لزوم ترویج آموزه‌های دینی در جامعه/تفرقه مهمترین تهدید کشور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

لزوم ترویج آموزه‌های دینی در جامعه/تفرقه مهمترین تهدید کشور است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
لزوم ترویج آموزه‌های دینی در جامعه/تفرقه مهمترین تهدید کشور است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - امام جمعه موقت سنندج ترویج آموزه‌های دینی در سطح جامعه را یکی از نیازهای مهم آن عنوان کرد و بر توجه به این مهم از سوی همه اقشار به ویژه روحانیون تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: تلاش در راستای ترویج آموزه‌های دینی در سطح جامعه یکی از نیازهای لازم و ضروری به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: همه اقشار جامعه باید در راستای توجه به دستورات دین مبین اسلام حساس باشند و در این راستا نقش علما و روحانی برای رسیدن به این هدف بسیار مهم و حیاتی و خطیر است.

امام جمعه موقت سنندج به اهمیت حضور جوانان در مناسبت‌های دینی و مذهبی تاکید کرد و افزود: نسل جوان باید به بهترین شکل ممکن در مناسبت‌های دینی و مذهبی حضوری پررنگ داشته باشد.

وی با اشاره به نقش و رسالت خانواده‌ها و نهادهای دیگر در جامعه برای حضور نسل جوان در برنامه‌های دینی و مذهبی، گفت: انتظار می‌رود که پدر و مادر نسبت به رفتار فرزندان خود با حساسیت برخورد کرده و زمینه برای حضور آنها در برنامه‌ها و مناسبت‌های دینی و مذهبی را فراهم کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

ماموستا خدایی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های امروز نماز جمعه سنندج، بیان کرد: ایجاد تفرقه و اختلاف یکی از اقدامات و توطئه‌های دشمن بر علیه کشورهای مسلمان به ویژه جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه دین مبین اسلام دین وحدت و برادری و همدلی است، افزود: دشمن تلاش می‌کند تا با ایجاد تفرقه و دودستگی به اهداف شوم خود در کشورهای اسلامی و مسلمان دست پیدا کند.

امام جمعه موقت سنندج ضمن تاکید بر اینکه همه مردم باید هوشیار و آگاه باشند، گفت: هوشیاری و آگاهی در مقابل توطئه‌های دشمن و حفظ وحدت و همدلی در شرایط فعلی یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه ما باید جنبه‌های وحدت در جامعه را بیش از پیش تقویت کنیم، یادآور شد: ما در دین مبین اسلام مشترکات بسیار زیادی داریم و باید در راستای تقویت این مشترکات تلاش و جدیت بیشتری داشته باشیم.

لزوم ترویج آموزه‌های دینی در جامعه/تفرقه مهمترین تهدید کشور است - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز شورای شهری‌ها با تصویب چندین طرح و لایحه، روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری، مهمترین دستور کار امروز شورای شهر بود که با وجود موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

نظرها

اخبار بیشتر