خسارت سنگین اعتراض‌های کارگری به نیشکر هفت‌تپه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
خسارت سنگین اعتراض‌های کارگری به نیشکر هفت‌تپه

خسارت سنگین اعتراض‌های کارگری به نیشکر هفت‌تپه

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه گفت: اعتصاب و اعتراض‌های کارگری که مدت۷۰ روز در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه ادامه داشت خسارت مالی سنگینی به این شرکت تولید کننده شکر در کشور وارد کرده‌است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امید اسدبیگی بیان داشت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از ۲ ماه موجب توقف تولید و بهره برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد.

وی با ابراز خوشحالی از بازگشت به کار کارگران و آغاز مجدد فعالیت در این شرکت بزرگ تولید شکر و دیگر محصولات کشاورزی افزود: با بازگشت به کار کارگران، کار آماده سازی (اورهال) خط تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه آغاز شده و پیش بینی می‌شود ظرف مدت ۱۰ روز آینده با از سرگیری برداشت نیشکر از مزارع، تولید شکر در این شرکت از سر گرفته شود.

اسد بیگی با اشاره به افزایش ۲ هزار و ۵۰۳ هکتار به سطح زیر کشت مزارع نیشکر این شرکت در سال زراعی جاری گفت: با تلاش و تعامل خوب کارگران این شرکت در بخش‌های مختلف، حیات و مرحله جدیدی در این شرکت آغاز شده است و چشم انداز روشنی برای شرکت ترسیم شده است.

پرداخت ۱۸۰ میلیارد ریال حقوق ماهانه

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه با اشاره به پرداخت ۱۸۰ میلیارد ریال حقوق ماهیانه در این شرکت گفت: تلاش مجموعه مدیریت این شرکت پرداخت به روز حقوق کارگران است و شرکت در حال حاضر تنها یک ماه حقوق عقب افتاده دارد که تلاش می‌شود تا قبل از پایان آذرماه به کارکنان پرداخت شود.

اسدبیگی کارگران را بزرگترین سرمایه این شرکت دانست و گفت: از مجموعه کارکنان این شرکت در بخش‌های مختلف انتظار می‌رود در راستای ادامه فعالیت و تولید طوری عمل کنند که مجموعه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه دچار اعتصاب، تعطیلی و توقف تولید نشود.

وی با تشریح وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پیش از واگذاری به بخش خصوصی گفت: این شرکت پنج سال پیش در وضعیتی به بخش خصوصی واگذار شد که بیش از پنجهزار میلیارد ریال ضرر انباشته شده داشت و علاوه بر ضرر دهی سالیانه ۷۵۰ میلیارد ریال، هفت ماه حقوق عقب افتاده داشت که اکنون با تلاش صورت گرفته و تعامل خوب کارگران تاخیر در پرداخت حقوق به یک ماه کاهش یافته است ضمن اینکه حق سنوات یک هزار نفر از کارکنان بازنشسته این شرکت نیز پرداخت شد.

اجرای ۱۲ طرح تولیدی جدید در هفت تپه

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه به تشریح برنامه‌های در دست اجرا در این شرکت در راستای افزایش تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان پرداخت و گفت: علاوه بر احداث کارخانه تولید ام دی اف با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار متر مکعب با ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی، خط تولید الکل صنعتی با ظرفیت تولید روزانه ۱۰ هزار لیتر و قابل افزایش تا ۳۵ هزار لیتر در روز وارد مدار شده و مرحله پیش راه اندازی را طی می‌کند ضمن اینکه تجهیزات کارخانه تولید شیرخشک با ظرفیت تولید ۳۰ تن در روز نیز در حال انتقال به شرکت می‌باشند.

اسد بیگی از کارخانه تولید فرمالین، زغال صنعتی و نئوپان با ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب و خط تولید رب گوجه فرنگی به عنوان دیگر طرح‌های در دست اجرا و راه اندازی در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نام برد و گفت: ایجاد ۲۵۰ هکتار تاکستان از واریته‌های جدید، باغ لیمو، اختصاص ۶۰۰ هکتار زمین به کشت اکالیپتوس، ایجاد ۱۰۰ هکتار گلخانه و کشت یک هزار هکتار چغندرقند دیگر برنامه‌های اجرا شده در راستای رونق اشتغال و تولید در هفت تپه می‌باشند که تحقق آنها علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای منطقه، رونق اقتصادی منطقه را نیز به دنبال خواهد داشت.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی بیان داشت: این طرح‌ها با هدف رونق تولید و اشتغال در هفت تپه برنامه ریزی شده‌اند ضمن اینکه صادرات تولیدات آنها به دیگر کشورها نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان دارد که البته لازمه تحقق آنها تعامل و همکاری خوب جامعه کارگری این شرکت است چرا که اجرای این طرح‌ها گامی در راستای تامین منافع کارگران این شرکت می‌باشد.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هفت تپه

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین به اختصاص ۳۰۰ هکتار از اراضی هفت تپه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه گذار خارجی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی لازم در این رابطه انجام شده و مجوزهای لازم برای منطقه ویژه اقتصادی هفت تپه اخذ شده است.

هدفگذاری تولید ۱۰۰ هزار تن شکر در هفت تپه

اسد بیگی در ادامه سطح زیر کشت فعلی نیشکر در این شرکت را ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار بیان کرد و گفت: با از سرگیری برداشت نیشکر در این شرکت ظرف ۱۰ روز آینده پیش بینی می‌شود امسال حدود ۳۰ هزار تن شکر تولید شود.

وی افزود: با توجه به افزایش سطح زیر کشت نیشکر در هفت تپه به ۹ هزار هکتار برای سال آینده، تولید ۷۰ هزار تن شکر در این شرکت در سال زراعی آینده پیش بینی شده است ضمن اینکه برای چشم انداز پنجساله این شرکت تولید ۱۰۰ هزار تن شکر سفید در هفت تپه برنامه ریزی شده است.

قدردانی از تعامل خوب قوه قضاییه با واحدهای تولیدی

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین از تعامل خوب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضائیه با بخش تولید قدردانی کرد وگفت: پشتیبانی و تعامل خوب رییس محترم قوه قضاییه با بخش تولید خصوصا شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه موجب شده تا واحدهای تولیدی ازجمله این شرکت که با مشکل مواجه هستند با چشم انداز روشن به فعالیت ادامه دهند.

اسد بیگی افزود: پشتیبانی ریاست محترم قوه قضاییه از بخش تولید موجب شده تا از تعطیلی برخی واحدهای تولیدی ازجمله شرکت نیشکر هفت تپه که دارای مشکل مالی و بدهی هستند جلوگیری شود. با تدبیر قوه قضاییه از بیکاری هزاران کارگرشاغل در واحدهای تولیدی سراسر کشور جلوگیری شدکه‌ای تقدیردارد.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با وسعت ۲۴ هزار هکتار و سطح زیر کشت سالانه بیش از ۱۲ هزار هکتار نیشکر و دیگر محصولات کشاورزی و چندین کارخانه یکی از بزرگترین مجتمع‌های تولیدی استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارد.

علاوه بر پنجهزار نفر نیروی کار شاغل در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، بیش از ۱۵ هزار نفر نیروی کار به صورت غیر مستقیم از فعالیت این شرکت متاثر می‌باشند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد. این شرکت در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله آشوبگران به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده مردم فرانسه علیه برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی + فیلمانتهای پیام/

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی تحریم باقیمانده اقتصاد ایران را فراهم کرد. به گزارش فارس؛ حدود ۵ روز پیش منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پس از قرارگرفتن تعدادی از نظامیان و شرکت‌های بخش فلزات در لیست تحریم اعلام کرد که ترامپ رئیس جمهور این کشور به زودی دستور اجرایی در زمینه تحریم سایر بخش‌های اقتصاد ایران را نیز صادر می‌کند. این دستور اجرایی توسط ترامپ در همان روز صادر شده است و اکنون در سایت وزارت خزانه داری آمریکا قابل رویت است. ترامپ با صدور این دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی قرار گرفتن تمام اقتصاد ایران در لیست تحریم را فراهم کرده است. این دستور اجرایی بدین معناست که تمامی اقتصاد ایران شامل تحریم است و هرکس هر نوع فعالیتی به هر نحوی در اقتصاد ایران داشته باشد باید به طور کامل خود را از نظام مالی آمریکا، سفر به آمریکا و نظام پرداخت دلار جدا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی، رییس‌جمهور در مجمع بانک مرکزی حاضر شد. در حاشیه این مجمع اعلام شد عملیات بازار باز بانکی از شنبه کلید خواهد خورد. بر این اساس نظام سیاستگذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده خواهد شد. عملیات بازار باز، از جمله ابزارهای سیاست پولی غیرمستقیمی است که نقش تنظیم‌کننده مقدار ذخایر بانکی از طریق نرخ بهره را بر عهده دارد. بعنوان مسئول شورایعالی امنیت ملی روزانه مراقبت می‌کنم؛ همه چیز‌ را نمی‌توانم بگویم ولی اگر مراقبت روزانه صورت نگیرد بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله است؛ البته اختیارات در قانون اساسی توزیع شده، است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر