مسئولان اجازه گرانی و سوء استفاده را به افراد فرصت‌طلب ندهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
مسئولان اجازه گرانی و سوء استفاده را به افراد فرصت‌طلب ندهند

مسئولان اجازه گرانی و سوء استفاده را به افراد فرصت‌طلب ندهند

مهرخبرگزاری مهر |
همدان - امام جمعه موقت همدان گفت: مسئولان باید به فکر توسعه حمل و نقل عمومی باشند و اجازه گرانی و سوء استفاده را به افراد فرصت‌طلب ندهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حسن فاضلیان ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: انسان با تقوا گرفتار نمی‌شود و به بن‌بست نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه بی‌تقوایی انسان را گرفتار می‌کند اما انسان تقوا همواره رستگار و راهش به سوی رضوان الهی باز است، گفت: وقتی انسان در بن بست نافرمانی خدا قرار گیرد گرفتار مشکلات بسیار خواهد شد.

حجت الاسلام فاضلیان با بیان اینکه باید برای سفر به آخرت توشه راه اندوخته داشته باشیم، گفت: هرچه سفر طولانی‌تر باشد توجه و امکانات بیشتری نیاز دارد کما اینکه در مسافرت‌های دنیایی امکانات بسیاری را آماده و رهسپار می‌شویم.

امام جمعه موقت همدان با طرح این سوال که برای سفر آخرت کرده‌ایم؟ و چه توشه‌ای اندوخته‌ ایم؟ اظهار داشت: نماز یکی از این توشه هاست و صدقه، انفاق، دعا، رسیدگی به فقرا و خواندن قرآن امکانات عالم آخرت را برای انسان مهیا می‌کند.

وی با بیان اینکه راه طولانی است و باید آماده شد خطاب به نمازگزاران گفت: انسان برای وارد شدن به دریا نیازمند آشنا بودن با فنون شنا است و اگر این دانش را نداشته باشد باید برای ورود به دریا کشتی سوار شود بنابراین برای دریایی که پیش روی ماست باید کشتی مهیا کرد که کشتی همان اعمال نیک ما در دنیا است.

حجت الاسلام فاضلیان با بیان اینکه باید آرزوهای دنیایی را کمتر کرد و کمتر به هوا و هوس پرداخت، گفت: انسان حتی نباید فکر گناه را هم از ذهن عبور دهد چه برسد به اینکه کارهای شبه ناک انجام دهد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به تقوا، طهارت، نماز شب و اخلاص اظهار داشت: وای بر کسانی که از بیت‌المال دزدی و از اموال مردم اختلاس می‌کند و وای بر آنها که عمدا برای دزدی، اختلاس و ارتشاء بیت المال برنامه‌ریزی می‌کنند.

امام جمعه موقت همدان گفت: عمل باید خالص باشد و برای رضای خدا انجام می‌شود نه این که برای مدح از سوی مردم به انجام کاری پرداخت.

وی با بیان اینکه خدا از ما عبادت خواسته و نه عادت و اگر نماز هم اقامه می‌شود باید جنبه عبادت داشته باشد نه عادت، گفت: وقتی انسان به روز حساب می‌رسد از تعداد کارهای وی سوال نمی‌کنند بلکه اینکه چه میزان از کارها برای رضای خدا انجام شده مورد سئوال قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان در خطبه دوم نماز جمعه همدان به روز ۲۷ آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و اظهار کرد: امروز هدف جهان استکبار ایجاد تفرقه بین مسلمانان است بنابراین جامعه باید وحدت دانشگاه و حوزه را بیش از پیش داشته باشد.

امام جمعه موقت همدان به برگزاری کنگره بزرگداشت آیت‌الله تالهی در روز ۲۸ آذرماه در همدان نیز اشاره و عنوان کرد: مقام معظم رهبری درباره این شخصیت والامقام سخنان قابل توجهی داشته‌اند که باید به آنها توجه شود.

وی به اغتشاشات اخیر در کشور نیز اشاره‌ کرد و با بیان اینکه مردم به خوبی درک کردند که دشمن در این حوادث دخیل بود چراکه سال‌ها در این اندیشه‌ بوده‌اند تا به نظام اسلامی ضربه وارد کنند، گفت: مردم به درستی توطئه دشمن را خنثی کردند.

حجت الاسلام فاضلیان همچنین به موضوع اعتراض به حق مردم اشاره کرد و با بیان اینکه این مساله باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در این زمینه احساس مسئولیت کنند، به گران شدن بنزین هم اشاره کرد و افزود: مسئولان باید به فکر توسعه حمل و نقل عمومی باشند و اجازه گرانی و سوء استفاده را به افراد فرصت‌طلب ندهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

نظرها

اخبار بیشتر