همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح نیازمند اصلاح قوانین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح نیازمند اصلاح قوانین

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح نیازمند اصلاح قوانین

رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح گفت: برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح باید برخی از قوانین خدمات کشوری اصلاح شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار محمدرضا گودرزی رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح با اشاره به طرح این سازمان برای کمک به خانه دار کردن بازنشستگان نیروهای مسلح، گفت: بازنشستگان نیروهای مسلح که پیش از ۱۳۷۶ بازنشسته شده‌اند و دارای مسکن نیستند و مسکن نیز دریافت نکرده و عضو صندوق مسکن سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح باشند و تاکنون وام حکمت دریافت نکرده باشند به آنها در سال ۱۳۹۹ تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه مسکن تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: این وام با سود ۴ درصد بانک مرکزی است. البته این اقدام سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح متفاوت از طرح تفاهم نامه همکاری ساخت صد هزار واحد مسکونی میان وزارت دفاع و وزارت راه مسکن و شهرسازی است. البته از این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی، سهمیه‌ای برای بازنشستگان نیروهای مسلح وجود دارد و زمانی که آن سهمیه را دریافت کنیم به بازنشستگان اعلام می‌شود و ممکن است برای بحث مالی از وام ۱۲۰ میلیون تومانی برای بازنشستگان در این طرح استفاده شود یعنی بازنشستگان در قالب طرح ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از وام ۱۲۰ میلیون تومان سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح استفاده کنند.

سردار گودرزی درباره اقدامات صورت گرفته برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان باید بر اساس قانون خدمات کشوری که تصویب و ابلاغ شده است، اقدام شود. البته برای همسان‌سازی حقوق باید برخی از قوانین خدمات کشوری اصلاح شود، هر زمانی که مجلس و دولت اعلام کنند همسان سازی قانونی شده و بر اساس آن اجرا می‌شود.

وی افزود: سه سال است که بر اساس بودجه‌ای که دولت و مجلس به صورت سالیانه پیش‌بینی می‌کنند، به عنوان کمک به همسان‌سازی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده که در حال پرداخت است اما برای اینکه به صورت قانون درآید، نیازمند تصویب مجلس و البته اصلاح قانون است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح هدف این سازمان را ارتقاء منزلت بازنشستگان دانست و گفت: برای بازنشستگان نیروهای مسلح دو موضوع مهم ارتقای منزلت و معیشت را دنبال می‌کنیم. در بحث منزلت تلاش داریم تمام خدماتی که به این عزیزان ارائه می‌شود به سمت خدمات غیرحضوری برود. البته امروز نیز بسیاری از خدماتی که به آنها ارائه می‌شود نیاز به حضور بازنشستگان ندارد و به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. هچنین ما به دنبال راه‌اندازی سامانه یا اپلیکیشنی هستیم تا خدمات از این طریق به بازنشستگان ارائه شود.

وی ادامه داد: یک وام ۱۰ میلیون تومانی قرض الحسنه برای بازنشستگانی که فرزندانشان ازدواج می‌کنند در نظر گرفته شده است و از سوی دیگر بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بازنشستگانی که خودشان و یا همسر و فرزندانشان دچار بیماری صعب العلاج هستند را شناسایی و تحت حمایت قرار می‌دهیم تا بتوانند بخشی از مشکلات زندگی شان را از این طریق برطرف کنیم.

گودرزی گفت: در حوزه معیشت بازنشستگان نیز اعطای وام قرض الحسنه ۵ میلیون تومانی را دنبال می‌کنیم که برای ۲۰۰ هزار نفر در نظر گرفته شده و تاکنون به بیش از ۱۲۰ هزار نفر این وام اعطا شده است و ان شاءالله تا پایان سال مابقی نیز پرداخت می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.

چه کنیم که هکرها گوشی‌مان را هک نکنند؟

5+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ایران‌جیبایران‌جیب21 ساعت قبل
خودروساز بزرگ ژاپنی (تویوتا) در بیانیه خبری خود اعلام کرد که ۲٫۹ میلیون خودروی خود را به علت نقص ایربگ، از آمریکا فرامی خواند. خودروساز بزرگ ژاپنی (تویوتا) در بیانیه خبری خود اعلام کرد که ۲٫۹ میلیون خودروی خود را به علت نقص ایربگ، از آمریکا فرامی خواند. به گزارش ایران جیب از اسپوتنیک، خودروساز بزرگ ژاپنی تویوتا در بیانیه خبری خود اعلام کرد ۲٫۹ میلیون خودروی خود را از آمریکا فراخوان می‌کند؛ چراکه نگرانی‌هایی از این وجود دارد که ایربگ این خودروها در تصادف باز نشوند. در این بیانیه آمده است: خودروهای کرولای مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹، ماتریکس مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، آوالون ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ و آوالون هایبرید مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ فراخوان ایمنی شده‌اند و تقریبا ۲٫۹ میلیون خودرو شامل این فراخوانی خواهند شد. شرکت تویوتا در کل ۳٫۴ میلیون خودرو را از سراسر جهان، به علت نقص ایربگ فراخوانی کرده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، زمزمه واردات خودرو چند هفته‌ای است که مجددا بر سر زبان‌ها افتاده است و برخی از نمایندگان به دنبال این هستند که واردات مجددا از سر گرفته شود. این در حالی است که دولت در بودجه سال ۹۹ هیچ ردیف درآمدی در قبال واردات خودرو در نظر نگرفته است. این در حالی است که دولت به منظور مدیریت ارز واردات خودرو و برخی کالاهای دیگر ممنوع کرده است. این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه این موضوع به نفع اقتصاد کشور نیست، افزود: دولت از مردادماه ۹۶ مانع واردات خودرو به کشور شد تا بتواند درآمد ارزی کشور را مدیریت کند. این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: در حالی که طرح نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای سنگین سه سال است به دلیل نبود بودجه اجرایی نشده است اختصاص ارز برای واردات خودرو مفهومی ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، مسکن یکی از معضلات این روزهای جامعه است و طرح‌های مختلفی در این حوزه در دولت‌های مختلف به اجرا رسیده مانند مسکن مهر و طرح ملی مسکن تا این مشکل را رفع کنند. ولی آنچه در حوزه مسکن نقش بسزایی دارد بحث زمین می‌باشد که در تعیین قیمت بسیار مهم است و برخی مشکلات قیمت زمین در شهرستان گناباد را بالاتر برده است. حیدری یکی دیگر از جوانان گنابادی نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: گناباد قفل شده و دیگر زمین برای ساخت و ساز نیست و آن زمین هایی که نیز وجود دارد قیمت‌های زیاد بالایی دارند که دیگر نمی‌توان برای ساخت و ساز کاری کرد. وی ادامه داد: داخل شهر زمین زیاد است ولی نمی‌دانم چرا نمی‌توان آنها را ساخت و مشکل آنها چیست؟ باید مسئولین گناباد فکری برای این مشکل بردارند. وی افزود: عدم استفاده ازکارشناسان زبده در قیمت گذرای املاک و بالا بردن قیمت خودسرانه و عدم نظارت در این بخش که این امر تقریبا در هیج جا دیده نمیشود.

نظرها

اخبار بیشتر