تقلا برای فرار از کیش و مات!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. اجتماعی
تقلا برای فرار از کیش و مات!

تقلا برای فرار از کیش و مات!

آناجخبرگزاری آناج |
درگذشت اشرف نیا عضو فقید شورای شهر تبریز شرایط را برای ادامه ریاست و سیاست ورزی دبیری بر شورای شهر و شهرداری تبریز به شدت سخت کرده است.

گروه سیاسی آناج؛ گمانه زنی‌های بسیاری از صبح امروز برای جایگزینی محمد اشرف نیا، عضو فقید شورای شهر تبریز به وجود آمده است. بسیاری از صاحب نظران معتقدند پس از درگذشت مرحوم اشرف‌نیا ترکیب اعضای شورای شهر تغییر خواهد کرد چرا که درصورت باقی ماندن ایرج شهین باهر در مسئولیت فعلی‌اش، محمدحسن اسوتچی به شورا راه خواهد یافت و اختلافات اسوتچی با رئیس فعلی شورای شهر اختلافی دیرینه است!

از سوی دیگر، در صورت حضور شهین باهر در شورا، گزینه شهرداری تبریز خالی شده و طبق اخبار رسیده، اکثریت لیست امید شورای شهر به همراه یک عضو غیر لیست امید به اجماع رسیده‌اند.

طبق اخبار دریافتی، شهرام دبیری تصمیم دارد با فرار رو به جلو و تشکیل جلسه فوری و دعوت از شهین باهر برای حضور در شورای شهر، یعقوب هوشیار را به عنوان شهردار جدید تبریز معرفی و نظر اعضا را جلب کند. چرا که هوشیار یک گزینه‌ی مرضی الطرفین بوده و رایزنی‌های خطرناک از نگاه دبیری در نطفه باقی می‌ماند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

البته این پیشنهاد نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. چراکه هوشیار برای انتخابات مجلس نام نویسی کرده و عملا نمیتواند مسئولیت داشته باشد و همچنین معلوم‌ نیست هوشیار با استعفا از کاندیداتوری، چنین ریسک بزرگی را برای مسئولیت احتمالی شهرداری انجام دهد!

این موضوعات در حالی قرار است به وقوع بپیوندد که برخی از اخلاق نمایان، رسانه‌هایی را که به گمانه زنی درخصوص گزینه‌ی جانشینی مرحوم اشرف نیا پرداخته بودند، به بی اخلاقی متهم کرده اما در برابر افرادی که شبانه و پیش از تشییع مرحوم اشرف‌نیا قصد دارند برای شهر تبریز برنامه ریزی کنند، موضع گیری ندارند!

موضوع دیگر در خصوص گزینه‌ی هوشیار برای شهرداری تبریز، چرایی این پیشنهاد است. رئیس شورای شهر با چه هدفی یکی از کاندیداهای مجلس یازدهم را از شرکت در انتخابات منصرف کرده و در قامت شهردار تبریز معرفی می‌کند؟ درحالی که کاندیداهای دیگری از انتخابات مجلس، واجد شرایط شهرداری تبریز هستند اما از نظر دبیری مغفول مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ضرورت اعتماد به دستان توانای فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: باید به تولید کننده تسهیلات تعلق بگیرد نه به دلالی زیرا دلالی و سوداگری به تولید آسیب می‌زند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بین امنیت و اقتصاد تفکیکی وجود ندارد و با آرامش و امنیت است که تولید کننده می‌تواند نقش خود را در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

همشهری TV | مسیحیانی که خود را اقلیت نمی‌دانند

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

خبر خوب شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

فرهنگ، زمینه ساز حرکت اجتماعی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ به منزله زمین و هوای کشت وکار، ​ زمینه ساز و بستر حرکت اجتماعی است. وی با بیان این که فرهنگ به عنوان نخ تسبیح عمل می‌کند، گفت: فرهنگ می‌تواند به اتفاقات خوب کشور کمک کند. آقای صالحی با اشاره به فعالیت‌های شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: این شورا براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند. وی افزود: ​ شورای فرهنگ عمومی به صورت یک شبکه کشوری در استان‌ها و شهرستان‌ها فعال شده است که ۱۰ هزار عضو دارد. وی افزود: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی با اشراف بر این دبیرخانه‌ها به منظور هماهنگی و هم افزایی دستگاه‌ها در اجرای وظایف شان همکاری می‌کند.

توضیحاتی درباره زمان بهره برداری از آزادراه تهران شمال

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل

موج جدید سرما در راه کشور

الفالف15 ساعت قبل
موج جدید سرما در راه کشورگروه اجتماعی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶ ۳۹۸۱۱۰۱۱۷۸هواشناسی از روز جمعه حدود ۵ تا ۱۰ درجه کاهش دما را در بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر