مدیریت روسازی سطوح پروازی در ۵۴ فرودگاه کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
مدیریت روسازی سطوح پروازی در ۵۴ فرودگاه کشور

مدیریت روسازی سطوح پروازی در ۵۴ فرودگاه کشور

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: در 54 فرودگاه کشور مدیریت روسازی سطوح پروازی نظیر باند، اپرون، تاکسی‌وی و امثال آن را به طور مستمر انجام می‌دهیم.

سیدرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حاشیه چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک اظهار داشت: ‌ آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان یک شرکت ۱۰۰ درصد دولتی از زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی ۶۵ سال قدمت دارد.

وی افزود: ما در ۳۱ استان، ۲۰۰ شهرستان و ۷۰۰ پروژه حضور مستقیم داریم.

وی اظهار کرد: در سامانه مدیریت اطلاعات مکانی کشور ما ۵۳ هزار کیلومتر راه شریانی را رصد و پایش می‌کنیم و هر ۱۰ متر به ۱۰ متر پایش انجام می‌شود. همچنین ۴۰ هزار کیلومتر راه فرعی پایش می‌شود.

حسینی اضافه کرد: امسال این خدمات شامل پایش کیفیت روسازی و آسفالت بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها را به شهرداری تهران ارائه می‌دهیم و به زودی نیز این پروژه را در شهرداری مشهد اجرا می‌کنیم.

وی تأکید کرد: ما در سامانه مدیریت دارایی‌ها توجه خاصی به پل‌ها، تونل‌ها و روسازی آسفالته داریم که ابتدا شناسایی می‌کنیم و سپس شناسنامه آنها صادر می‌شود ضمن آنکه معاینه، روش‌های ترمیم و برآورد هزینه و اعتبار مورد نیاز نیز مشخص می‌شود.

وی گفت: بدین ترتیب طبق توانمندی تعمیراتی اعتبارات از سازمان برنامه برای آن مسیر اخذ می‌شود و همچنین اولویت‌بندی صورت می‌گیرد.

* بررسی روسازی جاده‌ها از طریق تجهیزات سیار دقیق

وی گفت: از طریق سامانه‌ها و تجهیزاتی که داریم ۵۲ هزار کیلومتر راه را با شاخص‌های فنی ارزیابی و سپس اولویت‌بندی برای بهسازی می‌کنیم و بدین ترتیب پول به بهترین شکل مدیریت می‌شود.

وی گفت: این سامانه با حرکت در آزادراه‌ها و بزگراه‌ها با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت کوچک‌ترین ترک‌های سطح راه را با دقت یک میلی‌متر برداشت می‌کند.

وی اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب ما تلاش کرده‌ایم بهترین متخصصان جوان را جذب کنیم و در این راستا ۷۰ کارشناس ارشد و دکتر جوان را به خدمت گرفته‌ایم. در فضای آزمایشگاه دانش‌آموختگان پس از خروج از دانشگاه به متخصص تبدیل می‌شوند.

وی اظهار کرد: همچنین ما ارزیابی خرابی روسازی سطوح پروازی ۵۴ فرودگاه کشور طبق آخرین استاندارد فنی انجام می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک افزود: مدیریت روسازی سطوح پروازی شامل اپرون، باند، تاکسی‌وی و … در ۵۴ فرودگاه کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
فروش فوری و اقساطی «پژو پارس» و «پژو ۴۰۵ دوگانه سوز» و «۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو جدیدترین طرح فروش این شرکت از ساعت ۱۰ صبح در روز سه شنبه ۱ بهمن ماه ۹۸ برای «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» و چهارشنبه ۲ بهمن برای خودروهای «پژو پارس» و «پژو ۴۰۵ دوگانه سوز» آغاز می‌شود. دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام از الزامات ذکر شده و در صورت عدم دریافت کد کاربری امکان ثبت نام وجود ندارد. همچنین کلیه افرادی که در ۱۸ ماهه گذشته خودرو ثبت نام کرده‌اند امکان ثبت نام در این شرایط فروش را ندارند.

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت شش و ۱۲ دقیقه صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه از فرودگاه امام (ره) به مقصد کی‌یف پرواز خود را آغاز کرد، شش دقیقه بعد به دلیل شلیک غیرعمد پدافند هوایی سپاه، در حوالی صباشهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشیان آن جان باختند. متن دومین گزارش سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر