اعتراض به فعالیت تبلیغاتی پیش از موعد عضو لیست امید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
اعتراض به فعالیت تبلیغاتی پیش از موعد عضو لیست امید

اعتراض به فعالیت تبلیغاتی پیش از موعد عضو لیست امید

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
فارس نوشت: تشکل‌های دانشجویی طی بیانیه‌ای به نشست اخیر دانشجویی با حضور محمدعلی وکیلی نماینده تهران در مجلس در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج واکنش نشان دادند.

تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج طی بیانیه‌ای به نشست اخیر دانشجویی با حضور محمدعلی وکیلی نماینده تهران در مجلس در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج واکنش نشان دادند.

در این بیانیه آمده است: ما تشکل‌های انقلابی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آرمان دانشجویی‌مان اقتضا می‌کند که در مقابل بی‌قانونی، انحراف و ابتذال سینه سپر کرده و ایستادگی کنیم.

از آنجایی که در برنامه میتینگ انتخاباتی یک تشکل دولت ساخته و یکبار مصرف و به دور از آرمان آزادی خواه جنبش دانشجویی شاهد برگزاری تریبونی کاملا انتخاباتی و غیرقانونی برای اعلام ورود آقای محمدعلی وکیلی در حوزه انتخاباتی بویراحمد و دنا جهت انتخابات مجلس پیش رو بوده‌ایم بر خود لازم می‌بینیم در مقابل این قانون شکنی و انحراف به جد و مصرانه بایستیم.

با نهایت تاسف و تاثر شاهد قشون‌کشی قومی، حزبی و قبیله‌ای در نخبگانی‌ترین دانشگاه استان بودیم و صحنه دانشگاه که محلی برای ابراز عقیده و شنیده شدن صدای صریح و حق گرایانه دانشجو می‌باشد، عملا با بی‌تدبیری و غرض ورزی مسئولان برگزاری به جولانگاهی برای قلچماق‌های عرصه فریب، سیاست بازی و قبیله گرایی تبدیل شد.

نماینده‌ای که ادعای قانون دارد و قصد دارد به عنوان وکیل مردم در نهاد قانون گذاری کشور برای ۸۰ میلیون نفر قانون گذاری کند و بر حسن اجرای آن نظارت داشته باشد، فعالیت‌های تبلیغاتی خود را با اقدامی کاملا خلاف قانون و البته پیش از موعد رسمی تبلیغات کلید زده است.

این قانون شکنی لکه ننگی است بر جریانی که سالهاست مدعی اصلاح و قانون گرایی است. مسئولین استانی و دانشگاهی باید شفافانه جوابگوی تصمیم نا آگاهانه خود برای اجازه برگزاری چنین برنامه‌ای باشند و در اسرع وقت با عوامل برگزاری و حاشیه سازان برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد.

با توجه به مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه مبنی بر عدم حضور افراد غیر دانشجو در برنامه تشکل‌های دانشجویی ریاست شورای تامین استان باید در مقابل افکار عمومی پاسخگوی اقدام مغرضانه خود جهت مجوز ورود به افراد غیر دانشجو به فضای دانشگاهی باشد.

ما به عنوان نماینده قشر آگاه و آزاده دانشجو که صراحتا از طرف برخی از افراد حاضر در سالن تهدید به آسیب شدیم خواستار اقدام سریع و صریح نهادهای نظارتی و مسئول هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
آذری جهرمی گفت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، آماده همکاری با نهاد‌های آموزشی هستیم. خبرگزاری تسنیم،: آذری‌جهرمی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود نوشت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند. سعید نمکی وزیر بهداشت شب گذشته درباره تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: درباره مدارس مناطقی که موارد مثبت کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، جمعه شب بررسی و وضعیت تعطیلی را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: فعلا در یک دوره سه روزه اگر نیاز به تعطیلی باشد، مدارس در مناطق مبتلا به کرونا تعطیل خواهند شد که لیست مناطق آلوده و تعطیلی مدارس جمعه شب اعلام خواهد شد. نمکی بیان کرد: این مصوبات باید به امضای رییس جمهور هم برسد تا ابلاغ شوند.

نظرها

اخبار بیشتر