جذب نخبگان و پرورش نیروی انسانی اسلامی عمل‌گرا عامل ترقی دستگاه قضایی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
جذب نخبگان و پرورش نیروی انسانی اسلامی عمل‌گرا عامل ترقی دستگاه قضایی است

جذب نخبگان و پرورش نیروی انسانی اسلامی عمل‌گرا عامل ترقی دستگاه قضایی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان معاون منابع انسانی دادگستری لرستان گفت: جذب نخبگان و پرورش نیروی انسانی اسلامی عمل‌گرا عامل ترقی دستگاه قضایی است.

فیض اله شیرزادی شب گذشته در جمع خبرنگاران، در خصوص اهمیت و جایگاه نیروی انسانی در قوه قضاییه و دادگستری‌ها، اظهار کرد: درواقع نیروی انسانی را می‌توان سرمایه ارزشمندی برشمرد که با برنامه‌ریزی صحیح، هدایت، نظارت، کنترل، آموزش و ارتقاء انگیزه؛ بالاترین سطح کمی و کیفی بهره‌وری را برای دستگاه قضایی کسب نماید و نیروی انسانی هر سازمانی به مثابه جان مایه و عامل صعود و نزول هر مجموعه‌ای است که با جلب رضایت مراجعان در ارتباط مستقیم است.

وی تصریح کرد: در تمامی جوامع بشری عامل متعالی فرهنگ اجتماعی و آشنایی با این فاکتور مهم و اساسی می‌تواند مدیران را در دستیابی به اهداف سازمانی کمک کند و هرگاه مدیری با استفاده از تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی سازمانی و برون سازمانی و به‌خصوص مدیریت صحیح و کارآمد منابع انسانی در راه خدمت بی‌منت و صادقانه قدم بردارد موفقیت را برای وی در پی خواهد داشت.

شیرزادی افزود: اجرای عملی اصل شایسته‌سالاری، ترویج فرهنگ قدردانی، طبقه‌بندی مشاغل بر اساس تخصص، تعهد و تجربه، بالا بردن انگیزه و شاخص‌هایی از این دست از جمله برنامه‌های هدفمند مدیران موفق دنیاست و این موضوع به دلیل اهمیت و حساسیت دستگاه قضایی در مجامع داخلی و بین‌المللی از جایگاه دوچندانی برخوردار است و امید می‌رود با توجه بیشتر به معاونت منابع انسانی دادگستری‌ها بتوان در جهت به‌کارگیری فرهیختگان در دستگاه قضایی کوشا بود.

معاون منابع انسانی دادگستری لرستان تأکید کرد: جذب نخبگان و پرورش نیروی انسانی اسلامی عمل‌گرا عامل ترقی دستگاه قضایی است و به این اصول مهم بایستی توجه بیشتری کرد، عملکرد دستگاه قضایی باید طوری باشد که نخبگان دانشگاهی و حوزوی به کار در دستگاه قضایی راغب باشند و پرورش نیروی انسانی اسلامی عمل‌گرا بر اساس توجه بیشتر به منابع انسانی به عنوان سرمایه‌های ارزشمند و مترقی از جمله عوامل مهم در پیشرفت و بالندگی دستگاه قضایی است.

وی بیان کرد: انگیزه عامل محرک نیروی انسانی و نیروی انسانی عامل محرک سازمان است و ساماندهی مدیریت منابع انسانی در جایگاه سازمانی خود قدم اول در برنامه‌ریزی صحیح مدیریت منابع انسانی است و پس‌ازآن می‌توان برای پرسنل، برنامه‌های ارتقاء شغلی در جهت افزایش انگیزه را تحقق بخشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز شورای شهری‌ها با تصویب چندین طرح و لایحه، روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری، مهمترین دستور کار امروز شورای شهر بود که با وجود موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر