دستاوردهای پژوهشی کشور کم نظیر است/ سرنوشت صهیونیست‌ها مانند داعش خواهد بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
دستاوردهای پژوهشی کشور کم نظیر است/ سرنوشت صهیونیست‌ها مانند داعش خواهد بود

دستاوردهای پژوهشی کشور کم نظیر است/ سرنوشت صهیونیست‌ها مانند داعش خواهد بود

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعهٔ قزوین با اشاره به دستاوردهای پژوهشی استان و کشور گفت: امسال نسبت به سنوات گذشته در امر پژوهش در حوزه و دانشگاه گام‌های عالی و فوق‌العاده‌ای برداشته شده است، به‌ویژه در حوزهٔ اختراعات و پژوهش‌های کاربردی کارهای خوبی انجام شده که منافع همهٔ این‌ها به مردم می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعهٔ قزوین در خطبه‌های این هفتهٔ نماز جمعهٔ که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: خداوند فرموده است تقوای الهی را رعایت کنید و با صادقین همراه باشید که در این‌صورت از حق پیروی می‌کنید، با حق زندگی می‌کنید و با حق هم می‌میرید.

وی با اشاره به این‌که در برابر این جبهه و جریان حق، جبههٔ باطل قرار دارد، عنوان کرد: برای ما ضروری است تا براساس آموزه‌های قران، جبههٔ باطل و اوصاف باطل را هم بشناسیم تا گرفتار آن نشویم.

امام جمعهٔ قزوین در ادامه تصریح کرد: خداوند می‌فرماید اگر از میان شما کسی همراهی با مستکبران را بپذیرد و برای منافع آن‌ها کار کند، شما او را از خود ندانید، زیرا افرادی‌که برای منافع مستکبران کار می‌کنند، از مسلمانان نیستند، حتی اگر هم‌وطن ما باشند باز هم از ما نیستند و این درس بزرگی برای ما است.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به آیات الهی عنوان کرد: همراهی کردن مستکبران مخصوص کسانی است که دل‌هایشان بیمار و مریض است، این افراد حتی اگر در میان مسلمانان باشند، شتاب می‌کنند که بروند و به دشمن برسند و برای این‌که مستکبران را به اهدافشان برسانند تلاش می‌کنند و می‌گویند ما می‌ترسیم که از مستکبران به ما آسیب برسد.

وی افزود: همان‌گونه که برای کشاندن ما به‌سمت مذاکره، برخی مردم را از جنگ می‌ترساندند و می‌گفتند اگر مذاکره نکنیم جنگ می‌شود، تا بتوانند بروند و هر غلطی که خواستند بکنند.

نماز آرامش‌بخش جامعه است

امام جمعهٔ قزوین با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز و پیام مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب اشاره کردند اگر فردی آرامش می‌خواهد این آرامش را از نماز بگیرد و اگر جامعه‌ای به‌دنبال آرامش است این را از نماز بگیرد، زیرا خداوند فرموده است الا بذکرالله تطمئن‌القلوب.

وی در ادامه تأکید کرد: در شیطنت‌های اخیر اراذل و اوباش وارد شدند و برخی هم ناخواسته سیاه‌لشگر آن شیاطین شدند، اما آنان‌که برای شهرها آرامش و امنیت به ارمغان آوردند اهل نماز و مسجد بودند.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: اگر در جایی نماز و مسجد فراگیر شود، هر چقدر نمازهای جماعت و جمعه جدی‌تر و شلوغ‌تر شود، آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و طلاق کمتر می‌شود، دادگاه‌ها خلوت خواهد شد و آرامش و امنیت جای آن‌را می‌گیرد.

دستاوردهای پژوهشی کشور کم نظیر است

خطیب نماز جمعهٔ قزوین ضمن اشاره به هفتهٔ پژوهش و اقدامات صورت گرفته در دانشگاه‌ها و حوزه‌های استان گفت: امسال نسبت به سنوات گذشته در امر پژوهش در حوزه و دانشگاه گام‌های عالی و فوق‌العاده‌ای برداشته شده است، به‌ویژه در حوزهٔ اختراعات، پژوهش‌های کاربردی و برای مثال در صنعت دارو کارهای خوبی انجام شده که منافع همهٔ این‌ها به مردم می‌رسد.

وی اظهار کرد: اگر ما باورمان شود که می‌توانیم روی پای خود بایستیم، اگر باور کنیم که با دانش‌مان می‌توانیم پیشرفت کنیم، قدر جوانان و اساتید خود را بدانیم، آن‌ها مشکلات جامعهٔ ما را به‌راحتی حل خواهند کرد و حتی به داد کشورهای دیگر هم می‌رسند.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

آیت‌الله عابدینی با اشاره به فرا رسیدن هفتهٔ حمل‌ونقل گفت: دولت پس از ماجرای بنزین باید به مسائل صنفی رانندگان و حوزهٔ حمل‌ونقل توجه کند، زیرا اساس بسیاری از مسائل اقتصادی حمل‌ونقل است و لازم است به‌دلیل بصیرتی که رانندگان داشتند و سختی‌ها را تحمل کردند اما دشمن را ناامید گذاشتند، اهتمام بیشتری برای حل مشکلات آنان صورت گیرد.

امام جمعهٔ قزوین همچنین بر حل مشکلات حمل و نقل درون شهری به‌ویژه تاکسی‌ها نیز تأکید کرد و افزود: باید برای تسهیل حمل و نقل درون شهری و حل مشکلات رانندگان اقدامات عاجل صورت گیرد.

نمایندۀ ولی فقیه در استان قزوین ضمن تجلیل از شخصیت آیت‌الله مفتح و فرا رسیدن روز حوزه و دانشگاه عنوان کرد: ارتباط حوزه و دانشگاه امروز در شرایط مطلوب است و با این وجود معتقدیم باید بسیار بیشتر از این وحدت و برادری شکل بگیرد.

صهیونیست‌ها مانند داعش نابود خواهند شد

وی با اشاره به روز جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گرایی نیز یادآور شد: روزگاری در رژیم منحوس شاهنشاهی حتی در همین قزوین صهیونیست‌ها برای کشاورزی، آبیاری زمین‌های ما و کشاورزان ما تصمیم می‌گرفتند و بر ما مسلط شده بودند، اما امروز از شنیدن نام ایران هراس در دلشان می‌افتد و ان‌شاءالله یک روز خواهیم دید که نابود می‌شوند.

امام جمعهٔ قزوین با اشاره به شباهت داعش و صهیونیست‌ها مطرح کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها از سراسر دنیا تروریست‌های داعش را آوردند و به جان منطقه انداختند که در نهایت هم نابود شدند و به دامان اربابان خود بازگشتند.

وی بیان کرد: یک‌روز صهیونیست‌های منحوس نیز این‌گونه خواهند شد، قطعا نابودی صهیونیست‌ها مانند نابودی داعش رخ خواهد داد و این جنایت‌کارها چاره‌ای جز بازگشتن به دامان اربابان غربی خود ندارند.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: طولی نخواهد کشید که هیمنهٔ آمریکا و نام و نشان رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده خواهد شد و تنها در کتاب‌های تاریخ از آن‌ها یاد خواهند کرد.

وی اضافه کرد: دشمن در حوادث اخیر خط قرمز ما را نشانه گرفت و آن امنیت ما بود، پس از این نیز مردم با هوشیاری نباید فریب تبلیغات دروغین رسانه‌های دشمن و فضاسازی‌ها را بخورند و حافظ امنیت کشور باشند.

خطیب جمعهٔ قزوین در پایان گفت: باید یک مجلس قوی، پویا، بیدار و محکم تشکیل شود تا برای حل مشکلات و ایجاد آرامش در کشور تلاش کرده و به مردم خدمت کند و این نیاز به هوشیاری مردم در انتخابات دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر23 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

نظرها

اخبار بیشتر