آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
افراد مبتلا به آرتروز ممکن است در انجام وظایف روزانه خود مانند راه رفتن، بالا رفتن از پله و بلند کردن و نگه داشتن اجسام با دشواری مواجه باشند.

عصر ایران: استئوآرتریت یا آرتروز یکی از شایع‌ترین انواع بیماری آرتریت در جهان است. این بیماری که موجب انحطاط مفاصل می‌شود بیشتر دست‌ها، مفصل ران، و زانوها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به نقل از «یو اس نیوز»، افراد مبتلا به آرتروز اغلب دارای غضروف هایی نازک و آسیب دیده در یک یا چند مفصل خود هستند. زمانی که چنین شرایطی رخ می‌دهد، استخوان‌ها می‌توانند دچار تغییر شوند. افراد مبتلا به آرتروز ممکن است ضایعات استخوانی یا رشد بیش از حد استخوان که به نام زایده استخوانی نیز شناخته می‌شود را تجربه کنند.

از علائم آرتروز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- درد

- سفتی

- تورم

- افت عملکرد

- ناتوانی

افراد مبتلا به آرتروز ممکن است در انجام وظایف روزانه خود مانند راه رفتن، بالا رفتن از پله و بلند کردن و نگه داشتن اجسام با دشواری مواجه باشند. برای برخی بیماران حتی نگه داشتن یک خودکار در دست نیز ممکن است دشوار باشد.

عوامل خطرآفرین

از عوامل خطرآفرین برای آرتروز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- استفاده بیش از حد مفصل

- ژنتیک

- اضافه وزن

- سن بالا

- آسیب دیدگی

ورزش هایی برای بهبود آرتروز

همانند دیگر انواع آرتریت، درمان قطعی برای آرتروز وجود ندارد اما برخی موارد را می‌توان برای مدیریت این بیماری مد نظر قرار داد. برخی افراد مبتلا به آرتروز می‌توانند از فواید مصرف داروهای مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن بهره‌مند شوند.

همچنین، فعالیت بدنی یکی از موثرترین روش‌ها برای مدیریت آرتروز است. فعال باقی ماندن از نظر بدنی به روانسازی و حفظ عملکرد خوب مفاصل کمک می‌کند.

از جمله ورزش هایی که برای افراد مبتلا به آرتروز مفید هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- ورزش‌های ایروبیک (هوازی)

- مینی اسکوات

- حرکت صدف

- بلند کردن پا به صورت صاف

- حرکت پل

- یوگا

- تمرینات قدرتی

ورزش‌های ایروبیک

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 29

بنابر توصیه کالج پزشکی ورزشی آمریکا، بزرگسالان حداقل باید دو ساعت و ۳۰ دقیقه ورزش ایروبیک با شدت متوسط در هفته انجام دهند. پیروی از این دستورالعمل ایده خوبی برای افراد مبتلا به آرتروز است.

نیازی نیست در یک دو ماراتن شرکت کنید تا این هدف محقق شود. پیاده‌روی سریع، دویدن آرام، دوچرخه سواری، شنا یا دیگر ورزش هایی که در استخر انجام می‌شوند، روش‌های خوبی برای انجام تمرینات ایروبیک هستند.

مینی اسکوات

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 33

برای انجام این حرکت در حالت ایستاده پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. برای حفظ تعادل خود می‌توانید از یک تکیه گاه، مانند یک صندلی یا پیشخوان آشپزخانه، کمک بگیرید. روبروی تکیه گاه قرار گرفته و دست‌های خود را روی آن قرار دهید. سپس، همانند زمانی که قصد آماده شدن برای نشستن روی صندلی را دارید به آرامی زانوهایی خود را مقداری خم کنید. هنگامی که به سمت پایین حرکت می‌کنید وزن بدن شما باید به سمت پاشنه‌های پا هدایت شود. سپس به وضعیت ایستاده بازگردید. این تمرین را می‌توانید در سه ست با ۱۰ تکرار و دو بار در روز انجام دهید.

حرکت باز و بسته شدن صدف

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 36

برای انجام این حرکت ابتدا به پهلو روی زمین دراز بکشید در شرایطی که زانوها با زاویه ۴۵ درجه خم شده و پاها روی یکدیگر قرار دارند. سپس، زانوی پایی که در بالا قرار دارد را مقداری بلند کنید، در شرایطی که اتصال کناره‌های کف پا همچنان برقرار است. پس از دو الی سه ثانیه زانو را پایین آورده و این حرکت را تکرار کنید. هنگام انجام این حرکت چرخشی در مفصل ران نباید صورت بگیرد. این حرکت را در سه ست با ۱۰ تکرار برای هر پا انجام دهید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

بلند کردن پا به صورت صاف

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 40

برای انجام این حرکت ابتدا به پشت روی زمین دراز بکشید، در شرایطی که یکی از پاها صاف و دیگری از زانو خم شده است. عضله چهار سر ران خود را منقبض کرده تا پا کاملا صاف شود، سپس آن را در هوا بالا بیاورید بدون این که زانو خم شود. پس از دو الی سه ثانیه پای خود را پایین آورده و روی زمین قرار دهید و این حرکت را تکرار کنید. این حرکت را طی سه ست با ۱۰ تکرار برای هر پا انجام دهید.

تمرینات پل

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 43

برای آغاز این حرکت به پشت روی زمین دراز بکشید در شرایطی که دست‌ها صاف در دو طرف بدن قرار گرفته و زانوها خم هستند. سپس، باسن و عضلات شکم را سفت کرده و باسن خود را حدود ۶ اینچ (۱۵ سانتیمتر) از روی زمین بلند کنید. دو الی سه ثانیه این حالت را حفظ کرده و سپس به وضعیت اولیه باز گردید. این حرکت را در سه ست با ۱۰ تکرار انجام دهید.

یوگا

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 46

برخی حرکات یوگا برای آرتروز خوب هستند. حرکات آرام و تمرینات ورزشی تثبیت کننده که بخشی از انواع یوگا هستند به تقویت تعادل، قدرت و هماهنگی کمک می‌کنند. هر نوع یوگا تا زمانی که موجب تشدید علائم شما نشود می‌تواند برای ستون فقرات، مفصل ران و زانوها خوب باشد. انواعی که شامل حرکات سخت می‌شوند مانند یوگای داغ که به نام یوگای بیکرام نیز شناخته می‌شود، ممکن است برای افرد مبتلا به آرتروز خوب نباشند. با پزشک خود درباره بهترین نوع یوگا که می‌توانید برای بهبود شرایط آرتروزتان انجام دهید، صحبت کنید.

همچنین، مربیان یوگا که تجربه آموزش به افراد مبتلا به آرتروز را دارند می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. مربیان با تجربه یوگا می‌توانند به اصلاح تمرینات بر اساس توانایی‌های شما کمک کنند.

تمرینات قدرتی

آرتروز و ۷ ورزش اختصاصی برای آن - 50

تمرینات ساده که با کمک وزن بدن انجام می‌شوند، مانند حرکات لانژ، پلانک و شنا می‌توانند برای افراد مبتلا به آرتروز مفید باشند. کش‌های بدنسازی، دستگاه‌ها و حرکاتی که با وزن بدن انجام می‌شوند همگی می‌توانند برای اصلاح فرم مفید باشند. این تمرینات به تقویت عضلات بالایی و پایینی مفصل تحت تاثیر قرار گرفته کمک می‌کنند.

تمرینات خود را با راهنمایی یک فیزیوتراپ یا پزشک برای حصول اطمینان از انتخاب و انجام درست تمرینات آغاز کنید. همچنین، مشورت با یک مربی شخصی با تجربه می‌تواند برای انجام درست حرکات مفید باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم جلوگیری از بخشی نگری در حریم شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره اهمیت راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران افزود: از این طریق میزان کنترل بر حریم شهر را افزایش یافته و دقت آن بیشتر می‌شود. هرچه میزان حضور مدیران شهری در حوزه حریم شهر تهران بیشتر شود، پیشگیری از بروز تخریب‌های احتمالی در آن هم بیشتر می‌شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طرح جامع شهر تهران در سال ۸۶ به صراحت اشاره شده است که بیش۵ هزار کیلومتر مربع برای حریم شهر تهران در نظر گرفته شده است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: تقسیمات کشوری در شهر تهران در سه بخش شمیرانات، ری و تهران دارد. اگر بخواهیم حریم شهر تهران را در قالب این تقسیمات کشوری تعریف کنیم از حریم چیزی باقی نخواهد ماند.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا6 ساعت قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.

ویدئو / وضعیت آبگرفتگی در برخی از نقاط اهواز

ایسناایسنا1 روز قبل
موج جدید بارش باران در شهرستان اهواز باعث آبگرفتگی برخی از معابر نقاط مختلف این شهرستان شده است. بیشترین میزان این بارش‌های اخیر مربوط به شهر «بستان» بوده است. در شهر اهواز نیز حدود ۲۲ میلی‌متر بارن باریده است که موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان شده است. شهروندان مناطق آبگرفته به دلیل افزایش بیماری‌ها و عدم رسیدگی مسئولان شهری در رفع مشکلات پیش‌آمده معترض‌اند و خواستار رفع فوری مشکلات محله‌هایشان هستند. تصویربردار: مهناز دژبان / تدوینگر: آرام توکلی

کمک دستگاه قضا به صیانت از حریم شهر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
هدف از راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران جبران این کمبود جدی است. گلپایگانی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه قضا بصورت فعال در بحث پاسداری از حریم کمک زیادی به شهرداری کرده است. امیدواریم نتایج همه هماهنگی‌ها به بهتر شدن وضعیت حریم شهر تهران و شهر‌های اطراف بیانجامد. حریم شهر تهران از نظر مساحتی نزدیک به دو برابر محدوده تهران است. بطور حتم سامانه پایش حریم شهر تهران کمک بیشتری در این رابطه به ما خواهد کرد.

منع واردات پسماندهای پلاستیکی غیرقابل بازیافت در مالزی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دولت مالزی اعلام کرده است طی ۳ ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله پلاستیکی را به ۱۳ کشور مبدا این زباله‌ها باز پس فرستاده است. از سه ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله به کشور‌های تولید کننده باز پس فرستاده شده‌اند که بیشترین آن با ۴۳ کانتینر متعلق به فرانسه است. همچنین ۴۲ کانتینر به انگلیس، ۱۷ کانتینر به آمریکا، ۱۱ کانتینر به کانادا، ۱۰ مورد به اسپانیا و مابقی به هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، پرتغال، چین، بنگلادش، سریلانکا و لیتوانی برگردانده شده‌اند. وی پیش‌بینی کرد ۱۱۰ کانتینر دیگر نیز تا اواسط سال جاری میلادی باز پس فرستاده می‌شود. بیشتر بخوانید: لحظه شکار یک مرد توسط ببر + فیلمانتهای پیام/
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار رکنا، جهان روزهای تلخی را به دلیل شیوع ویروس کرونا سپری می‌کند، بار دیگر ثابت شد که هرچقدر نیز انسان در علوم رشد کند باز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد. حال خبری در فضای مجازی منتشر شده است که خبر می‌دهد نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شد. حسین عرفانی رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره این شایعه تاکید کرد: هیچ مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در ایران دیده نشده است و این خبر کذب محض است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر