌ای دارد و می‌تواند با پنج استکان در سایزهای مختلف در کمال سکوت و با سرعت بالایی برای شما قهوه دم کند. این قهوه ساز تمام اتوماتیک به یک مخزن با ظرفیت ۲۱۲۶ گرم مجهز است و می‌تواند با یک مخزن پر حداقل ۸ فنجان قهوه برای شما آماده کند. کیوریگ کی – الیت به یک نمایشگر زیبا هم مجهز است و به نحوی طراحی شده است که هماهنگی خوبی با سایر تجهیزات آشپزخانه داشته باشد. این قهوه ساز تمام اتوماتیک به کمک ویژگی‌های قدرتمندش در تهیه انواع نوشیدنی‌ها مانند قهوه، چای، هات چاکلت و نوشیدنی‌های خنک شما را همراهی می‌کند.بهترین قهوه / اسپرسو ساز کمبو: دلونگی بی سی ۰۴۳۰ (DeLonghi BC۰۴۳۰)

قیمت: ۲۷۰ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 30

فضای کانتر آشپزخانه بیشتر افراد محدود است و به همین دلیل این افراد با یک انتخاب سخت مواجه هستند، به این نحو که تنها می‌توانند یک دستگاه قهوه ساز یا یک دستگاه اسپرسوساز را روی کانتر آشپزخانه خود بگذارند. دلونگی BC۰۴۳۰ این محدودیت را برای شما برطرف می‌کند. این دستگاه توانایی تهیه کاپوچینو، اسپرسو و قهوه را دارد و مهارت بالایی را هم در این زمینه‌ها ارائه می‌کند. دلونگی BC۰۴۳۰ به چند مخزن مجهز شده و به همین دلیل واقعا یک دستگاه چند کاره است. این محصول به یک کف ساز شیر هم مجهز شده است تا بتواند روند تهیه کاپوچینو را برای شما تا جای ممکن راحت کند.

دلونگی BC۰۴۳۰ با ارتفاع ۳۲٫۵ سانتیمتریش به راحتی زیر بیشتر کانترها جا می‌گیرد. این قهوه ساز تمام اتوماتیک قیمت چندان ارزانی ندارد، ولی به عنوان یکی از بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ جهان به لطف ماهیت دوکاره‌اش نیاز شما را برای رفتن به کافی شاپ‌ها رفع و از این طریق در بلند مدت در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند.بهترین قهوه ساز از نظر ظاهر: ریشیو ایت (Ratio Eight)

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

قیمت: ۴۹۵ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 36

کارمندان شرکت ریشیو معتقد هستند که یک قهوه ساز باید علاوه بر کارایی خوب، ظاهر زیبایی هم داشته باشد و این باور خود را در طراحی ریشیو ایت هم نشان داده‌اند. ریشیو ایت را می‌توانید با قیمت پایه ۴۹۵ دلار خریداری کنید. هر یک از این قهوه سازها با مواد بسیار خوبی نظیر چوب گردو، چوب ماهون و شیشه ساخته شده‌اند و بد نیست بدانید که هم مخزن آب و هم مخزن اصلی این محصولات توسط افراد حرفه‌ای به طور دستی ساخته می‌شوند. ریشیو ایت به پایه‌های آلومینیومی زیبا و محکمی هم مجهز است.بهترین قهوه ساز همه کاره: نینجا هات اند کولد برود سیستم (Ninja Hot and Cold Brewed System)

قیمت: ۲۱۳ دلار

بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹: خواب را از چشمانتان می‌گیرند - 40

این قهوه ساز تمام اتوماتیک را می‌توانید یک چاقوی سوئیسی در نظر بگیرید زیرا به همراه تجهیزات مختلفش (کف ساز، مخزن حرارتی، فیلتر قابل استفاده مجدد) کارایی و انعطاف پذیری منحصربفردی را ارائه می‌کند. این محصول نینجا می‌تواند هر نوع نوشیدنی را که می‌خواهید، از قهوه گرفته تا آیس کافی، برای شما بسازد و دمایش را متناسب با محصول انتخابی شما تنظیم کند. مخزن حرارتی این قهوه ساز تمام اتوماتیک می‌تواند به مدت ۲ ساعت چای یا قهوه شما را داغ نگه دارد. نینجا هات اند کولد برود سیستم به عنوان یک قهوه ساز همه کاره و یکی از بهترین قهوه سازهای ۲۰۱۹ جهان حتی می‌تواند قهوه داغ یا آیس کافی را در چند سایز مختلف فنجان برای شما آماده کند.

بهترین جارو برقی های 2019 : با گرد و خاک منزل خداحافظی کنید

نحوه بررسی قهوه سازهای فوق

برای تهیه این مقاله میزان داغ شدن قهوه در طول دم کردن آن در نظر گرفته شد و این درجه با رنج دمایی پیشنهاد شده توسط انجمن قهوه ملی مقایسه گردد. علاوه بر این زمان دم کردن یک فنجان و قوری کامل قهوه با هر دستگاه را سنجیدیم. میزان داغ بودن قهوه در هنگام ریخته شدن در مخزن، دمای قهوه بعد از دو ساعت نگه داری در مخزن، طراحی و اندازه دستگاه، میزان دشواری استفاده از دستگاه، میزان متلاطم شدن قهوه در هنگام برداشتن مخزن و کارایی دستگاه نیز برای تهیه این بررسی مد نظر قرار گرفت.

هرآنچه باید برای خرید یک قهوه ساز بدانید

قهوه ساز هم مانند هر دستگاه دیگری ماهیت و ویژگی‌های خاصی دارد که باید نسبت به آن‌ها مطلع باشید تا بتوانید محصول خوبی را خریداری کنید. در این قسمت به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخته‌ایم.

قهوه ساز چگونه کار می‌کند؟

قهوه سازها با داغ کردن آب و مخلوط کردن آن با دانه یا پودر قهوه کار می‌کنند. یک قهوه ساز ساده تک فنجانی مقدار از پیش تعیین شده‌ای از قهوه را داخل یک بسته از پیش آماده شده (K – Cup) می‌ریزد. وقتی که این بسته را روی دستگاه گذاشتید و دکمه روشن کردن دستگاه را زدید، دستگاه سوراخ کوچکی را در آن ایجاد می‌کند و سپس آب جوش را از داخل مخزنش به درون بسته می‌ریزد. سپس قهوه با آب مخلوط و در داخل فنجان شما ریخته می‌شود.

قهوه سازهای استاندارد می‌توانند آب را در داخل یک مخزن هم نگه دارند. زمانی که یک فیلتر پر از قهوه را در داخل این قهوه سازها گذاشتید، دستگاه آب جوش را از طریق یک لوله به یک دیسک منفذ دار منتقل می‌کند تا آب روی پودر قهوه ریخته شود و نوشیدنی قهوه شما آماده گردد.

 آیا امکان استفاده از یک K – Cup در کنار یک قهوه ساز ساده وجود دارد؟

تقریبا. شما می‌توانید محتویات یک K-Cup را در فیلتر یک قهوه ساز ساده و استاندارد بریزید، و سپس فنجان قهوه خود را با یک قهوه ساز ساده دم کنید. نمی‌توانید یک K-Cup را در یک قهوه ساز ساده بگذارید و با آن قهوه خود را مانند هنگام استفاده از یک قهوه ساز کیوریگ دم کنید.

یک قهوه ساز چند وات برق مصرف می‌کند؟

یک قهوه ساز معمولی در طول ۱۰ دقیقه در حدود ۸۰۰ وات برق مصرف می‌کند.

آیا قهوه سازهای کیوریگ ایمن هستند؟

بعضی از افراد معتقدند که قهوه سازهای کیوریگ قارچ تولید می‌کنند و به دلیل ساخته شدن از مواد نامناسب برای بدن خطرناک هستند. K-Cupهای کیوریگ عاری از ترکیب ارگانیک بیسفنول A هستند و برای بدن ضرری ندارند. درباره قارچ هم باید گفت که همه قهوه سازها باید تمیز شوند و مورد نگهداری مناسب قرار بگیرند تا بتوانند بیشترین کارایی خود را ارائه کنند. اگر به طور منظم قهوه ساز خود را تمیز کنید، از این جهت هیچ نگرانی نخواهید داشت. درباره امنیت قهوه ساز خود می‌توانید دستورالعمل آن را مطالعه کنید یا با شرکت سازنده‌اش تماس بگیرید.

آیا همه قهوه سازها دارای قابلیت خاموش سازی خودکار هستند؟

خیر. همه قهوه سازها این ویژگی را ندارند، ولی بیشتر قهوه سازهای مدرن از این قابلیت بهره می‌برند.

هر چند وقت یک بار باید قهوه ساز خود را تعویض کنیم؟

طول عمر یک قهوه ساز به برند سازنده، کیفیت نگه داری از دستگاه و چند عامل دیگر بستگی دارد. با این حال اگر متوجه شدید که قهوه ساز شما حتی بعد از تمیزسازی نمی‌تواند خوب قهوه دم کند، قهوه شما طعم خوبی ندارد یا دستگاهتان مشکلات دیگری از نظر عملکرد دارد (مثلا خود به خود خاموش می‌شود، به اندازه کافی داغ نمی‌شود، یا …) احتمالا باید آن را عوض کنید.

یک قهوه ساز قهوه را در چه دمایی دم می‌کند؟

قهوه سازها معمولا قهوه را با دمایی بین ۹۰ تا ۹۶ درجه دم می‌کنند؛ با این حال بعضی از این دستگاه‌ها رنج دمایی بیشتری دارند و به همین دلیل شما می‌توانید حد دما را خودتان انتخاب کنید.

آیا امکان درست کردن چای هم با قهوه ساز وجود درد؟

بله.

در هنگام خرید یک قهوه ساز باید چه عوامل دیگری را در نظر بگیریم؟

قهوه ساز از آن دسته دستگاه‌هایی است که باید در خریدش پول بپردازید تا پول خود را پس انداز کنید. اگر عادت دارید که هر هفته یک بار از کافی شاپ محل زندگیتان قهوه بخرید، خریدن یک دستگاه قهوه ساز در طول چند هفته پول شما را برمی‌گرداند. قبل از خرید یک قهوه ساز باید ببینید که از این دستگاه چه انتظاراتی دارید؟ موارد زیر بعضی از عواملی هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.اگر یک فنجان قهوه سریع و فوری می‌خواهید، باید دستگاهی را خریداری کنید که قابل برنامه ریزی باشد یا به طور خودکار در زمان خاصی شروع به دم کردن قهوه کند.اگر چند فنجان قهوه در روز میل می‌کنید، به دنبال قهوه سازی باشید که به یک مخزن عایق بندی شده مجهز باشد.از K-Cup استفاده می‌کنید یا قهوه تازه؟ بعضی از قهوه سازها تنها با یکی از این دو مورد کار می‌کنند، در حالی که دستگاه‌هایی هم وجود دارند که انعطاف پذیری بیشتری دارند.اگر فضای کانتر آشپزخانه شما محدود است، باید دستگاهی را خریداری کنید که طراحی و سایز کوچکی داشته باشد.اگر جز خودتان برای افراد دیگری هم قهوه دم می‌کنید، باید دستگاهی را خریداری کنید که مخزن بزرگی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:بهترین دوربین های عکاسی 2019 ؛ خاطره بازی با بهترین دوربین های عکاسی جهانبهترین دوربین های فیلم برداری 2019 : خاطرات خود را با کیفیت بالا ضبط کنید!

.

منبع: digitaltrends و cnet

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

باور توان داخلی و ساخت تجهیزات نفتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باور به توان داخلی و فشار تحریم‌ها باعث شده است که با اتکا به خلاقیت متخصصان داخلی، محصولی به مراتب بهتر از نمونه خارجی تولید شود.

تولید گاز بی‎ وقفه ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مشکین فام از سکوی ۱۴ D به عنوان آخرین سکوی فاز ۱۴ برای نصب و بهره برداری یاد کرد و گفت: این سکو هم اکنون به محل استقرارحمل شده است و منتظر بهبود شرایط جوی هستیم تا این سکو نیز در موقعیت نصب شود تا بر این اساس کل ۴ سکوی فاز ۱۴ وارد مدار تولید و بخش دریایی این فاز تکمیل شود. مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور در پارس جنوبی تولید می‌شود، افزود: همکاران ما در شرکت نفت و گاز پارس شبانه روز تلاش می‌کنند که در این فرایند وقفه‌ای ایجاد نشود. وی به مصرف بسیار بالای گاز کشور در بخش خانگی اشاره کرد و گفت: هر سکوی پارس جنوبی تقریبا گاز یک استان را در کشور تأمین می‌کند؛ به طور مثال گاز مصرفی استان مازندران برابر با ۳۵ میلیون متر مکعب در روز است و سکویی که ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید دارد، بخش عمده‌ای از مصرف استان را پوشش می‌دهد و از این منظر برای ما حیاتی است که هیچ یک از سکو‌ها از مدار تولید خارج نشوند و در صورت توقف تولید به دلیل شرایط عملیاتی، این آمادگی وجود دارد که در اسرع وقت مجددا سکو را وارد مدار تولید کنیم. مشکین فام از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که منابع هیدروکربونی ما محدود است و اینکه هرچه تولید می‌کنیم مصرف شود، خوب نیست، بنابراین باید مکانیسمی به منظور کنترل این رویه داشته باشیم. وی افزود: هم اکنون تولید روزانه ما از میدان مشترک پارس جنوبی برابر با نصف مصرف روزانه گاز در اروپاست، اگر بنا باشد به این ترتیب پیش برویم و هرچه تولید می‌کنیم، مصرف شود، قطعا در سال‌های آینده با چالش مواجه خواهیم شد؛ بنابراین ضمن دعوت از عموم مردم و هموطنان عزیز برای مصرف بهینه گاز، امیدواریم تدبیری اتخاذ شود تا این مصرف با یک مکانیسم ویژه کنترل شود تا در آینده این رویه مشکلی ایجاد نکند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رفتارهای زنانه‌ای که مردان را دیوانه می‌کند!

سلامت نیوز1 روز قبل

تل‌آویو: در نمایشگاه «دوبی» حضور خواهیم داشت

اقتصادنیوز1 روز قبل

لغو برنامه سفر ظریف به سوئیس/ ایران از ٢١ ماه قبل مکانیسم حل اختلاف را فعال کرد/ امیدواریم بیش از این روح ورزش را سیاسی نکنند

ایلنا13 ساعت قبل

تاریخ جایگزین امتحانات لغو شده واحد علوم و تحقیقات اعلام شد

مهر11 ساعت قبل

۱۲ پاس گل در ۱۸ هفته نخست بوندس لیگا برای توماس مولر؛ چنین عملکردی حداقل از فصل ۲۰۰۴/۰۵ بوندس لیگا بی‌سابقه است

طرفداری1 روز قبل

ترافیک در محورهای مواصلاتی غرب استان تهران روان است

مهر1 روز قبل

روسیه: ۵۰ تروریست گروه هیات تحریر شام در سوریه کشته شدند

ایرنا1 روز قبل

شروع نیم فصل دوم با ملی پوشان

صدا و سیما5 ساعت قبل

معطلی یک سال و نیمه آیین نامه قرارداد موقت/ امنیت شغلی کارگران در گرو تصویب آیین نامه

تسنیم1 روز قبل

شیرهای پاستوریزه کاملا سالم است

ایسنا1 روز قبل