اعتراض کاندیداها به اتفاقات فدراسیون همگانی/ نامزدهای فدراسیون نشین، برگزاری مجمع عمومی، مهندسی انتخابات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. ورزشی
اعتراض کاندیداها به اتفاقات فدراسیون همگانی/ نامزدهای فدراسیون نشین، برگزاری مجمع عمومی، مهندسی انتخابات

اعتراض کاندیداها به اتفاقات فدراسیون همگانی/ نامزدهای فدراسیون نشین، برگزاری مجمع عمومی، مهندسی انتخابات

فارسخبرگزاری فارس |
اتفاقاتی که در چند وقت اخیر رخ داده، نشان می دهد که تلاش ها برای حضور یک گزینه خاص در راس فدراسیون همگانی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، فدراسیون همگانی در آستانه برگزاری انتخابات حواشی رنگارنگ و عجیبی را تجربه می‌کند که شائبه اتفاقات پشت پرده و مهندسی انتخابات را دامن می‌زند. سیل کاندیداهایی که در بازه قانونی ثبت نام برای انتخابات این فدراسیون، نامنویسی کردند، نشان می‌دهد که برخلاف ظواهر، رقابتی سخت و فشرده برای انتخابات این فدراسیون در پیش است اما اتفاقاتی که در چند وقت اخیر رخ داده، نشان می‌دهد که تلاش‌ها برای حضور یک گزینه خاص در راس این فدراسیون ادامه دارد.

با پایان مهلت قانونی ثبت نام نامزدهای ریاست فدراسیون ورزش‌های همگانی و ثبت نام ۲۸ نفر برای احراز پست ریاست فدراسیون، سوابق مدیریتی و مدارک ۹ نفر از نامزدها به شرح زیر تائید و جهت گزینش نهایی توسط مراجع ذیصلاح ارسال شد: ‌ فاطمه ابوالقاسمی، ‌ ولی الله شجاع پوریان، رضا شجیع، افشین ملایی، محمدرضا اسد، فرهاد نیکوخصال، محمد بابایی، مهدی حیدری و عباسعلی اکبری.

در این میان عدم تایید مدارک علی مجدآرا رئیس سابق این فدراسیون به بهانه احراز مدارک مثبته اشتغال به کار سبب شد تا مجدآرا با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر ورزش و جوانان رسما از حضور در انتخابات کناره گیری کرده و به صراحت از از مهندسی انتخابات بگوید.

مجدآرا کاندیدای مستعفی این انتخابات در گفتگو با فارس با اشاره صریح به مهندسی انتخابات گفت: ۶ رئیس هیات را قبل از پایان دوره قانونی مدیریتشان بدون هیچ دلیلی تغییر دادند. از سوی دیگر سرپرستی که برای فدراسیون انتخاب شده بود، بعد از ۶ ماه حضور در این فدراسیون و برنامه ریزی، برای انتخابات ثبت نام کرده است. ۲ نفر از کارمندان حاضر در وزارت ورزش برای حضور در انتخابات نامنویسی کرده‌اند. معنای این کارها به غیر از مهندسی چیست؟ آمدم و ثبت نام کردم و نامه نوشتم و به مهندسی انتخابات صراحتا اشاره کردم تا همه بدانند چه خبر است و چگونه انتخابات فدراسیون ورزش‌های همگانی را مهندسی می‌کنند. من دنبال معامله کردن نبودم. آمدم تا همه بدانند این انتخابات در حال مهندسی است.

*کاندیداهای فدراسیون نشین

در روزهای اخیر اما اتفاقات تازه‌ای حوالی این فدراسیون رخ داده. حضور سرپرست سابق فدراسیون و یکی از اعضای هیات رئیسه در انتخابات مورد اعتراض بقیه کاندیداها قرار گرفته و آنها با انتشار نامه به وزیر ورزش و جوانان حضور دو عضو ذی نفع در فدراسیون همگانی را به دور از عدالت می‌دانند. در این نامه اشاره شده که این دو کاندیدای ذی نفع در فدراسیون همگانی، هنوز از مسئولیت خود در این فدراسیون کناره گیری نکرده‌اند که این خلاف قانون و آیین نامه انتخابات است. این دو کاندیدا با توجه به مسئولیت و جایگاه خود با اعضای مجمع و روسای هیات‌های استانی ارتباط نزدیکی دارند و با توجه به رایزنی و لابی و جمع آوری آرا عملا مساوات و عدالت در انتخابات زیر سئوال رفته.

از سوی دیگر این دو اخیر به همراه معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان سفری به یکی از استانها داشته و در همایش همگانی شرکت کرده‌اند که این اقدام خود نشان دهنده مهندسی در انتخابات است.

اعتراض کاندیداها به اتفاقات فدراسیون همگانی/ نامزدهای فدراسیون نشین، برگزاری مجمع عمومی، مهندسی انتخابات - 7

* … و ناگهان مجمع عمومی

از سوی دیگر گفته می‌شود ظاهرا قرار بر این شده که در چند روز آینده مجمع عمومی فدراسیون با نظر معاونت ورزش همگانی و با حضور تمامی اعضای مجمع برگزار شود. اتفاق که در آستانه انتخابات عجیب و دور از انتظار است و با توجه به شرایط موجود برخلاف اساسنامه و غیرقانونی می‌نماید.

برگزاری مجمع در این زمان مشخص و در استانه انتخابات این فدراسیون، این شائبه را بوجود می‌آورد که برگزاری مجمع عمومی در این زمان تنها برای جلب نظر آرا اعضای مجمع صورت گرفته. به ویژه اینکه دو نفر از کاندیداها کماکان در فدراسیون و معاونت همگانی مسئولیت داشته و در مجمع حاضر خواهند بود.

اتفاقات رخ داده در فدراسیون همگانی نشان می‌دهد که انتخابات پرحاشیه‌ای در راه است. اتفاقاتی که لزوم ورود وزارت ورزش به این ماجراها و زدودن هر شائبه‌ای را ضروری نشان می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ پیروزی لیورپول مقابل منچستریونایتد از دوربین باشگاه لیورپول

طرفداریطرفداری1 روز قبل

اتفاق جالب در فوتبال ترکیه/ پنالتی که سه بار تکرار شد اما گل نشد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ هت‌تریک سردار آزمون در دیدار دوستانه

الفالف1 روز قبل
فیلم/ هت‌تریک سردار آزمون در دیدار دوستانهگروه ورزشی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۹:۵۷ ۳۹۸۱۱۰۱۱۵۳سردار آزمون موفق ۳ گل از ۱۰ گل زنیت مقابل الوویان در دیدار دوستانه را به ثمر رساند.

داوران و لیگ برتر فوتبال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، تعطیلات زمستانی لیگ برتر رو به پایان است و از چند روز دیگر دوباره هیجان فوتبال به کشور برمی‌گردد.

معلولیت و محدودیت در ورزش همگانی معنا ندارد

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
عبدالحمید احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تلاش ما در وزارت ورزش و جوانان بر این است که بتوانیم شرایط خوبی را برای ورزش کردن عموم مردم فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمعاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: با هماهنگی و رایزنی‌ها برای برخی افراد خاص مثل کوتاه قامتان، انجمن ویژه‌ای را تشکیل دادیم تا به نیاز‌های این قشر توجه بیشتری شود.

نظرها

اخبار بیشتر