معرفی ۱۵ پرونده گران فروشی در ایلام به دستگاه قضایی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
معرفی ۱۵ پرونده گران فروشی در ایلام به دستگاه قضایی

معرفی ۱۵ پرونده گران فروشی در ایلام به دستگاه قضایی

مهرخبرگزاری مهر |
ایلام - مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایلام گفت: از اوایل طرح اصلاح قیمت بنزین، ۱۵ مورد گرانی خودسرانه در شهرستان ایلام شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده است.

عبدالله رشیدنیا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ۲۵ آبان‌ماه تا آخر ماه ۱۲۸ مورد بازرسی و نظارت بر گرانی در استان انجام شده است.

وی ادامه داد: از اوایل طرح اصلاح قیمت بنزین ۱۵ مورد گرانی خودسرانه در شهرستان ایلام شناسایی و بعد از تشکیل پرونده به مقامات قضایی این شهرستان معرفی شد.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایلام بیان داشت: از ۱۵ مورد شناسایی شده ۱۱ مورد برآمده از همکاری سازمان تعزیرات ایلام و اتاق اصناف و ۴ مورد برآمده از گشت‌های روزانه اعزامی اتاق اصناف است.

وی اذعان داشت: اصلاح قیمت بنزین مصادف بود با شروع فصل سرما و پایان فصل میوه که به طور چشم‌گیری در قمیت بالای میوه نقش بازی کرد.

رشیدنیا ادامه داد: به باور مردم علت گرانی میوه مربوط به قیمت بنزین بوده، اما در واقعیت گرانی میوه، بیشتر ناشی از فصل سرما و نبود سردخانه‌های مناسب برای نگهداری بود.

وی اذعان داشت: اوج گران‌فروشی مربوط به ۵ روز اول طرح سهمیه بندی بنزین بود؛ به طوری که از ابتدای آذر ماه تاکنون پرونده مشهود قضایی از گرانی مشاهده نشده و بازار امن شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایلام گفت: بازرسی و گشت‌های خود را به کمک سازمان تعزیرات از سرگرفته و در راستای آن از ساعت ۶ تا ۸ هر روزه در میدان تره‌بار و بقیه روز را در مرکز شهر را رصد خواهیم کرد.

وی بیان داشت: بعد از رایزنی‌های زیاد با شهرداری برای حضور بیشتر در مرکز شهر، استقرار کیوسکی در چهار راه چالسرا در دستور کار قرار گرفته که فرصت گزارش زودتر گران فروشی را به شهروندان می‌دهد.

رشیدنیا گفت: مردم با شماره گیری ۱۲۴ موارد گرانی و کم فروشی را به سازمان تعزیرات گزارش دهند، همچنین اتاق اصناف ایلام نیز پذیرای تماس شهروندان و رسیدگی به شکایت است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

نظرها

اخبار بیشتر