بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اقتصادی
بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

خودروهای هیبریدی یا دوگانه سوز با قرار گرفتن در جمع کم مصرف‌ترین اتومبیل‌ها در چند سال گذشته طرفداران بسیاری در بین مردم جهان پیدا کرده‌اند. در این نوشته پس از مرور تاریخچه اتومبیل‌های هیبریدی به معرفی برخی از بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ در کلاسی‌های بدنه سدان و هاچ بک و کراس اوور یا شاسی بلند خواهیم پرداخت.

با توجه به نگرانی طرفداران محیط زیست در خصوص آلودگی هوای ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی و همچنین افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و همچنین وضع قوانین سخت گیرانه‌تر برای میزان آلاینده‌های تولید شده توسط اتومبیل‌ها، چند سالی است که اکثر خودروسازان معتبر جهان تولید نمونه‌های مجهز به پیشرانه هیبریدی را برای قشر دلواپسان (نه آن دلواپسانی که در ایران به وظیفه خطیر نگرانی مشغول هستند) در دستور کار خود قرار داده‌اند.

خودروی هیبریدی چیست؟

خودروهای هایبرید (Hybrid Cars) یا دوگانه سوز، گونه‌ای از انواع اتومبیل‌ها بوده که قابلیت استفاده از بیش از یک منبع برای تولید انرژی و به حرکت درآوردن خودرو را دارد. هرچند استفاده از هرگونه ترکیب در کنار موتورهای درون سوز با سوخت فسیلی، نمونه را به یک اتومبیل هیبریدی تبدیل می‌کند، اما با توجه به استفاده بیشتر از پیشرانه‌های الکتریکی، اتومبیل هیبریدی را در نگاه عامه به ترکیب موتور بنزینی یا دیزلی و موتور الکتریکی تبدیل کرده است.

تاریخچه خودروهای هیبریدی

با وجود اینکه خودروهای هیبریدی در هزاره جدید وارد بازار اتومبیل جهان شده‌اند، اما استفاده از این گونه موتورها به عنوان پیشرانه، سابقه‌ای بسیار طولانی و تقریبا به قدمت اتومبیل داشته و پیش از معرفی بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ لازم است مروری بر تاریخچه این اتومبیل‌ها داشته باشیم.

اولین وسیله نقلیه متحرک که با استفاده از موتور هیبریدی حرکت می‌کرد، توسط ویلیام پیتن (William H. Patton) در سال ۱۸۸۹ میلادی طراحی شد. این وسیله نقلیه یک نمونه متحرک بر روی ریل بود که از ترکیب موتور بنزینی و الکتریکی، نیروی لازم برای حرکت تراموا را فراهم می‌نمود.اولین خودروی هیبریدی جهان

اما اولین خودروی هیبریدی جهان نمونه‌ای به نام Mixte بود. این خودرو که توسط فردیناند پورشه مشهوردر شرکت Lohner Wreke ساخته شد، یک اتومبیل چهار چرخ متحرک بود که مابین سال‌های ۱۹۰۰ میلادی تا ۱۹۰۵ میلادی تولید شد. اما قیمت بالا و ارزانی سوخت در سال‌های ابتدایی قرن بیستم موجب شد که اولین خودروی هیبریدی جهان مورد اقبال عمومی قرار نگیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 8

Mixte: اولین اتومبیل هیبریدی تاریخ صنعت خودروی جهان

با افزایش قیمت بنزین در دهه ۱۹۶۰ میلادی و ابداع تکنولوژی هایی مانند سیستم بازیابی نیروی ترمز توسط شرکت AMC ایالات متحده آمریکا، اتومبیل‌های دوگانه سوز یا هیبریدی پس از ۶ دهه، بار دیگر مورد توجه شرکت‌های خودروسازی جهان قرار گرفتند. از اولین نمونه‌های هیبریدی می‌توان به بیوک اسکای لارک (Buick Skylark) مدل سال ۱۹۷۲ اشاره کرد که توسط ویکتور ووک (Victor Wouk) و چارلز روزن (Charles Rosen) ساخته شد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 11

بیوک اسکای لارک ۱۹۷۲؛ اولین خودروی هیبریدی آمریکایی

این ۲ دانشمند و محقق آمریکایی با ساخت این نمونه که از یک موتور ۱۶ کیلو واتی (۲۱ اسب بخاری) نیرو می‌گرفت، عنوان پدرخوانده‌های خودروهای هیبریدی الکتریکی را به خود اختصاص دادند.خودروهای هیبریدی الکتریکی یا HEV در دوران مدرن

اما بازگشت کامل این گونه تا دهه ۱۹۹۰ میلادی به طول انجامید. شرکت آلمانی آئودی نمونه‌ای از مدل A۱۰۰ را با استفاده از موتور هیبریدی و با نام Audi Duo در سال ۱۹۸۹ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۱۹۸۹ به معرض نمایش عموم گذاشت. آئودی Duo (به معنی دوتایی)، اولین خودروی هیبریدی جهان در دوران مدرن بود که در کنار موتور ۵ سیلندر ۲٫۳ لیتری ۱۳۴ اسب بخاری با سیستم انتقال قدرت به چرخ‌های جلویی، از یک پیشرانه الکتریکی ۱۲ اسب بخاری ساخت شرکت زیمنس (Siemens) و باتری‌های نیکل – کادیوم برای به حرکت در آوردن چرخ‌های عقبی استفاده می‌کرد و نمونه‌ای مناسب برای استفاده به عنوان خودروی حمل و نقل مسافر و تاکسی بود.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 15

ائودی Duo اولی خودروی هیبریدی در دوران مدرن

در اوایل این دهه، شرکت‌های پیشرو صنعت خودروسازی مانند ب ام و با نمونه دوگانه سوز سری ۵ و ولوو با نمونه‌های مفهومی مانند ولوو ECC بر اساس پلتفرم مدل ۸۵۰، آغازگر مسیر پیشرفت در تاریخچه خودروهای هیبریدی بودند.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 18

Panoz Esperante GTR ۱ اولین خودروی اسپرت هیبریدی جهان

در سال ۱۹۹۸ میلادی نیز خودروی رودستر Panoz Esperante GTR-۱ ساخت شرکت Panoz Auto Development آمریکا، با شرکت در مسابقاتی مانند مسابقات ۲۴ ساعته لمان (۲۴ Hours of Le Mans)، عنوان اولین خودروی مسابقه‌ای هیبریدی الکتریکی را به خود اختصاص داد.بیشتر بخوانید: اصطلاح رودستر یا Roadster چیست به کدامیک از انواع اتومبیل اطلاق می گردد؟اولین خودروی هیبریدی الکتریکی تولید انبوه

اما اولین خودروی هیبریدی جهان در دوران مدرن به تولید انبوه رسید، تویوتا پریوس (Toyota Prius) بود که در سال ۱۹۹۷ میلادی راهی بازارهای جهانی شد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 22

تویوتا پریوس ۱۹۹۷؛ اولین خودروی هیبریدی تولید انبوه جهان

این خودرو سدان ۴ در که اولین بار در نمایشگاه خودروی توکیو سال ۱۹۹۵ میلادی به معرض نمایش عموم درآمده بود، با استفاده از تکنولوژی یکی از سریع‌ترین قطارهای جهان با نام شینکانسن (Shinkansen) ساخته شده بود. پیشرانه آن نیز مجموعه‌ای از یک موتور ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری بنزینی با قدرت ۵۸ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با قدرت ۳۰ کیلو وات (یا ۴۰ اسب بخار) بود که توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر سیکل ترکیبی را به آن می‌داد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 25

هوندا اینسایت؛ دومین خودروی هیبریدی تولید انبوه جهان جهان

دومین خودروی هیبریدی نیز مدل هوندا اینسایت (Honda Insight) بود که در سال ۱۹۹۹ میلادی راهی بازارهای جهانی شد. این خودرو که اولین بار در سال ۱۹۹۷ میلادی در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش درآمد، با استفاده از یک موتور ۳ سیلندر ۱٫۰ لیتری با قدرتی در حدود ۷۰ اسب بخار و یک موتور الکتریکی ۱۰ کیلو واتی (یا ۱۳ اسب بخاری) و طراحی منطبق با اصول علم آئرودینامیک، مصرف بسیار کمتری از تویوتا پریوس داشت و توانایی پیمودن مسیری به مسافت ۵۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) را به راننده می‌داد.خودروهای هیبریدی در ایران

اما در ایران بر خلاف تمامی کشورهای مدرن و مطابق با اکثر تصمیمات، خودروهای هیبریدی با مالیات و عوارضی سنگین روبرو بوده که قیمت آنها را به رقمی غیر قابل دسترس برای اقشار مختلف تبدیل می‌کند. تلاش مسئولین بر استفاده از خودروهای هیبرید در ایران نیز محدود به نمونه‌های گازسوز (که از بدترین و بی کیفیت‌ترین نمونه‌های هیبریدی به حساب می‌آید) و اخیرا طرح محیر العقول و انقلابی (!) آب سوز کردن خودرو محدود شده است.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 29

پژو ۴۰۵ گازسوز؛ اولین خودروی هیبریدی ایران!بیشتر بخوانید: آموزش تبدیل اتومبیل بنزینی و گازی به آب سوز ؛ آیا واقعا می‌توان یک خودروی آب‌سوز ساخت؟

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰

شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان در حال حاضر مجموعه‌ای از خودروهای هیبریدی و الکتریکی را در خط تولید خود قرار داده‌اند. این شرکت‌ها با طراحی‌های جدید و به روز، سعی داشته تا ظاهر بسیار زشت و احمقانه خودروهای الکتریکی چند سال گذشته را دگرگون کرده و اتومبیل هایی با نمایی زیبا را راهی بازارهای جهانی نمایند.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 33

ب ام و i۸

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 35

ولوو XC۹۰

سال ۲۰۲۰ نیز مانند سال‌های گذشته، مملو از انواع اتومبیل‌های هیبریدی الکتریکی بوده که در کلاس‌های مختلف از نمونه‌های فوق کوچک شهری مانند تویوتا یاریس (Yaris) تا شاسی بلندهای غول پیکر مانند ولوو XC90 مدل 2020 و ب ام و X5 مدل 2019 و سوپر اسپرت هایی مانند ب ام و i8، مک لارن P۱ و فراری LaFerrari و پورشه ۹۱۸ اسپایدر که در رده سریع‌ترین خودروهای جهان قرار می‌گیرند، تولید شده و پاسخگوی نیاز مشتری‌ها با هر نوع تفکری هستند.

در ادامه معرفی خودروهای 2020 به مرور بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ در کلاس‌های مختلف سدان و هاچ بک و کراس اور و شاسی بلند خواهیم پرداخت:

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 39

فورد فیوژن انرژیFord Fusion Energiکلاس بدنه: سدان سایز متوسط خانوادگینوع پیشرانه: پلاگین هیبریدکشور سازنده: ایالات متحده آمریکاقیمت پایه: ۳۶٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۹۵ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۵٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی: ۴۲ کیلومتر

فورد فیوژن یکی از خودروهای مشهور شرکت فورد بوده که از سال ۲۰۰۵ جایگزین مدل تاروس (Taurus) شد. از سال ۲۰۱۰ میلادی نیز نمونه هیبریدی الکتریکی آن در خطو تولید قرار گرفت. از سال ۲۰۱۳ میلادی و معرفی نسل دوم (که تا کنون نیز بدون تغییری خاص تولید می‌گردد) نیز یک گونه پلاگین هیبرید از این اتومبیل ساخته شده که مدل جدید آن با کد Energi در رده بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 42

فورد فیوژن انرژی / هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 44

فورد فیوژن انرژی / هیبرید

فورد فیوژن پلاگین هیبرید از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۴۱ اسب بخار در دور موتور ۶٫۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۲۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۵ نیوتون متر) در دور موتور ۴٫۰۰۰ دور در دقیقه و یک موتور الکتریکی ۸۸ کیلو واتی با باتری‌های یون لیتیومی ۷٫۶ kWh با قدرت ۱۱۸ اسب بخار نیرو گرفته که مجموع قدرت تولیدی را به ۱۹۵ اسب بخار می‌رساند. گیربکس این خودرو نیز یک نمونه CVT با سیستم کنترل الکتریکی یا eCVT است.نقاط ضعفشتاب اولیه پایینهندلینگ پایین‌تر از متوسطفضای کم صندوق عقبنقاط قوتکابین لوکس و جادار ساخته شده از مواد اولیه با کیفیت مناسبطراحی بدنه زیبا و متفاوت با اکثرنمونه‌های الکتریکیسیستم‌های ایمنی و کمکی رانندگی مدرن استانداردعملکرد و مصرف سوخت

فورد فیوژن پلاگین هیبرید با استفاده از این پیشرانه، در زمانی در حدود ۸٫۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۰۴ مایل در ساعت (در حدود ۱۶۷ کیلومتر در ساعت) را دارد.

مصرف سوخت نیز پایین بوده و این خودرو با باک ۵۳ لیتری خود، توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۴۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین را دارد.

این خودرو به زمانی در حدود ۷ ساعت با برق ۱۲۰ ولت و یا ۲٫۵ ساعت با برق ۲۴۰ ولت برای شارژ کامل نیاز داشته و توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۲۶ مایل (در حدود ۴۲ کیلومتر) را بدون استفاده از موتور بنزینی و عملکرد در حالت تمام الکتریکی را دارد.قیمت

قورد فیوژن پلاگین هیبرید با قیمت پایه‌ای در حدود ۳۶٫۰۰۰ دلار (معادل ۱۵۱ میلیون تومان با دلار جهانگیری و ۳۸۰ میلیون تومان با ارز ۱۳٫۰۰۰ تومانی در زمان نگارش مطلب) به فروش می‌رسد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 51

تویوتا پریوس پرایمToyota Prius Primeکلاس بدنه: سدان سایز کوچک خانوادگینوع پیشرانه: پلاگین هیبریدکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۲۹٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۲۱ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۴٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی: ۴۲ کیلومتر

تویوتا پریوس همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، اولین خودروی هیبریدی جهان بوده که از سال ۱۹۹۷ راهی بازارهای جهانی شده است. این خودرو که در بازار آمریکا و از نسل دوم و در گونه پلاگین هیبرید با نام تویوتا پریوس پرایم شناخته می‌شود، از سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون در نسل سوم خود بسر می‌برد. پریوس پلاگین هیبریدی جدید که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۰۹ به نمایش عمومی درآمد نیز یکی از کم مصرف‌ترین و بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ به حساب می‌آید.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 54

تویوتا پریوس پرایم

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 56

تویوتا پریوس پرایم

این خودرو از یک موتور ضعیف ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری ۱۶ سوپاپ با سیستم ضریب متغییر (یا VVT-i) سود بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۹۵ اسب بخار در دور موتور ۵٫۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۰۵ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۲ نیوتون متر) در دور موتور ۳٫۶۰۰ دور در دقیقه را دارد. ۲ موتور الکتریکی و باتری‌های ۸٫۸ kWh یون لیتیومی مجموع نیروی تولیدی این خودرو را که از طریق یک جعبه دنده eCVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، به رقمی در حدود ۱۲۱ اسب بخار می‌رساند.نقاط ضعفقدرت بسیار کم پیشرانهفضای کم صندوق عقبشتاب اولیه نا امید کنندهنقاط قوتمصرف سوخت بسیار کمایمنی و اطمینان برند تویوتاتجهیزات ایمنی مدرن استانداردعملکرد و مصرف سوخت

این خودرو با موتور کم توان خود به زمانی در حدود ۱۰٫۵ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را داشته و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۰۱ مایل در ساعت (معادل ۱۶۳ کیلومتر در ساعت) را دارد.

اما برخلاف سرعت و شتاب، تویوتا پریوس پرایم یکی از کم مصرف‌ترین نمونه‌های در جمع بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ بوده و توانایی پیمودن مسافتی به طول ۵۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۵۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۵۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین را با باک ۴۳ لیتری خود دارد.

زمان شارژ کامل نیز در حدود ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه با برق ۲۴۰ ولت و ۵٫۵ ساعت با جریان ۱۲۰ ولت بوده که توانایی طی مسافتی به طول ۲۵ مایل (در حدود ۴۰ کیلومتر) را به صورت تمام الکتریکی به پریوس پرایم ۲۰۲۰ می‌دهد.قیمت

تویوتا پریوس پرایم یکی از ارزان‌ترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ نیز بوده که با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۹٫۰۰۰ دلار (۱۲۲ میلیون تومان – ۳۵۰ میلیون تومان) در تیپ LE به فروش می‌رسد. مجهزترین نمونه این خودرو نیز تیپ Limited بوده که هزینه‌ای در حدود ۳۵٫۰۰۰ دلار (در حدود ۴۲۰ میلیون تومان) را به خریداران تحمیل خواهد کرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 63

کیا اپتیما پلاگین هیبریدیKia Optima PHEVکلاس بدنه: سدان سایز متوسط خانوادگینوع پیشرانه: پلاگین هیبریدکشور سازنده: کره جنوبیقیمت پایه: ۳۶٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۲۰۲ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی: ۴۵ کیلومتر

اپتیما که اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی و به عنوان یک نمونه با ساختار مشترک با هیوندای معرفی شد، در حال حاضر در نسل پنجم خود بوده و در چند سال گذشته همواره در لیست بهترین خودروهای ارزان قیمت جهان حضور داشته است. مدل پلاگین هیبرید این خودرو نیز یکی از بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ به حساب می‌آید.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 66

کیا اپتیما پلاگین هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 68

کیا اپتیما پلاگین هیبریدی

کیا اپتیما ۲۰۲۰ پلاگین هیبریدی از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۵۴ اسب بخار در دور موتور ۶٫۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۴۰ پاوند بر فوت (معادل ۱۹۰ نیوتون متر) و موتور الکتریکی با قدرت ۶۷ اسب بخار با باتری‌های یون لیتیومی ۹٫۸ kWh در دور موتور ۲٫۳۳۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۵۱ پاوند بر فوت (معادل ۲۰۵ نیوتون متر) سود می‌برد که مجموع کل نیروی تولیدی را به ۲۰۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۷۶ پاوند بر فوت (معادل ۳۷۴ نیوتون متر) می‌رساند. نیروزی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک با کنترل الکتریکی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌شود.نقاط ضعففضای محدود صندوق عقبمصرف سوخت بالاتر نسبت به رقبانقاط قوتطراحی بدنه جذاب و مدرنبهره گیری از امکانات رفاهی و کمک رانندگی استاندارد متعددعملکرد بسیار نرم سیستم ترمزعملکرد و مصرف سوخت

کیا اپتیما PHEV با استفاده از این پیشرانه هیبریدی، به زمانی در حدود ۸٫۰ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته که رقمی متوسط با استانداردهای امروزی به حساب می‌آید. این خودرو توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۲۳ مایل در ساعت (در حدود ۱۹۸ کیلومتر در ساعت) را نیز دارد.

مصرف سوخت اپتیما ۲۰۲۰ نسبت به رقبا اندکی بیشتر بوده و این خودرو با باک ۵۵ لیتری خود، توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد.

این خودرو در حالت تمام الکتریکی توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۲۸ مایل (در حدود ۴۵ کیلومتر) را داشته و برای شاؤز کامل نیز به زمانی در حدود ۹ ساعت با ولتاژ ۱۲۰ ولت و کمتر از ۳ ساعت با برق ۲۴۰ نیاز دارد.قیمت

کیا اپتیما PHEV یکی از گرانترین نمونه‌های موجود در فهرست بهترین اتومبیل‌های هیبریدی ۲۰۲۰ بوده و با قیمت پایه‌ای در حدود ۳۷٫۰۰۰ دلار (۴۴۵ میلیون تومان) تا ۴۵٫۰۰۰ دلار (۵۴۰ میلیون تومان) در صورت تجهیز به تمامی آپشن‌های موجود به فروش می‌رسد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 75

فورد فیوژن انرژی / هیبریدFord Fusion Hybridکلاس بدنه: سدان سایز متوسط خانوادگینوع پیشرانه: هیبریدیکشور سازنده: ایالات متحده آمریکاقیمت پایه:  ۲۹٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۸۸ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۵٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

نسخه هیبریدی فورد فیوژن نیز مانند گونه پلاگین هیبریدی آن در جمع بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد و نمونه‌ای کاملا مشابه با مدل Ford Fusion Energi است.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 78

فورد فیوژن انرژی / هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 80

فورد فیوژن انرژی / هیبرید

این مدل از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۴۱ اسب بخار در دور موتور ۶٫۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۲۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۵ نیوتون متر) در دور موتور ۴٫۰۰۰ دور در دقیقه و یک موتور الکتریکی ۸۸ کیلو واتی با باتری‌های یون لیتیومی ۱٫۴ kWh با قدرت ۱۱۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۱۷ پاوند بر فوت (معادل ۲۴۰ نیوتون متر) نیرو گرفته که مجموع قدرت تولیدی را به ۱۸۸ اسب بخار می‌رساند. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده اتوماتیک eCVT به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.نقاط ضعففضای کم صندوق عقبشتاب اولیه پایین‌تر از گونه PHEVمصرف سوخت بالاتر نسبت به رقبانقاط قوتکابین لوکس و جادار ساخته شده از مواد اولیه با کیفیت مناسبطراحی بدنه زیبا و متفاوت با اکثرنمونه‌های الکتریکیسیستم‌های ایمنی و کمکی رانندگی مدرن استانداردعملکرد و مصرف سوخت

فورد فیوژن هیبرید با استفاده از این پیشرانه، در زمانی در حدود ۹٫۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۰۵ مایل در ساعت (در حدود ۱۶۹ کیلومتر در ساعت) را دارد.

مصرف سوخت نیز به نسبت نمونه‌های عادی پایین بوده و این خودرو با باک ۵۳ لیتری خود، توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۴۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین را دارد.قیمت

فورن فیوژن هیبریدی یکی از ارزان‌ترین نمونه‌های موجود در لیست بهترین اتومبیل‌های هیبریدی ۲۰۲۰ بوده و با قیمتی مابین ۲۹٫۰۰۰ دلار (معادل ۳۵۰ میلیون تومان) تا ۳۵٫۵۰۰ دلار (معادل ۴۳۰ میلیون تومان) در دسترس علاقنمدان خودروهای هیبریدی قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 86

تویوتا کرولا هیبریدیToyota Corolla Hybridکلاس بدنه: سدان سایز کوچک شهرینوع پیشرانه: هیبریدیکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۲۴٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۲۱ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۴٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

تویوتا کرولا یکی از پرفروش ترین خودروهای تاریخ صنعت اتومبیل جهان بوده که در حال حاضر در دوازدهمین نسل خود به سر می‌برد. برای سال جدید و برای اولین بار، یک گونه هیبریدی نیز به مجموعه مدل‌های موجود اضافه شده که به دلایل مختلف، توانایی حضور در جمع بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ را دارد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 89

تویوتا کرولا هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 91

تویوتا کرولا هیبریدی

تویوتا کرولا هیبریدی از یک موتور ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری ۱۶ سوپاپه مشابه با نمونه موجود برای پریوس سود برده که توانایی تولید نیرویی معادل ۹۵ اسب بخار در دور موتور ۵٫۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۰۵ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۲ نیوتون متر) در دور موتور ۳٫۶۰۰ دور در دقیقه را دارد. یک موتور الکتریکی با قدرتی در حدود ۷۱ اسب بخار و باتری‌های ۱٫۳ kWh نیکل – هیدریدی مجموع نیروی تولیدی این خودرو را که از طریق یک جعبه دنده eCVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، به رقمی در حدود ۱۲۱ اسب بخار می‌رساند.نقاط ضعفقدرت و قابلیت‌های دینامیکی نا امید کنندهرانندگی کم هیجان و کسل کنندهکابین ساخته شده از مواد اولیه با کیفیت متوسطنقاط قوتمصرف سوخت مناسبصندلی‌های عقبی جادارنصب سیستم‌های کمکی رانندگی متععد به صورت استانداردعملکرد و مصرف سوخت

قابلیت‌های دینامیکی کرولا هیبریدی مشابه با پریوس پلاگین هیبرید بوده و این خودرو در زمانی در حدود ۱۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعتی در حدود ۱۱۸ مایل در ساعت (۱۹۰ کیلومتر در ساعت) خواهد رسید.

اما مصرف سوخت این خودرو بسیار جذاب بوده و توانایی پیمودن مسافتی به طول ۵۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۵۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگی با باک ۴۳ لیتری خود دارد.قیمت

کرولا در همه مدل‌های از بهترین خودروهای ارزان جهان بوده و نمونه هیبریدی آن به عنوان یکی از بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۴٫۰۰۰ دلار (معادل ۲۹۰ میلیون تومان) تا ۲۹٫۰۰۰ دلار (معادل ۳۵۰ میلیون تومان) در دسترس علاقمندان و دلواپسان محیط زیست قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 97

هوندا اینسایتHonda Insightکلاس بدنه: سدان سایز کوچک شهرینوع پیشرانه: هیبریدیکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۲۴٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۵۱ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۴٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

هوندا اینسایت همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، یکی از اولین خودروهای هیبریدی تاریخ اتومبیل جهان بوده که در حال حاضر و از سال ۲۰۱۹ وارد نسل سوم خود شده و با توجه به قیمت و مصرف مناسب در جمع بهترین خودروهای هیبریدی و الکتریکی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 100

هوندا اینسایت

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 102

هوندا اینسایت

هوندا اینسایت ۲۰۲۰ از یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ ۱٫۵ لیتری با قدرت ۱۰۷ اسب بخار در دور موتور ۶٫۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۹۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۳۴ نیوتون متر) و یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۲۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۹۷ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۷ نیوتون متر) با باتری‌های یون لیتیومی ۱٫۲ kwH استفاده می‌کند. مجموع این پیشرانه نیرویی در حدود ۱۵۱ اسب بخار را تولید کرده که از طریق یک جعبه دنده تک سرعته به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.نقاط ضعفصدای متفاوت موتور در هنگام شتابگیریفاضی داخلی و کابین با کیفیت متوسطسیستم اطلاعاتی سرگرمی گیج کنندهنقاط قوتفضای مناسب محفظه بار و صندوق عقبمصرف سوخت پایینفهرست کامل تجهیزات و امکانات رفاهی و سرگرمی استانداردعملکرد و مصرف سوخت

شتاب اولیه و صفر تا ۱۰۰ در حدود ۷٫۷ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۱۴ مایل (در حدود ۱۸۳ کیلومتر در ساعت) در کنار توانایی پیمودن مسافتی به طول ۵۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۵۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین عواملی هستند که این خودرو را به عنوان یکی از ارزان‌ترین و بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ مطرح می‌کنند.قیمت

هوندا اینسایت با قیمتی مابین ۲۴٫۰۰۰ دلار (در حدود ۲۸۸ میلیون تومان) تا ۲۹٫۵۰۰ دلار (در حدود ۳۵۵ میلیون تومان) در رده ارزان‌ترین اتومبیل‌های هیبریدی سال نیز قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 107

تویوتا پریوسToyota Priusکلاس بدنه: سدان سایز کوچک خانوادگینوع پیشرانه: هیبریدکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۲۵٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۲۱ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۴٫۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، تویوتا پریوس اولین خودروی هیبریدی جهان بوده که در حال حاضر نیز در خط تولید قرار دارد. پریوس جدید نیز مانند ۲ دهه گذشته جایگاهی را در بین بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 110

تویوتا پریوس

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 112

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس ۲۰۲۰ از لحاظ فنی مشابه با مدل پریوس پرایم بوده و عدم استفاده از سیستم پلاگین هیبرید تنها تفاوت آنها است. این خودرو این خودرو از یک موتور ضعیف ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری ۱۶ سوپاپ با سیستم ضریب متغییر (یا VVT-i) سود بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۹۵ اسب بخار در دور موتور ۵٫۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۰۵ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۲ نیوتون متر) در دور موتور ۳٫۶۰۰ دور در دقیقه را دارد. ۲ موتور الکتریکی مجموع نیروی تولیدی این خودرو را که از طریق یک جعبه دنده eCVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، به رقمی در حدود ۱۲۱ اسب بخار می‌رساند. اما این خودرو قابلیت استفاده از سیستم چها چرخ متحرک را نیز داشته و در تیپ‌های مجهز به این سیستم، یک جعبه دنده اتوماتیک eCVT نیروی تولیدی را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند.نقاط ضعفطراحی ظاهری و بدنه تقریبا زشتعملکرد و قابلیت‌های دینامیکی ضعیفطراحی داخلی و کابین نا امید کنندهنقاط قوتخدمات و اطمینان برند تویوتامصرف سوخت و قیمت پایینقابلیت تجهیز به سیستم چهار جرخ متحرکعملکرد و مصرف سوخت

تویوتا پریوس یکی از کندترین نمونه‌های موجود در لیست بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ بوده و به زمانی در حدود ۱۰٫۵ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد. حداکثر سرعت آن نیز بر اساس ارقام اعلام شده، رقمی در حدود ۱۱۴ مایل در ساعت (در حدود ۱۸۳ کیلومتر در ساعت) است.

پریوس با باک ۴۳ لیتری خود، توانایی پیمودن مسافتی به طول ۵۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۵۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۵۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین در تیپ پایه ECO را داشته و یکی از کم مصرف‌ترین نمونه‌های در لیست بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ به حساب می‌آید.

استفاده از موتور اضافی برای سیستم انتقال قدرت به چرخ‌های عقبی اندکی مصرف سوخت را افزایش داده و تیپ XLE AWD-e توانایی پیمودن ۵۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۵۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را خواهد داشت.قیمت

تویوتا پریوس یکی از ارزان‌ترین و کم مصرف‌ترین و بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ بوده و با قیمتی مابین ۲۴٫۰۰۰ دلار (در حدود ۲۸۸ میلیون تومان) در مدل دیفرانسیل جلو تا ۳۴٫۰۰۰ دلار (در حدود ۴۱۰ میلیون تومان) در گونه چهار چرخ متحرک به فروش می‌رسد.پریوس در ایران

تویوتا پریوس یکی از معدود نمونه‌های هیبریدی موجود در ایران بوده مدل‌های کارکرده متعلق به سال ۲۰۱۷ آن با قیمتی در حدود ۵۵۰ میلیون تومان (بیش از ۴۶٫۰۰۰ دلار) به فروش می‌رسد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 120

تویوتا آوالون هیبریدیToyota Avalonکلاس بدنه: سدان سایز بزرگ خانوادگینوع پیشرانه: هیبریدکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۳۸٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۲۱۵ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۵٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

تویوتا آوالون بزرگترین سدان تویوتا بوده که از سال ۱۹۹۴ میلادی راهی بازارهای جهانی شده است. نسل پنجم این خودرو که قابلیت بهره گیری از موتور الکتریکی را داشته نیز در رده بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 123

تویوتا آوالون هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 125

تویوتا آوالون هیبریدی

تویوتا آوالون در تیپ Hybrid XLE از یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ ۲٫۵ لیتری با قدرت ۱۷۶ اسب بخار در دور موتور ۵٫۶۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۶۳ پاوند بر فوت (معادل ۲۲۱ نیوتون متر) در بازه دور موتورهای ۳٫۶۰۰ دور در دقیقه تا ۵٫۲۰۰ دور در دقیقه به همراه ۲ موتور الکتریکی با قدرت ۱۱۸ اسب بخار و گشتاور ۱۴۹ پاوند بر فوت (معادل ۲۰۲ نیوتون متر) نیرو گرفته که مجموع نیروی تولیدی را به ۲۱۵ اسب بخار خواهد رساند.نقاط ضعفعدم وجود سیستم AWD برای خودرویی در کلاس بدنه سایز بزرگقیمت بالاتر نسبت به رقبامصرف سوخت بالاتر نسبت به رقبانقاط قوتفضای بزرگ و جادار کابینصندوق عقب و محفظه بار بزرگقابلیت‌های دینامیکی و قدرت بالاعملکرد و مصرف سوخت

این خودرو یکی از نمونه‌های سریع در بین اتومبیل‌های هیبریدی بوده و به زمانی در حدود ۷٫۸ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد. حداکثر سرعت آن نیز بر اساس آمار منتشر شده رقمی در حدود ۱۱۶ مایل در ساعت (معادل ۱۸۷ کیلومتر در ساعت) است.

تویوتا آوالون یک خودروی بزرگ و نسبتا سنگین بوده و طبیعتا مصرف سوخت بالاتری نسبت به سایر رقبای سدان و هاچ بک موجود در فهرست بهترین خودروهای خیبریدی ۲۰۲۰ دارد. این اتومبیل توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۴۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را با باک ۵۰ لیتری خود دارد.قیمت

با توجه به ابعاد و بهره گیری از انواع و اقسام تکنولوژی‌های مدرن در داخل کابین، آوالون جدید یکی از گرانترین خودروهای موجود در فهرست بهترین اتومبیل‌های هیبریدی ۲۰۲۰ بوده و با قیمتی مابین ۳۸٫۰۰۰ دلار (در حدود ۴۵۵ میلیون تومان) تا ۴۴٫۰۰۰ دلار (در حدود ۵۳۰ میلیون تومان) به فروش می‌رسد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 131

هوندا آکورد هیبریدیHonda Accord Hybridکلاس بدنه: سدان سایز متوسط خانوادگینوع پیشرانه: هیبریدکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۲۶٫۵۰۰ دلارقدرت موتور: ۲۱۲ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۵٫۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

هوندا آکورد یکی از محبوب‌ترین اتومبیل‌های شرکت هوندای ژاپن بوده که از سال ۱۹۷۶ میلادی تاکنون در خط تولید این خودروساز معتبر قرار دارد. گونه هیبریدی این خودرو نیز از سال ۲۰۰۵ میلادی به جمع محصولات هوندا اضافه شده که مدل سال جدید آن نیز در رده بهترین خودروهای هیبریدی۲۰۲۰ قرار می‌گیرد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 134

هوندا آکورد هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 136

هوندا آکورد هیبریدی

هوندا آکورد هیبریدی مدل سال ۲۰۲۰ از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری ۱۶ سوپاپ با قدرت ۱۴۳ اسب بخار در دور موتور ۶٫۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۲۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۵ نیوتون متر) و موتورهای الکتریکی با قدرت ۱۸۱ اسب بخار در بازه دور موتورهای ۵٫۰۰۰ دور در دقیقه تا ۶٫۰۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۲۳۲ پاوند بر فوت (معادل ۳۱۴ نیوتون متر) سود برده که در مجموع نیرویی در حدود ۲۱۲ اسب بخار را برای آن فراهم می‌کنند. این نیرو توسط یک جعبه دنده تک سرعته CVT با کنترل الکتریکی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.نقاط ضعفوجود نقاط کور بزرگ در بخش عقبیطراحی نا مناسب در صندوق عقبنقاط قوتمصرف سوخت مناسبقدرت و قابلیت‌های دینامیکی بالاکابین بزرگ، مجلل و جادارعملکرد و مصرف سوخت

هوندا آکور هیبریدی ۲۰۲۰ از پیشرانه قدرتمندی سود برده و همین امر، سرعت و شتاب اولیه مناسبی را برای آن به ارمغان می‌آورد. این خودرو به زمانی در حدود ۷٫۱ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۱۵ مایل در ساعت (در حدود ۱۸۵ کیلومتر در ساعت) را دارد.

مصرف سوخت آن نیز نسبت به ابعاد و عملکرد قابل قبول بوده و این خودرو توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۰ لیتر) را در هر ۲ سیکل بزرگراهی و میانگین و ۴۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری با استفاده از باک ۴۸ لیتری خود دارد.قیمت

هوندا آکورد در مدل استاندارد و غیر هیبریدی نیز یکی از بهترین خودروهای ۲۰۲۰ است. مدل‌های هیبریدی این خودرو نیز با قیمتی مابین ۲۶٫۵۰۰ دلار (در حدود ۳۲۰ میلیون تومان) تا ۳۵٫۰۰۰ دلار (در حدود ۴۲۰ میلیون تومان) در در جمع بهترین اتومبیل‌های هیبریدی ۲۰۲۰ قرار می‌گیرند.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 142

کیا نیروKia Niro Plugin Hybridکلاس بدنه: کراس اوور فوق کوچک شهرینوع پیشرانه: پلاگین هیبریدکشور سازنده: کره جنوبیقیمت پایه: ۳۰٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۳۹ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۴٫۵ لیتردرهر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی: ۴۲

کیا نیرو یکی از جدیدترین خودروهای شرکت کیا است که ار سال ۲۰۱۷ یک گونه پلاگین هیبریدی نیز به مدل‌های مختلف آن اضافه شده است. این مدل در لیست محصولات ۲۰۲۰ هیوندای نیز حضور داشته و به عقیده بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ به حساب می‌آید.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 145

کیا نیرو

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 147

کیا نیرو

این کراس اوور سایز فوق کوچک از یک موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری ۱۶ سوپاپه با قدرت ۱۰۴ اسب بخار در دور موتور ۵٫۷۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۰۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۸ نیوتون متر) در دور موتور ۴٫۰۰۰ دور در دقیقه استفاده کرده که به همراه موتورهای الکتریکی با باتری‌های یون لیتیومی ۸٫۹ kWh با قدرت ۶۰ اسب بخار در بازه دور موتورهای ۱٫۸۰۰ دور در دقیقه تا ۲٫۵۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۲۵ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۹ نیوتون متر) در بازه دور موتورهای ۰ تا ۱٫۸۰۰ دور در دقیقه، نیروی مجموعی در حدود ۱۳۹ اسب بخار در دور موتور ۵٫۷۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۴ نیوتون متر) در دور موتور ۴٫۰۰۰ دور در دقیقه را در اختیار راننده قرار می‌دهد. نیروی تولید شده توسط پیشرانه هیبریدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعتی اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلویی منتقل شده که عملکرد دینامیکی کلی را بهبود می‌بخشد.نقاط ضعفنبود سیستم چهار چرخ متحرک برای یک نمونه کراس اوورشتابگیری کندتر نسبت به برخی رقباکمبود امکانات و تجهیزات مدرن در تیپ‌های پاییننقاط قوتمصرف سوخت مناسبقیمت پایین برای یک نمونه کراس اوورکابین جادار برای کلاس بدنهعملکرد و مصرف سوخت

کیا نیرو با موتور کوچک و کم توان خود عملکرد قابل قبولی داشته و به زمانی در حدود ۹٫۰ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۰۸ مایل در ساعت (معادل ۱۷۴ کیلومتر در ساعت) را دارد.

اما مصرف سوخت نسبت به وزن ۱٫۵ تنی جذاب‌تر از عملکرد و شتابگیری بوده و این کراس اوور کوچک در تیپ پایه توانایی پیمودن مسافتی به طول ۵۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۵۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین را با باک ۴۳ لیتری خود دارد.

این خودرو به صورت تمام الکتریکی و بدون استفاده از موتور بنزینی، توانایی پیمودن مسافتی به طول ۲۶ مایل (در حدود ۴۲ کیلومتر) را داشته و برای شارژ کامل به زمانی در حدود ۹ ساعت با برق استاندارد (AC Level ۱) و در حدود ۲٫۵ ساعت با سیستم شارژ سریع (AC Level ۲) نیاز دارد.قیمت

کیا نیرو پلاگین هیبریدی با قیمتی مابین ۲۹٫۵۰۰ دلار (در حدود ۳۵۵ میلیون تومان) تا ۳۷٫۰۰۰ دلار (در حدود ۴۴۵ میلیون تومان) علاوه بر قرار گرفتن در لیست بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ یکی از ارزان‌ترین شاسی بلندهای سال نیز خواهد بود.خودروهای هیبریدی لوکس ۲۰۲۰

آنچه تا کنون به آن اشاره شد، فهرستی از بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ با قیمت پایین‌تر از ۴۰٫۰۰۰ دلار (در حدود ۴۸۰ میلیون تومان) بود که در دسترس قشر وسیعی از خریداران قرار دارد. اما خودروسازان لوکس نیز چند سالی است که مدل‌های هیبریدی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. برخی از این نمونه‌ها که از لحاظ عملکرد و قیمت و تجهیزات به طور کلی از اتومبیل‌های ذکر شده جدا خواهند بود عبارتند از:

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 155

ولوو XC۹۰Volvo XC90 T8کلاس بدنه: شاسی بلند سایز بزرگ لوکسنوع پیشرانه: پلاگین هیبریدکشور سازنده: سوئد / چینقیمت پایه: ۶۸٫۰۰۰ دلارقدرت موتور: ۴۰۰ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۴٫۴ لیتردرهر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی: ۲۷

ولوو XC۹۰ یک خودروی شاسی بلند سایز بزرگ لوکس بوده که از سال ۲۰۰۲ تا کنون در لیست محصولات این شرکت قرار گرفته است. این خودرو در ایران نیز وجود داشته و یکی از گرانترین خودروهای بازار به حساب می‌آید. مدل PHEV این اتومبیل نیز بدون توجه به قیمت توانایی قرار گرفتن در لیست بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ را دارد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 158

ولوو XC۹۰

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 160

ولوو XC۹۰

این شاسی بلند لوکس از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری ۱۶ سوپاپه با سیستم توربوشارژر و سوپرشارژر توانایی تولید نیرویی معادل ۳۱۶ اسب بخار و گشتاور ۲۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۴۰۰ نیوتون متر) به همراه ۲ موتور الکتریکی ۴۶ و ۸۷ اسب بخاری و باتری‌های ۹٫۲ kWh یون لیتیومی، نیروی مجموعی معادل ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۷۲ پاوند بر فوت (معادل ۶۴۰ نیوتون متر) را از طریق یک جعبه دنده ۸ سرعته پیشرفته اتوماتیک در اختیار راننده قرار می‌دهد.عملکرد و مصرف سوخت

این خودرو برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها به زمانی در حدود ۵٫۸ ثانیه نیاز داشته و توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۲۳۰ کیلومتر در ساعت را دارد.

بر اساس آمار منتشر شده ولوو XC۹۰ مدل ۲۰۲۰ در گونه پلاگین هیبریدی توانایی پیمودن مسافتی برابر با ۵۳٫۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد. این خودرو با هر بار شارژ کامل توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۱۷ مایل (در حدود ۲۷ کیلومتر) را دارد.قیمت

ولوو XC۹۰ مدل ۲۰۲۰ تیپ با موتور T۸e یک نمونه گرانقیمت بوده و با قیمتی مابین ۶۷٫۰۰۰ دلار (در حدود ۸۰۵ میلیون تومان) در تیپ Momentum با ظرفیت ۷ نفر تا ۷۴٫۰۰۰ دلار (در حدود ۸۹۰ میلیون تومان) در تیپ Inscription به فروش می‌رسد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 166

لکسوس UXLexus UX 250hکلاس بدنه: کراس اوورسایز کوچک لوکسنوع پیشرانه: هیبریدکشور سازنده: ژاپنقیمت پایه: ۳۵٫۵۰۰ دلارقدرت موتور: ۱۸۱ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۶٫۰ لیتردرهر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی:

لکسوس UX جدیدترین محصول شرکت لکسوس ژاپن بوده که از سال ۲۰۱۹ راهی بازارهای جهانی شده و عنوان کوچکترین و ارزانترین خودروی این شرکت را به خود اختصاص داده است. با توجه به حجم امکانات و قیمت، می‌توان این اتومبیل جدید را در جمع بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ با قیمت متوسط قرار داد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 169

لکسوس UX

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 171

لکسوس UX

لکسوس UX از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری ۱۶ سوپاپه با قدرت ۱۴۳ اسب بخار و گشتاور تولیدی ۱۳۳ پاوند بر فوت (معادل ۱۹۴ نیوتون متر) سود برده که در کنار موتور الکتریکی، نیرویی در حدود ۱۸۱ اسب بخار را برای این خودرو فراهم می‌کند. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده CVT با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های منتقل می‌گردد.شتاب ۰ تا ۱۰۰ و حداکثر سرعت

شتاب اولیه و ۰ تا ۱۰۰ لکسوس UX ۲۰۲۰ با موتور هیبریدی در تیپ‌های UX ۲۵۰h گرچه اندکی بهتر از مدل‌های مجهز به پیشرانه عادی بوده، اما زمانی در حدود ۸٫۶ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت ۱۱۰ مایل در ساعت (معادل ۱۷۷ کیلومتر در ساعت) این نمونه را نیز در رده اتومبیل‌های کند با مقیاس امروزی قرار می‌دهد.مصرف سوخت

مصرف سوخت لکسوس UX ۲۰۲۰ با این پیشرانه هیبریدی بر خلاف عملکردهای دینامیکی آن جذاب بوده و این خودرو بر اساس آمار اعلام شده، توانایی پیمودن مسافتی به طول ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶٫۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی را داشته که رقم مناسبی به حساب می‌آید. حجم باک لکسوس UX هیبریدی نیز ۴۰ لیتر بوده که با توجه به مصرف نسبتا کم و ابعاد به نظر کافی می‌رسد.قیمت

لکسوس UX مدل سال ۲۰۲۰ با قیمتی مابین ۳۵٫۵۰۰ دلار (در حدود ۴۲۵ میلیون تومان) تا ۴۵٫۵۰۰ دلار (در حدود ۵۵۰ میلیون تومان) به فروش می‌رسد.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 177

ب ام و ۷۴۵eBMW 745eکلاس بدنه: سدان سایز بزرگنوع پیشرانه: پلاگین هیبریدکشور سازنده: آلمانقیمت پایه: ۹۵٫۵۰۰ دلارقدرت موتور: ۳۸۹ اسب بخارمصرف سوخت میانگین: ۶٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرد حرکتی با موتور الکتریکی: ۲۶ کیلومتر

ب ام و سری 7 یکی از بهترین و لوکس‌ترین خودروهای موجود در بازار بوده که با توجه به اقبال عمومی از خودروهای هیبریدی، مدل جدید ۷۴۵e را عرضه نموده است.

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 180

ب ام و ۷۴۵e

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 182

ب ام و ۷۴۵e

این سدان فوق لوکس از یک موتور ۶ سیلندر ۳٫۰ لیتری خطی ۲۴ سوپاپه سود برده که توانایی تولید نیرویی معادل ۲۸۰ اسب بخار و گشتاور ۳۳۰ پاوند بر فوت (معادل ۴۴۷ نیوتون متر) را دارد. موتور الکتریکی با قدرت ۱۱۱ اسب بخار و گشتاور ۱۹۶ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۶ نیوتون متر) و باتری‌های یون لیتیومی ۱۲٫۰ kWh مجموع قدرت این غول لوکس آلمانی را به ۳۸۹ اسب بخار و گشتاور ۴۴۲ پاوند بر فوت (معادل ۶۰۰ نیوتون متر) رسانده که از طریق یک جعبه دنده مدرن ۸ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چهار چرخ منتقل می‌گردد.عملکرد و مصرف سوخت

ب ام و ۷۴۵e به زمانی در حدود ۴٫۷ ثانیه برای رسیدن ازحالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و حداکثر سرعت آن به ۱۵۵ مایل در ساعت (در حدود ۲۵۰ کیلومتر در ساعت) محدود شده است.

علیرغم توانایی‌های در حد خودروهای اسپرت مصرف ب ام و ۷۴۵e قابل قبول بوده و این خودرو توانایی پیمایش مسافتی به طول ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را با باک ۴۶ لیتری خود دارد. این خودرو در حالت تمام الکتریکی نیز مسافتی به طول ۱۶ مایل (در حدود ۲۶ کیلومتر) را طی خواهد کرد.قیمت

ب ام و ۷۴۵e یک نمونه گرانقیمت بوده و با قیمتی مابین ۹۵٫۵۰۰ دلار (در حدود ۱٫۱ میلیارد تومان) تا ۱۲۵٫۰۰۰ دلار (در حدود ۱٫۵ میلیارد تومان) به فروش می‌رسد.

مشخصات فنی بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰ در یک نگاه

پیشرانهقدرتگشتاور0 تا 100حداکثر سرعتتایرمصرف سوختقیمت پایه
Fusion EnergiPHEV1951758.0167225/50/175.636.000
Prius PrimePHEV12114210.5163195/65/154.429.000
OptimaPHEV2023748.0198215/55/175.737.000
FusionHybrid1881759.1169225/50/175.629.000
CorollaHybrid12114210190195/65/154.524.000
InsightHybrid1512677.7183215/50/174.524.000
PriusHybrid12114210.5183195/65/154.125.000
AvalonHybrid2152217.8187215/55/175.338.000
AccordHybrid2123147.1185225/50/175.026.500
NiroPHEV1392649.0174205/60/164.530.000
UX 250hHybrid1811948.6177225/50/186.035.500
XC90PHEV4006405.8230275/45/204.468.000
745ePHEV3896004.7250245/50/186.795.500

گالری تصاویر بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۲۰

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 192

ب ام و ۷۴۵e

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 194

ب ام و ۷۴۵e

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 196

ب ام و ۷۴۵e

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 198

هوندا آکورد هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 200

هوندا آکورد هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 202

هوندا آکورد هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 204

تویوتا آوالون هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 206

تویوتا آوالون هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 208

تویوتا آوالون هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 210

تویوتا پریوس پرایم

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 212

تویوتا پریوس پرایم

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 214

تویوتا پریوس پرایم

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 216

کیا نیرو

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 218

کیا نیرو

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 220

کیا نیرو

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 222

کیا اپتیما پلاگین هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 224

کیا اپتیما پلاگین هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 226

کیا اپتیما پلاگین هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 228

تویوتا پریوس

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 230

تویوتا پریوس

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 232

تویوتا پریوس

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 234

فورد فیوژن انرژی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 236

فورد فیوژن انرژی / هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 238

فورد فیوژن انرژی / هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 240

هوندا اینسایت

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 242

هوندا اینسایت

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 244

هوندا اینسایت

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 246

تویوتا کرولا هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 248

تویوتا کرولا هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 250

تویوتا کرولا هیبریدی

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 252

ائودی Duo اولی خودروی هیبریدی در دوران مدرن

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 254

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 256

بیوک اسکای لارک ۱۹۷۲؛ اولین خودروی هیبریدی در دوران مدرن

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 258

تویوتا پریوس ۱۹۹۷؛ اولین خودروی هیبریدی تولید انبوه جهان

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 260

پژو ۴۰۵ گازسوز؛ اولین خودروی هیبریدی ایران!

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 262

Panoz Esperante GTR ۱ اولین خودروی اسپرت هیبریدی جهان

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 264

هوندا اینسایت؛ دومین خودروی هیبریدی تولید انبوه جهان جهان

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 266

Mixte: اولین اتومبیل هیبریدی تاریخ صنعت خودروی جهان

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 268

ب ام و i۸

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 270

ولوو XC۹۰

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 272

ولوو XC۹۰

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال - 274

ولوو XC۹۰

منابع:

وب سایت رسمی شرکت فوردوب سایت رسمی شرکت تویوتاوب سایت رسمی شرکت کیاوب سایت رسمی شرکت هونداوب سایت رسمی شرکت لکسوسوب سایت رسمی شرکت ولوووب سایت رسمی شرکت ب ام ومجله Car and Driverوب سایت USNEWSوب سایت Net Car Show

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

باور توان داخلی و ساخت تجهیزات نفتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باور به توان داخلی و فشار تحریم‌ها باعث شده است که با اتکا به خلاقیت متخصصان داخلی، محصولی به مراتب بهتر از نمونه خارجی تولید شود.

نظرها

اخبار بیشتر