۸۰ نفر قربانی شرکت جعلی فروش خودروی اقساطی شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. تکنولوژی
۸۰ نفر قربانی شرکت جعلی فروش خودروی اقساطی شدند

۸۰ نفر قربانی شرکت جعلی فروش خودروی اقساطی شدند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
پلیس پنج نفر از اعضای یک شرکت جعلی که به بهانه فروش اقساطی خودرو، از ۸۰ نفر از شهروندان ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌ بودند را دستگیر کرد.

روز دوم شهریور ماه سال جاری شکایتی با عنوان کلاهبرداری از طریق فروش اقساطی خودرو از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تحویل داده شد و در همین مدت زمان نیز پرونده‌های مشابه دیگری به این معاونت تحویل داده شد.

رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت و طی بررسی‌های انجام شده از سوی پلیس مشخص شد که اعضای سه شرکت به بهانه فروش خودروهای اقساطی مبالغی را از تعدادی مالباخته دریافت کرده‌اند؛ اما زمانی که تاریخ تحویل خودرو فرا رسیده است خودروها را تحویل نداده‌اند و پس از تعطیل کردن دفتر شرکت متواری شده‌اند.

تحقیقات پلیس در این زمینه ادامه داشت تا اینکه مشخص شد اعضای این سه شرکت یکسان هستند که با انتخاب عنوان‌های مختلف و ثبت‌ آن‌ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند.

پس از اثبات این موضوع که مجرمان در این زمینه کلاهبرداری انجام داده‌اند کارآگاهان مخفیگاه آن‌ها را شناسایی کردند و طی چند عملیات هماهنگ هر پنج نفر از اعضای این شرکت‌ها را با مشخصات بیتا و ناهید که ۲۸ ساله بودند و حسام ۳۰ساله، حمید ۴۰ساله و حامد ۳۶ساله دستگیر و به اداه چهاردهم پلیس آگاهی تهران منتقل کردند.

پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی حسام که مدیر عامل شرکت محسوب می‌شد، در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود به پلیس گفت که ایده این اقدام را از یکی از دوستانش گرفته که خود او در حال حاضر به جرم کلاهبرداری در زندان است. او درباره شیوه کارشان نیز گفت که از طریق درج آگاهی در سایت‌های اینترنتی واسطه فروش و با ارائه وعده فروش فوری خودرو اقساطی شهروندان را فریب می‌دادند. همچنین آن‌ها با اعلام اینکه شهروندان می‌توانند ثبت شدن شرکت‌ها را استعلام کنند، اعتماد مشتریان را جلب می‌کردند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

متهم در ادامه نیز گفت که پس از اخذ مبالغی از ۱۸ میلیون تا ۶۰میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می‌کرده‌اند اما زمانی که موعد تحویل فرا می‌رسید به بهانه‌های مختلف کار را به تعویق می‌انداختند تا جایی که مشتری به دلیل سرگردانی، از خرید خودرو منصرف می‌شده و کلاهبرداران با کسر درصدی از مبلغ، چک‌های مدت داری را به مشتریان خود می‌دادند. در ادامه نیز با مبلغ به دست آمده، بدهی مشتری‌های قبلی را پرداخت می‌کردیم.

این افراد به همین صورت با مبالغ دریافتی از شهروندان دیگر نیز کلاهبرداری می‌کردند اما پس از اینکه شهروندان متوجه می‌شدند از آن‌ها کلاهبرداری شده، ‌ این افراد دفتر خود را تخلیه می‌کردند و متواری می‌شدند.

متهمان تاکنون تحت پوشش نام سه شرکت از ۸۰نفر از شهروندان بالغ بر ۳۰میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند. هم اکنون نیز هر ۵ متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس شعبه ۳دادسرای ناحیه ۱۸ تهران در اختیار اداره ۱۴ پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو18 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.
تکراتوتکراتو16 ساعت قبل
یک مطالعه نه چندان جدید نشان می‌دهد که بیضه انسان گیرنده چشایی دارد. این مورد کاملا درست است: «بیضه انسان گیرنده‌های چشایی دارد.» در حقیقت گیرنده‌های چشایی در جاهای دیگر بدن از جمله شکم، شش، مغز و (Oh Gosh!) این مقاله جدید نشان می‌‌دهد که در بیضه انسان گیرنده‌های چشایی وجود دارد. بدریک موسینگر (Bedrich Mosinger)، محقق مقاله مذکور آن زمان به بیزنس اینسایدر گفته بود: «کارکرد گیرنده‌های چشایی و پروتئین‌های سیگنالینگ خارج از دستگاه چشایی هنوز مشخص نیست. این مطالعه فقط نشان می‌دهد که گیرنده‌هایی دقیقا مشابه گیرنده‌های چشایی زبان، در نقاط دیگر بدن از جمله بیضه، شکم و غیره، وجود دارد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا «میائو وی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پکن افزود: اگرچه میزان تولید و فروش خودروهای جدید در سال گذشته میلادی در چین به دلیل فشار سنگین اقتصاد کلان و کاهش سیاست‌های پشتیبانی، کاهش یافته است اما چین همچنان پیشتاز جهان در این عرصه است. میائو افزود: در حال حاضر، چین بزرگ‌ترین بازار برای خودروهای جدید با کامل‌ترین سازوکار پشتیبانی صنعتی و سیاسی است و گروهی از شرکت‌های بین المللی نیز در این کشور در حال فعالیت هستند. خودروهای جدید خودروهایی هستند که به جای سوخت‌های فسیلی مانند بنزین از انرژی‌های پاک مانند برق استفاده می‌کنند تسلا از جمله شرکت‌های بزرگ خودروسازی پاک است که اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی مجموعه از خودروهای تولید شده خود را در شانگهای تحویل داد. از ابتدای سال‌های ۱۹۹۰ میلادی به این طرف فروش خودرو در بازار چین هر سال رو به افزایش بوده است اما از سال ۲۰۱۸ میلادی که دنیا درگیر رکود اقتصادی مضاعف شد و چین نیز وارد مناقشه بزرگ تجاری با آمریکا گردید فروش خودرو در این بازار هم کاهش یافته است. چین و آمریکا دو هفته پیش فاز نخست توافق تجاری را امضا کردند که می‌تواند شوک مثبتی به بازار چین وارد کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، شرکت ایران خودرو در ۹ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۸، نزدیک به هشت هزار میلیارد تومان زیان به ثبت رسانده و حتی با وجود رشد درآمد ۴۵ درصدی، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۶درصد بیشتر ضرر کرده است. این شرکت در ۹ ماه نخست امسال، از فروش ۲۸۳ هزار و ۹۸۲ دستگاه خودرو (رشد ۷۴۸۶ دستگاهی) درآمدی حدود ۲۵هزار میلیارد تومان کسب کرده که در این میان گروه پژو با ۲۰۲ هزار و ۷۳۰ دستگاه بیشترین سهم را در میزان فروش ایران خودرو داشته است. این شرکت همچنین پیش‌بینی کرده که در سه ماهه پایانی سال جاری ۱۱۹ هزار و ۴۴۶ دستگاه خودرو به فروش برساند که از این میان سه هزار دستگاه صادراتی خواهند بود. نکته جالب در خصوص گزارش ایران خودرو، افت چشمگیر فروش خودروی تندر ۹۰ بوده است. ایران خودرو در ۹ماهه نخست امسال تنها ۱۸۱۴ دستگاه تندر ۹۰ فروخته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افتی ۸۲ درصدی را نشان می‌دهد.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، براساس اطلاعاتی که «رویترز» منتشر کرده، این دفتر همچنین به ۱۱۰ مورد تصادف اشاره کرده است که باعث جراحت ۵۲نفر شده و رانندگان علت این تصادف‌ها را شتاب‌گیری بی‌مورد تسلا دانسته‌اند. به همین خاطر «NHTSA» حدود ۵۰۰ هزار دستگاه از محصولات تسلا را مورد تحقیق قرار داده تا به‌دنبال کشف این مشکل باشد. حین بررسی گزارش‌ها تعدادی از آن‌ها جالب به‌نظر می‌رسید. به‌عنوان مثال یکی از مالکین مدل ۳ درکالیفرنیا اعلام کرده به‌آهستگی رانندگی می‌کرده و به‌دنبال جای پارک مناسب برای خودرواش بوده که خودرو به‌طور ناگهانی شتاب‌ می‌گیرد. او حتی تلاش می‌کند پیش از برخورد خودرو به‌دیوار سیمانی، با ترمز از شتاب‌گیری آن جلوگیری کند که بی‌فایده بوده است و احتمال برخورد خودرو با انسان‌ها و اشیای دیگر نیز وجود داشته است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، به نظر می‌رسد شیائومی می‌۱۰، یکی از جذاب‌ترین گوشی‌های میان رده سال ۲۰۲۰ باشد؛ این گوشی که جانشین گوشی می‌۹ است، می‌تواند رقیب بزرگی برای OnePlus ۸ یا Huawei P۴۰ محسوب شود. شیائومی Mi ۱۰ دارای صفحه نمایش OLED با اندازه حداقل ۶٫۵ اینچ و تراشه قدرتمند اسنپدراگون Qualcomm ۸۶۵ خواهد بود که آخرین تراشه پرچم‌دار کوالکوم محسوب می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به دوربین‌های چهارگانه که به طور عمودی در پنل پشتی گوشی قرار گرفته‌ است، اشاره کرد. دوربین اصلی این گوشی ۱۰۸ مگاپیکسل، و سه دوربین دیگر به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۵ مگاپیکسل است. علاوه بر این، شیائومی می‌۱۰ دارای قابلیت شارژ بی سیم تا سرعت ۳۰ وات و شارژ بی سیم معکوس با سرعت ۱۰ وات است.

نظرها

اخبار بیشتر