مصرف آنتی بیوتیک قبل از پرتودرمانی به مقابله با سرطان کمک می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
مصرف آنتی بیوتیک قبل از پرتودرمانی به مقابله با سرطان کمک می‌کند

مصرف آنتی بیوتیک قبل از پرتودرمانی به مقابله با سرطان کمک می‌کند

مهرخبرگزاری مهر |
آنتی بیوتیک ها داروهای شناخته شده ای هستند که روند رشد باکتری ها را کُند یا متوقف می کنند. آنتی بیوتیک ها تاثیر مثبتی هم بر سلامت بیماران سرطانی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه جدید بر روی موش‌ها نشان می‌دهد مصرف دوز مشخصی از یک نوع آنتی بیوتیک رایج، نه تنها به سیستم ایمنی در نابودی تومورهای که مستقیما تحت درمان با تشعشعات هستند کمک می‌کند، بلکه سلول‌های سرطانی را هم نابود می‌نماید.بیش از نیمی از تمامی بیماران مبتلا به تومورهای سفت و جامد در بخشی از درمان تحت پرتودرمانی قرار می‌گیرند.در سال‌های اخیر، مطالعات زیادی نشان داده‌اند که دوز بالا تشعشعات در روند پرتودرمانی موجب ایجاد واکنش ایمنی قوی‌تری می‌شود. بعلاوه این میزان از پرتودرمانی دارای توانایی تاثیر بر این سلول‌های تومور که به طورمستقیم تحت درمان با اشعه نیستند هم است.«آندره فاسیابن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد vancomycin به سیستم ایمنی در مقابله با تومورهای که دور از محل درمان هستند کمک می‌کند.»به گفته محققان، vancomycin موجب بهبود عملکرد سلول‌های دندریتی می‌شود؛ این سلول‌ها، پیام آورهای هستند که سلول‌های T با تکیه بر آنها متوجه می‌شوند باید به کدام نقطه بدن حمله کنند.درحالیکه نقش آنتی بیوتیک‌ها در این مورد مشخص شده و می‌تواند بر روند درمان و عوارض برای بیماران سرطانی تاثیر گذارد، محققان درصدد برنامه ریزی فاز جدیدی هستند که این شیوه را در مطالعات بالینی بکار گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
موضوع آفلاتوکسین در مواد غذایی موضوعی جهانی است، حداقل چهار دهه نقل محافل علمی و فنی است و بررسی روند آن در ایران نشان می‌دهد در همه سال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است. در همه سال‌های اخیر تلاش شده است میزان آفلاتوکسین در محصولات غذایی کاهش یابد و حتی مروری بر مطالعات نشان می‌دهد این میزان در مواد غذایی از جمله لبنیات تولید داخل روند کاهشی داشته است. بسیاری از محصولات غذایی و لبنی ما با پاس کردن همین استانداردها به خارج از کشور صادر می‌شود، البته کسی مدعی حذف آفلاتوکسین نیست. البته مطالعات قبلی صرفا مطالعات اولیه بوده و نتیجه گیری دقیق نیاز به مطالعات ثانویه دارد که باید در آینده انجام شود. خوشبختانه با بازرسی‌های انجام شده توسط سازمان دامپزشکی و سازمان غذا دارو در حال حاضر آلودگی معناداری در شیر و فرآورده‌های لبنی وجود ندارد و لذا جای نگرانی برای مصرف لبنیات و سبزیجات وجود ندارد.
رکنارکنا1 روز قبل
خواندنی‌های روانشناسی را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنیداز این رابطه راضی هستید؟ رضایت شما از رابطه زناشویی، مهم‌ترین معیار تعیین یک رابطه موفق از این نظر است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، رابطه زناشویی یعنی چه! چرا مایل به برقراری رابطه زناشویی نیستید؟ حالا به بحث قبلی برگردیم. شما و همسرتان برای به اشتراک رساندن تعریفی که از رابطه زناشویی خوشایند دارید، چه باید بکنید؟ رابطه زناشویی، بخش مهمی از رابطه عاطفی زن و شوهر است و معمولا، وقتی زوج‌ها دچار بحران‌های عاطفی می‌شوند، قبل از هرچیز، رابطه زناشویی آن‌ها در معرض آسیب قرار می‌گیرد. فردی ممکن است از ورود در تمامی روابط صمیمانه، از رابطه با همکلاسی‌ها گرفته تا همشهری‌ها و هم‌خانواده‌ای‌ها اجتناب کند و فرد دیگری ممکن است فقط توان حضور در بعضی روابط صمیمانه را نداشته باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
