فریزرهای ایران‌ساخت به چند کشور دنیا صادر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
فریزرهای ایران‌ساخت به چند کشور دنیا صادر شد

فریزرهای ایران‌ساخت به چند کشور دنیا صادر شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک شرکت دانش‌بنیان توانسته به تولید چندین مدل از یخچال، فریزرهای ویژه و همچنین دستگاه‌های دیگر مورد نیاز صنعت آزمایشگاهی دست پیدا کند.

به گزارش ایسنا، مسعود صرام مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سازنده این یخچال ‌ها درباره ویژگی یک مدل از ماشین‌های یخ ‌ساز تولیدی این شرکت گفت: یخ ساز حبه‌ای یکی از انواع دستگاه‌های یخ ساز موجود در بازار است. یخ ساز حبه‌ای مخصوص تولید یخ حبه‌ای در حجم و مقیاس بالا است و با استفاده از یکی از آن‌ها (بسته به مدل انتخابی)، می‌توان در طول روز چیزی حدود ۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم یخ حبه‌ای تولید کرد.

وی ادامه داد: محصول تولیدی این شرکت دانش بنیان دو نوع یخ ساز حبه‌ای در سبد محصولات خود دارد که می‌تواند حجم نسبتا زیادی یخ در طول شبانه روز تولید کند که یکی از آن مدل‌ها در طول یک شبانه روز حدود ۱۵۰ کیلوگرم و مدل دیگر آن حدود ۳۰۰ کیلوگرم یخ تولید می‌کند.

این فعال فناور در مورد ویژگی‌ یکی دیگر از محصولات تولیدی این شرکت به نام «چمبر ضد انفجار» توضیح داد: چمبر آزمایشگاهی نام دیگر چمبر تست شرایط محیطی است، چمبرهای آزمایشگاهی به منظور تعیین اثرات شرایط محیطی گوناگون بر روی نمونه‌های آزمایشگاهی مواد و قطعات تولیدی استفاده می‌شوند.

صرام افزود: این چمبرها با شبیه سازی دما و رطوبت‌های مختلف سعی در تعبیه محیط کاربری واقعی محصولات دارند. چمبرهای آزمایشگاهی بسته به نوع شرایط محیطی مورد نیاز برای شبیه‌سازی به دسته‌های مختلفی نظیر چمبرهای تست دما یا حرارت و برودت، چمبرهای تست دما و رطوبت، چمبرهای شوک حرارتی و … تقسیم می‌شوند.

وی همچنین بیان کرد: این چمبر قابلیت گزارش جزئیات هشدارهای اخیر، کنترل زمان‌بندی رله سیگنال، امکان تنظیم میزان زنگ هشدار، تغییر و بازسازی کنترل پردازش با سرعت بالا، امکان کنترل و نظارت بر عملیات، قابلیت اجرای تغییرات دما نسبت به زمان و قابلیت برنامه‌ریزی دمایی را دارد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: این محصولات به کشورهای نیجریه، تاجیکستان، ترکمنستان و چند کشور آفریقایی دیگر صادر شده است و در مجموع حدود ۵۰ هزار دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

وی همچنین گفت: این شرکت به طور مستقیم برای ۲۱ و غیرمستقیم برای ۳۵ نفر شغل ایجاد کرده است.

نمونه مشابه این محصول که اکثرا ساخت کشور آلمان است به کشور وارد می‌شد که درحال حاضر این میزان واردات به طور چشم‌گیری کاسته شده است.

به گفته این فعال فناور، این محصول از نظر کیفیت توان رقابت با نمونه مشابه خارجی آن را دارد و از سویی قیمت نمونه خارجی این محصول حدود ۲ تا ۳ برابر گران‌تر از محصول ایرانی است.

صرام بیان کرد: در این شرکت علاوه بر ماشین‌های یخسازی، فریزرهای آزمایشگاهی، محفظه‌های سرد و گرم، محفظه‌های تست شرایط محیطی، آون، محفظه‌های شوک دمایی، وان مایع آزمایشگاهی و محفظه‌های تحقیقاتی و خاص تولید می‌شود.

به گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی ادامه داد: عمده مشتریان این شرکت؛ مراکز علمی و دانشگاهی، مراکز بهداشتی، پزشکی و دارویی، صنایع غذایی، هایپرمارکت‌ها و … هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا2 ساعت قبل
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از ارائه طرح از سوی چهار شرکت دانش‌بنیان برای ساخت کیت کرونا خبر داد. قانعی خاطر نشان کرد: تاکنون چند طرح در این زمینه ارائه شده و در کشور نیز ساخت کیت تشخیص کرونا آغاز شده است. وی با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی از شرکت‌های دانش‌بنیان، یادآور شد: در صورتی که شرکتی نیاز به حمایت داشته باشد و اداره آزمایشگاه‌های مرجع تایید کند که شرکت در ساخت کیت توانمند است، معاونت علمی حمایت خواهد کرد تا کیت تولید شود. به گفته وی، تاکنون چهار شرکت اعلام آمادگی کردند و امروز نیز این تعداد افزایش می‌یابد. به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت برای تولید کیت تشخیص ویروس کورونا، با هدف تولید انواع کیت‌های تشخیصی ویروس کورونا CORVID ۱۹ مولکولی و تشخیص سریع در داخل کشور و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، اقدام به انتشار فراخوان عمومی کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
اسفند ماه است و ما ایرانی‌ها نزدیک نوروز باستانی هستیم. مردم از مدت‌ها قبل برای سفرهای نوروزی و خرید‌های شب عیدبرنامه ریزی کرده‌اند. این روزها با خبر ورود کرونا ویروس به کشور، مردم نگران سلامتی خود و خانواده هایشان هستند و همین امر سفرهای نوروزی و خرید بلیط هواپیما را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که با گسترش تعداد مبتلایان، مسافران دچار تردید می‌شوند که آیا به سفر بروند و یا بلیط خود را کنسل کنند و برای حفظ سلامتی از خیر سفر کردن بگذرند؟
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
کاوه ذاکری در این کتاب، تحقیق دقیقی ارائه داده از چگونگی سیر و مراحل جنگ و قرارداد صلح دیتون که منجر به پایان جنگ شد. ذاکری که مدرس تخریب و انفجار بوده، در بوسنی، نظامیان و داوطلبان مردمی را با نحوه خنثی کردن مین‌ها و تله‌های انفجاری آشنا می‌کرده است. او در کنار این آموزش‌ها به کمک رسانی و توزیع اقلام ضروری زندگی در میان مردم جنگ زده بوسنی هم می‌پرداخته است. کتاب «محاصره سارایوو» مملو از وقایع تلخ و شیرین است و صداقت و صمیمیت و مردمی بودن روحیه نویسنده باعث می‌شود کتاب برای خواننده خواندنی و عبرت آموز شود. انتشارات سوره مهر این کتاب را ۴۶۸ صفحه با قیمت ۶۰ هزار تومان منتشر کرده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
بحرالعلوم به تعطیلی فعالیت‌های قرآنی در فضای دانشگاهی علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: درست است که محتوای فعالیت ما در این مرکز، قرآنی است اما نظر کارشناسان اهل فن به عنوان افرادی که در این شرایط درحال تلاش و فعالیت برای کنترل و ممانعت از شیوع ویروس کووید ۱۹ هستند، بر تعطیلی برنامه‌های قرآنی استوار است. وی افزود: این مهم را دوستان ما در سازمان‌های مختلف نیز قبول کرده‌اند. رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری برخی فعالیت‌های قرآنی دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به صورت مجازی خبر داد و گفت: برای فروردین ماه ۹۹ به صورت مجازی برنامه‌های قرآنی را تدوین و طراحی کرده‌ایم و در این خصوص در انتظار تصویب از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت هستیم. وی گفت: همچنین ثبت نام بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز مدتی است آغاز شده که دانشجویان و علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و برای شرکت قوی‌تر در این جشنواره به مطالعه کتاب‌های اعلام شده، بپردازند. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر