احتمال بازنگری فرمول محاسبه ضریب توانگری مالی شرکت‌های بیمه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
احتمال بازنگری فرمول محاسبه ضریب توانگری مالی شرکت‌های بیمه

احتمال بازنگری فرمول محاسبه ضریب توانگری مالی شرکت‌های بیمه

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون بیمه دی با اشاره به اهمیت توانگری مالی در برخی مناقصه‌های بزرگ بیمه‌ای از احتمال بازنگری در فرمول محاسبه این ضریب خبر داد.

محمد مهدی عزیزی امیری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توانگری مالی در راستای کسب اطمینان بیشتر از ایفای تعهدهای شرکت‌های بیمه در قبال بیمه‌گذاران تعریف شده است، اظهار کرد: ارزیابی این ضریب در دنیا فرمول‌های مختلفی دارد که در ایران نیز با فرمول خاصی محاسبه می‌شود.

به گفته وی، صاحب‌نظران انتقاداتی به سیستم فعلی ارزیابی توانگری مالی بیمه‌ها دارند که احتمالا این فرمول مورد بازنگری قرار گیرد.

معاون فنی بیمه دی ادامه داد: برخی می‌گویند که ضریب توانگری مالی یک عدد است و همه جنبه‌ها را در بر نمی‌گیرد و باید تغییراتی در آن ایجاد شود که بیشتر این افراد مدیران عامل بیمه‌هایی هستند که خودشان مالک نیز هستند.

به گفته عزیزی امیری، مهم‌تر از ضریب توانگری مالی، بحث رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه است که ضریب توانگری مالی نیز در ذیل آن دیده می‌شود و در همه جای دنیا نیز به همین شکل است.

وی اضافه کرد: بحث توانگری مالی که اکنون روی آن تمرکز شده، ممکن است در سال‌های آتی چندان اهمیت نداشته باشد، اما به هر حال از این جهت که شرکت‌ها تا چه اندازه بیمه‌گذاران خود را برای پرداخت خسارت مطمئن کنند، اهمیت دارد.

این کارشناس صنعت بیمه با بیان اینکه ضریب توانگری مالی چه در بخش بیمه‌گری، چه سرمایه و بازار برای شرکت‌ها مهم است، گفت: این ضریب بین شرکت‌ها در بازار رقابت نوعی رنکینگ به حساب می‌آید.

عزیزی امیری درباره شرایط انعقاد قراردادهای بزرگ با شرکت‌های بیمه، اظهار کرد: ممکن است شاخص اول این شرکت‌ها توانگری مالی باشد و معمولا هم اینطور بود که بستگی دارد در کدام قسمت باشد؛ چرا که در بحث بیمه‌های ثالث، بدنه و درمان ممکن است خیلی تاثیرگذار نباشد، اما در مناقصه‌های بزرگ، خود بیمه‌گذار شرایطی را اعلام می‌کند که برای مثال توانگری شرکت باید در سطح ۱ یا ۲ باشد.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع در همه مناقصه‌ها صادق نیست، اما بخش بزرگی از بیمه‌گذاران بزرگ این شرایط را ملاک قرار می‌دهند و ممکن است در بخش بازار نیز یک مزیت رقابتی باشد.

به گزارش ایسنا، توانایی شرکت‌های بیمه در پرداخت خسارت‌ها نسبت به سرمایه‌ای که دارند را توانگری مالی می‌نامند. بالا بودن ضریب توانگری شرکت‌های بیمه نشان از آن دارد که این شرکت‌ها بیمه‌نامه‌های خود را به درستی صادر و خسارت را به درستی پرداخت می‌کنند و سایر موارد را نیز به خوبی در نظر می‌گیرند تا بتوانند از عهده پرداخت خسارت‌های خود برآیند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

باور توان داخلی و ساخت تجهیزات نفتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باور به توان داخلی و فشار تحریم‌ها باعث شده است که با اتکا به خلاقیت متخصصان داخلی، محصولی به مراتب بهتر از نمونه خارجی تولید شود.

نظرها

اخبار بیشتر