آلودگی هوا مهمان آسمان برخی استان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
آلودگی هوا مهمان آسمان برخی استان‌ها

آلودگی هوا مهمان آسمان برخی استان‌ها

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در برخی استان‌ها موجب تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی شد. در استان بوشهر نیز شدت بارش‌ها مدارس را به تعطیلی کشاند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به دنبال تشدید آلودگی هوا و همچنین بارندگی در برخی استان‌های کشور مدارس تعدادی از شهرها و شهرستان‌های کشور تعطیل اعلام‌شده است. جزئیات تاخیر یا تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات در تعدادی از استان‌های کشور در زیر می‌آید.

به‌جز شهرستان طالقان و بخش آسارا؛ مدارس استان البرز دوشنبه تعطیل شد

معاون عمرانی استانداری البرز گفت: همه مقاطع تحصیلی، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی استان البرز به‌جز بخش آسارا و شهرستان طالقان فردا تعطیل شد.

علی درویش پور عصر یکشنبه در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، گفت: با توجه به پایداری آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها برای تمامی گروه‌ها شرایط ناسالم است و به هیمن جهت توصیه می‌شود شهروندان بطور جد از سفرهای غیر ضرور خودداری نمایند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی روز دوشنبه از ماموریت غیر ضرور خودداری کنند. معاون عمرانی استانداری البرز گفت: والدین شاغلی که فرزندانشان به مهدکودک می‌روند و افرادی که ناراحتی‌های تنفسی دارند با مرخصی آنها مساعدت شود.

درویش پور تصریح کرد: معادن شن و ماسه و صنایع آلاینده به طور موقت فردا غیر فعال هستند. وی عنوان کرد: اکیپ‌های حلال احمر در سطح استان مستقر باشند.

معاون عمرانی استانداری البرز اشاره کرد: واحدهای تولید و فروش بتون فردا تعطیل هستند و محدودیت تردد خودروهای سنگین از ساعت ۶ صبح تا ۱۸ مقرر شود. درویش پور گفت: شهرداری‌ها به طور جد از فعالیت‌های عمرانی و آلاینده خودداری کنند.

وی همچنین اضافه کرد: اتوبوس‌های کرج و فردیس فردا نیم بها هستند. معاون عمرانی استانداری البرز افزود: ممنوعیت تردد خودروهای دودزا به طور جد اعمال شود.

مدارس تبریز و برخی از شهرهای آذربایجان شرقی تعطیل شد

به دلیل آلودگی شدید هوا در شهر تبریز و تداوم آلایندگی هوا، براساس تصمیم کارگروه ویژه آلودگی هوا، فردا دوشنبه ۲۵ آذرماه تمام مقاطع تحصیلی در تبریز در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

همچنین فردا تمام مدارس سردرود، خسروشاه، باسمنج، اسکو و شهر جدید سهند در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

مدارس استان تهران جز دماوند و فیروزکوه دوشنبه تعطیل است

محمد تقی‌زاده ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به استمرار آلودگی هوا و بر اساس تصمیماتی که در جلسه کمیته اضطرار اتخاذ شد و با توجه به پایش هایی که از طریق ایستگاه‌های سنجش در خصوص آلاینده‌ها داشته‌ایم، همچنان وضعیت ناسالم را در شهر تهران و شهرستان‌های دیگر خواهیم داشت.

تقی زاده افزود: شاخص‌ها به نحوی است که استمرار محدودیت‌ها وجود دارد و تمهیداتی که در روز گذشته اتخاذ شده بود در شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را ادامه خواهیم داد.

وی در خصوص تمهیدات اتخاذ شده بیان داشت: تعطیلی مدارس در همه مقاطع در شهر و استان تهران به استثنا ۲ شهرستان فیروزکوه و دماوند از جمله این تمهیدات است لذا اعلام می‌کنیم که مدارس استان تهران جز دماوند و فیروزکوه دوشنبه تعطیل است.

معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه رودهن و پردیس نیز جز شهرستان هایی است که مدارس آنها تعطیل خواهند بود عنوان داشت: محدودیت‌های ویژه از جمله تردد کامیون‌ها در سطح شهرها وجود دارد و طرح زوج و فرد از درب منازل را نیز برای فردا خواهیم داشت.

وی گفت: عدم فعالیت کارگاه‌ها و تولیدی‌های بتنی و معادن شن و ماسه در سطح شهر و استان تهران برقرار است و فعالیت‌های عمرانی نیز که سبب انباشت آلایندگی‌ها نیز شود محدودیت همچنان در سطح شهر تهران ممنوع می‌باشد.

تقی زاده اظهار داشت: توصیه و تاکید ما بر این است شهروندان به ویژه بیماران قلبی و ریوی از سفرهای غیر ضرور در سطح شهر و استان حتی الامکان اجتناب کنند.

مراکز آموزشی و دانشگاه‌های استان تهران فردا تعطیل شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: مراکز آموزشی و دانشگاه‌های استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند فردا تعطیل است.

محمد تقی زاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی مراکز آموزشی دانشگاه‌های استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند برای فردا روز دوشنبه ۲۵ آذرماه خبر داد.

تقی زاده با اشاره به افزایش شاخص آلایندگی هوای تهران اظهار داشت: کلیه مراکز آموزشی دانشگاه‌ها برای فردا تعطیل شد.

وی همچنین اعلام کرد: تعطیلی دانشگاه‌ها صرفا مربوط به مراکز آموزشی بوده و مراکز اداری واحدهای دانشگاهی را شامل نمی‌شود.

فردا مدارس اصفهان و برخی از شهرستانها تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به علت پایداری جوی و سکون هوا روز دوشنبه تمام مقاطع تحصیلی شش گانه در شهر اصفهان و برخی از شهرستانهای استان اصفهان تعطیل اعلام شد.

منصور شیشه فروش با اشاره به پایداری جوی و آلودگی هوا و اعلام شاخص کیفی هوا توسط هواشناسی و تشکیل کارگروه اضطرار آلودگی هوا در بعداز ظهر روز یکشنبه اظهار داشت: تمام مقاطع تحصیلی و مراکز پیش دبستانی و مهدکودک‌ها در مناطق شش گانه آموزش و پرورش در شهر اصفهان و شهرهای جرقویه سفلی، سگزی، زرین شهر، باغ بهادران، فولادشهر، پیربکران، مبارکه، شاهین شهر، برخوار، خمینی شهر، نجف آباد و فلاورجان در روز دوشنبه ۲۵ آذرماه تعطیل است.

وی افزود: توصیه می‌شود گروه‌های حساس از تردد و ورزش در فضای باز اجتناب کنند.

همه مدارس استان بوشهر در نوبت صبح و بعدازظهر دوشنبه تعطیل است

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: به علت بارش شدیدی باران، همه مدارس استان بوشهر در نوبت صبح و بعد از ظهر فردا تعطیل است.

مجید اجرایی اظهار داشت: به علت بارندگی و تشدید ناپایداری‌های جوی با تصمیمات اتخاذ شده همه مدارس استان بوشهر در نوبت صبح و بعد از ظهر دوشنبه تعطیل اعلام شد.

وی افزود: هنوز تصمیمی در مورد روز سه شنبه گرفته نشده است.

گفتنی است بر اساس اعلام استاندار بوشهر، طی هفته جاری شاهد بارندگی شدید و بی‌سابقه‌ای در استان خواهیم بود.

هوای قزوین فردا ناسالم است/ مدارس شهرستان آبیک تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: به دلیل ورود آلودگی از غرب کشور فردا هوای استان قزوین در حالت ناسالم قرار خواهد گرفت و مدارس شهرستان آبیک به دلیل شدت آلودگی یبشتر تعطیل است.

قدرت الله مهدیخانی اظهارداشت: هوای استان قزوین متاثر از آلودگی منطقه غرب کشور فردا دوشنبه در وضعیت ناسالم قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: در طبقه بندی وضعیت هوا از صفر تا ۵۰ وضعیت سالم، ۵۱ تا ۱۰۰ شرایط قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم و از ۱۵۱ به بالا در وضعیت بحرانی وخطرناک است که پیش بینی می‌شود وضعیت استان از ۱۱۲ عبور کند و در شرایط ناسالم قرار بگیرد.

مهدیخانی تصریح کرد: هواشناسی از اواسط وقت فردا دوشنبه احتمال بارندگی در برخی مناطق را پیش بینی کرده که می‌تواند آلودگی‌ها را کاهش دهد.

وی گفت: متاسفانه گرد و غبار ناشی از دشت الله آباد، آلودگی سیمان آبیک و نیروگاه در کنار ورود هوای ناسالم وضعیت شهرستان آبیک را کمی ناسالم‌تر کرده و در شرایطی است که از کودکان و افراد سالخورده و کسانی که بیماریهای قلبی و عروقی دارند درخواست می‌شود از منزل خارج نشوند.

مهدی خانی یادآورشد: با هماهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین و استاندار محترم تصمیم گرفته شد که تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان آبیک فردا تعطیل شوند تا سلامت دانش آموزان به مخاطره نیفتد.

وی گفت: برای تعطیلی مدارس شهرستان قزوین فعلا تصمیم گرفته نشده و در جلسه‌ای که تا ساعاتی دیگر با حضور استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش و مسئولان محیط زیست تشکیل خواهد شد برای مدارس قزوین هم تصمیم گیری خواهد شد که مراتب به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

تعطیلی مدارس اراک و ساوه در روز دوشنبه / دانشگاه‌های ساوه هم فردا تعطیل است

دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای مدارس اراک و ساوه و دانشگاه‌های ساوه در نوبت صبح فردا تعطیل است.

میرزایی افزود: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای اراک، به دلیل افزایش شدید آلاینده‌های جوی، تمام مدارس شهر اراک در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر و روستا در نوبت صبح فردا دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است.

فرماندار ساوه هم اعلام کرد به دلیل آلودگی هوا تمام مدارس نوبت صبح و عصر شهر و روستای شهرستان ساوه و دانشگاه‌های این شهرستان فردا دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است و ادارات ساوه هم با تاخیر یک ساعت و نیم آغاز به کار می‌کنند. یادآور می‌شود امروز هم مدارس شهرستان اراک در نوبت صبح و عصر تعطیل بود.

مدارس شهر قم دوشنبه تعطیل شد

تمامی مدارس قم در نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.

با توجه به پیشنهاد کمیته اضطرار آلودگی هوا و موافقت استاندار قم تمامی پیش دبستانی‌ها، مهدکودک‌ها و مدارس شهر قم در دوره‌های مختلف تحصیلی و در نوبت صبح و عصر فردا دوشنبه ۲۵ آذرماه تعطیل است.

لازم به ذکر است: دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های قم و تمام مدارس بخش‌ها و روستاهای استان قم فردا دوشنبه تعطیل نیستند.

همه مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس شهر قم و همچنین بخش‌های سلفچگان و مرکزی امروز یکشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز شورای شهری‌ها با تصویب چندین طرح و لایحه، روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری، مهمترین دستور کار امروز شورای شهر بود که با وجود موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

نظرها

اخبار بیشتر