همراه اول، پیشتاز در حمایت از تولید ملی و شرکت‌های داخلی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. اقتصادی
همراه اول، پیشتاز در حمایت از تولید ملی و شرکت‌های داخلی

همراه اول، پیشتاز در حمایت از تولید ملی و شرکت‌های داخلی

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
در شرايط اقتصادي حاضر، به نظر مي‌رسد که حمايت از توليد داخلي مي‌تواند کمکي به کسب‌و‌کارهاي ايراني باشد.

به گزارش وانانیوز، در شرایط اقتصادی حاضر، به نظر می‌رسد که حمایت از تولید داخلی می‌تواند کمکی به کسب‌و‌کار‌های ایرانی باشد. فشار‌های اقتصادی و واردات کالا‌های مشابه از سایر کشور‌ها باعث می‌شود تولید کننده‌های داخلی به سختی بتوانند با کالا‌های خارجی رقابت کنند. اگرچه راجع به حمایت از تولید داخلی حرف‌های زیادی زده شده‌است، اما در بیشتر موارد، بار این حمایت بر روی دوش شهروندان گذاشته شده و بیشتر تصمیم گیران دولتی، مسئولیت حمایت از تولید کننده‌های داخلی را به مصرف‌کننده نهایی واگذار کرده‌اند. همراه اول یکی از سازمان‌هایی است که از مرحله توصیه به شهروندان برای حمایت از تولید داخلی، گامی فراتر برداشته است. همراه اول که از سال ۷۳ در حال خدمت رسانی در زمینه خدمات تلفن همراه به ایرانیان است، به اهمیت پشتیبانی سازمان‌های داخلی از کسب‌و‌کار‌های ایرانی پی برده است.

درست است که مشتریان نقش بسزایی در حمایت از کالای ایرانی دارند ولی در وضعیت کنونی، حمایت دولت و سازمان‌ها از تولید کننده‌ها، می‌تواند نقشی حیاتی در زمینه تقویت کسب‌و‌کار‌های داخلی داشته باشد. یکی از اقدام‌های دولت در زمینه حمایت از تولید کننده‌های داخلی، تصویب آیین نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع و منابع و مهارت‌های داخل کشور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این آیین نامه به مصوبه ۱۶۳ کمیسیون تنظیم مقررات معروف است و به منظور ارزیابی و نظارت بر عملکرد اپراتور‌ها در رعایت استفاده حداکثری از منابع و مهارت‌های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده‌است.. بر همین اساس در سال‌های اخیر، همراه اول کوشیده تا ضمن پایبندی کامل به این مصوبه، از ظرفیت‌های داخلی حداکثر استفاده را داشته باشد و در سه سال اخیر رتبه نخست بیشترین استفاده از منابع و مهارت‌های ایرانی را به خود اختصاص داده‌است.

همراه اول، پیشتاز در حمایت از تولید ملی و شرکت‌های داخلی - 3

برپایی نمایشگاه دائمی برای حمایت از تولید داخلی

در راستای سیاست‌های حاضر کشور مبتنی بر حمایت از تولید کنندگان داخلی، شرکت ارتباطات سیار ایران که با نام همراه اول شناخته می‌شود، نمایشگاهی دائمی به این منظور راه اندازی کرده است. نمایشگاه دائمی فرصت‌های ساخت داخل و تعمیق داخلی سازی، در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات سیار ایران برقرار شده‌است. هدف از برپایی این نمایشگاه، هدفمندسازی فعالیت‌های پژوهشی و تولیدی بر اساس نیاز بازار است. علاوه بر این، نمایشگاه مذکور باعث تسهیل ارتباط بین تولید کنندگان و مشتریان خواهد شد. افزایش شفافیت بهبود فضای رقابتی و حمایت از تولیدکنندگان تازه کار از مزایای دیگر یک نمایشگاه دائمی برای تولید کنندگان داخلی خواهد بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در نمایشگاه دائمی فرصت‌های ساخت داخل و تعمیق داخلی سازی، محصولات و خدماتی عرضه می‌شوند که امکان تولید آن‌ها در داخل کشور وجود دارد. این محصولات شامل تجهیزات شبکه و بخش‌های فنی شبکه هستند. در این نمایشگاه تامین کنندگان تجهیزات، محصولات و راهکار‌های مخابراتی خواهند توانست علاوه بر ارائه محصولات و خدمات خود، اقدام به معرفی محصول و انجام مذاکرات فنی نمایند.

همکاری همراه اول با شرکت‌های داخلی

همراه اول علاوه بر راه اندازی نمایشگاه، گام دیگری نیز در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی برداشته است. در در مراسم «میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات» که با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز تولیدکنندگان و فعالان صنعت مخابرات ایران در ساختمان مرکزی وزارت صمت برگزار شد، مدیر عامل همراه اول، از همکاری با ۱۳ شرکت داخلی در راستای حمایت از تولید داخلی خبر داد. مدیر عامل همراه اول همچنین اعلام کرد که: نمایشگاه دائمی فرصت‌های ساخت داخل و تعمیق داخلی‌سازی را با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزارتخانه‌های ارتباطات و صمت در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات سیار ایران افتتاح کردیم. طبق گفته حمید فرهنگ، همکاری همراه اول با تولید کنندگان تاخلی منجر به کاهش ارزبری به میزان ۵۲ میلیون دلار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نمایی آخرالزمانی از طوفان در نیوساوث ویلز استرالیا

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

ناجا یاور و حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: همه ارکان تولیدی و اقتصادی نیروی انتظامی را یاور و حامی خود بدانند البته با عده اندکی که به دنبال اخلال و سوء استفاده و فساد هستند، برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیروی انتظامی یاور و حامی خود بدانند، گفت: البته آن عده اندکی که به دنبال اخلال، سوء استفاده و فساد هستند؛ بدانند که نیروی انتظامی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مقتدرانه برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد قاطع خواهد کرد. سردار رحیمی در ادامه به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: نخستین هدف ما سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب برای غلبه بر مخاطرات اقتصادی است. وی ادامه داد: همچنین تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی، جذب حداکثری سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی نخبگان کشور مهم است که می‌تواند در امنیت اقتصادی نقش ایفا کند. رئیس پلیس پایتخت گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با جرایم اقتصادی، توسعه گفتمان سازی و ایجاد امنیت اقتصادی، کنترل و نظارت و شناسایی مفسدان اقتصادی با هدف حمایت از تولید ملی و داخلی در اولویت است.

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان افزود: کاهش بیش از ۴۰۰ میلیون کیلومتر سال مسافت با توجه به حجم عبور و مرور خودرو‌ها از دیگر مزایای این طرح است. وی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال از انتهای آزادگان شمال و تقاطع همت آغاز و تا سه راه شهرستانک ادامه دارد و طول این قطعه ۳۲ کیلومتر است گفت: سه کیلومتر نیز برای اتصال مناسب به جاده چالوس فعلی به آن اضافه شده است. وی از کاهش ۶۲ کیلومتری مسافت تهران به چالوس با بهره برداری از این قطعه خبر داد و افزود: حدود ۸۶ میلیون لیتر در سال نیز کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت. آقای خواجه دلویی کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از دیگر نکات مهم بهره برداری از این قطعه بیان کرد و گفت: براساس گزارش پلیس راه، در قطعه چهار آزادراه که از تابستان ۹۴ به بهره برداری رسید، با وجود تردد بیش از پنج و نیم میلیون خودرو، هیچ تلفاتی نداشتیم. معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان این که این طرح دارای استاندارد‌های روز دنیاست افزود: به لحاظ مباحث مربوط به ایمنی، حساسیت لازم در این طرح رعایت شده است. وی با بیان این که تمام تونل‌ها عایق شده است گفت: سردر‌های ورودی و خروجی تونل‌ها با توجه به احتمال ریزش، ایمن سازی شده و سیستم تهویه تونل‌ها، از تهویه دوبل استفاده شده است. خواجه دلویی افزود: در داخل تونل‌ها از سیستم‌های آتش نشانی، پمپاژ و تلمبه خانه استفاده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: این قطعه برای مردم ایمن و راحت باشد و بتوانند به طور مطمئن از آن عبور کنند.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

کدام خودروهای وارداتی ارز می‌گیرند؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی گفت: فقط خودروهای وارد شده قبل از تاریخ شانزدهم مرداد امسال ارز می‌گیرند و به هیچ عنوان به خودروهای وارد شده بعد از این تاریخ ارز نخواهیم داد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

قیمت گلکسی اس ۲۰ (Galaxy S۲۰) چقدر است؛ پرچمدار جدید سامسونگ با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

انفجار عامدانه موشک توسط اسپیس ایکس‌؛ چرا ایلان ماسک یک فالکون ۹ را منفجر کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

ویدیو؛ تبریک تولد هیدتوشی ناکاتا توسط باشگاه آاس رم

طرفداری4 دقیقه قبل

بارنت، ایجنت بیل: انتقال قرضی گرت به جایی دیگر مسخره است؛ او یکی از بهترین بازیکنان کره زمین است

طرفداری6 دقیقه قبل

روایت جدیدی از ماجرای جان باختن ۶۱ نفر در حادثه کرمان | ٢٠ نکته از روز حادثه

همشهری6 دقیقه قبل

بن‌سلمان با نرم‌افزار اسرائیلی موبایل مالک آمازون را هک کرده است

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل

اعتبارات پژوهشی متناسب با اولویتهای آذربایجان غربی تخصیص یابد

ایسنا7 دقیقه قبل