کاهش شهرفروشی با تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
کاهش شهرفروشی با تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها

کاهش شهرفروشی با تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مشاور شهردار تهران از کاهش شهرفروشی با تصویب لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد و گفت: مواد ۱ تا ۹ این لایحه در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید مناف هاشمی در خصوص آخرین وضعیت لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: مواد ۱ تا ۹ این لایحه در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شد که تصویب آن درآمد شهرداری‌ها را تثبیت و در نتیجه شهرفروشی را کاهش می‌دهد.

مشاور شهردار تهران در توسعه درآمد پایدار در خصوص ماده ۶ این لایحه گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات این لایحه نیروی انتظامی را نسبت به دریافت ۱۰ درصد از تعرفه، صدور و تمدید گذرنامه و گواهینامه رانندگی به عنوان عوارض «اقدام» موظف کردند که این عوارض به حساب شهرداری محل واریز می‌شود.

وی در خصوص ماده ۶ این لایحه افزود: اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیت در داخل کشور با وسایل نقلیه هوایی، زمینی (به استثنای ریلی) و دریایی می‌کنند مکلف می‌شوند، پنج درصد از بهای بلیت را با درج در بلیت و یا قرارداد (صورت – حساب) حسب مورد به عنوان عوارض شهرداری از مسافران اخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدأ سفر واریز کنند.

مشاور شهردار تهران ادامه داد: همچنین در ماده ۶ تمامی خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت‌ها مشمول عوارض سالانه اعم از تولید داخلی یا وارداتی حسب مورد معادل سه در هزار قیمت فروش کارخانه (داخلی) و یا سه در هزار مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی می‌شوند.

هاشمی در خصوص ماده ۷ لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عنوان کرد: خزانه داری کل کشور موظف شد سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از محل ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۸ اسفند ۸۹ را با اصلاحات و الحاقات بعدی را هر ماه به حساب تمرکز وجه وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) نزد خزانه داری کل کشور واریز کرده و سهم سایر ذی‌نفعان را به حساب درآمد عمومی واریز کند.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی تصریح کرد: طبق ماده ۸ این لایحه پارک‌های حاشیه‌ای کنار خیابان‌ها باید طبق مصوبه شورای اسلامی شهر عوارض پرداخت کنند. شوراهای شهر با مصوبه شورای عالی ترافیک می‌توانند برای طرح ترافیک که در محدود قانونی شهرها اجرا می‌شود، عوارض تعیین کنند. همچنین بارنامه‌هایی که از داخل شهر صادر می‌شود، شامل ۲۰ هزار ریال عوارض بارنامه به شهرداری محلی می‌شود.

مشاور شهردار تهران در توسعه درآمد پایدار با اشاره به ماده ۹ این لایحه تصریح کرد: طبق این لایحه یک درصد از مالیات‌های مستقیم کشور به شهرداری شهرهایی با جمعیت کمتر از ۲۵۰ هزار نفر تعلق می‌گیرد.

هاشمی عنوان کرد: در ماده ۱۰ که به نوعی سهم شهرداری‌ها و دولت در قانون مالیات بر ارزش افزوده تقسیم می‌شود، به خاطر اختلاف تفسیری که صورت گرفته و با توجه به اینکه به دو سوم رای نیاز داشت به کمیسیون مشترک ارجاع شد. این ماده در کمیسیون مربوطه مجدد بررسی می‌شود و امیدوارم در نخستین فرصت به صحن برگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایمناایمنا10 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، پلیس انگلیس مسئولین یک مدرسه را به جرم نصب دوربین مداربسته در سرویس بهداشتی مدرسه دخترانه دستگیر کردند. بنا به گزارش پلیس، متهمان با نصب دوربین مداربسته در سرویس بهداشتی موجب آزار و اذیت دانش آموزان شدند که با شکایت پدر دختری ۱۱ ساله به اداره پلیس و مطرح کردن این موضوع با ماموران خواستار پیگیری این اتفاق شدند. در بررسی‌های صورت گرفته خانواده پسر جوان گفتند: ساعاتی قبل از حادثه خانه را ترک کردیم و زمانی که به خانه آمدیم با جسد پسرمان مواجه شدیم. یک اسلحه شکاری در نزدیکی جسد کشف شد که گلوله‌ای از آن شلیک شده و پسر جوان را به‌کام مرگ کشانده بود. رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق افزود: تعداد اوراق سندهای دفترچه‌ای فعلی بسیار زیاد است.

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل

خسارت‌های شدید به روستاییان سیل‌زده سیستان و بلوچستان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.
انتخابانتخاب12 ساعت قبل
صادق ضیاییان گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز (۲۸ دی ماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های مرکزی و شمالی زاگرس و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. در سواحل مرکزی و غربی دریای خزر بارش باران و در مناطقی از شمال شرق بارش پراکنده برف و باران رخ می‌دهد. وی در ادامه گفت: فردا (۲۹ دی ماه) بارش به‌جز در جنوب شرق، در سایر استانهای کشور ادامه می‌یابد. دوشنبه (۳۰ دی ماه) در شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش پراکنده برف و باران و در سواحل شمالی کشور بارش پراکنده باران رخ می‌دهد و سامانه بارشی از اواخر وقت این روز از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود. مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از بعدازظهر دوشنبه (۳۰ دی ماه) سامانه بارشی دیگری از غرب و شمال غرب وارد کشور و بارش پراکنده برف و باران در این مناطق آغاز می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

1 هفته قبلایسنا1