ضرورت اختصاص اعتبار پایدار برای مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
ضرورت اختصاص اعتبار پایدار برای مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان

ضرورت اختصاص اعتبار پایدار برای مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون قضایی دادستانی کل کشور در بازدید از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده ۱۶ تبریز بر ضرورت وجود اعتبار پایدار برای مرکز و بهره گیری از ظرفیت خیرین در این امر خداپسندانه تأکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، سعید عمرانی معاون قضایی دادستانی کل کشور و هیأت همراه از واحدهای غربالگری، قرنطینه، کارگاه‌های اشتغال زایی (فلزکاری، قالی بافی، کفاشی، پوشال و بسته بندی) و سالن‌های بهبودی مرکز ماده ۱۶ و نیز مرکز در حال احداث بانوان موضوع ماده ۱۶ با ظرفیت یکصد نفر بازدید کردند.

در این بازدید معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان این که باید همه دستگاه‌ها در امر مبارزه با مواد مخدر پای کار باشند گفت: کلیه دستگاه‌های مسئول استانی و مردم بایستی در این جهاد بزرگ مشارکت کنند.

وی همچنین بر ضرورت وجود اعتبار پایدار برای مرکز ماده ۱۶ و بهره گیری از ظرفیت خیرین در این امر خداپسندانه تأکید کرد.

در این بازدید علیلو دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان نیز به نحوه ارجاع و صدور دستورات قضایی برای اعمال ماده ۱۶ وتبصره ۲ ذیل ماده ۱۶ اشاره کرد و افزود: در جریان جمع‌آوری معتادین از سطح شهرها و ارجاع و انجام طرح‌های مختلف پلیسی همکاری خوبی فی مابین دستگاه‌های مسئول به ویژه پلیس و مرکز ماده ۱۶ بر اساس دستوالعمل ابلاغی ماده ۱۶ انجام می‌گیرد و در این ارتباط برای هم افزایی مضاعف در این امر مهم یکی از همکاران قضایی دادستانی به صورت مستقیم و شبانه روزی درگیر است.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی با تأکید بر جلب و جذب مشارکت خیرین به ویژه خیرین سلامت استان، تلاش در جهت تخصیص اعتبارات ملی از ستاد در روند فعالیت مرکز ماده ۱۶ را ضروری دانست.

معاون قضایی دادستان کل کشور همچنین در برنامه ملاقات مردمی هفتگی دادگستری کل استان نیز شرکت کرد.

گفتی است در این بازدید که علیلو دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان و موقری سرپرست معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان و کارشناسان دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان عمرانی را همراهی می‌کردند، اسمعیل پور مدیر مرکز ماده ۱۶ گزارشی از روند فعالیت مرکز ارائه داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیش‌فعالی را بشناسیم/ یک بیماری بحران زا که در کودکی نادیده گرفته می‌شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
مهمترین نشانه‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. خانواده‌ای که کودک‌شان او از بیش‌فعالی و نقص توجه رنج می‌برد. مهم‌ترین نشانه‌‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. این اختلال به سه نوع تقسیم می‌شود: کمبود توجه، بیش‌‌فعالی و ترکیبی از این‌دو. این نشانه‌‌ها در کودکان پیش از دوازده سالگی قابل تشخیص است و شیوع آن در پسران بیشتر از دختران است.

ماجرای غذاهای دست ساز

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل

حریم بان شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود این سامانه نظارت دائمی و بر خط مدیران شهری بر حریم شهر امکان پذیر می‌شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

یخ بستن آب پشت سد حسنلوی در شهر نقده آذربایجان غربی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

تمرینات اختصاصی علی کریمی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر