مردم برای انتخاب فرد اصلح سوابق داوطلبان انتخابات را بررسی کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
مردم برای انتخاب فرد اصلح سوابق داوطلبان انتخابات را بررسی کنند

مردم برای انتخاب فرد اصلح سوابق داوطلبان انتخابات را بررسی کنند

مهرخبرگزاری مهر |
اسالم- امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یک روش و الگوی جدید در نظام سیاسی جهان است، گفت: مردم برای انتخاب فرد اصلح سوابق داوطلبان انتخابات مجلس را بررسی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به اسالم در ادامه مباحث وظایف منتظران در دوران غیبت به بیان آثار و برکات وجودی امام زمان (عج) در دوران غیبت و چگونگی بهره مندی منتظران از برکات وجودی ایشان پرداخت.

وی با گرامیداشت هفته پژوهش تحقیق و مطالعه را بال پرواز علم و دانش دانست و گفت: پژوهش، کاربردی کردن علم و دانسته‌های بشر برای ارائه آن به نسل‌های آینده است و علومی که امروز در اختیار ما قرار دارد میراث سال‌ها پژوهش و مطالعه عالمان و دانشمندان بوده که با تحقیق و پژوهش در علوم گوناگون، نتیجه آن به دست ما رسیده است.

خطیب جمعه اسالم با گرامیداشت ۲۷ آذر و یاد و خاطره شهید آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه حوزه و دانشگاه مرکز تولید و توسعه علم و دانش است، افزود: این دو نهاد باید با همفکری و اتحاد، نیازهای علمی و فکری جامعه را تأمین کرده و اجازه ندهند تفکرات باطل غربی غیردینی و غیر ایرانی بر جامعه حاکم شود.

باقری با اشاره به برنامه جدید اروپایی‌ها در بزرگنمایی اینستکس توسط دولت فرانسه، آن را یک فریب جدید برای وادار کردن ایران به پذیرش آن و تحمیل قراردادهای جدید مانند برجام به منظور خالی کردن دست ایران و اعمال فشار بیشتر و مانع تراشی در کاهش تعهدات برجامی دانست و تصریح کرد: دولتمردان باید دقت کنند که اروپایی‌ها نیز همانند آمریکا غیرقابل اعتماد هستند.

امام جمعه اسالم به ثبت نام نامزدهای انتخاباتی مجلس یازدهم و آغاز فصل انتخابات اشاره کرد و ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی بر اساس مردم سالاری دینی یک روش و الگوی جدید در نظام سیاسی جهان است که در اندیشه اسلام ایجاد حکومت، هم یک حق و هم یک تکلیف بوده که حکومت در آن متکی بر نظر مردم است و مردم با آرای خود نقش مشورتی در انتخاب نمایندگان و دولتمردان خود دارند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی تصریح کرد: مردم از هم اکنون با مطالعه اوضاع و احوال نامزدها و با در نظر گرفتن سوابق و برنامه‌های پیشنهادی در ایام تبلیغات انتخاباتی و در نظر گرفتن معیارها و شاخص‌های نمایندگان اصلح و با حضور گسترده در انتخابات حماسه دیگری را در تاریخ انقلاب رقم بزنند.

حجت الاسلام باقری با اشاره به حواشی پیش آمده سریال وارش و دلخوری و آزرده خاطر شدن مردم گیلان نیز گفت: اهانت به هیچ قوم و فرهنگی در جامعه و به خصوص در برنامه‌ها و سریال‌های رسانه ملی پذیرفته نیست. مردم گیلان، مردمی با فرهنگ و با سابقه و پیشتاز در عرصه دین و علم و فرهنگ بوده و هستند. سازندگان این سریال باید فرهنگ و عرف مردم گیلان را در نظر می‌گرفتند و اکنون نیز باید از مردم شریف گیلان دلجویی کنند.

وی اقدام شایسته صدا و سیمای مرکز گیلان در پوشش دادن اعتراضات مردمی به این قضیه و مکاتبات مدیرکل محترم صدا و سیمای استان گیلان در پیگیری و کنترل این قضیه را بسیار موثر دانست و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر نتیجه مطلوب حاصل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری8 ساعت قبل

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر