جزیره ابوموسی با زلزله ۳٫۹ لرزید/ثبت بزرگترین زلزله هفته در «لیکک»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
جزیره ابوموسی با زلزله ۳٫۹ لرزید/ثبت بزرگترین زلزله هفته در «لیکک»

جزیره ابوموسی با زلزله ۳٫۹ لرزید/ثبت بزرگترین زلزله هفته در «لیکک»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
بزرگترین زلزله هفته گذشته در لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد با بزرگای ۴.۶ به ثبت رسید ضمن آنکه جزیره ابوموسی در استان هرمزگان با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۹ لرزید.

به گزارش ایسنا، لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد بزرگترین زلزله هفته گذشته با بزرگای ۴٫۶ را تجربه کرد ضمن آنکه در مهران استان ایلام زلزله ۳٫۱، محمله استان فارس زلزله ۳٫۲، بازار جمعه استان گیلان زلزله ۳ را تجربه کردند. در جزیره ابوموسی استان هرمزگان نیز زلزله ۳٫۹ رخ داد.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۶ آذر

در گالیکش استان گلستان زلزله ۲٫۵، در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۷، در سرو استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۶، در پل سفید استان مازندران زلزله ۲٫۶، در سیرجان استان کرمان زلزله ۲٫۹، در سراب‌باغ استان ایلام زلزله ۲٫۹ و در تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۷ به ثبت رسید.

یکشنبه ۱۷ آذر

در «ترکمانچای» استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۸، «نیر» استان اردبیل زلزله ۲٫۵، «پاریز» استان کرمان زلزله ۲٫۶، «ترک» استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۷ رخ داد.

در مهران استان ایلام زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۱ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین‌لرزه در ۲۷ کیلومتری مهران، ۳۵ کیلومتری ارکواز و ۴۰ کیلومتری پهله این استان بوده است.

دوشنبه ۱۸ آذر

در این روز کاکی استان بوشهر با زلزله ۲٫۵، ترکمانچای استان آذربایجان شرقی با زلزله ۲٫۹، سنخواست استان خراسان شمالی با زلزله ۲٫۶، گزیک استان خراسان جنوبی با زلزله ۲٫۹، چلمردی استان مازندران با زلزله ۲٫۵، هجدک استان کرمان با زلزله ۲٫۷ و ایذه استان خوزستان با زلزله ۲٫۹ لرزید.

سه‌شنبه ۱۹ آذر

در بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۲ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۴۸ کیلومتری بهاباد و ۱۰۴ کیلومتری ساغند استان یزد و۹۱ کیلومتری کوهبنان استان کرمان گزارش شد.

لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌ای به بزرگای ۴٫۶ در عمق ۲۱ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۱۵ کیلومتری لیکک، ۲۲ کیلومتری لنده و ۳۳ کیلومتری قلعه رئیسی این استان بوده است. زلزله‌های ۲٫۷، ۴ در عمق ۱۲ کیلومتری، سه زلزله ۲٫۵، ۳٫۳ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

در پاریز استان کرمان زلزله ۲٫۵، ‌ایذه استان خوزستان زلزله ۲٫۵ و ۲٫۷، ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۷ به ثبت رسید.

در نجف شهر استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۴ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد و کانون این زلزله در ۴۰ کیلومتری نجف شهر، ۴۱ کیلومتری سیرجان و ۴۹ کیلومتری زیدآباد این استان بوده است.

چهارشنبه ۲۰ آذر

گلمورتی استان خراسان شمالی با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳٫۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون این زلزله در ۵۰ کیلومتری گلمورتی استان سیستان و بلوچستان و ۷۸ کیلومتری چاه‌داد خدا و ۷۸ کیلومتری زهکلوت استان کرمان بوده است.

در سرو آباد استان کردستان زلزله ۲٫۹ و بزنجان کرمان زلزله ۲٫۷ رخ داد.

پنج‌شنبه ۲۱ آذر

در گزیک استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹، جنگل استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، حصارگرمخان استان خراسان شمالی زلزله ۲٫۵، شول آباد استان لرستان زلزله ۲٫۸ و قصرقند استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲٫۵ به ثبت رسید.

جزیزه ابوموسی استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۹ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین‌لرزه در ۲۹ کیلومتری جزیره ابوموسی، ۴۶ کیلومتری جزیره تنب بزرگ و ۵۱ کیلومتری بندر لنگه این استان بوده است.

هجدک استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون این زمین لرزه در ۱۸ کیلومتری هجدک، ۳۲ کیلومتری چترود و ۳۹ کیلومتری کاظم آباد این استان گزارش شد.

محمله استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۲ در عمق ۶ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری محمله، ۱۵ کیلومتری علامرودشت و ۲۸ کیلومتری وراوی این استان به ثبت رسید.

جمعه ۲۲ آذر

در این روز در منطقه سامن استان همدان زلزله ۲٫۹، هجدک استان کرمان زلزله ۲٫۵ و چمستان استان مازندران زلزله ۲٫۷ رخ داد.

بازار جمعه استان گیلان نیز با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۷ کیلومتری زمین لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۹ کیلومتری بازارجمعه، ۹ کیلومتری رضوانشهر و ۱۳ کیلومتری ماسال این استان بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
رضا کیانیان در تازه‌ترین حضور خود در تئاتر با بازی و طراحی صحنه نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به تالار وحدت می‌رود. البته این حضور تنها به ایفای نقش خلاصه نمی‌شود و او با این نمایش، به عرصه طراحی صحنه هم باز می‌گردد. او که دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیباست، از دوره دانشجویی‌اش در زمینه طراحی صحنه و لباس نیز فعالیت داشته است. رضا کیانیان سال ۹۵ نیز طراحی صحنه نمایش «حرفه‌ای» را انجام داد که با بازی و کارگردانی خودش روی صحنه رفت و حالا با طراحی صحنه نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» حضوری دوباره در عرصه طراحی صحنه دارد. حال در کودتای ۱۳۳۲از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست وزیر انجام دهد که با مخالفت او مواجه می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
پوستر فیلم سینمایی «کاتی و ستاره» به کارگردانی رضا مجلسی رونمایی شد. اعتمادآنلاین| پوستر فیلم سینمایی «کاتی و ستاره» ساخته رضا مجلسی و به تهیه‌کنندگی بیتا منصوری رونمایی شد. در خلاصه داستان «کاتی و ستاره» آمده است: «کاتی موجودی فضایی است که به کره زمین سفر می‌کند تا هم سیاره‌ای خود کوتی را پیدا کند. کوتی پیش از این به سیاره زمین آمده تا زیباترین چیز را پیدا کند اما هرگز برنگشته است. کاتی با سفینه‌اش در ییلاقی در گیلان فرود می‌آید و با دخترکی به نام ستاره آشنا می‌شود که …» منبع: مهر

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو20 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

نانو ذرات هیبریدی کربنی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
گزارش اختصاصینانو ذرات هیبریدی کربنینانو ذرات هیبریدی کربنی، موادی هستند که در دارو رسانی، کاتالیست‌ها و حوزه‌هایی که ذخیره انرژی در آن مطرح است کاربرد دارند؛ محققان دانشگاه امیرکبیر برای تجاری سازی این محصول گامی مهم برداشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر