استراتژی ساخت فرودگاه چابهار نیازمند اصلاح؛ فرودگاه جدید باید به هاب منطقه‌ای تبدیل شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
استراتژی ساخت فرودگاه چابهار نیازمند اصلاح؛ فرودگاه جدید باید به هاب منطقه‌ای تبدیل شود

استراتژی ساخت فرودگاه چابهار نیازمند اصلاح؛ فرودگاه جدید باید به هاب منطقه‌ای تبدیل شود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند اجرای پروژه فرودگاه جدید بندر چابهار، گفت: این پروژه در سال جاری کلنگ زنی شده و امیدواریم روند اجرای پروژه سرعت بگیرد تا در آینده‌ای نزدیک منطقه ویژه چابهار دارای یک فرودگاه مجهز و پیشرفته برای تردد مردم شود.

براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، قرار است که با بهره برداری از فرودگاه چابهار، روزانه ۲ پرواز خارجی و ۷ پرواز داخلی صورت گیرد، اما به نظر من برنامه ریزی‌ها باید با افق بسیار دورتر و چشم انداز آتی منطقه ویژه چابهار انجام شود

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، قرار است که با بهره برداری از فرودگاه چابهار، روزانه ۲ پرواز خارجی و ۷ پرواز داخلی صورت گیرد، اما به نظر من برنامه ریزی‌ها باید با افق بسیار دورتر و چشم انداز آتی منطقه ویژه چابهار انجام شود.

تأکید برنامه ششم توسعه بر تقویت و توسعه سواحل مکران

وی گفت: یکی از محورهای اساسی برنامه ششم توسعه، تقویت و توسعه سواحل مکران است، حال یکی از الزامات اساسی این بخش، تجهیز و گسترش بندر چابهار و قسمت‌های مختلف آن است.

منطقه چابهار برای تحول و توسعه نیازمند یک فرودگاه جدید است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در شرایط کنونی فرودگاه فعلی منطقه چابهار، یک فرودگاه نظامی در خارج از شهر است که ظرفیت لازم را برای انتقال مسافران و سرمایه گذاران ندارد، از این رو برای جذب سرمایه گذار، توسعه منطقه و تحول ظرفیت‌های بالقوه باید فرودگاه جدیدی در این منطقه ساخته شود.

استراتژی ساخت فرودگاه چابهار باید اصلاح شود/ فرودگاه جدید باید با ایرلاین‌های منطقه‌ای رقابت کند

یارمحمدی گفت: به نظر من استراتژی ساخت فرودگاه چابهار باید اصلاح شود، در شرایط کنونی در عرصه منطقه، کشورهایی مانند امارات، مالزی و قطر در حوزه فرودگاهی فعال هستند، حال به نظر من ما نیز باید به این حوزه با جدیت ورود کنیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه فرودگاه چابهار باید به هاب منطقه‌ای برای انتقال مسافران تبدیل شود، گفت: موقعیت جغرافیایی منطقه چابهار از مزیت بسیار بالای نسبت به فرودگاه کشورهای دیگر برخوردار است، از این رو با توسعه و تقویت متوازن آن می‌توان به درآمدزایی و اشتغال زایی بالایی رسید. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر11 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» حتی فضای تنفس اندکی را که برجام به دیپلماسی میان تهران و واشنگتن داده بود، بست. «فشار حداکثری» به معامله‌ بزرگ نمی‌انجامدمهم‌ترین دستاویز ترامپ برای مخالفت با توافق هسته‌ای این بود که وی آن را ناقص می‌دانست. اندیشکده «چاتهام هاوس» در لندن در گزارشی با نگاه به راهبردهای دونالد ترامپ در مورد ایران، مسیرهای احتمالی برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای با ایران را بررسی کرده است. با توجه به تلاش‌های اروپا برای نجات برجام، ایران توانسته است روند افزایش فشار اقتصادی را تاحدودی به نفع خود تغییر دهد. تنها ۱۸ درصد کارشناسان به یک معامله بزرگ میان دو طرف امید دارند و تنها ۳۶ درصد آن‌ها دستیابی به توافق «برجام پلاس» (JCPOA plus) قابل تصور می‌بینند.

نظرها

اخبار بیشتر