ایجاد اشتغال پایدار با تولید برق برای مددجویان روستایی کمیته امداد خراسان جنوبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
ایجاد اشتغال پایدار با تولید برق برای مددجویان روستایی کمیته امداد خراسان جنوبی

ایجاد اشتغال پایدار با تولید برق برای مددجویان روستایی کمیته امداد خراسان جنوبی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
کمیته امداد امام خمینی (ره) با الهام از تعالیم شرع مقدس همواره سعی بر این دارد که اصولی‌ترین و شایسته‎ترین خدمات را نسبت به مددجویان مورد حمایت ‌انجام دهد که در این راستا طرح‌ها و فعالیت‌های خودکفایی را در رأس برنامه‎های خود قرار داده‌ است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، یکی از وظایف کمیته امداد امام خمینی (ره) توسعه اشتغال در بین مددجویان تحت‌پوشش است که این مهم از طریق خودکفایی مددجویان مستعد انجام می‌شود.

مددجوی مستعد خودکفایی به مددجویی گفته می‎شود که از توان جسمی، علاقه و زمینه لازم برای خوداتکایی و اجرای طرح‌های خودکفایی و اشتغال‎زایی برخوردار باشد.

طرح خودکفایی یک فعالیت تولیدی و خدماتی است که با شرایط و ضوابط مشخص به صورت انفرادی، تجمعی و یا تعاونی برای اشتغال و خودکفایی مددجویان ایجاد می‌شود.

در حال حاضر تولید برق با راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی برای ۶۰ مددجوی روستایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اشتغال پایدار ایجاد کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: در ۸ ماهه امسال در مجموع با اشتغال پایدار برای ۶۰ مددجوی روستایی با تولید برق اشتغال پایدار ایجاد شد.

رضا سلم‌آبادی با بیان اینکه این نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت ۵ کیلوواتی در مناطق روستایی راه‌اندازی شده است افزود: این نهاد به ازای ایجاد هر نیروگاه خورشیدی اعتباری بالغ بر ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد به متقاضیان پرداخت وهزینه‌های آماده سازی را نیز تقبل می‌کند.

وی با اشاره به افزایش ۳ برابری منابع اشتغال این نهاد در سال جاری گفت: سال گذشته ۵۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال داشتیم که امسال این رقم به ۱۵۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شرایط جوی خراسان جنوبی و تابش مستقیم خورشید در ۳۲۰ روز از سال ظرفیت مناسبی را برای تولید انرژی پاک و کسب درآمد برای متقاضیان فراهم کرده است افزود: امید است تعداد نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در استان تا پایان امسال به ۱۰۰ طرح برسد.

سلم آبادی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳ دستگاه متولی اشتغال هستند بیان کرد: هیچ دستگاهی این میزان اعتبار برای تسهیلات اشتغال خرد و خانگی ندارد.

وی با بیان اینکه این نهاد آمادگی دارد برای هر مددجویان دوره‌های فنی و حرفه‌ای را برگزار و به آنها تسهیلات پرداخت کند تصریح کرد: طی چند سال اخیر موضوع کارآفرینی مورد توجه بسیاری از متولیان اشتغال قرار گرفته و تسهیلات مناسبی نیز برای آن پیش‌بینی شده که جوانان می‌توانند با اندکی مهارت و کارآفرینی ضمن ایجاد اشتغال برای خود زمینه اشتغال برای چند نفر دیگر را نیز فراهم کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی یادآورشد: در سفر اخیر رئیس کمیته امداد به خراسان جنوبی بالغ بر ۲ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای نصب ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی به استان اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه امسال بنا است کمیته امداد ۱۷۰ هزار اشتغال در سراسر کشور ایجاد کند خاطرنشان کرد: سهم خراسان جنوبی در سال گذشته ۲ هزار و ۸۰۰ اشتغال بوده که امسال به ۵ هزار اشتغال رسیده و باید تا پایان سال جاری ایجاد شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

وضعیت بسیاری از جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان پس از سیل (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

فیلم/ آخرین وضعیت از حال جسمی آیت الله سیستانی پس از عمل

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر