گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستانها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. سیاسی
گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستانها

گزیده خطبه‌های نماز جمعه شهرستانها

ایمناخبرگزاری ایمنا |
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور گسترده مردم و مسئولین در شهرستان‌های استان اصفهان برگزار گردید.

ائمه جمعه شهرستان‌های استان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مهم‌ترین مسائل داخلی و رویدادهای منطقه و جهان اشاره کردند که در زیر گزیده‌ آن‌ها را می‌خوانید:بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است

حجت الاسلام مسعود سرافراز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه فولادشهر با اشاره به پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی به گزارش ارائه شده از سوی دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص غائله آبانماه، اظهار کرد: معظم له ضمن موافقت با پیشنهادهای مطرح شده تاکید فرمودند نسبت به افراد مشکوک در هر گروه یا جهتی که به رأفت اسلامی نزدیکتر است عمل شود.

وی افزود: مواضع رئوفانه رهبرمعظم انقلاب، حاصل نگاه اسلامی ایشان بوده و بایدتوجه داشت جمهوری اسلامی با عفو زندانیان نشان می‌دهد در عین اینکه در مجازات قاطع است اما اصراری بر ماندن مجرمین در زندان تا پایان مدت محکومیت ندارد و هر زمان احساس کند در این افراد تغییر ایجاد شده آنها را مشمول عفو می‌کند.

امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: در منطق رهبری معظم انقلاب، کسانی که در حوادث اخیر یا در هر ماجرای دیگری با شرارت برخورد و علیه منافع مردم و کشور اقدام می‌کنند، وضعیتی متفاوت از کسانی دارند که بر اثر هیجان یا بدون تقصیر در یک محیطی حضور یافتند و در آنجا آسیب دیدند.

وی ادامه داد: در نگاه رهبر معظم انقلاب؛ چه بسا خانواده هایی که یا اساسا اطلاعی نداشتند و یا راضی نبودند به اینکه فرزندان آنها در چنین صحنه هایی حضور پیدا کنند، آنها بابت اتفاقی که نسبت به آن رضایت و همراهی نداشتند، کمترین آسیب را خواهند دید، و این یعنی «حفظ بنیانهای جامعه» که مهم‌ترین آن خانواده است.

سرافراز اضافه کرد: این موضع گیری نگاه صحیحی را نسبت به جایگاه رهبری در نظام اسلامی در جامعه پدید می‌آورد و نشان می‌دهد در یک نظام الهی، رهبری مطابق موازین شرعی حتی با کسانی که در چنین صحنه هایی فعالیت میدانی داشته‌اند چگونه مواجه می‌شود.

وی عنوان کرد: رافت اسلامی در مجازات اسلامی بیانگر این نکته است که مجازات در اسلام به منظور «اصلاح و تادیب» افراد است و اگر «ندامت و پشیمانی در عمل و رفتار» فردی مشخص شد، حاکم اسلامی میتواند در مجازات او تخفیف اعمال کند.

امام جمعه فولادشهر با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح، خاطرنشان کرد: ۲۷آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گرفته است، که فرصتی برای پرداختن به این موضوع مهم و راهبردی را در اختیار می‌گذارد.

وی افزود: وحدت یکی از عوامل اصلی شکل گیری و پیروزی و تثبیت و اقتدار انقلاب و نظام اسلامی از ابتدا تاکنون بوده و هست و در این میان وحدت حوزه و دانشگاه نقطه محوری و اصلی به شمار می‌آید، چرا که این دو قشر، دو نهاد مولد نیرو و محتوا برای پیشرفت انقلاب اسلامی هستند.

سرافراز گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود عالمان بیدار دینی و انقلابی و نیز روحیه و تربیت جوانان دانشگاهی، ارتباط خوبی بین حوزه و دانشگاه به وجود آمد که این پیوند و ارتباط پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به وحدت بین حوزه و دانشگاه، تبدیل شد.

وی تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه در چله اول انقلاب، در مراتبی ازآن تحقق یافته اما، به علت درک نادرست از وحدت و وجود برخی عوامل درونی و بیرونی، فاصله ما تا تحقق وحدت آرمانی زیاد است که در گام دوم انقلاب باید برای کم کردن این فاصله تلاش شود.

امام جمعه فولادشهر ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بهترین نقشه راه برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه حول محورهای هفت گانه ماموریتهای اعلامی ازسوی رهبرحکیم انقلاب اسلامی بوده و بیتردید نقش اصلی در تبیین و ترویج و تحقق بیانیه گام دوم از آن حوزه و دانشگاه است.سخنان مقام معظم رهبری منشور و نقشه راه مردم و مسئولان کشور باشد

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه باغبادران اظهار کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی با تمام قوا به مبارزه با نظام مقدس جمهوری اسلامی به پا خواسته و توطئه‌های متعدد را به مرحله اجرا می‌رسانند و بخ هر میزان در کشور وضعیت را نابسمان‌تر ببیند چشم طمع شان بیشتر می‌شود.

وی افزود: این روزها با توجه به وضعیت بعد از فتنه واغتشاشات، جسارت دشمن بیشتر شده و در خیال پوچ خود فکر کرده می‌تواند از فضای به وجود امده به نفع خود استفاده کرده و اهداف شوم خود را به ثمر برساند.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

امام جمعه باغبادران منویات و سخنان مقام معظم رهبری را منشور و نقشه راه مردم و مسئولان کشور دانست و تصریح کرد: به تعبیر معظم له بدون آراء مردم، بدون حضور آنان در صحنه و بدون تحقق خواست ملت ایران، خیمه‌ی نظام اسلامی، سرپا نخواهد ماند و این مسئله نشان از نقش موثر و سرنوشت ساز مردم در حفاظت از انقلاب و نظام دارد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با حمایت مردم به پیروزی رسید و تا بحال رو پای خود ایستاده و برهمین اساس دشمن دنبال تضعیف این ظرفیت عظیم است، از این رو مردم باید مراقب باشند تحت تاثیر اراجیف شبکه‌های مختلف رسانه‌های دشمن در فضاهای مختلف قرار نگیرید.

فرهنگ اضافه کرد: دشمن در سدد است با سیاه نمائی جای جلاد و شهید را عوض کند ودر انتخابات پیش روی اجازه ندهد مردم انتخاب صحیح داشته باشند برهمین اساس مردم بصیر ایران مواظب باشند در این دو ماه با دقت کسی را بر مسند مسئولیت در مجلس بگذارند که معیارها، ملاکها و شعارهایش با ارزشهای انقلاب نظام رهبری نزدیکتر باشد.

وی عنوان کرد: دشمن در سدد سیاه نمائی است تا نشان دهند انقلاب اسلامی به فکر مردم نبوده اما در پاسخ باید گفت اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی نظامی مردم سالار نبود و به مردم توجه نمی‌کرد به این میزان دشمن نداشت، بله نسبت به وضعیت معیشتی مردم متاسفانه بی تدبیری دیده‌ایم ولی نباید این مسئله را پای اصل نظام نوشت.

وی متذکر شد: دشمن در تلاش است از نارضایتی‌های مردم در حوزه معیشت شان و برخی سوء مدیریت‌ها سو استفاده کند و مردم را در مقابل اصل نظام قرار دهند و با اغتشاشات و درگیری امنیت را در این کشور به هم بزنند اگر چنانچه در این خصوص موفق نشدند شروع به فضا سازی کنند و انتخابات در پیش روی را که نماد مردم سالاری دینی است را تحت تاثیر قرار داده و با چیدن مهره‌های خود در مجلس و یا مایوس کردن مردم از انقلاب انتخابات را تحت تاثیر قرار دهند.طرح انتقال آب شرب به نطنز و بادرود را اجرایی کنید

حجت الاسلام محمد یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نطنز در جمع نمازگزاران با گرامیداشت ۲۷ آذر و یاد و خاطره شهید آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه حوزه و دانشگاه مرکز تولید و توسعه علم و دانش است، اظهار داشت: این دو نهاد باید با همفکری و اتحاد، نیازهای علمی و فکری جامعه را تأمین کرده و اجازه ندهند تفکرات باطل غربی غیردینی و غیر ایرانی بر جامعه حاکم شود.

یعقوبی گفت: وحدت بین نیروها و مسوولان شرط اصلی عقب راندن دشمنان نظام و انقلاب است.

امام جمعه نطنز به ثبت نام نامزدهای انتخاباتی مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی بر اساس مردم سالاری دینی یک روش و الگوی جدید در نظام سیاسی جهان است که در اندیشه اسلام ایجاد حکومت، هم یک حق و هم یک تکلیف بوده که حکومت در آن متکی بر نظر مردم است و مردم با آرای خود نقش مشورتی در انتخاب نمایندگان و دولتمردان خود دارند.

وی تصریح کرد: مردم از هم اکنون با مطالعه اوضاع و احوال نامزدها و با در نظر گرفتن سوابق و برنامه‌های پیشنهادی در ایام تبلیغات انتخاباتی و در نظر گرفتن معیارها و شاخص‌های نمایندگان اصلح و با حضور گسترده در انتخابات حماسه دیگری را در تاریخ انقلاب رقم بزنند.

وی گفت: داوطلبان انتخابات مجلس ضمن احترام رقیب و رعایت اخلاق انتخاباتی؛ بایستی برنامه هایی در راستای گام دوم انقلاب داشته باشند.

امام جمعه نطنز افزود: مجلس باید مجلس مدرس گونه و انقلابی باشد و مجلس باید وکیل ملت باشد نه وکیل دولت؛ منتخب مردم در مجلس بایستی در خدمت مردم و نظام و انقلاب باشد.

خطیب جمعه نطنز، از راکد ماندن طرح انتقال آب شرب از سرچشمه‌های زاینده رود به نطنز و بادرود بعد گذشت حدود ۸ سال انتقاد کرد و گفت چرا شهرهای دورتر از مرکز استان پروژه‌های آبرسانی آنان حل شده است ولی مردم این شهرستان هنوز هم از اجرای این طرح بی بهره هستند.

یعقوبی در ادامه خطبه از مسوولان خواست؛ کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی صنعتی نطنز را مورد حمایت قرار دهند زیرا که برخی از این واحد‌های تولیدی از پرداخت هزینه گازمشکل دارند و مسوولان نیز بایستی به مشکلات شان رسیدگی کنند تا دغدغه‌ها ونگرانی شان رفع گردد. کد خبر ۴۰۰۹۰۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

رویترز اعلام کرد / ۳۴ نظامی آمریکایی در عین الاسد ضربه مغزی شدند + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، «جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری تأیید کرد که تاکنون ۳۴ نفر از نظامیان آمریکایی که طی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق دچار ضربات مغزی خفیف شده‌اند، تحت درمان قرار گرفته و بعضا به خارج از عراق منتقل شده‌اند. این مقام آمریکایی در خصوص آخرین آمار مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد گفت: «تاکنون بروز ضربات مغزی خفیف در ۳۴ نفر از سربازان تشخیص داده شده است. ۸ نفر از آنها به آلمان اعزام شده و امروز نیز برای ادامه درمان وارد آمریکا شده‌اند؛ ۹ نفر به آلمان اعزام شده و هنوز در آنجا تحت ارزیابی یا درمان هستند؛ یک نفر به کویت اعزام شده که اکنون به عراق بازگشته است و ۱۶ نفر از آنها نیز در همان عراق باقی ماندند و اکنون به محل خدمت خود بازگشته‌اند.» بامداد جمعه سیزدهم دی‌ماه سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و تنی چند از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد. در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفا خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد و مقامات آمریکایی مجبور شدند به‌صورت قطره‌چکانی آمار تلفات پایگاه عین‌الاسد را اعلام کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

عین‌الاسد و سوال‌های بی‌پاسخ افکار عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اکنون افکار عمومی دنیا منتظر هستند تا متوجه شوند دروغ‌گویی آمریکایی‌ها درباره تلفات نیرو‌های خود در عین‌الاسد بالاخره به چه رقمی افزایش می‌یابد و کی به پایان می‌رسد؟ تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

دیدار سپهبد شهید سلیمانی با رهبران افغانستان

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

شعرخوانی شاعر قطری در رثای سردار شهید سلیمانی که بازتاب زیادی داشت

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

دلایل مصرف قلیان در پسران جوان چیست؟

ایسنا16 دقیقه قبل

واکنش باشگاه‌های فرانسوی به خبر درگذشت کوبی برایانت؛ درگذشت بهترین ورزشکار تاریخ، بسیار ناراحت کننده بود

طرفداری17 دقیقه قبل

بالگردهای آمریکایی کارمندان سفارتخانه بغداد را تخلیه کردند

اقتصاد آنلاین17 دقیقه قبل

رکوردهای به ثبت رسیده توسط رونالدو پس از گلزنی مقابل ناپولی؛ رونالدو در کنار مسی رکورددار گلزنی در پنج لیگ معتبر اروپایی شد

طرفداری18 دقیقه قبل

کم‌فروشی بنزین در جایگاه‌ها را گزارش دهید

ایسنا20 دقیقه قبل

مصوبه کمیسیون حقوقی مجلس در خصوص شناسه یکتا

اقتصاد آنلاین23 دقیقه قبل

میزان مصرف گاز خانگی در خراسان شمالی بالا است

ایسنا25 دقیقه قبل