۷۰۰۰ فعال قرآنی در کشور از خدمات بیمه‌ای بهره مند هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
۷۰۰۰ فعال قرآنی در کشور از خدمات بیمه‌ای بهره مند هستند

۷۰۰۰ فعال قرآنی در کشور از خدمات بیمه‌ای بهره مند هستند

مهرخبرگزاری مهر |
خمین- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر ۷ هزار فعال قرآنی در سطح کشور از خدمات بیمه ای بهره مند هستند که یک هزار و ۵۰۰ نفر از آنان طی دو سال اخیر بیمه شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی ظهر جمعه در دومین روز از سفر خود به استان مرکزی در دیدار با جامعه قرآنی و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در خمین اظهار داشت: امام راحل روح دمیده الهی در عصر ما بودند و مردم خمین جسم و جان این روح را پروراندند.

وی ادامه داد: امام راحل با روح قرآن محشور بودند. با روح و معنایی که امام از قرآن یافتند، پشتوانه نهضت بزرگ بودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امام هنرمند بود و اگر چه در دانشکده ارتباطات تحصیل نکرد اما ایشان با مردم ارتباط داشتند و از سال ۴۲ تا آن زمان که از خاک به افلاک پیوستند مردم خود را همراهی می‌کردند.

صالحی بیان کرد: خلاقیت هنری در دیوان امام راحل وجود دارد و به برکت امام مسیر هنر و امکان تجدید حیات در فضای ایران اسلامی مشخص شده است.

وی افزود: یکی از دیدگاه‌های مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر‌های استان توجه به فضای استان‌ها است. در این سفر بر اساس تفاهم نامه تنظیم شده با استاندار مرکزی مقرر شد، در حوزه زیر ساختی و دیدگاهی در فضای استان در دوسال آخر فعالیت دولت دوازدهم اتفاقات مهمی شکل گیرد.

صالحی افزود: بر اساس این تفاهم نامه مبلغ ۱۱۸ میلیارد تومان در حوزه زیر ساخت‌ها و ایده‌ها و برنامه‌ها دیده شده است.

وی گفت: مبلغ ۹۰ میلیارد تومان در حوزه زیر ساخت و دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه قرآنی و دینی، دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در حوزه هنری و سینمایی، ۱٫۵ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی و ادبی و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه حمایت از هنرمندان برای استان مصوب شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شهرستان خمین به اعتبار نام و جایگاه حضرت امام نیازمند اهتمام مضاعف است و از تمامی مسئولین استانی انتظار می‌رود به این مهم باید بیشتر توجه کنند.

صالحی اظهار کرد: حمایت از بودجه‌های هنری شهرستان خمین در ستاد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار است.

وی گفت: یکی از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به فعالیت‌های قرآنی است که در سطح کشور پیگیری می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: در تابستان ۹۸ در کانون‌های مساجد ۷۲ هزار عنوان فعالیت صورت گرفته است. در استان مرکزی نیز چند هزار فعالیت قابل توجه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد انجام شده است.

وی بیان کرد: بیمه فعالین قرآنی در حال پیگیری است و ۷ هزار فعال قرآنی در سطح کشور از خدمات بیمه‌ای بهره مند هستند و در دو سال اخیر بیش از یک هزار و ۵۰۰ فعال قرآنی به مجموعه بیمه شدگان اضافه شده است.

صالحی گفت: در دو سال گذشته تعداد بیمه شدگان صندوق هنر از ۲۸ هزار نفر به ۴۲ هزار نفر رسید و منابع مالی این حوزه به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اخیرا تصویب اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابلاغ توسط رییس جمهور انجام گرفته و پشتوانه‌ای برای این کانون‌ها است. همچنین از ظرفیت شورای سیاست گذاری برای کانون‌های مساجد باید استفاده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

اقدام مشکوک مارادونا در فوتبال زنده!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
تابناکتابناک19 ساعت قبل
افزایش قیمت دلار و رسیدن آن به ۲۰ هزار تومان از دو طریق می‌تواند بر روی افزایش نرخ تورم تاثیرگذار باشد. اول از طریق افزایش قیمت کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای وارداتی و دوم از طریق افزایش قیمت کالاهای وارداتی مصرفی. یعنی افزایش نرخ تورم تولیدکننده چند ماه بعد خود را در نرخ تورم مصرف کننده نشان می‌دهد. از سوی دیگر رشد قیمت دلار، قیمت کالاهای مصرفی وارداتی را افزایش می‌دهد که این موضوع هم به صورت مستقیم بر افزایش نرخ تورم مصرف کننده تاثیرگذار است. بنابراین مهمترین پیامد افزایش قیمت دلار برای اقتصاد واردات محور ایران، افزایش نرخ تورم خواهد بود که مستقیم سفره مردم را نشانه گرفته است و مردم بازندگان اصلی افزایش قیمت دلار به ۲۰ هزار تومان خواهند بود.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: امروز چهار دستگاه خودرو توسط رئیس جمهور بازدید شد که از این تعداد، یک دستگاه به صورت شاسی است. رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: از برنامه‌های وزارت صنعت، خروج خودروهای قدیمی و پرمصرف از چرخه تولید و ورود خودروهای جدید است. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امروز چهار دستگاه خودرو توسط رئیس جمهور بازدید شد که از این تعداد، یک دستگاه به صورت شاسی است. وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: این خودروها مطابق با استانداردهای روز با مصرف سوخت و آلودگی کمتر تولید می‌شود. رحمانی گفت: طی برنامه ریزی صورت گرفته در سال آیند و ۱۴۰۰ تولید خودروهای جدید در دستور کار قرار دارد.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت پشتیبانی اموردام کشور گفت: ۲۰ هزار تن گوشت قرمز و مرغ برای شب عید در نمایشگاه‌های بهاره عرضه می‌شود که موجب تعادل بازار خواهد شد. «حسن عباسی معروفان» روز چهارشنبه افزود: طبق روال هر سال جهت متعادل سازی قیمت گوشت در شب عید، با شروع برگزاری نمایشگاه‌های بهاره ۱۰ هزار تن گوشت قرمز گوساله وارداتی به بازار عرضه می‌شود. وی گفت: در صورت نیاز، ذخایر بیشتری به بازار عرضه می‌شود تا مصرف‌کنندگان در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید دچار مشکل نشوند. متعادل شدن قیمت گوشت قرمز در روزهای آتیعباسی معروفان افزود: برف اخیر در تردد و حمل و نقل عرضه دام زنده و گوشت قرمز مشکلاتی ایجاد کرده بود که همین امر موجب افزایش قیمت در برخی استان‌ها شد. مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: شرایط آب و هوایی متعادل شده است بنابر این انتظار می‌رود قیمت انواع گوشت قرمز در بازار مصرف کاهش یابد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است با توجه به اینکه بسیاری از کالاهای کشاورزی و محصولات غذایی مردم مستقیما از طریق ارز بازار آزاد یا نیمایی تامین نمی‌شوند، تغییر نرخ ارز در بازار آزاد تاثیر مستقیمی بر قیمت این کالاها نخواهد داشت. این عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دلیلی برای افزایش قیمت کالاها در هفته‌های باقی مانده تا پایان سال وجود ندارد، بیان کرد: به نظر آنچه در روزهای گذشته در بازار ارز رخ داده نیز بیشتر جنبه روانی دارد و ترس از افزایش قیمت‌ها نیز در همین جو و فضا شکل گرفته است. به گزارش ایسنا، پس از افزایش قیمت بنزین در آبان ماه امسال، دولت اعلام کرد که نظارت‌ها برای کنترل قیمت‌ها و مقابله با گران‌فروشی را تشدید خواهد کرد. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، نظارت بر بازار شب عید نیز از اسفند ماه آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد یافت. دولت اعلام کرده با توجه به اهمیت تامین مایحتاج مردم، در سال ۱۳۹۹ نیز به تعدادی از کالاهای اساسی، ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر