خط یک بی‌آرتی روزانه ۱۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
خط یک بی‌آرتی روزانه ۱۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند

خط یک بی‌آرتی روزانه ۱۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی مشاور شهردار در بخش حمل‌ونقل و ترافیک گفت: باید در توسعه شهری سهمی برای حمل‌ونقل عمومی اختصاص بدهیم. حمل‌ونقل عمومی حدود یک میلیون نفر را جابه‌جا می‌کند و تنها خط یک بی‌آرتی روزانه 100 هزار نفر مسافر را جابه‌جا می‌کند. در توسعه حمل‌ونقل شهری باید رفاه و آسایش مردم را در نظر بگیریم تا مردم به استفاده از آن تشویق شوند.

مهدی امامی میبدی، امروز ۲۴ آذرماه، در نشست خبری سیزدهمین همایش تخصصی حمل‌و‌نقل و ترافیک که در محل ساختمان نظام مهندسی خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه «حمل‌و‌نقل انسان‌محور، محور سیزدهمین همایش تخصصی حمل‌ونقل و ترافیک است»، اظهار کرد: وقت برای تمام مردم جهان باارزش است. اروپاییان در شرایط برفی یا بارانی سفرهای خود را با دوچرخه یا حمل‌ونقل عمومی انجام می‌دهند. آن‌ها زمان سفر خود را مدیریت می‌کنند و در عین حال آلودگی در شهر و کشور آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه «این مسئله سبب شد که سازمان نظام مهندسی و شهرداری مشهد در این راستا این همایش را برگزار کند تا مردم و مسئولین را به این کار تشویق کنیم»، ادامه داد: در نسخه حمل‌ونقل عمومی، باید خطوط ریلی و خطوط بی‌آر‌تی ببینیم. حمل‌ونقل عمومی باید جامع و کامل باشد تا جواب‌گوی نیازهای شهری باشد.

امامی میبدی با اشاره به اینکه «اگر میدان صیاد به تقاطع تبدیل شده است، حتما پشتوانه علمی داشته است»، بیان کرد: ما هنوز در فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی در حال درجازدن هستیم و به استفاده از حمل‌ونقل عمومی عادت نکرده‌ایم.

مشاور شهردار مشهد در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک در پاسخ به ایسنا در خصوص نقاط پرترافیک مشهد و راه‌کارهای شهرداری، گفت: به طور متوسط روزانه ورودی شهر مشهد، حدود ۱۱۰ هزار خودرو است که سه روز ماندگاری آن، ۳۰۰ هزار خودرو می‌شود که بالغ‌بر ۸۵ درصد آن‌ها غیرمشهدی هستند. همه آن‌ها قصد دارند به سمت هسته مرکزی شهر بروند و در مجاورت بارگاه امام علی‌بن‌موسی‌الرضا اقامت کنند.

وی ادامه داد: ما هیچ‌وقت نمی‌توانیم این تعداد را پاسخ‌گو باشیم. در این زمینه، باید توسعه حمل‌ونقل عمومی در اسرع وقت و حمل‌‌ونقل انبوه‌بر در درازمدت در دستور کار باشد که چاره‌ای جز این نیست. مطالعات جامع مشهد، چهار خط ریلی برای مشهد پیش‌بینی و توصیه کرده است.

امامی میبدی با بیان اینکه «دو خط قطار شهری به بهره‌برداری کامل رسیده است و خط سه قطار شهری تا میدان بسیج پیشرفت کرده است»، افزود: اگر ۳۰ میلیون زائر تنها در هسته مرکزی اقامت کند، مشکلات زیادی خواهند داشت. مطالعاتی در سازمان ترافیک برای مدیریت هسته مرکزی شهر مشهد انجام شد و مراحل تصویب آن در چند مرحله رفت و برگشت با ارگان‌های ذی‌ربط در حال انجام است. در این مطالعات راه‌کارهایی پیشنهاد شده است. مانند توسعه حمل‌ونقل، افزایش رینگ در اطراف حرم و شبکه‌هایی که به صورت شاتل، زائر را به زیارت و برگشت آن‌ها سوق بدهد. اختصاص پارکینگ در اطراف حرم نیز از برنامه‌های شهرداری است.

مشاور شهردار در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک اظهارکرد: باید در توسعه شهری سهمی برای حمل‌ونقل عمومی اختصاص بدهیم. حمل‌ونقل عمومی حدود یک میلیون نفر را جابه‌جا می‌کند. تنها خط یک بی‌آرتی روزانه ۱۰۰ هزار نفر مسافر را جابه‌جا می‌کند. در توسعه حمل‌ونقل شهری باید رفاه و آسایش مردم را در نظر بگیریم تا مردم به استفاده از آن تشویق شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس از کنترل نامحسوس داروخانه‌های این شهرستان و برخورد با داروخانه‌هایی که ماسک را گران بفروشند خبر داد. به گزارش ایسنا، حسن جهانشاهلو با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: هشدار به داروخانه‌هادر این شرایط بحرانی که نیاز هست همدیگر را یاری کنیم واقعا جای تعجب ندارد که عده‌ای ماسک و ژل ضد عفونی را به قیمت چندین برابر می‌فروشند؟؟ امروز یکی از همکاران قضایی را مامور کردم سرکشی نامحسوس از داروخانه‌های سطح شهر داشته باشد خودم نیز در طول هفته بازدید و بازرسی خواهم داشت و قطعا با کسانی که سو استفاده می‌کنند بر خورد خواهم کرد. از فردیسوندان عزیز هم درخواست دارم گزارش گرانفروشی‌ها را مستند اینجا ارسال کنند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان عکس‌های تنه قطع شده درختان در خیابان طیب روبروی ارگ جهان نما نشان می‌دهد حدود ۲۵ درخت در این محدوده به منظور احداث ایستگاه مترو قطع شده است، اما رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان می‌گوید درختی قطع نشده و فقط جابجا شده است. کوروش محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص طرح مصوبه‌ای مربوط به احداث ایستگاه مترو در خیابان طیب، اظهار کرد: احداث پروژه‌ بزرگی مثل مترو در راستای توسعه حمل و نقل عمومی، حفظ محیط زیست و ایجاد وفاق بین شهروندان امری ضروری است. وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های مهندسی تصمیم گرفته شد که ایستگاه مترو خیابان طیب در مقابل ضلع غربی ساختمان ارگ جهان‌نما احداث شود. به گفته وی این کار با حساسیت بالایی انجام شده و هیچکدام از درختان قطع نشده، یا از بین نرفته‌اند. مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان هنوز پاسخی در این باره نداده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
دبیر اجرایی دومین نمایشگاه شهر هوشمند، گفت: دومین نمایشگاه شهر هوشمند در حوزه شهرسازی و حمل و نقلی نقش موثری در بهبود وضعیت کلان شهر‌ها دارد. اعتمادآنلاین| رضاییان، دبیر اجرایی دومین نمایشگاه شهر هوشمند، در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه دومین نمایشگاه شهر هوشمند ۱۱ تا ۱۳ اسفند ماه برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه ۲۲۰ شرکت در قالب دو گروه دولتی و خصوصی حضور دارند. رضاییان اظهار کرد: هدف اصلی ما معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان بخش خصوصی و نوآوری‌های شهرداری‌ها و استانداری‌ها است. دبیر اجرایی دومین نمایشگاه شهر هوشمند یادآور شد: تبریز، اردبیل، اصفهان، ارومیه، یزد، سمنان، زاهدان، قزوین و شهر‌های پردیس، قدس، فیروزکوه و نسیم شهر استان تهران هم به عنوان شهر‌های پایلوت و نمونه در این نمایشگاه حضور دارد. دبیر اجرایی دومین نمایشگاه شهر هوشمند اظهار کرد: حدود ۱۰ آپ تخصصی در حوزه هوشمندسازی شهر‌ها در این نمایشگاه رونمایی می‌شود.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از ساخت دو گرمخانه عمومی ویژه زنان و مردان و همچنین راه‌اندازی واحدهای سیار خدمات دهی به کودکان کار در سال آینده خبر داد. مالک حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت بودجه سازمان رفاه شهرداری تهران در لایحه بودجه۹۹ شهرداری تهران با بیان اینکه خوشبختانه مدیریت شهری نگاه توسعه گرا و جامعی به موضوعات آسیب ‌های اجتماعی دارد، گفت: عقب ماندگی زیاد در حوزه خدمات اجتماعی در شهر تهران داریم که باید این موضوع بهبود یابد و سعی داریم در بودجه نگاه متوازنی به این پدیده داشته باشیم. وی با بیان اینکه در بودجه ۹۹ سازمان رفاه و خدمات اجتماعی پیشنهاد شده است که در سال آینده، دو گرمخانه عمومی و فرامنطقه‌ای در تهران احداث شود، گفت: احداث ۵گرمخانه عمومی در برنامه سوم توسعه شهر تهران در شورای شهر به تصویب رسیده که در نظر داریم در گام اول در سال آینده، دو گرمخانه عمومی در شهر، ویژه زنان و مردان ایجاد کنیم. حسینی تاکید کرد: این پیشنهادات در لایحه پیشنهادی این سازمان به شورای شهر ارائه شده است که در صورت تصویب از سال آینده در تهران اجرایی خواهد شد. انتهای پیام
ایمناایمنا1 ساعت قبل
مرضیه فرشاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص لزوم مشارکت مردم در انتخابات، اظهار کرد: کاملا واضح و مبرهن است که انتخابات برای اینکه هر ملتی بتواند نظر و پیشنهاداتش را به منصه ظهور بگذارد یک فرصت است و این فرصت را کمتر کسی است که از آن استفاده نکند. وی با بیان اینکه عاقلانه‌ترین کار این است که از این فرصت استفاده شود، افزود: امروز ما در شرایطی هستیم که اگر میدان خالی بماند مورد سوء استفاده دشمنان قرار می‌گیرد، گاهی عدم شرکت در انتخابات یک اثر وضعی برای مملکت دارد، اما در حال حاضر عدم مشارکت یک اثر سیاسی خیلی جدی برای انتخابات دارد. مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، تصریح کرد: وی در خصوص ویژگی‌های نماینده اصلح، گفت: در مورد نماینده‌ها، متأسفانه اتفاقی که گاها می‌افتد اینکه وظایف اصلی‌شان را فراموش می‌کنند و بیش از اینکه مراقب تدوین نظامی قانونمند، جامع و به دنبال اصلاح قوانین مناسب باشند بعضا بیش از این موضوع به دایره‌های روابط انسانی توجه می‌کنند. فرشاد با بیان اینکه نمی‌توان به روابط انسانی بی‌تفاوت بود، تصریح کرد: اگر چه از همین دایره روابط انسانی اصلاح قانون بیرون می‌آید ولی به شرطی این ارتباطات کمک می‌کند که به حلقه آخر که اصلاح قوانین و به روز کردن قوانین با شرایط مملکت است بیانجامد. وی در خصوص انتظار مردم از یک نماینده، اظهار کرد: انتظار داریم هرکس که کاندیدا شده و راهی مجلس می‌شود بتواند تمام حلقه‌های وظایفش را از ارتباط با مردم تا جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل اطلاعات و اصلاح قانون پیش ببرد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ثلاث‌باباجانی گفت: جاده ارتباطی شهرستان‌ثلاث‌باباجانی به جوانرود ریزش کرد و برای لحظاتی مسدود شد. ایرنا: رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ثلاث‌باباجانی گفت: جاده ارتباطی شهرستان‌ثلاث‌باباجانی به جوانرود ریزش کرد و برای لحظاتی مسدود شد. حسن سهرابی پنجشنبه شب افزود: حدود ساعت ۱۹ امشب براثر بارندگی، کیلومتر هشت جاده ارتباطی ثلاث باباجانی به جوانرود ریزش کرد و توسط نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ثلاث باباجانی ریزش برداری و بازگشایی شد. سهرابی با بیان اینکه هم اکنون نیروهای راهداری شهرستان ثلاث باباجانی به منظور ایمن سازی محور در این محل حضور دارند، گفت: جاده ثلاث باباجانی به جوانرود به دلیل شرایط توپوگرافی مستعد ریزش است به گونه‌ای که در جریان زلزله آبان ۹۶ و پس لرزه‌های آن چندین بار ریزش کرد. شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا است که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

نظرها

اخبار بیشتر