نمایشگاه وابستگان به دربار شاه و فراماسونری در ایستگاه‌های مترو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
نمایشگاه وابستگان به دربار شاه و فراماسونری در ایستگاه‌های مترو

نمایشگاه وابستگان به دربار شاه و فراماسونری در ایستگاه‌های مترو

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
مدتی است در برخی ایستگاه‌های مترو تهران نمایشگاه عکس تحت عنوان «یادگار ماندگار» برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، از جمله افرادی که تصویرش در نمایشگاه موسوم به «یادگار ماندگار» به‌عنوان نویسنده فرهیخته و فیلسوف نمایش داده شده، «داریوش شایگان» است که در دوران پهلوی، از عناصر درباری و وابسته به دفتر فرح دیبا به شمار می‌رفت و در سال‌های پس از انقلاب نیز در خارج کشور مدتی سردبیر نشریه «ایران‌نامه» وابسته به ‌اشرف پهلوی خواهر تبهکار شاه معدوم بود.

همچنین تصویر «ایرج افشار» از دیگر افرادی است که در زمره فرهیختگان نمایشگاه به اصطلاح «یادگار ماندگار» قرار گرفته است، در حالی که وی همواره از دوستان و نزدیکان عناصر سرسپرده فراماسونری به شمار رفته و در تجلیل از آنها مکتوبات و نوشته‌های بسیاری دارد.

«آن لمبتون» جاسوس شناخته‌شده بریتانیا، سال‌ها از دوستان نزدیک افشار به شمار می‌رفت و تا پایان عمرش در سال ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) با او نامه‌نگاری می‌کرد.

به هر حال این هم یکی دیگر از «شاه» کارهایی است که از پول بیت‌المال هزینه تبلیغ و تجلیل از کسانی می‌کند که راه و مسیرشان علیه ملت بود. پیش از این نیز شهرداری تهران در برگزاری مراسم برای این‌گونه عناصر یا عوامل سینمای شاهنشاهی و یا اختصاص مکان‌هایی برای عرض‌اندام عناصر طاغوتی مانند منیر فرمانفرماییان و پرویز تناولی و ایران درودی کوتاهی نکرده است.منبع: کیهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز شورای شهری‌ها با تصویب چندین طرح و لایحه، روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری، مهمترین دستور کار امروز شورای شهر بود که با وجود موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

نظرها

اخبار بیشتر