درباره افسردگی زمستانی به مطالب متعددی اشاره شده است. اما برخی راهکارها برای کنترل افسردگی وجود دارد. راهکارهایی ۵ گانه که بسیاری از افراد به سادگی آن را انجام می‌دهند. نور بیشتری به خانه و محل کار خود اضافه کنیداگر احساس افسردگی می‌کنید، پرده‌ها را کنار بزنید و اجازه بزنید نور وارد خانه شما بشود، ورود نور به خانه شما می‌تواند با افسردگی مبارزه کند. وقتی پرده‌ها کشیده شده یا بسته می‌شود تاریکی منجر به تشدید افسردگی می‌شود. اجتماعی بمانیدما می‌دانیم که بیرون رفتن احتمالا آخرین کاری است که شما می‌خواهید انجام دهید، اما روانشناسان توصیه می‌کنند که اجتماعی بمانید.
سلامت نیوزسلامت نیوز16 ساعت قبل
به گزارش «استپ تو هلث»، مواد معدنی دریافتی از غذاهای مصرفی برای سلامت قلبی‌عروقی انسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. رژیم غذایی دش برای سلامت قلبی‌عروقیموسسه ملی قلب، ریه و خون آمریکا معرف رژیم غذایی دش بوده است. آثار مفید رژیم غذایی دش با اثر بیولوژیکی مولفه‌های تغذیه‌ای دیگر در مواد غذایی مرتبط است. این شامل فلاونوئیدها که از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب برخوردار هستند و همچنین مواد معدنی که بر سلامت رگ‌های خونی تاثیرگذار هستند، می‌شود. مواد معدنی کلیدی برای حفظ سلامت قلبی‌عروقیهمان گونه که متوجه شده‌اید، مواد مغذی بسیاری اثر مثبت بر سلامت قلبی‌عروقی دارند.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
این ماده معمولا برای خود پوست سمی نیست، اما می‌تواند موجب تحریک آن، چشم‌ها و دیگر بخش‌های بدن شود. همچنین، مایع سفید کننده رنگ برخی مواد را سفید یا روشن می‌کند. این ماده معمولا برای خود پوست سمی نیست، اما می‌تواند موجب تحریک آن، چشم‌ها و دیگر بخش‌های بدن شود. با این وجود، افراد هرگز نباید وادار به استفراغ شوند، زیرا این کار می‌تواند موجب آسیب بیشتر شود. جایگزین‌هایی برای مایع سفید کنندهسازمان حافظت از محیط زیست Beyond Toxics نسبت به اثر زیست محیطی استفاده از مایع سفید کننده هشدار داده است.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا شانه ساز در سومین یادواره شهدا و ایثارگران حوزه دارویی کشور افزود: ما هر داروی جدیدی را می‌توانیم در مدت ۲ سال تولید کنیم، اما برخی اقلام به علت نیاز اندک بازار برای داروسازان توجیه اقتصادی ندارد تا در کشور تولید کنند به همین منظور دارو را وارد می‌کنیم. امروزه ظرفیت تولید دارو به حدی شده است که ما می‌توانیم خودمان ۵ برابر نیاز کشور را تولید کنیم. وی گفت: در دوران جنگ تحمیلی هنگام حملات شیمیایی صدام، داروسازان ما تلاش‌های زیادی کردند تا راه‌های درمان مجروحان شیمیایی را پیدا کنند. دکتر شانه ساز افزود: امروزه دشمن با یک برنامه ریزی منسجم تلاش دارد از طریق تحریم غذا و دارو ملت ما را از پای درآورد، اما توانمندی داروسازی کشور مانع از آن شده است تا آمریکایی‌ها به هدف خود برسند. وی گفت: دارو از پایتخت تا دورترین نقاط مرزی یک قیمت ثابت دارد و امروز یکی از حوزه‌های پیشرو در اقتصاد مقاومتی، همین صنعت دارو سازی ماست.

نظرها

اخبار بیشتر