پیشرفت در گفتگوهای میان دوحه و ریاض در خصوص بحران خلیج فارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
پیشرفت در گفتگوهای میان دوحه و ریاض در خصوص بحران خلیج فارس

پیشرفت در گفتگوهای میان دوحه و ریاض در خصوص بحران خلیج فارس

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر خارجه قطر از پیشرفت در گفتگوهای میان دوحه و ریاض درخصوص بحران خلیج فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر تاکید کرد که دوحه مذاکراتی با ابوظبی درباره پایان دادن به بحران منطقه خلیج فارس انجام نداده است.

وی در ادامه افزود: ممکن است این گفتگوها در آینده صورت پذیرد.

وزیر خارجه قطر تصریح کرد: مذاکراتی میان قطر و عربستان در جریان است و پیشرفتهایی در زمینه کاهش شدت بحران کنونی به وجود آمده که شرایط را برای ایجاد خط تماس مستقیم میان آنها فراهم آورد.

وی تاکید کرد: ممکن است چنین گفتگوهایی نیز با امارات در آینده صورت بگیرد.

پیش از این، وزیر خارجه قطر تاکید کرده بود که در زمینه حل اختلافات میان دوحه و کشورهای تحریم کننده، پیشرفت اندکی حاصل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا15 ساعت قبل
چندین هزار تن از کارگران اندونزی امروز (دوشنبه) علیه اصلاحات قانون کار در مقابل پارلمان این کشور دست به اعتراض زدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هدف از این اصلاحات، ایجاد شغل و تقویت سرمایه گذاری در اندونزی است که با مخالفت بسیاری از اتحادیه‌های کارگری در این کشور روبرو شده است. قوانین کنونی کار اندونزی مصوب ۲۰۰۳ شامل قوانین و احکام به شدت سخاوتمدانه پرداخت حقوق و مزایا در جهان است. دولت وعده مشورت با اتحادیه‌های کارگری را داده و جزئیات کامل پیش نویس این لایحه هنوز از طریق اتحادیه‌ها منتشر نشده است. همچنین یکی از اعضای اتحادیه کنفدراسیون کارگران اندونزی اخیرا هشدار داده بود که نمی‌تواند احتمال اعتصاب کارگران را در پی مطرح شدن این لایحه رد کند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع وابسته به حشد شعبی عراق از نشست امنیتی برای تأمین امنیت استان کربلا و مناطق صحرایی اطراف آن خبر دادند. این منابع بیان کردند: فرماندهان امنیتی نشستی برای تأمین امنیت مرزهای اداری و مناطق صحرایی استان کربلا از بیم هر گونه تهدیدات تروریستی برگزار کردند. همزمان منابع عراقی از تظاهرات در شرق بغداد خبر دادند و اعلام کردند که تظاهرات کنندگان با آتش زدن لاستیک یک جاده را بسته‌اند. در بصره هم برخی راه‌ها از سوی معترضان بسته شده است و در استان‌های واسط و نجف نیز اقدامات مشابهی از سوی تظاهرات کنندگان انجام شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در سال ۲۰۲۰ میلادی دارندگان گذرنامه آلمان (با کسب رتبه سوم در شناسه گذرنامه هنلی) می‌توانند بدون دریافت ویزا به ۱۸۹ کشور جهان سفر کنند یا برای انجام سفرهای گردشی و تجاری به محض ورود به کشور مقصد ویزا دریافت کنند. دارندگان گذرنامه‌های دانمارک، لوکزامبورگ و اسپانیا نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی به راحتی و بدون نیاز به طی مراحل پیچیده دریافت ویزا، می‌توانند رهسپار ۱۸۷ کشور جهان شوند. امکان سفر بدون ویزا یا ویزا در بدو ورود برای شهروندان فرانسه و سوئد نیز در ۱۸۶ کشور جهان فراهم است. گذرنامه این کشورها مشترکا رتبه ۶ شناسه گذرنامه هنلی را دریافت کرده است. رتبۀ اول این فهرست به گذرنامه ژاپن تعلق گرفته است و شهروندان این کشور بدون نیاز به ویزا می‌توانند به ۱۹۱ کشور سفر کنند.

کشته شدن بسکتبالیست ۱۸ ساله آمریکایی در حین بازی

مهرمهر16 ساعت قبل

ضرورت اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ما در عراق جدیدی هستیم در عراق واحد هستیم ما بین هیچ یک از عراقی‌ها تفاوت قائل نمی‌شویم. ما از آمدن شیوخ مرکز و جنوب عراق خوشحالیم چرا که این نشست مایه تثبیت وحدت عراق است. عراق واحد امروز مخالف تقسیم وتجزیه است و با برنامه‌های خارجی مخالف است، زیرا عراق، متحد است. ما با نشست‌های پشت پرده این‌ها برای تجزیه عراق مخالفت کردیم. شیخ سعدان الحردان در بیانیه پایانی این نشست گفت: ما خواهان وحدت عراق هستیم ما با تجزیه عراق به چند منطقه مخالفیم تقسیم عراق به چند منطقه باعث تفرقه ما می‌شود.

استرالیا در محاصره بلایای طبیعی؛ طوفان هم پس از سیل و آتش سوزی از راه رسید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- طوفان و تگرگ شدید در کانبرا، پایتخت استرالیا سبب بروز خسارت چند میلیون دلاری شد؛ این در حالی است که بخش‌هایی از استرالیا همچنان در آتش می‌سوزد. طوفان و تگرگ در «کانبرا»، پایتخت استرالیا امروز دوشنبه، ۳۰ دی، خساراتی چند میلیون دلاری برجای گذاشت. این در حالی است که مناطق شرقی استرالیا همچنان در آتش می‌سوزد؛ این این در حالی است که مناطق شرقی استرالیا همچنان در آتش می‌سوزد؛ این آتش سوزی تاکنون ۲۹ کشته برجای گذاشت. بر اثر این آتش سوزی گسترده ۲۵۰۰ منزل مسکونی تخریب شده و میلیون‌ها حیوان جان خود را از دست دادند. میزان خسارت وارده به صنعت گردشگری استرالیا در پی آتش سوزی اخیر یک میلیارد دلار برآورد شده است.

نظرها

اخبار بیشتر