آخرین جزئیات از فصل دوم سریال «نون. خ»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

آخرین جزئیات از فصل دوم سریال «نون. خ»

خبرگزاری میزان- کارگردان "نون. خ" با اشاره به اینکه اگر قرار باشد این سریال فصل‌های بعدی داشته باشد باز هم با قوم کُرد ادامه می‌دهیم، گفت: تلاش می‌کنم قصه خوب پیش برود؛ شوخی‌ها به سمت لودگی نرود و همه‌چیز رئال باشد. تاریخ انتشار: 14:49 - 22 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۶۴۵۸
آخرین جزئیات از فصل دوم سریال «نون. خ» - 0

به گزارش گروه فضای مجازیخبرگزاری میزان، سال گذشته در رستورانی دیدمش، جیب‌های لباس کردی‌اش پر از تخمه بود و امسال در روستای کم‌جمعیت «پریان» واقع در منطقه دینور استان کرمانشاه، در میان ازدحام جمعیت با او برخورد کردم. از من پرسید تا اینجا آمدی! با آن لبخند‌های با نمکش می‌خندید و با مردم سلفی می‌گرفت. با برخی هم همزبانی می‌کرد؛ چون زبان و خلق و خوی کرمانشاهی‌ها و کرد‌ها را می‌شناسد. چون اهل بیجار است و خودش جزو قوم کرد به حساب می‌آید. اصلا شرطش برای شروع این سریال، پرداختن به این اقوام و منطقه بوده است. جلسه رسمی که شروع می‌شود او را به جلو می‌برند و اولین صف می‌نشانند. پشت تریبون که می‌رود اندازه یک جمله صحبت می‌کند؛ اهل حرف‌زدن نیست بیشتر دوست دارد کار جلو برود. چون بعد از پایان جلسه و عکس گرفتن با مردم، سریع خودش را به ارتفاعات و محل لوکشین "نون. خ" می‌رساند. خبرنگاران با او حرف می‌زنند، اما از همه درخواست می‌کند بگذارند نور نرود تا سکانس‌های قسمت اول تکمیل شوند.بیشتر بخوانید:ابراز امیدواری برای تداوم سریال "نون. خ"

سیروس میمنت که کیوان «نون. خ» است و نسرین مرادی نقش همسر کیوان را بازی می‌کند به اتاق گریم می‌روند تا آماده شوند. سعید آقاخانی هم خودش را به گریمور سریال می‌سپارد تا آقای «نون. خ» شود. بچه‌های صحنه، طراح و فیلمبردار همه مهیای سکانسند و بچه‌های تدارکات هم از هیچ کوششی برای گرم نگه‌داشتن گروه دریغ ندارند؛ چایی می‌آورند، نسکافه می‌دهند یا شیرکاکائو. آقا نوری، کیوان و فریده به صحنه می‌آیند و با علامت شروع، سکانس‌های قسمت اول ضبط می‌شوند.

شرایط، شرایط سختی است؛ ما که دست‌هایمان در جیب‌هایمان بود می‌لرزیدیم چه برسد به آقای نون. خ (سعید آقاخانی) که می‌خواهد دیالوگ بگوید یا بقیه عوامل؛ حتی به قول کارگردان آقاخانی، چند روز گذشته برف طوری راه را بسته بود که راهداری کرمانشاه به میدان آمد. قرار است بعد از چند هفته‌ای، گروه به تهران، مناطق کردنشین، رشت و بخش‌های دیگر بروند تا مخاطبین علاقه‌مند به سریال‌های تلویزیون، ماه رمضان ۱۳۹۹ دوباره نون. خ را با ماجرا‌های جدید ببینند.

سعید آقاخانی با خبرنگاران گفتگو می‌کند و به سؤالات ما هم پاسخ می‌دهد؛ او در جریان این گپ و گفت به وجه تمایز این فصل با فصل قبلی، اتفاقات جدید، هدف‌های مهم سریال، خداحافظی با آپارتمان‌نشینی در تلویزیون و رایزنی‌ها درباره قصه‌های این فصل اینگونه پاسخ داد:

* نون. خ در قسمت نخست خود شتاب‌زده به سراغ نوروز رفت و به قول شما زمان کم اجازه نداد خیلی از مناطق بکر و دیدنی و خیلی از اهداف‌تان هم پیش برود. حالا ماه مبارک رمضان نوعی امتیاز است که زمان بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ وجه تمایز «نون. خ» ۲ نسبت به «نون. خ» ۱ در چیست؟

اتفاق خاصی نمی‌افتد آنقدر وجه تمایز ندارد با قصه قبلی؛ کاراکتر‌ها همانند تقریبا ادامه همان قصه است. همان کاراکتر‌ها و شخصیت‌ها قصه را دوباره تعریف می‌کنند بیشتر فضا و لوکیشن‌هایمان متنوع شده‌اند. فرصت بیشتری داریم، چون در منطقه‌ایم خیلی فضاسازی بهتری را مخاطب ببیند و زیبایی‌های اینجا هم تصویر می‌شوند.

* چقدر این رویه خروج از لوکیشن‌های آپارتمانی و آمدن به فضا‌های بکر و دیدنی می‌تواند به تبلیغ گردشگری ایران کمک کند و تأثیری در جامعه بگذارد؟

من خودم احساس می‌کنم تماشاچی آنقدر لوکیشن‌های آپارتمانی و فضای تهران را دیده، خسته شده است. با تنوع ایجاد کردن و آمدن به اقلیم‌های مختلف، مخاطب جذب می‌شود. آمدن به این فضا‌ها خیلی به لحاظ بصری و فرهنگی، کمک می‌کند.

* چقدر در این شرایط اقتصادی و تعدد درام‌ها و سریال‌های تلخی که روی آنتن رفته و می‌روند به سمت فیلمسازی طنز برویم به جذب مخاطب کمک می‌کند و در واقع حال مردم را خوب می‌کند؛ چقدر شما را برخی از محدودیت‌ها و فشار‌های مختلف درونی و بیرونی گرفتار کرده است که به شوخی‌ها و طنز‌ها برمی‌گردد و چقدر باید نویسنده و کارگردان را حمایت کنند تا دست‌شان برای ساختن طنز باز باشد؟

محدودیت‌ها در این زمینه زیاد است یعنی بیشتر آن معطوف به تلوزیون و ممیزی نمی‌شود. بیشتر در واقع صنوف و قومیت‌هایند؛ این‌ها خیلی مشکل دارند و با مراقبت و دقت خاصی باید حرکت کنیم تا شوخی‌ها و طنز‌ها تبدیل به توهین نشود؛ این اتفاقات آنقدر دست و پا را می‌بندد و کار را برای ما سخت می‌کند که همواره هراس داریم نکته‌ای یا چیزی به کسی بربخورد. البته در سری قبل هم به این نکته توجه کردیم و طوری قصه‌مان را روایت کردیم که به جای احساس تمسخر، همه درکنار هم با دیدن اتفاقات مختلف نمایشی، لذت ببرند. در این سری هم کاراکترهایمان را طوری طراحی کردیم که به گونه‌ای باشند به کسی برنخورد و مشکلی پیش نیاید؛ اساسا کار طنز، کار سختی است. تلویزیون در این مسیر خیلی تلاش می‌کند همیشه کار طنز داشته باشد؛ برخی اوقات طنز‌ها موفقند و در برخی مواقع هم موفق نمی‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

* نون. خ را ادامه می‌دهید؛ شنیدیم که قرار است زمینه‌ها برای ساخت فصل سوم هم فراهم شود؟

ما امیدواریم؛ نون. خ اگر ادامه پیدا کند هم با قوم کرد ادامه می‌دهد و تا آخر کرد می‌مانیم. امیدوارم بتوانیم فصل دوم را بخوبی بسازیم؛ ۵ ماه تصویربرداری داریم و اینجا به شدت سرد است؛ جالب است بدانید دو شب پیش در برف ماندیم و راهداری راه را برایمان باز کرد. یک مقداری سخت است و امیدواریم کار خوبی شود؛ مردم دوست داشته باشند تا به سراغ سری‌های بعد برویم.

* برخی می‌گویند شاید قصه سفارشی پیش برود و بیشتر در کرمانشاه و این فضا بمانید …

ما قصه‌مان را نوشتیم و آماده است؛ اصلا ربطی به سفارش استانداری و جایی دیگر ندارد؛ قرار هم نیست کار عجیب و غریبی را ببینید یا موضوعاتی را بزرگ کنیم کار ما ملی است. همچون سری اول «نون. خ» قصه‌ای داریم که تمام ایران دوستش داشته باشند و ربطی به این ندارد گویش و لهجه و لوکیشن در کرمانشاه است همه‌چیز معطوف یک منطقه‌ای از ایران شود؛ موضوعات کاملا ملی داریم و این‌ها نماد و جاذبه‌هایی از این منطقه زیبای ایران است که ما نشان می‌دهیم.

* در فصل اول موضوعات اجتماعی که تلنگری می‌زد. با توجه به اتفاقات اخیر، تورم‌ها و گرانی‌ها، آیا درباره این مسائل هم وارد شوخی و طنز می‌شوید؟

سری قبل پرداختیم. در همه کار‌های طنز که خودم دیدم اکثرا این موضوع بوده است. به نظرم یک مقداری دستمالی شده، همه درباره آن حرف زدند و هیچ تأثیری در اوضاع ندارد. چقدر به این سمت برویم، البته در فیلمنامه‌مان داریم باید ببینیم هرچه جلوتر می‌رود چگونه در اجرا تعریف می‌شوند.

* شاید یکی از این مسائل همان گرانی بنزین باشد …

این چیز‌ها وجود دارد و همه سریال‌ها به هر حال آن‌هایی که جلوتر از ما کار کردند و پخش می‌شوند درباره‌اش حرف می‌زنند و موضوع از نظر کاری خراب می‌شود. ما دنبال حرف جدید و موضوع بکریم؛ درباره این موضوع در برنامه‌های زنده و خبری حرف می‌زنند.

* درباره مجلس شما صحبتی نمی‌کنید …

ما کارمان اجتماعی و درباره مردم است با مجلس کاری نداریم.

* دکور‌های جدیدی اینجا ساخته شده و حتما بودجه زیادی هم نیاز دارید. شنیده‌ایم سازمان صداوسیما به مشکلات مالی عدیده‌ای برخورد کرده و حتی برخی از سریال‌هایش هم متوقف شده‌اند. شما چقدر با این مشکل درگیرید؟

خیلی از این دکور‌ها در دل بافت‌های بومی بدست آمده‌اند، البته هزینه برای دکور کرده‌ایم. اما در داخل خانه‌ها چیده‌ایم و بیرون فضای بکر طبیعی است. اگر اوضاع مالی سازمان خوب نباشد قطعا کار کردن برای ما هم سخت خواهد شد، اما فکر نمی‌کنم مشکلی برایمان بوجود آید.

* با توجه به اینکه سریال رمضانی‌اید محور‌هایی را بیننده می‌بیند با آن فضا هم ارتباطی برقرار کند؟

موضوعات مذهبی داریم، اما در شکل و شمایل، چون در فصل سرما و برف کار می‌کنیم این اتفاق نمی‌افتد. کاراکتر‌های متنوعی داریم که هرکدام احساس، عقیده و درونی دارند و فرصت خوبی برای ارتباط برقرار کردن مخاطب فراهم می‌شود.

* با توجه به اینکه فیلمنامه هنوز کامل نشده و شما دارید هم بازیگری و کارگردانی را توأمان جلو می‌برید از طرفی باید حواس‌تان به فیلمنامه هم باشد کار را سخت نمی‌کند جایی به مشکلی بربخورید؟

یک مقداری زحمتم زیاد می‌شود، اما تلاش می‌کنم قصه خوب پیش برود و کار خوبی شود. کاراکتر‌ها از حد و مرز خودشان خارج نشوند و شوخی‌ها به سمت لودگی نرود و در عین حال دستیارم محمد تنابنده مراقبت می‌کند. کاراکتر‌ها رئال باشند، بی‌مزه نشوند و مردم پس‌شان نزنند و دوست‌شان داشته باشند.

* شنیده‌ایم که قرار است آقای نون. خ در این فصل ازدواج کند؟

نه. فعلا قرار نیست. (خنده) اگر مورد خوبی بود معرفی کنید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری1 روز قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

موسیقی متن فیلم کوچ‌نشین‌ها؛ دیمیتری تیومکین

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «کوچ نشین‌ها / The Sundowners» به کارگردانی فرد زینمان محصول سال ۱۹۶۰ است. دبورا کار، رابرت میچام، پیتر اوستینوف، گلینیس جونز و دینا مریل مقابل دوربین جک هیلیارد بازی کردند. دیمیتری تیومکین موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

همت مردم دراحیای بنا‌های تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
گزارش اختصاصیهمت مردم دراحیای بنا‌های تاریخیبازسازی و مرمت برخی بنا‌های قدیمی تهران با همت مالکان آن‌ها و همچنین بهره‌مندی از تسهیلات ویژه مرمت بافت‌های تاریخی، در حال انجام است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته سوم سال ۲۰۲۰/جدول فروش فیلم‌های در حال اکران

تکراتوچند ثانیه قبل

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: خدمات سپاه در محرومیت‌زدایی و آبادانی کشور قابل تجلیل است

تسنیم4 دقیقه قبل

جهانگیری: صرفه‌جویی انرژی نقش موثری در اقتصاد ملی دارد

ایرنا5 دقیقه قبل

شکایت باشگاه شهرداری ماهشهر از پرسپولیس در خصوص استفاده غیرقانونی از فرشاد احمدزاده توسط کمیته انضباطی رد شد

طرفداری5 دقیقه قبل

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: حمایت از تولیدات داخلی بین دولتمردان تقویت شود

تسنیم5 دقیقه قبل

آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای شب عید

ایلنا5 دقیقه قبل

مرکز منش؛ از بذر ایده‌های نو تا درخت پربار کسب‌وکار+فیلم

ایسنا5 دقیقه قبل