عبدالله ناصری: بهترین کار در مقطع فعلی استعفای رئیس‌جمهور است/مجلس بعدی زمینه کناررفتن دولت روحانی را فراهم می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

عبدالله ناصری: بهترین کار در مقطع فعلی استعفای رئیس‌جمهور است/مجلس بعدی زمینه کناررفتن دولت روحانی را فراهم می‌کند

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
عبدالله ناصری گفت: به صراحت می‌گویم که اکنون برگرداندن قیمت بنزین هم نمی‌تواند شوک بزرگی که به جامعه وارد شده است را رفع کند و فقط استعفای روحانی می‌تواند قدری جامعه را آرام کند و زمینه اصلاح امور را ایجاد کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: حجم انتقادها به دولت حسن روحانی به میزانی افزایش یافته است که دیگر تقریبا تمام اصلاح‌طلبان که حامیان دولت اعتدال بودند از او عبور کرده‌اند تا حدی که روز گذشته محمدرضا عارف گفت که این دولت هیچگاه اصلاح‌طلب نبوده است یا عباس عبدی در گفت‌وگویی از ضرورت استعفای او سخن گفت.

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب باور دارد که اصلاح‌طلبان از روحانی ناامید شده‌اند و این مهم بیشتر بعد از حوادث آبان‌ماه سال جاری خود نمود. او درباره مناسبات فعلی اصلاح‌طلبان با روحانی به «نامه‌نیوز» گفت: «مناسبات جریان تند اصولگرا همواره با روحانی مشخص بوده است و همواره ایشان به دولت روحانی انتقاد کرده‌اند اما اصلاح‌طلبان از روحانی به شرط احترام به جامعه مدنی حمایت می‌کردند؛ به‌نحوی که از ابتدا انتظار داشتیم که مطالبات جامعه مدنی پیگیری شود. حوادث بعد از گران‌شدن قیمت بنزین از ابتدا ناشی از بی‌تدبیری دولت بود که هزینه‌های سنگینی را به مردم تحمیل کرد و تعداد زیادی کشته یا مجروح شدند. بعد از اعتراضات مردمی آبان‌ماه سرفصل جدیدی در مناسبات اصلاح‌طلبان با روحانی آغاز شد. روحانی دو اشتباه کرد نخست آنکه هیچ سازوکار منطقی و مبتنی بر اطلاع‌رسانی در افزایش قیمت بنزین در دستور کار نداشت و دوم مطالبه و جنبش اعتراضی مردم را اغتشاش و آشوب قلمداد کرد که از این اشتباهات مردم بسیار نارحت شدند».

او در ادامه اظهار کرد: «به صراحت می‌گویم که اکنون برگرداندن قیمت بنزین هم نمی‌تواند شوک بزرگی که به جامعه وارد شده است را رفع کند و فقط استعفای روحانی می‌تواند قدری جامعه را آرام کند و زمینه اصلاح امور را ایجاد کند. اصلا روحانی باید در ابتدای اعتراض‌ها استعفا می‌داد تا نمک به زخم مردم پاشیده نشود. اکنون هم باور دارم بهترین کار در مقطع فعلی استعفای رئیس‌جمهور است؛ او باید استعفا دهد و از مردم عذرخواهی کند و هم‌زمان با انتخابات مجلس انتخابات ریاست‌جمهوری هم برقرار شود. این حالت نه‌تنها به نفع مردم است که به نفع آینده شخصی روحانی هم هست».

ناصری درباره میزان اقبال مردم به انتخابات باتوجه به حوادث آبان‌ماه گفت: ‌ «درباره مجلس هیچ کاری نمی‌شود کرد. تعدادی از دوستان من که فعالیت سیاسی و دانشگاهی می‌کنند قبل از اعتراضات تصمیم گرفته بودند که برای مصلحت جامعه در انتخابات ثبت نام کنند تا حتی اگر تأیید صلاحیت هم نشوند، به تکلیف ملی خود عمل کرده باشند اما بعد از حوادث اخیر به این نتیجه رسیدند که ثبت نام نکنند. واقعیت این است که دوقطبی جامعه مدنی و نهادهای رسمی وارد عصر جدیدی شده است. از سوی دیگر مردم دریافته‌اند که مجلس در رأس امور نیست و از کارکرد اصلی خود تهی شده است».

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که ترکیب مجلس آینده و رویکردش در قبال دولت را چگونه می‌بینید، تصریح کرد: «پیش‌بینی من است است که مجلس آینده با ترکیبی متفاوت از تمام دوره تشکیل می‌شود و در مدتی که تا سال۱۴۰۰ باقی مانده است، زمینه کناررفتن دولت روحانی را فراهم کند و از این جهت دولت تا پایان کار مسیر سختی را در پیش دارد. مجلس آینده زمینه‌ساز دولت آینده هم هست؛ به‌نحوی که دولتی که بعد از روحانی روی کار می‌آید احتمالا با مجلس همسو است».لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر