تبون: از الجزایری‌هایی که به من اعتماد کردند، تشکر می‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
تبون: از الجزایری‌هایی که به من اعتماد کردند، تشکر می‌کنم

تبون: از الجزایری‌هایی که به من اعتماد کردند، تشکر می‌کنم

رئیس‌جمهور منتخب الجزایر پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در پیامی به ملت الجزایر از آنها تشکر کرد.

اعتمادآنلاین| «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور منتخب الجزایر پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در پیامی به ملت الجزایر از آنها تشکر کرد.

او اعلام کرد: بر تغییر پایبندیم و توان آنرا داریم. از همه الجزایری هایی که به بنده اعتماد کردند، تشکر می‌کنم و از همه می‌خواهم که بیدار باشند تا با یکدیگر الجزایر جدیدی بسازیم.

شایان ذکر است که طبق اعلام کمساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر، عبدالمجید تبون با کسب ۵۸٫۱۵ درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری شد. عبدالقادر بن قرینه ۱۷ درصد و علی بن فلیس ۱۰ درصد و عزالدین میهوبی هفت درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است که محمد شرفی رئیس کمیساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر در نشستی خبری نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را که روز گذشته برگزار شده بود، اعلام کرد.

او افزود: عبدالمجید تبون با به دست آوردن ۵۸٫۱۵ درصد آراء برنده شده است.

شرفی به ملت و ارتش و نیروهای امنیتی الجزایر به سبب موفقیت در برگزاری انتخابات تبریک گفت.

رئیس کمیساریای ملی مستقل انتخابات الجزایر تاکید کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۳۹٫۳۳ درصد درداخل و خارج از کشور بوده است.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر22 ساعت قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
صحبت پمپئو در مورد آنچه «استراتژی جدیدی که با ترور سلیمانی» آغاز شد، می‌نامد و اشاره به تشکل‌های مذهبی و نژادی، با اظهارات ترامپ در مورد سیطره بر نفت سوریه و عراق، هماهنگی دارد. اما اجماع عراقی‌ها برای اخراج نیروهای آمریکایی، از محور مقاومت برای آغاز مرحله تاریخی تازه‌ای، حمایت می‌کند. در ادامه این مطلب آمده است: ترامپ در آمریکا، متهم به نداشتن استراتژی و دیدگاه و سیاست خارجی منسجم است و تاجری است که برای عقد قرارداد و به غارت بردن ثروت نفتی در منطقه عربی و غرب آسیا، تلاش می‌کند. علت اساسی حفظ حضور آمریکا در سوریه و عراق، طمع ترامپ به ثروت نفتی این کشورها و منافع اسرائیل است و ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی اش بر اقداماتی که برای اسرائیل انجام داده، تاکید خواهد کرد. این اصول ثابت عراق، پشتوانه محور مقاومت در شروع یک مرحله تاریخی جدید است، که هدف آن، اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گفته شده در آن جلسه ترامپ با عصبانیت گفته که باید از کره جنوبی خواسته شود تا هزینه پایگاه‌های نظامی امریکایی را بپردازد. گفته شده که در آن جلسه «رکس تیلرسون» وزیر خارچه دولت ترامپ سعی داشته تا شخص رییس‌جمهوری را ساکت کند. گفته شده که در آن جلسه مشاوران نظامی ترامپ و تیم امنیت ملی او از نوع رفتارش عصبانی شده بودند. پس از آن که ترامپ جلسه را ترک کرد تیلرسون درباره او گفته بود: «او یک ابله لعنتی است». این در حالی است که ترامپ پس از جلسه به خبرنگاران گفته بود که آن جلسه عالی بود".
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان گفت که آمریکا حتی پس از توافق با طالبان و خروج نیروهایش از افغانستان باید در بازسازی در این کشور دخیل باشد. بنابراین آمریکا و دوستانش و دیگر شرکا در ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در افغانستان باید خروج مسئولانه‌ای داشته باشند. به گزارش «گلف نیوز»، وزیر خارجه پاکستان افزود: آن‌ها (آمریکا و دیگر کشورهای عضو ناتو) باید در افغانستان دخیل بمانند، نه برای جنگ بلکه برای بازسازی. وی همچنان افزود که افغانستان، پاکستان و منطقه به فضای امن و باثبات نیاز دارد و ادامه داد که اسلام‌آباد مسئولیت خود را در روند صلح به درستی انجام داده است. وزیر خارجه پاکستان در حالی بر ادامه حضور آمریکا و متحدان غربی‌اش در افغانستان تاکید دارد که حضور این کشورها تاثیر مثبتی در زمینه تامین امنیت نداشته و کارشناسان معتقدند که واشنگتن از حضورش در افغانستان نه برای برقراری ثبات در این کشور بلکه برای اعمال فشار بر کشورهای همسایه و رقبای منطقه‌ای خود بویژه روسیه، ایران و چین استفاده می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
بنابر این گزارش، بسیاری از این خانواده‌ها، پس از آنکه ارتباطشان با فرزندانشان قطع شده، سراغ «اداره امور کهنه‌سربازان» رفته و از آنان خواسته‌اند که درباره آخرین وضعیت آنها کسب اطلاع کنند. از سویی؛ بی‌توجهی مقامات رسمی به‌ویژه پنتاگون به درخواست‌های مکرر افکار عمومی درخصوص عدم کتمان حقیقت ماجرا و همچنین عدم همراهی رسانه‌های رسمی، موجب شده این مطالبه عموما در فضای شبکه‌های اجتماعی مطرح و فراگیر شود. «اداره امور کهنه‌سربازان» یکی از ادارات دولت فدرال ایالات متحده آمریکا است که معادل یک وزارتخانه در نظام‌های سیاسی دیگر کشورها بوده و دبیر آن عضوی از هیئت دولت فدرال آمریکا و مسئول مدیریت خدمات مزایای خاص، سلامتی درمانی، یادواره‌ها و قبرستان‌های مربوط به بازنشستگان، معلولین جنگی و کشته‌های افراد نظامی این کشور است. رصد حساب‌های شبکه‌های اجتماعی وابسته به فعالان ضدجنگ و خانواده‌های آمریکایی قربانی سیاست‌های جنگ‌طلبانه کاخ سفید، به وضوح بیانگر تشدید فشارها برای روشنگری پنتاگون از یک سو و انجام وظایف قانونی اداره کهنه‌سربازان از سوی دیگر است. منبع: نورنیوز

نظرها

اخبار بیشتر