ترامپ خبر توافق با چین را جعلی خواند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
ترامپ خبر توافق با چین را جعلی خواند

ترامپ خبر توافق با چین را جعلی خواند

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت: روایتی که روزنامه وال استریت ژورنال از توافق تجاری میان واشنگتن و پکن ارائه کرده است کاملا نادرست و جعلی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ترامپ تنها ساعاتی بعد از انتشار اخباری مبنی پبر توافق اولیه تجاری میان آمریکا با چین در پیامی توییتری نوشت: روایت وال استریت ژورنال درباره این خبر کاملا اشتباه است.

ترامپ در پیامی دیگر نوشت: اطلاعاتی که وال استریت ژورنال در مورد تعرفه‌ها منتشر کرده نادرست و بهتر است این رسانه منابع خویش را تغییر دهد.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه با اصلاح خبر توافق با چین نوشت: ما به توافق بسیار بزرگی با چین دست پیدا کرده‌ایم. آن‌ها با بسیاری از تغییرات ساختاری و خریدهای گسترده محصولات کشاورزی، انرژی و کالاهای تولیدی به علاوه موارد دیگر توافق کردند. و تعرفه ۲۵ درصدی بر کالاها هچنان پابرجاست.

ترامپ افزود: تعرفه‌های تنبیهی که قرار بود از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) بر کالاهای چینی اعمال شود به دلیل این توافقات لغو می‌شوند و ما مذاکرات مربوط به فاز دو توافق را فورا آغاز خواهیم کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

چین هنوز در مورد کاهش تعرفه بر روی کالاهای آمریکا موردی اعلام نکرده است و امضای سند توافق اولیه نیز بر اساس گزارش‌ها برعهده چویی تیانکای سفیر چین در آمریکا است.

پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: ترامپ با «توافق تجاری محدود» با چین موافقت کرده است. به دنبال موافقت ترامپ، نرخ تعرفه‌های فعلی آمریکا بر کالاهای چینی کاهش می‌یابد و همچنین برنامه اعمال تعرفه‌های جدید که قرار بود از روز یکشنبه آینده به اجرا در آید، لغو می‌شود.

در ۲۱ ماه گذشته که جنگ تجاری میان دو کشور جریان دارد، آمریکا ۳۶۰ میلیارد دلار و چین ۱۵۰ میلیارد دلار بر کالاهای یکدیگر تعرفه وضع کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۳۰ اسفند؛ آخرین فرصت نصب کارتخوان پزشکان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون حقوقی و مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی افزود: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. محمود علیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیتفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/زنجان نایب‌ رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان گفت: امروز در زنجان مرغ گرم به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه شد. سیدناصر موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز در زنجان مرغ گرم به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه شد که خوشبختانه این قیمت کمتر از قیمت مصوب کشوری است. این مسئول ادامه داد: در طی ماه‌های اخیر قیمت مرغ گرم در زنجان از قیمت مصوب کشوری بالاتر نرفته، همچنین امسال تلفات در حوزه مرغداری‌ها نداشتیم که سبب افزایش قیمت شود. نایب‌ رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان، با بیان اینکه حاشیه سود فعالان حوزه فروش مرغ و تخم‌مرغ‌ در سال‌های قبل به ازای فروش هر کیلو مرغ ۳۵۰ تومان بود، تصریح‌ کرد: از ابتدای سال گذشته این رقم به ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو فروش مرغ رسیده است. موسوی یادآور شد: قیمت تخم‌مرغ بدون شانه در زنجان نیز ۱۰ هزار تومان و با شانه ۹ هزار ۵۰۰ تومان است.

ریزش قیمت خودرو از ماه آینده/پیشخوان

8+
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

نظرها

اخبار بیشتر