تحریم‌ها به اعتراف مسوولان آمریکایی در آخر خط است/ دولت اقدام عملی برای بهبود وضعیت معیشت مردم انجام دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی

تحریم‌ها به اعتراف مسوولان آمریکایی در آخر خط است/ دولت اقدام عملی برای بهبود وضعیت معیشت مردم انجام دهد

فارسخبرگزاری فارس |
امام جمعه تبریز با بیان اینکه همه این واقعیت را می‌دانند که تحریم‌های آمریکا علیه کشور در سال‌های گذشته و خروج از برجام تشدید شده ولی اثرگذاری‌اش کم شده، گفت: خود مسؤولان آمریکایی معترف هستند که تحریم‌ها علیه ایران به آخر خط رسیده است.

به گزاش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) اظهار داشت: برادران، خواهران و دانشگاهیان، گفتمان‌سازی کار کوتاه مدت نیست بلکه حداقل میان مدت است و باید برنامه صورت گیرد و به تبع آن دانشگاه‌ها نقش مولد داشته تا دستگاه‌ها و نهادهای دیگر از آن بهره ببرند.

وی در ادامه به تحریم‌هایی جدید آمریکا علیه ایران در هفته پیش را مورد اشاره قرار داد و گفت: دو شرکت دیگر ایرانی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است که شرکت هواپیمایی ماهان و کشتیرانی ایران جزو این دو شرکت تحریم شده هستند.

امام جمعه تبریز افزود: همه این واقعیت را می‌دانند که تحریم‌های آمریکا علیه کشور در سال‌های گذشته و خروج از برجام تشدید شده ولی اثرگذاری‌اش کم شده است.

آل‌هاشم تاکید کرد: خود مسوولان آمریکایی معترف هستند که تحریم‌ها علیه ایران به آخر خط رسیده است.

وی خاطرنشان ساخت: شیخ ابراهیم زکزاکی ۶ پسر شهید دارد و فقط یک پسر مانده است که او نیز از ایران خواسته تا او را دعا کنند و از کل دنیا درخواست دارد تا مجامع بین‌المللی را تحت فشار قرار دهند تا پدر و مادرش که در شرایط خوبی نیستند آزاد شوند.

خطیب نماز جمعه تبریز ابراز کرد: نیجریه کشوری در غرب آفریقاست و ۵۰ درصد مسلمان و بقیه مسیحی و دین مختلف دارند، اما اینکه شیخ ابراهیم زکزاکی کیست باید گفت که او در خانواده‌ای به دنیا آمد که فعالیت سیاسی داشت و هر چند او سید است ولی در نیجریه هر عالمی را شیخ می‌گویند، او را نیز شیخ می‌گویند ولی او اخیرا از مردم خواسته است تا او را سید صدا کنند.

وی به نحوه مسلمان شدن شیخ زکزاکی هم اشاره کرد و گفت: رهبر شیعیان نیجریه حدود ۴۰ سال قبل و در نخستین سالگرد انقلاب به ایران سفر کرد و در آن سفر امام رحمت‌الله به او یک قرآن هدیه داد و فرمودند که مردم را به اسلام دعوت کند در حالی که شیخ زکزاکی از اهل سنت مالکی بود ولی پس از دیدار با امام شیعه شد و مردم نیجریه را با پخش عکس‌های امام راحل جذب شیعه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان، چند مطالبه مردم ایران در رابطه با شیخ‌زکزاکی را برشمرد و گفت: اولین درخواست از مجامع بین‌المللی برای کمک به خروج شیخ از نیجریه برای معالجه، مطالبه از رئیس جمهور نیجریه جهت آزادی شیخ زکزاکی و همسرش و تلاش بیشتر دیپلماسی ایران برای این شیخ بزرگ است.

وی یادآور شد: در نماز جمعه امروز تبریز، سخنگوی وزیر امور خارجه حضور دارد از این‌رو از دولت و دیپلماسی کشور برای تلاش بیشتر و موثرتر در آزادی و معالجه شیخ زکزاکی درخواست داریم.

بودجه کشور نامتوازن است

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه اخیرا بودجه کشور به مجلس ارائه شده است، گفت: یکی از معضلات بودجه‌ریزی کشور، همانطور که رهبری در بیانیه گام دوم نظام بودجه بندی هم بدان اشاره داشتند، معیوب و نامتوازن بودن آن است.

وی ادامه داد: البته پس از نامه رهبری برای اصلاح ساختار بودجه، دولت از سال گذشته تدوین برنامه‌هایی که با کمک کارشناسان و دانشگاهیان به منظور ساختار بودجه‌بندی داشته است که جای تشکر دارد و بر این اساس کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ تفاوت‌هایی با بودجه‌‌های پیشین ارائه شده دارد.

آل‌هاشم متذکر شد: مهم‌ترین تفاوت بودجه سال ۹۹ سهم عمده از کل بودجه عمومی کشور این است که از نوسانات احتمالی نفت در امان خواهد بود ولی همچنان قرار است درآمدهایی از فروش نفت صرف پیشرفت طرح‌های عمرانی کشور شود.

بخش درآمد بودجه ۹۹ با چالش مواجه است/ دولت اقدام عملی برای بهبود وضعیت معیشت مردم انجام دهد

وی با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده به مجلس ارائه شد که در بخش درآمد با چالش‌هایی روبه رو است که نمی‌توان از کنار آن به سادگی رد شد، افزود: ضرورت بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، خصوصا اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه باید در اولویت باشد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: هرچند بارها مسوولان مختلف دولتی در خصوص بهبود خرید مردم سخن گفته‌‌اند اما نمی‌توان با افزایش یارانه نقدی و غیرنقدی و اعطای یارانه معیشتی تغییر مثبتی در قدرت خرید مردم ایجاد کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

دولت سیاست‌های ضدتورمی را به صورت ویژه در بودجه بگنجاند

وی با اشاره بر اینکه دولت سیاست‌های ضدتورمی را به صورت ویژه در بودجه بگنجاند تا بتوان در راستای افزایش قدرت خرید مردم گام برداشت، گفت: می‌گفتند بعد از گران شدن بنزین گرانی نخواهیم داشت ولی نمی‌دانند که گرانی غوغا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: ما از دولت محترم و از مجلس و کمیسیون تلفیق انتظار داریم تا با استفاده از نظر کارشناسان و صاحب‌نظران تلاش کنند تا ضمن نقد و بررسی منصفانه سیاست بودجه‌ای دولت و پیشنهاد کارشناسی متناسب با شرایط موجود اقتصاد همچنین سیاست کلان کشور در راستای اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی کشور به دولت ارائه دهد تا مدیریت کلان اقتصاد کشور با کمترین آسیب و چالش مواجه شوند، امید است در سال آینده شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد کشور بهبود وضعیت معیشتی مردم باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه از مصادیق تقوا، تقوای انتخاباتی است، توضیح داد: داوطلبان ثبت‌نام کرده باید بدانند که هر کسی که از سوی شورای نگهبات تائید شوند، حق تبلیغات دارد و بنده از آنها خواستارم تا تقوای انتخاباتی را رعایت کرده و خود را معرفی کنند و از تخریب دیگران پرهیز کنند.

تحریم‌ها به اعتراف مسوولان آمریکایی در آخر خط است/ دولت اقدام عملی برای بهبود وضعیت معیشت مردم انجام دهد - 22

کاندیداها از عکس من برای تبیلغات استفاده نکنند/ عکس به منزله تایید نیست

وی خاطرنشان کرد: آقایان به ما لطف دارند و با من عکس می‌گیرند ولی خواهش می‌کنم در تبلیغات انتخابات از عکس من استفاده نکنند تا مردم احساس نکنند که من از شخص خاصی حمایت می‌کنم زیرا عکس گرفتن به منزله تائید فرد نیست و بنده چندین ماه است که شاخص‌های نماینده اصلح را مطرح کرده‌ام. 

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: باید از بین کاندیداها فردی که اصلح، معتقد به منویات رهبری و متخصص است را انتخاب کنیم.

وی با اشاره به رونمایی یک کتاب در تبریز تصریح کرد: کتاب تاثیر اندیشه‌های امام راحل بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در تبریز رونمایی شد.

امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبت‌های تقویمی هفته به شهادت آیت‌الله دکتر مفتح اشاره کرد و گفت: این فرد استاد برجسته و عالمی بی‌نظیر است که به خاطر شهادت او، روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.

وی افزود: امروزه برای مقابله با نفوذ دشمن در دانشگاه و حوزه باید وحدت خود را بیشتر کرده و جنبش نرم‌افزاری و تولید علوم بومی، تحقق تمدن اسلامی و ارائه الگوی سبک زندگی اسلامی را تقویت کنیم که در سایه اسلامی شدن دانشگاه و وحدت حوزه و دانشگاه ایجاد می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر اینکه آذرماه به دانشگاه‌ها ربط زیادی دارد، گفت: روز دانشجو، هفته پژوهش و وحدت حوزه و دانشگاه جزو روزهای مهم آذرماه کشور است.

مردم‌سالاری دینی یک قرارداد عرفی نیست

وی با اشاره به نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: برپایی خیمه نظام اسلامی با آرا و حضور مردم یکی از این ارکان است.

آل هاشم ادامه داد: حکومت هم حق و هم تکلیف است به طوریکه اندیشه علی (ع) مبنی بر حقانیت حکومت است.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره بر اینکه مردم‌سالاری متکی به نظر اسلام است، گفت: مردم‌سالاری دینی یک قرارداد عرفی نیست و متکی به نظر اسلام می‌باشد و لذا تعهد اسلامی به دنبال می‌آورد و همانند کشورهای دموکرات اروپایی بر پایه قرارداد نیست.

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه رضایت جامعه از حکومت یک جنبه دیگر و مهم و قابل اعتناست و از نفوذ دشمن جلوگیری می‌کند، افزود: مردم‌سالاری دینی یک الگوی جهانی است زیرا هر جا کاری را به مردم سپرده‌ایم موفق بوده‌ایم در حالیکه هرکاری که انحصار به مسوول و دولت شد با کندی روبه رو بودیم.

وی اضافه کرد: البته در هر نقطه‌ای از دنیا که کار به دست مردم سپرده شود با موفقیت روبه رو شده‌ و امیدواریم در واگذاری امور به مردم تلاش کنیم و همه دست به دست دهیم تا در این نظام موفق باشیم.

امام جمعه تبریز با عرض تسلیت درگذشت عصو شورای شهر تبریز، گفت: این مسوول خادم در همه مسوولیت‌های خود تلاش کرده و نقش بزرگی در ساخت این مصلا داشته است که قرار است تا نماز میت در مصلا خوانده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
او چند سال پیش در مصاحبه‌ای گفت دولت آمریکا ۹۹ درصد شواهد انفجار را در ۱۱ سپتامبر تعمدا نابود کرده است. حوادث ۱۱ سپتامبر و سقوط مشکوک یک هواپیماروز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، چهار اتفاق به وقوع پیوست. «ری گریفین» و «آلکس جونز» دو نفر از محققان ۱۱ سپتامبر نخستین کسانی بوده‌اند که این فرضیه را مطرح کردند. طبق استدلال محققان ۱۱ سپتامبر، این نشانه‌ها تنها با فرضیه ساقط شدن موشک در اثر شلیک موشک جور در می‌آید. شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» اندکی قبل از سقوط پرواز ۹۳ گفته بود که دو جنگنده اف‌۱۶ در تعقیب این هواپیما هستند.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا برای آنکه دل هواداران جمهوریخواه خود را به دست آورد، به‌رغم جریحه‌دار شدن احساسات مردم ایران، جزئیات جدیدی از شهادت سردار سلیمانی ارائه کرد. آنها (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) با هم هستند. ۱۰، ۹، ۸ … بعد یک دفعه بوم (صدای انفجار ناشی از برخورد موشک با خودروی حامل سردار سلیمانی و المهندس) شنیده شد. این نخستین بار است که ترامپ علیرغم آگاهی از علاقه مردم ایران به سردار سلیمانی، اینچنین به شرح جزئیات عملیات تروریستی علیه وی می‌پردازد. وی حتی به این حقیقت که خبر شهادت سردار جهان را تکان داد نیز اذعان کرد.

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا6 ساعت قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

جهانگیری: آموزش و پرورش باید همیشه در اولویت باشد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر