مادر دل شکسته!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. حوادث
مادر دل شکسته!

مادر دل شکسته!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
آن قدر از رفتارها و توهین‌های فرزندانم زجر کشیده ام که ناگهان در ضمیر ناخودآگاه خودم به عدالت خدا هم شک کردم، اما بلافاصله با دست به دهانم کوبیدم و استغفار کردم.

به گزارش مشرق، زن ۶۵ ساله در حالی که اشک هایش را زیر چادر رنگ و رو رفته‌اش پنهان می‌کرد مقابل مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری آبکوه مشهد نشست و با بیان این که نمی‌خواهم با این شکایت فرزندانم اذیت شوند یا برای آن‌ها پرونده‌ای تشکیل شود به تشریح سرگذشت خود پرداخت.

او که پوست زمخت دستانش را به مشاور کلانتری نشان می‌داد، گفت: همسرم کارگر ساختمانی بود و درآمدش کفاف مخارج زندگی مان را نمی‌داد به همین دلیل من هم در بیرون از منزل کار می‌کردم تا کمک خرج خانواده باشم و بتوانم در کنار یکدیگر هزینه‌های زندگی را تامین کنیم.

اما سختی‌ها و بدبختی‌های من از روزی شروع شد که خبر فوت همسرم زندگی ام را به هم ریخت. او هنگام کار در یک ساختمان دو طبقه از بالای داربست پایین افتاد و نرسیده به بیمارستان جان سپرد.

از آن روز به بعد من با دو دختر و یک پسرم تنها ماندم و باید هزینه‌های زندگی را تنها به دوش می‌کشیدم. آن زمان من ۵۵ سال داشتم و هنوز دستانم توان کار کردن داشت. با آن که از قبل هم به کار کردن عادت داشتم، اما این بار کمر همت بستم تا به تنهایی فرزندانم را به سر و سامان برسانم.

از پرستاری کودکان و سالمندان گرفته تا خدمت گزاری و نظافت خانه‌های مردم را انجام می‌دادم.

همه تلاشم این بود که دختر و پسرم درس بخوانند و پله‌های خوشبختی و ترقی را طی کنند چرا که یکی از دخترانم ازدواج کرده و خیالم از طرف او راحت بود. همه سختی‌ها را تحمل می‌کردم تا آن‌ها در آسایش و آرامش تحصیل کنند و به دانشگاه راه یابند.

بالاخره هر دو فرزندم در یکی از رشته‌های خوب دانشگاهی پذیرفته شدند. از دیدن پیشرفت آن‌ها لذت می‌بردم و همه خستگی‌های روزانه‌ام را فراموش می‌کردم، اما فرزندانم هیچ گاه به فکر من نبودند و تنها مرا مانند عابربانک می‌دیدند. نه تنها احترامی به من نمی‌گذاشتند و حرف شنوی نداشتند بلکه رفتارهایم را به سخره می‌گرفتند و مرا مایه خجالت خودشان می‌پنداشتند. آن‌ها می‌گفتند تو کلفت خانه‌های مردم هستی و ما نمی‌توانیم نگاه‌های سرزنش آمیز دیگران را تحمل کنیم به همین دلیل همواره مرا با گفتار و کردارشان عذاب می‌دادند در حالی که من سعی می‌کردم با همین دست‌های زمخت و زخمی کار نظافت منازل مردم را انجام بدهم و آن‌ها را با پول حلال بزرگ کنم. با وجود این، همه بی احترامی‌ها و نیش و کنایه‌ها را تحمل می‌کردم تا این که شب گذشته خسته و کوفته از سر کار به منزل بازگشتم و پله‌ها را به سختی طی کردم، اما هر چه در زدم کسی در منزل را باز نکرد! به ناچار دسته کلیدم را بیرون آوردم، اما باز هم قفل در باز نمی‌شد به ناچار با گوشی تلفن دخترم تماس گرفتم و صدای زنگ آن را از درون منزل شنیدم.

یک لحظه قلبم فرو ریخت و احساس کردم خدای ناکرده برای فرزندانم اتفاقی افتاده است، اما در همین حال ناگهان در خانه باز شد و دختر و پسرم با چهره‌ای غضب آلود در مقابلم قرار گرفتند.

بی درنگ به سمت دخترم رفتم و در حالی که می‌گفتم کجا بودید قفل در خراب شده است! قصد داشتم آن‌ها را به آغوش بکشم که در یک لحظه مشت گره کرده پسرم و دستان بی مهر دخترم بر سینه‌ام نشست. آن‌ها مرا به بیرون از منزل پرت کردند و با چهره‌ای غضبناک فریاد زدند «تو مایه خجالت و سرافکندگی ما هستی! دیگر نمی‌خواهیم تو را ببینیم». باورم نمی‌شد فرزندانی که با خون دل بزرگ کرده‌ام این گونه با من رفتار می‌کنند.

با ضربه آن‌ها به زمین افتادم و همسایه‌ها با شنیدن سر و صدا بیرون آمدند. بلافاصله خودم را جمع و جور کردم و ضمن احوال پرسی با همسایه‌ها گفتم ببخشید اتفاقی زمین خوردم! نمی‌خواستم آبروریزی شود و بی احترامی به مادر بر سر زبان‌ها بیفتد. اما با رفتن همسایه‌ها فرزندانم مرا بیرون کردند و گفتند این منزل ارثیه پدرمان است تو هم سهمت را بگیر و به دنبال زندگی خودت برو تا مایه خجالت ما نباشی و … شب را به یکی از مراکز زیارتی رفتم و تا صبح گریه کردم که خدا از گناهان فرزندانم درگذرد و مرا که به عدالت او شک کرده بودم به رحمت خویش ببخشد و …

شایان ذکر است، به دستور سرگرد محمدی (رئیس کلانتری آبکوه) شکایت این زن دل شکسته در دایره مددکاری اجتماعی کلانتری توسط کارشناسان زبده مورد رسیدگی و بررسی قرار گرفت.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

منبع: روزنامه خراسان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
مدارسی که فردا، چهارم اسفند ماه به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا تعطیل شدند را مشاهده می‌کنید. مدارس استان قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین به مدت دو روز تعطیل خواهد بود. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های گیلان تا چهارشنبههمه مدارس و دانشگاه‌های گیلان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از فردا تا چهارشنبه تعطیل است. تعطیلی دو روزه مدارس گلستانبا تصمیم اعضای شورای سلامت مدارس استان تعطیل شدمدارس استان قم ۲ روز تعطیل شدروز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است. تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزیمدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته تعطیل شدند.

گفتگوی متفاوت با زن خائن کرجی + فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
تو دستور قتل دادی؟ نه من هرگز نمی‌خواستم شوهرم به قتل برسد. باور می‌کردی؟ نه، باور نمی‌کردم، زنگ زدم به شوهرم جواب نمی‌داد و در آن لحظه خودم را بدبخترین آدم روی زمین دیدیم. تصمیم داشتی با حمید ازدواج کنی؟ نه، میخواهم یک جا دنیا بروم که هیچ کسی نباشد و با فرزندانم در آرامش زندگی کنم من یک روز خوش در زندگی ام ندیدم. به نظرت خانواده شوهرت برای حمید رضایت می‌دهند؟ نمی دانم، مادرشوهرم زنی دلسوز و مهربان است. قبل از ادواج به حمید علاقه داشتی؟ نه، من زیاد حمید را ندیده بودم و بچه بودم که ازدواج کردم.
مهرمهر1 روز قبل
سرهنگ احسان مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دیروز در مسیر جنوب به شمال بزرگراه آیت الله سعیدی بعد از پل سروری روبروی خیابان متین یک دستگاه سواری ۲۰۶ به علت عدم توجه به جلو به شدت با یک نفر عابر پیاده حدودا ۳۰ ساله که در ایستگاه اتوبوس منتظر رسیدن اتوبوس بوده به شدت برخورد می‌کند. وی افزود: در اثر شدت ضربه عابر پیاده که مردی حدودا ۳۰ ساله بوده است وی در محل حادثه فوت می‌کند. این مقام انتظامی گفت: بلافاصله پس از دریافت این خبر تیم کارشناسی منطقه ۱۸ پلیس راهور پایتخت، در محل حادثه حاضر شدند و با ایمن سازی محدوده تصادف برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداختند. مؤمنی گفت: به همین علت، در این محدوده شاهد بار سنگین ترافیک بودیم که با تلاش همکاران و خارج کردن این وسیله از موقعیت تصادف بار ترافیکی کاهش یافت و ترافیک به وضعیت قبل بازگشت. سرهنگ مؤمنی به رانندگان توصیه کرد: تمام حواس راننده حین رانندگی می‌بایست معطوف به رانندگی کردن باشد و طبق قوانین خوردن و آشامیدن، سیگار کشیدن صحبت با تلفن همراه ممنوع می‌باشد و رانندگان گرامی کاملا باید به جلو توجه کافی داشته باشند تا بتوانند رانندگی ایمن و بدون حادثه‌ای داشته باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
شغل شوهرت چه بود؟ شوهرم ۱۱ سال از من بزرگ‌تر بود و بیکار. پس چرا ازدواج کردی؟ بچه بودم که مادرم فوت کرد و پدرم پیر بود زندگی سختی داشتیم به همین دلیل مجبور شدم ازدواج کنم. تو دستور قتل دادی؟ نه من هرگز نمی‌خواستم شوهرم به قتل برسد. به نظرت خانواده شوهرت برای حمید رضایت می‌دهند؟ نمی‌دانم، مادرشوهرم زنی دلسوز و مهربان است. قبل از ازدواج به حمید علاقه داشتی؟ نه، من زیاد حمید را ندیده بودم و بچه بودم که ازدواج کردم.
تابناکتابناک16 ساعت قبل
توصیه پلیسی: رصد اخبار مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازیسرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران گفت: پلیس فتا در استان تهران تمام اخبار مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازی را رصد می‌کند و آن‌ها را به مبادی ذی‌ربط گزارش می‌دهد و نوع برخورد با منتشرکنندگان شایعات توسط مسئولان مربوطه مشخص می‌شود. در حال حاضر پلیس فتا استان تهران مسئول رصد اخبار است و تشخیص اینکه کدام خبر درست و شایعه است با نهاد‌های دیگر است و به ما اعلام شده که در این رابطه اقدامی انجام ندهیم. پلیس فتا استان تهران بعد از رصد اخبار تمام موارد را به پلیس فتای ناجا ارسال می‌کند و آن‌ها به عنوان مسئول، برخورد‌های لازم را با منتشرکنندگان شایعات انجام می‌دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بابل گفت: در این آتش سوزی مهیب که عصر امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد چهار آتش نشان بابلی نیز بر اثر دود گرفتگی مصدوم شده‌اند. مازیار حسنی افزود: هنوز علت آتش سوزی و میزان خسارت به ۴۰ واحد تجاری که به طور کامل در این آتش سوزی سوخت، مشخص نیست. وی گفت: حدود ۲۰ خودروی آتش نشانی با بیش از ۷۰ آتش نشان از شهرهای بابل، بابلسر، امیرکلا، قائمشهر، آمل و ساری در حال اطفای حریق می‌باشند.

نظرها

اخبار بیشتر