اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات با قاطعیت وظایفشان را انجام دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات با قاطعیت وظایفشان را انجام دهند

اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات با قاطعیت وظایفشان را انجام دهند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گیلان امام جمعه بندرانزلی گفت: اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات باید کارشان در همه بخش ها طبق قانون و بدون هیچ اعمال سلیقه شخصی، گروهی، حزبی و ... با قاطعیت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات مجلس پیش رو، اظهار کرد: مسئله انتخابات یکی از مسائل بسیار مهم و حساس در کشور و یکی از مظاهر مهم مردم سالاری دینی است که مایه اقتدار و پیشرفت برای نظام و انقلاب اسلامی به شمار می رود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بنابراین دشمنان مسئله‌ی انتخابات را در کشور ما همیشه رصد و برنامه ریزی می کنند و نیز مردم، مسئولین و نیروهای انقلاب توجه ویژه ای به موضوع انتخابات خصوصا انتخابات مجلس پیش رو دارند.

امام جمعه بندرانزلی با توجه به اینکه روند برگزاری انتخابات و ثبت نام کاندیداها و تشکیل هیات های اجرای آغاز شده، افزود: افرادی که در انتخابات داوطلب شدند و ثبت نام کردند لازم است بیاندیشند و جوانب مختلف انتخابات را بسنجد؛ انتخابات صرفا داشتن مدارک لازم و ثبت نام کردن نیست، محاسبات و ویژگی های خاصی دارد که باید نسبت به آنها توجه ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کاندیداها در صورتی که هچگونه امکانی برای انتخاب شدنشان نیست، نباید بیایند در صحنه هزینه کنند؛ برخی حتی درصد آرایی که می آورند تک رقمی است، نمی‌شود انسان چون تصمیم گرفته در انتخابات شرکت کند به بیت المال، وقت، اعتماد مردم و سایر مسائل بی توجهی کند.

امام جمعه بندرانزلی، اظهار کرد: افرادی که کاندید می شوند بدانند این مسئولیت چقدر حساس و نیازمند و دارای چه ویژگی هایی است یا اینکه آیا فرد در این عرصه موفق و مثمر ثمر خواهد بود بسیار مهم است؛ فرایند انتخابات در بخش های مختلف برای نظام هزینه های سنگین مادی و معنوی دارد و باید به آن توجه شود.

حجت الاسلام شمس الدین، تاکید کرد: در بحث انتخابات؛ مسئولین انتخابات خصوصا هیات اجرایی که تشکیل و فعالیتش آغاز شده بدانند خودشان را باید در برابر خدا قرار دهند مسئولیت سنگینی در برابر خداوند متعال، مردم، شهدا و خانواده هایشان و نظام اسلامی دارند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با تاکید بر اینکه هیات اجرایی انتخابات در شهرستان می توانست ترکیب متنوع‌تر و کارآمدتری داشته باشد و وزین تر تشکیل شود، خاطرنشان کرد: اعضای هیات های اجرایی انتخابات باید کارشان در همه بخش ها طبق قانون و بدون هیچ اعمال سلیقه شخصی، گروهی، حزبی و … باشد و نباید در انجام وظایفشان کوتاهی کنند.

امام جمعه بندرانزلی، یکی از وظایف مهم هیات اجرایی را بررسی صلاحیت کاندیداها عنوان کرد و گفت: هر کسی که واجد شرایط لازم نیست باید رد صلاحیت شود؛ در انتخابات های گذشته این را دیده ایم و اخیرا نیز شنیده ایم که به بعضی از هیات های اجرایی گفته اند همه را تایید کنید تا هر کسی صلاحیت نداشت در شورای نگهبان مشخص شود که اگر اینچنین رفتار شود خلاف مسئولیت قانونی و شرعی آنهاست است و در اینصورت جایگاه هیات اجرایی بی معناست.

خطیب جمعه بندرانزلی، همچنین عنوان کرد: در بحث انتخابات، کمیسیون بررسی تخلفات همانطور که پیش از ثبت نام فضا را رصد و تخلفات را مستندسازی می کرد، باید در مراحل پیش رو با جدیت و قاطعیت به وظایف خودش عمل کند و نگذارند کسی فضای رقابت سالم در انتخابات را خدشه دار کنند؛ هر اتفاقی که در انتخابات و رقابت سالم خدشه ایجاد کند خلاف است باید با آن برخورد شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین، گفت: علاوه بر هیات های اجرایی، شورای نگهبان و بخش های دیگر؛ دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به ویژه فرماندار که در راس دستگاه اجرایی شهرستان است و مسئولیت سنگین اجرای انتخابات را برعهده دارد باید با رصد کردن فضای انتخابات، مانع ایجاد خدشه در انتخابات و تصمیم گیری صحیح و آزادانه مردم شود، خصوصا فضای مجازی که بدون هیچ نظارتی مطالب علیه افراد در آن منتشر می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: بمبئی- علاقه تجار هندی به ایران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بمبئی، تجار و بازرگانان بندر بمبئی در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان که به هند سفر کرده است از علاقه خود به افزایش مراودات تجاری و اقتصادی با ایران خبر دادند و رفع موانع در این خصوص را خواستار شدند. مصاحبه شوندگان:۱- علی چگنی …سفیر ایران در هند۲- محمدجواد ظریف …. وزیر امور خارجه کشورمان

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

جهانگیری: تضعیف نیروهای نظامی در هیچ شرایطی به مصلحت ما نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری5 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری5 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری5 روز قبل

پرسپولیس آماده اجرای سیستم جدید؛ ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

نود22 ساعت قبل

سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور / قرار است دلار ارزان شود؟

تجارت‌نیوز22 ساعت قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیما23 ساعت قبل

سریال خواب زده سیروس مقدم را در نت پاک تماشا کنید

فردا نیوز23 ساعت قبل

شرکت ۶۵۰۰ نفر در برنامه‌های قرآنی بناب/ ۲۷ خانه قرآن فعال است

مهر23 ساعت قبل

دستیابی اینتر و رم به توافقی جدیدی برای معاوضه پولیتانو و اسپیناتزولا

طرفداری23 ساعت قبل

حرف روحانی درباره انتخابات مجلس چه بود که جنجالی شد

همشهری23 ساعت قبل