رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. بین‌المللی

رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

الفخبرگزاری الف |
به نظر می‌رسد رهبر کره شمالی در سبک پوشش خود راز‌های بسیاری نهفته دارد که شاید مردم جهان از آن بی‌خبر هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کیم جونگ اون شباهت ظاهری قابل توجهی به پدربزرگش، کیم ایل سونگ، اولین رهبر کره شمالی، دارد – حقیقتی که به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران کیم جونگ اون از آن به نفع خود استفاده می‌برد. کیم جونگ اون عینک‌هایی به سبک و سیاق دهه‌ی ۱۹۵۰ به چشم می‌زند و کت و شلوار‌هایی به سبک «مائو» به تن می‌کند تا این شباهت را هر چه بیشتر سازد.

در این صورت لباس‌ها و استایل کیم جونگ اون چه چیزی درباره‌ی این رهبر، کشورش و رابطه‌ی او با دشمنان کشورش به ما می‌گوید؟

بسیاری از عکس‌های کودکی کیم جونگ اون او را در حالی که یونیفورم نظامی بچگانه‌ای به تن دارد نشان می‌دهد

رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند - 3

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، بسیاری از دانش آموزان در کره شمالی یونیفورم نظامی به تن می‌کنند – هر چه باشد کره شمالی یکی از نظامی‌ترین کشور‌های دنیا است. به گفته‌ی هیون لی، پناهنده‌ی اهل کره شمالی، به مردم این کشور از سن بسیار کم یاد می‌دهند حضور در ارتش فرمانده کیم را یک افتخار بدانند و تقریبا تمام کار آموزش کودکان صرف قبولاندن وفاداری به فرمانده کشور می‌شود.

اما یونیفورم نظامی بچگانه‌ی کیم جونگ اون کوچک از آینده‌ی او به عنوان رهبر ارتش کره شمالی و در حقیقت نظامی شدن هر چه بیشتر سیاست خارجی این کشور در دوران حکومت او خبر می‌داد.

گرچه کره شمالی آزمایش سلاح‌های اتمی را در سال ۲۰۰۶ شروع کرد، مسأله‌ای که منجر به تحریم این کشور از سوی آمریکا و سازمان ملل متحد شد، اما در دوره‌ی حکومت کیم جونگ اون بود که آزمایش سلاح‌های اتمی و موشک‌های بالستیک قاره پیما افزایش یافت.

کیم جونگ اون بخشی از دوران کودکی اش را در کشور سوئیس، به همراه عمه و عمویش گذارنده. او در آنجا به مدرسه می‌رفت، اما هیچ کس نمی‌دانست او در واقع یکی از اعضای خاندان کیم است

رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند - 9

طبق کتاب زندگی نامه‌ای آنا فیلد، خبرنگار واشنگتن پست، درباره‌ی کیم جونگ اون (The Great Successor: The Divinely Perfect Destiny of Brilliant Comrade Kim Jong Un) رهبر کره شمالی که در آن زمان با نام مستعار «پاک اون» در سوئد تحصیل می‌کرد، مثل اغلب نوجوان‌ها لباس نمی‌پوشید و این مسأله تا حدودی باعث طرد شدن او در دبیرستان از جانب همسن و سالانش شده بود.

آنطور که دوستان دوران مدرسه‌اش به خاطر دارند، کیم جونگ اون از نظر بقیه‌ی دانش آموزان یک خارجی عجیب و غریب بود، به خصوص به خاطر آنکه همیشه گرمکن ورزشی به تن داشت و هرگز شلوار جین به پا نمی‌کرد، در حالی که در همه جای دنیا شلوار جین یونیفورم استاندارد نوجوان‌ها محسوب می‌شود.

در کره شمالی، شلوار جین نماد نظام منفور سرمایه داری است.

با این حال، کیم در آن زمان علاقه‌ی بسیار زیادی به تیم بسکتبال آمریکایی شیکاگو بولز پیدا کرده بود – علاقه‌ای که تا به امروز هم ادامه داشته. سفر چندین باره‌ی دنیس رادمن، بازیکن سابق این تیم به کره شمالی و رابطه‌ی دوستی او با کیم جونگ اون این نکته را اثبات می‌کند.

کیم جونگ اون رهبری کره شمالی را زمانی پذیرفت که بسیار جوان بود. اون در آن زمان تنها ۲۷ سال داشت، اما همان زمان هم به استایل جاافتاده‌ی پدربزرگش، کیم ایل سونگ، علاقه داشت

رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند - 15

کیم جونگ اون بعد از بازگشت به کره شمالی برای اتمام تحصیلاتش، به ندرت در ملأ عام حضور پیدا می‌کرد، تا سال ۲۰۰۹ که به عنوان جانشین پدرش پا به صحنه‌ی جهانی گذاشت. کیم جونگ اون جوان پوششی سنتی داشت؛ او کت و شلوار‌هایی به سبک «مائو» به تن می‌کرد و عینک قاب لاکپشتی می‌زد که استایل مورد علاقه‌ی پدربزرگش بودند.

بعضی معتقدند این پوشش تصادفی نیست و کیم جونگ اون سعی دارد روز‌های خوش دوران حکومت کیم ایل سونگ را به یاد مردم کره شمالی آورد، یعنی همان دورانی که اقتصاد کره شمالی از کره جنوبی پیشی گرفت. علاوه بر این، به اعتقاد تحلیلگران، کیم جونگ اون با این استایل قصد دارد جایگاه خود به عنوان جانشین برحق خاندان کیم را محکم سازد.

آنا فیلد، خبرنگار واشنگتن پست تردیدی ندارد که کیم جونگ سعی داشته از ظاهرش به نفع خود استفاده برد، اما در عین حال او معتقد است رهبر کره شمالی از نظر شخصیتی هم به پدربزرگ خود شبیه به نظر می‌رسد یا دست کم از این جهت بیشتر به کیم ایل سونگ شباهت دارد تا پدرش.

در تصاویری که از کیم جونگ اون در کوهستان پکتو، محل مبارزه‌ی کیم ایل سونگ با نیرو‌های نظامی ژاپنی، منتشر شد، ری سول جو، همسر کیم جونگ اون، لباس‌هایی نسبتا غیر رسمی به تن داشت

رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند - 20

کیم جونگ اون خود پوششی کاملا کلاسیک داشت. مایکل مادن، عضو اندیشکده‌ی Stimson Center او را به یک هیپستر تشبیه کرده (هیپستر‌ها افرادی هستند که سبک زندگی و استایلی خاص و متفاوت از جریان مرسوم جامعه، اما نه از مد افتاده بلکه طبق سلیقه و معیار‌های خود دارند).

مادن در اینباره گفته: «کیم جونگ اون لباس‌های جالبی پوشیده بود. اگر اهل آمریکا بود یکی از همان مرد‌هایی می‌شد که در هلند و بروکلین می‌بینیم، یکی از همان مرد‌های هیپستر. او علاقه‌ی زیادی به استایل قدیمی دارد و من انتقادی به او ندارم.» در واقع مادن پوشش کیم جونگ اون را بیشتر سلیقه‌ی شخصی او می‌داند تا ابزاری برای یادآوری پدربزرگش به مردمش.

در عکس‌هایی که اخیرا از کیم و همراهانش منتشر شده، تصویر ری سول جو، همسر کیم جونگ اون، توجه مادن را به دلیل استایل غیر رسمی اش به خود جلب کرده بود.

مادن تغییر پوشش را اصلی‌ترین ویژگی فرهنگ کره شمالی در دوران حکومت کیم جونگ اون می‌داند، به خصوص که پیش از دوران کیم، پوشیدن جوراب شلواری برای زنان در مکان‌های عمومی امری ناپسند محسوب می‌شد.

ممکن است این مسأله به تعداد زنانی مربوط باشد که حالا در کره شمالی در رأس قدرت قرار دارند، که یکی از آن‌ها کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی است. او حالا رئیس سازمان تبلیغات حزب کارگر کره شمالی است و در عکس‌ها اغلب در کنار کیم جونگ اون دیده می‌شود.

به اعتقاد مادن، کیم جونگ اون و لباس هایش از تغییر ارزش‌های اجتماعی در کره شمالی حکایت دارند

رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند - 27

در جریان مراسم افتتاح «سام جیون»، منطقه‌ی کوهستانی خوش منظره‌ای در نزدیکی کوهستان پکتو که کیم جونگ اون برای تبدیل آن به «آرمانشهری سوسیالیستی» از «دل و جان مایه گذاشته بود»، رهبر کره شمالی یک کت ترنچ جالب توجه به تن داشت.

مادن کت کیم جونگ اون را منحصر به فرد می‌داند و معتقد است هدف از پوشیدن آن هم همین بوده.

مادن در اینباره گفته: «وقتی او رفت و روی آن سکو نشست، او شبیه کیم جونگ اون بود، نه فقط یک مردی که کت چرمی پوشیده.»

به گفته‌ی مادن، این کت چرمی احتمالا او را از تمامی اطرافیانش و نه فقط پدربزرگش متمایز ساخت.

مادن معتقد است کیم جونگ اون برخلاف پدرش، کیم جونگ ایل، آزمایش کردن را دوست دارد. کیم پدر همیشه با لباس خلبانی زیتونی رنگ، مو‌های پوش داده شده، عینک طبی یا آفتابی‌ای به شکل هندسی و کفش‌های پاشنه داری که قد کوتاهش را بلندتر می‌کرد، به تصویر کشیده می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، در ادامه روز نخست رقابت‌های بسکتبال انتخابی کاپ آسیا تیم‌های همگروه ایران یعنی عربستان و قطر به مصاف هم رفتند. در این بازی که در شهر جده عربستان برگزار شد که تیم میزبان توانست حریف خود را ۶۸ و ۵۷ شکست دهد و نخستین هنانند ابران به نخستین پیروزی اش دست پیدا کند. قطری‌ها روز یکشنبه هفته آینده در تهران به مصاف تیم ملی کشورمان می‌رود. ایران امروز پنجشنبه مقابل سوریه ۹۴ بر ۴۸ به پیروزی دست یافت. انتهای پیام/
الفالف17 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۰۳به گزارش ایسنا، با بالا گرفتن درگیری ارتش ترکیه و ارتش سوریه و عدم پاسخگویی سوریه به درخواست آنکارا برای عقب‌نشینی به پشت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب و حمایت قوی روسیه و اصرار بر نابودی تروریست‌ها در آخرین مقر باقی مانده تروریست‌ها در سوریه به نظر می‌رسد ترکیه به آمریکا متوسل شده است. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ترکیه‌ای در آنکارا گزارش داد، ترکیه از آمریکا درخواست دریافت سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را مطرح کرده تا به بازدارندگی روسیه در ادلب بپزدازد.
الفالف15 ساعت قبل
افشاگری آژانس‌های اطلاعاتی و روزنامه‌های آمریکایی نشان می‌دهد دو کارمند دارای تابعیت عربستان سعودی در شرکت توئیتر، به‌مدت ۶ سال اطلاعات کاربران را برای دولت سعودی ارسال می‌کردند. گروه جهان الف، ۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰۰:۲۱ ۳۹۸۱۲۰۱۰۹۸به گزارش فارس، مقامات عربستان سعودی از دو تن از کارکنان توئیتر خواسته‌اند از کاربران فضای مجازی در قبال دریافت پول و هدایا، جاسوسی کنند. همکاران ابوعمو گفته‌اند سایر کارکنان توئیتر نیز توسط دولت آمریکا و دیگر کشورهای خارجی تحت فشار قرار گرفته‌اند تا اطلاعات کاربران را استخراج کنند. ابوعمو و الزباره با این اتهام که مأموران غیررسمی و اعلام نشده دولت سعودی هستند، مواجه شده‌اند. حساسیت بر روی فعالیت مأموران سعودی از زمانی تشدید شد که «جمال خاشقجی» ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست و از مخالفان سیاست‌های دولت سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید.
الفالف17 ساعت قبل
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اعلام کرد: مرز مهران تا اطلاع بعدی بسته است و کار تردد زوار و صادرات کالا در آن انجام نمی‌شود. گروه اجتماعی الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۲۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۱۸محمد نوذری در گفت و گو با ایرنا افزود: پایانه مرزی مهران (شهید سپهبد قاسم سلیمانی) از دو سوی مرز ایران و عراق بسته است و مردم و تجار تا اطلاع بعدی به هیچ عنوان به این مرز مراجعه نکنند. وی یادآور شد: پیش از این و با توجه به ناآرامی‌های داخل عراق مرز مهران از طرف عراقی‌ها برای تردد اتباع ایرانی بسته بود و تنها تردد اتباع خارجی انجام می‌گرفت. وی تاکید کرد: در حال حاضر این مرز از طرف ایران نیز بسته شده است و هیچگونه تردد و صادرات کالا در دو سوی مرز انجام نمی‌شود. تردد زائران از مرز مهران از ماه‌های گذشته تا کنون بدلیل ناآرامی‌های کشور عراق با اختلال مواجه شده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «ابوفدک المحمداوی» به عنوان جانشین شهید «ابومهدی المهندس» سمت نائب رئیس سازمان حشد شعبی را برعهده گرفت. «ابوعلی البصری»، معاون نایب رئیس سازمان حشد شعبی (بسیج مردمی) شامگاه پنج شنبه اعلام کرد که این سازمان با برگزاری یک نشست بر سر انتصاب یکی از فرماندهان خود به نام «عبدالعزیز» با کنیه «ابوفدک» در منصب رئیس ستاد حشد به جای «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس فقید سازمان به توافق رسید. البصری در گفت و گو با خبرگزاری رسمی عراق در این باره اظهار داشت: «به ما اطلاع داده شد که پس از توافق بر سر ابوفدک از سوی سازمان حشد، فرمان دیوانی انتصاب وی از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح (عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت پیشبرد امور در عراق) طی دو روز آینده صادر خواهد شد». گفتنی است که این انتصاب پس از برپایی مراسم چهلمین روز شهادت ابومهدی المهندس در عراق صورت گرفت. شایان ذکر است که ابومهدی المهندس بامداد سیزدهم دی (سوم ژانویه) در کاروانی به همراه سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری هیل که از رسانه‌های نزدیک به کنگره آمریکاست روز پنج‌شنبه در گزارشی فاش کرد که رژیم صهیونیستی در عملیات تروریستی فرودگاه بغداد که به شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و تنی چند از همراهان ایشان منجر شد، با آمریکا همکاری اطلاعاتی داشته است. سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دورانی که بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه هدف تاخت و تاز تروریست‌های تحت حمایت آمریکا و متحدانش قرار گرفته بود، توانست با سامان دادن به جنبش‌های مردمی در این دو کشور نقش مهمی در مبارزه با گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش و آزادسازی شهرهای عراق و سوریه ایفا کند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد. در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفا خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر