لیبی انتقال مقامات و هیئت‌های دیپلماتیک طرابلس به تونس را تکذیب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
لیبی انتقال مقامات و هیئت‌های دیپلماتیک طرابلس به تونس را تکذیب کرد

لیبی انتقال مقامات و هیئت‌های دیپلماتیک طرابلس به تونس را تکذیب کرد

فارسخبرگزاری فارس |
دولت نجات ملی لیبی شایعات درباره انتقال مقامات و هیئت‌های دیپلماتیک طرابلس به تونس را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی یکشنبه شب شایعات درباره انتقال محرمانه شخصیت‌های معروف لیبیایی و هیئت‌های دیپلماتیک حاضر در طرابلس از طریق دریا به تونس را تکذیب کرد.

در بیانیه وزارت خارجه دولت وفاق لیبی که در صفحه فیس بوک آن منتشر شده آمده است: خبری را که برخی پایگاه‌های خبری تونس تحت عنوان انتقال شخصیت‌های معروف لیبیایی و هیئت‌های دیپلماتیک از طریق دریا به تونس منتشر می‌کنند، نادرست است.

در این بیانیه از رسانه‌های تونسی و خارجی فعال در تونس خواسته شده اخبار را اعتبار سنجی کرده وسپس آن را گزارش دهند. وزارت خارجه لیبی تاکید کرد که هدف از انتشار چنین اخبار دروغ و جعلی وارونه جلوه دادن واقعیت اوضاع در لیبی است.

یک روزنامه تونسی ادعا کرده بود به دنبال تشدید درگیری‌ها در لیبی و اعلام ژنرال حفتر فرمانده کل تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی درباره آغاز ساعت صفر برای حمله به قلب طرابلس، هیئت‌های دیپلماتیک حاضر در طرابلس پایتخت لیبی و برخی شخصیت‌های لیبیایی از طریق دریا و از جزیره النخیل لیبی به تونس منتقل می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روسیه و سوریه خواستار خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا شدند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک، ضمن محکوم کردن افزایش نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، خروج این نیروها از منطقه را خواستار شدندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، روسیه و سوریه در بیانیه مشترکی، اقدام آمریکا به افزایش نظامیانش را در غرب آسیا محکوم کردند. در این بیانیه که از طرف قرارگاه‌های هماهنگی مشترک دو کشور منتشر شد، آمده است: واشنگتن بر اساس وعده‌ای که داده بود، به جای آنکه یگان‌های نظامی اش را از منطقه خارج کند در پی آن است که با افزایش آمار‌های نظامیانش در منطقه، تنش را افزایش دهد، در شرایطی که با خروج نیروهایش می‌تواند، در پایان دادن تنش در منطقه سهیم باشد. این بیانیه می‌افزاید افزایش تنش که نتیجه ماجراجویی آمریکا در عملیات ترور (سپهبد) شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه ایران است، به چالشی دیگر در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور تبدیل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر