افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است

افراد دارای واجد شرایط می‌توانند برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند/هیچ‌گاه فرد خاصی از سوی مقامات به ما تحمیل نشده است

فریدون نوری، در پاسخ به این سوال که از سال 84 رییس جمعیت‌هلال احمر از میان افرادی غیر از بدنه این جمعیت انتخاب شده و این امر باعث بروز مشکلاتی شده است. آیا این بار هم فردی خارج از بدنه جمعیت تعیین خواهد شد؟ گفت: ما همه نظرات‌مان را در بیانیه‌ای که از سوی شورای عالی هلال احمر اعلام شده است، بیان کرده‌ایم. این بیانیه در برگیرنده سیاست‌های ما است و هیچ کاری غیر از این انجام نمی‌شود و به غیر از این بیانیه، نظر دیگری نداریم.

اعتمادآنلاین|عضو شورای عالی هلال‌احمر گفت: افراد واجد شرایط عمومی و اختصاصی می‌توانند، برای کاندیداتوری ریاست جمعیت هلال‌احمر ثبت‌نام کنند.

فریدون نوری، در پاسخ به این سوال که از سال ۸۴ رییس جمعیت‌هلال احمر از میان افرادی غیر از بدنه این جمعیت انتخاب شده و این امر باعث بروز مشکلاتی شده است. آیا این بار هم فردی خارج از بدنه جمعیت تعیین خواهد شد؟ گفت: ما همه نظرات‌مان را در بیانیه‌ای که از سوی شورای عالی هلال احمر اعلام شده است، بیان کرده‌ایم. این بیانیه در برگیرنده سیاست‌های ما است و هیچ کاری غیر از این انجام نمی‌شود و به غیر از این بیانیه، نظر دیگری نداریم.

وی با اشاره به بیانیه شورای عالی هلال احمر ادامه داد: مقرر شده است؛ براساس مفاد مندرج در جزء ۵ بند ب ماده ۱۰ اساسنامه، افراد واجد شرایط عمومی و اختصاصی که شناخت کافی از ساختار، ماموریت‌های ملی و بین‌المللی و امور مدیریتی و جاری جمعیت، داشتن سابقه فعالیت در سطوح عالی جمعیت هلال احمر و پایبندی به اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر و اصول و اهداف مندرج در اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی، نسبت به تحویل درخواست مکتوب برای کاندیداتوری به همراه رزومه و برنامه کاری خود تا ساعت ۱۴ روز شنبه مورخ ۹۸/۹/۲۳ به دبیرخانه شورای عالی اقدام کنند.

عضو شورای عالی هلال احمر خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که روز شنبه با حضور اعضای شورای عالی برگزار خواهد شد، مدارک تحویلی داوطلبان با حضور متقاضیان، بازگشایی و مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت شورای عالی در همان جلسه دو نفر از افراد واجد شرایط و حائز اکثریت آراء را انتخاب و برابر ضوابط و مقررات مربوطه به ریاست محترم جمهوری معرفی خواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

نوری همچنین در پاسخ به این سوال که به نظر شما با توجه به اختلاس‌هایی که در جمعیت هلال احمر صورت گرفته، ‌ احتمال بازداشت افراد دیگری از مدیران هلال احمر وجود دارد، تصریح کرد: اظهار نظر در این خصوص، در صلاحیت ما نیست، اما به طور حتم هر کسی که تخلف کرده باشد، قانون با او برخورد می‌کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به نظر شما آیا یکی از مواردی که باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود، آیا عدم شایسته‌سالاری و انتصاب افراد از میان بستگان و وابستگان مقامات نیست؟ یادآور شد: هیچ وقت فرد خاصی از مقامی به ما معرفی نشده است و هر کسی که شرایطی عمومی و اختصاصی که در بیانیه اعلام شده است را داشته باشد، می‌تواند به صورت آزاد شرکت کند و در نهایت دو نفر معرفی خواهد شد. اینکه تصور شود فرد خاصی مد نظر بوده و به جمعیت تحمیل شده، چنین چیزی نیست.

عضو شورای عالی هلال‌احمر درباره پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی و اخذ مالیات از هدایایی که از سوی مردم به جمعیت هلال احمر داده می‌شود، گفت: من چنین چیزی نشنیده‌ام، اما براساس ماده ۱۷ اساسنامه جمعیت، منابع در آمدی جمعیت در ماده ۱۷ تعریف شده است. در این ماده بخشی مربوط به ائانات می‌شود که در این بخش هیچ‌گونه موضوعات این چنینی که شما می‌گویید؛ مطرح شده است، موضوعیت ندارد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آن‌ها ابتدا به تحقیق از خواهر شوهر هدیه پرداختند و به هیچ سرنخی نرسیدند و سراغ خانواده هدیه رفتند آن‌ها هم اظهار بی اطلاعی کردند. رضا فورا زهرا را در خانه مادرش امانت گذاشت و خودش را به پلیس آگاهی رساند. امروز فهمیدم که دیگر هدیه، هدیه نیست. ولی اگر زن برای عدم تمکین عذر موجه و قانونی داشته باشد ناشزه محسوب نمی‌شود و مستحق نفقه نیز است. مهریه: مهر یا صداق، مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می‌شود و به عبارت دیگر هدیه‌ای است که در هنگام عقد نکاح مرد به زن خود می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر