ماجرای جنجالی انتخابات هیئت فوتبال کردستان؛ رئیس فعلی صندلی ریاست را رها نمی‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
ماجرای جنجالی انتخابات هیئت فوتبال کردستان؛ رئیس فعلی صندلی ریاست را رها نمی‌کند

ماجرای جنجالی انتخابات هیئت فوتبال کردستان؛ رئیس فعلی صندلی ریاست را رها نمی‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سال‌ها و ماه‌هاست که هیئت فوتبال استان کردستان دچار حاشیه عجیبی شده و هم‌اکنون پیشکسوتان این رشته ورزشی خواستار کناره‌گیری رئیس فعلی و انحلال انتخابات این هیئت هستند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سال‌ها و ماه‌هاست که هیئت فوتبال استان همچون بسیاری از رشته‌های ورزشی دیگر دچار حاشیه عجیبی شده است، به‌ طوری‌که یکشنبه‌شب بزرگان این رشته ورزشی و اعضای هیئت مدیره کانون پیشکسوتان فوتبال سنندج در نشست با اصحاب رسانه به‌شدت از عملکرد ضعیف هیئت فوتبال و سکوت معنادار مدیرکل ورزش و جوانان کردستان انتقاد داشته و خواستار انحلال انتخابات این هیئت در روز دوشنبه شدند.

از سویی کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال استان مدعی‌اند که چیدمان مجمع انتخاباتی این رشته که صبح روز (۲۵ آذرماه) با حضور رئیس فدراسیون برگزار می‌شود، کاملا مهندسی‌شده و از سویی دیگر شنیده‌ها حکایت از آن دارد که رئیس فعلی پرحاشیه و جنجالی هیئت فوتبال کردستان هیچ نگرانی نداشته و به‌عنوان تک کاندیدا عزم خود را برای حضور مجدد در دومین دوره انتخابات هیئت فوتبال جزم کرده است!

مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال کردستان سوری و مهندسی‌ شده است

بیژن ذوالفقارنسب، از چهره‌های شاخص فوتبال کشور و رئیس هیئت مدیره کانون پیشکسوتان فوتبال سنندج با انتقاد از عملکرد هیئت فوتبال و بی‌توجهی متولیان حوزه ورزش استان نسبت به این رشته ورزشی اظهار داشت: سؤال اینجاست علت ضعف عملکردی متویلان هیئت فوتبال کردستان چیست؟

وی افزود: بارها و بارها سر و سامان دادن به ضعف هیئت فوتبال استان را از طریق مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، فرماندار سنندج، استاندار و رئیس فدراسیون فوتبال پیگیری کرده اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم و هیچ کاری نکردند.

کارشناس فوتبال ایران گفت: در جلسه‌ای مشکلات هیئت فوتبال را با با مدیرکل ورزش و جوانان استان مطرح کرده و وی هم در جمع اعلام کرد که از عملکرد رئیس هیئت و هیئت مدیره کنونی راضی نیست و سپس در جلسه مشترکی که با رئیس فدراسیون برگزار کردیم، آقای جولایی سکوتی معنادار اختیار کرد و ما هنوز دلیل این تغییر موضع را نمی‌دانیم.

وی ادامه داد: پس از جلسه با رئیس فدراسیون، دو نفر بازرس برای بررسی فعالیت‌های هیئت فوتبال به کردستان سفر کردند اما متأسفانه پس از ورود آنان، شاهد تعریف و تمجید الکی بودیم تا نگاه بازرسانان را تغییر دهند؛ انگار وضعیت گل و بلبل است.

ذوالفقارنسب مدعی شد: فرماندار، استاندار و رئیس فدراسیون فوتبال نیز هیچ اقدامی برای ساماندهی مشکلات فوتبال کردستان انجام ندادند.

وی با بیان اینکه امروز فرصتی برای فعالیت فوتبال و برگزاری مسابقات این رشته ورزشی در سنندج فراهم نیست، گفت: متأسفانه تعداد زمین‌های ورزشی فوتبال استان بیشتر از رشت بوده اما جایگاه آنان در کجا و فوتبال کردستان کجا.

این چهره‌ شاخص فوتبال کشور بیان کرد: متأسفانه در زمین‌های ورزشی فوتبال کردستان به‌جای فعالیت‌ ورزشکاران و برگزاری مسابقات این رشته، جشنواره و نمایش اسب کرد برگزار می‌کنند!

وی اذعان کرد: متأسفانه در هیئت کنونی فوتبال و اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان نیز دید حمایتی نسبت به ورزشکاران و تلاشگران این رشته ورزشی وجود ندارد.

به گفته این کارشناس فوتبال ایران، مجمع انتخاباتی پیش‌روی هیئت فوتبال استان کردستان مهندسی‌ شده و سوری است، به‌ طوری‌که از بین ۲۷ تا ۲۸ نفر افراد صاحب رأی، هر ۲۸ رأی مربوط به فرد تک ‌کاندیدای این انتخابات و رقابتی وجود ندارد.

وی مدعی شد: اعضای هیئت مدیره کانون پیشکسوتان فوتبال سنندج هیچ‌گونه خواسته شخصی و تمایلی برای شرکت در انتخابات این رشته ورزشی نداشته بلکه تنها دغدغه فوتبال کردستان را داریم.

ذوالفقارنسب یادآور شد: گرچه وضعیت و حال فوتبال کشور ناخوش و کردستان هم از این قاعده مستثنی نبوده و حرفی برای گفتن نداریم اما انتظار می‌رود مسئولان به‌جای بی‌توجهی، چاره‌ای بیندیشند.

کارشناس فوتبال ایران اظهار کرد: تک کاندیدای رئیس هیئت فوتبال کردستان شرایط لازم و احراز سکان هدایت این رشته ورزشی را ندارد چراکه براساس بند ۷ ماده ۲۱ اساسنامه هیئت فوتبال صراحتا اعلام کرده که حداکثر زمان برای مجمع انتخاباتی ۹۰ روز بعد از ثبت‌نام کاندیداهاست در حالی‌که هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ روز گذشته و خلاف قانون است.

وی افزود: اسناد و مدارک لازم برای انحلال هیئت فوتبال و انتخابات جدید را به سازمان بازرسی کردستان ارجاع داده و قطعا خبرهای خوبی خواهیم داشت.

ذوالفقارنسب یادآور شد: هیئت فوتبال استان کردستان به یک مدیر توانمند، صاحب نظر، سالم و دارای کارگروه قوی نیاز دارد و ما مخالف مدیریت فردی خوش‌فکر و مقتدر خارج از مجموعه فوتبال نیستیم.

رئیس هیئت به بزرگان فوتبال کردستان بی‌احترامی کرد

پرویز داراب‌پور، نایب‌رئیس هیئت مدیره کانون پیشکسوتان فوتبال سنندج نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: فوتبال کردستان از سال‌های قبل دچار حاشیه و مجمع انتخاباتیش از دو دور گذشته کاملا مهندسی‌شده است.

وی خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال و مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: سؤال اینجاست چرا این مسئولان همچنان اصرار بر انتخاب فردی برای رئیس هیئت فوتبال کردستان هستند که مورد قبول جامعه ورزشی نیست؟! حتما منافع شخصی در این میان است.

داراب‌پور مدعی شد: رئیس فدراسیون فوتبال به‌دنبال پیروزی در انتخابات اردیبهشت‌ماه سال آینده فدراسیون و مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز به دنبال رویکرد و برنامه‌هایش است، اما واقعا متأسفیم.

وی اظهار کرد: بسیاری از بزرگان فوتبال استان از رئیس هیئت فعلی فوتبال کردستان در نامه‌ای مکتوب خواستار کناره‌گیری و تغییر این وضعیت شدیم که وی نامه را پاره و شاهد بی‌احترامی به جامعه ورزشی بودیم.

نایب‌رئیس هیئت مدیره کانون پیشکسوتان فوتبال سنندج افزود: بنده معتقدم کسانی که بر مسند مدیریت تکیه زده، تنها به دنبال منافع شخصی خود هستند.

مسئولان مصلحت فوتبال کردستان را در نظر بگیرند نه منافع شخصی فردی خاص

علی خوشنودی، دیگر پیشکسوت فوتبال استان کردستان نیز اظهار داشت: هیچ کدام از ما به‌عنوان اعضای کانون به دنبال ریاست هیئت فوتبال استان نبوده و نیستیم بلکه تنها به‌دنبال حل مشکلات کنونی و مصلحت فوتبال بوده و می‌خواهیم که بار دیگر، فوتبال کردستان به جایگاه قبلی سال‌های گذشته خود برگردد.

وی با ادعای اینکه مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان کردستان کاملا سوری و نمایشی است، گفت: هیچ کدام از ما پیشکسوتان و علاقمندان فوتبال کردستان این رویه برگزاری را قبول نداشته و به چیدمان اعضا کاملا معترضیم.

خوشنودی با بیان اینکه اساسنامه فدراسیون فوتبال در سه بند قابل اعتراض است، افزود: مسئولان باید مصلحت فوتبال استان را در نظر گرفته نه مصلحت و منافع شخصی فردی خاص اما متأسفانه رئیس فدراسیون نیز به دنبال این است تا با انتخاب این فرد تک کاندیدا در اردیبهشت ماه سال آینده در انتخابات فدراسیون پیروز شود.

ماجرای ۵ میلیون تومان پول فوتبالیست‌ها که در هیئت فوتبال کردستان بلوکه شده است!

فرشید جهانبین، از مربیان و چهره‌های پیشکسوت فوتبال استان نیز در این نشست با بیان اینکه در طول چندسال اخیر هیچ حمایتی از رئیس فعلی هیئت فوتبال کردستان ندیده‌ایم، اظهار داشت: هیئت برای برگزاری مسابقات ورودی گرفته در حالی‌که خود ورزشکاران و تیم‌های ورزشی بستر و امکانات لازم مسابقات را فراهم می‌کنند.

وی گفت: در این شرایط هیئت فوتبال کردستان هیچ‌گونه حمایتی از ورزشکاران این رشته نداشته و بود و نبود آنان نیز معنایی ندارد.

عضو هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آبیدر با بیان اینکه در طول ۵ سال اخیر بدون هیچ‌گونه اسپانسری همواره مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده‌ایم، افزود: هیئت فوتبال استان کردستان نه تنها هیچ‌گونه حمایتی از ما نکرده بلکه از سه ماه گذشته کمک ۵ میلیون تومانی یکی از نمایندگان مردم استان در مجلس به ورزشکاران این باشگاه را بلوکه کرده و به ما پرداخت نمی‌کند، که این فاجعه‌ای بزرگ است.

جهانبین مدعی شد: در هیئت فوتبال کردستان هر فردی که سخن مخالف رئیس و کادر هیئت فعلی به زبان آورده، وی را تغییر داده‌اند، به طوری‌که در طول ۴ سال ۷ بار مسئول کمیته داوران تغییر کرده است!

چیدمان مجمع انتخابات هیئت فوتبال کردستان قانونی نیست

مهدی حسام شریعتی کاندیدای انصرافی انتخابات هیئت فوتبال استان نیز در سخنانی، اظهار داشت: برگزاری انتخابات هیئت فوتبال در استان کردستان به هیچ عنوان در چارچوب قوانین و مقررات نیست و به همین دلیل از ادامه رقابت کناره‌گیری کردم.

وی افزود: تعداد زیادی از رأی‌دهندگان و اعضای مجمع انتخاباتی، منتصبین رئیس هیئت فوتبال هستند، بنابراین چون انتخاباتی تشریقاتی و مهندسی‌شده برگزار می‌شود، حضور من و امثال بنده در این عرصه به عنوان کاندیدا، تأثیری در نتیجه ندارد.

به گزارش تسنیم؛ «عابد خورشیدی، صدیق هنرآوازی و فرهاد شریف‌پور از دیگر پیشکسوتان فوتبال استان بودند که در این نشست به بیان دغدغه‌ و راهکارهای خود پیرامون حل مشکلات و پیشرفت فوتبال کردستان پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ گل زیبای طارمی با ضربه سر ضرب و محکم

الفالف20 ساعت قبل
فیلم/ گل زیبای طارمی با ضربه سر ضرب و محکمگروه ورزشی الف، ۳۰ دی ۱۳۹۸، ۰۶:۳۰ ۳۹۸۱۰۳۰۰۱۳مهدی طارمی گل دوم ریوآوه را با ضربه زیبا و سرضربه وارد دروازه بواویستا کرد.

گل توماس مولر به هرتابرلین (هرتابرلین ۰-۱ بایرن مونیخ)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

صدای واحد برای عزت ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پس از اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا برای گرفتن میزبانی از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان، مسئولان اول ورزش ایران به فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، واقعیت این است که AFC وارد بازی سیاسی شده و با حمایت پول‌های کثیف برای برخی‌ها خوش خدمتی می‌کند، اما خروج ایران از لیگ باشگاه‌های آسیا به ضرر قاره کهن است.
فارسفارس9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، جلسه دوم سازمان تیم‌های ملی با هدف ارزیابی عملکرد دو و میدانی کاران در مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن دهه فجرو انتخاب ترکیب تیم ملی دو و میدانی داخل سالن ایران برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا با حضور پژمان معتمدی سرپرست دبیری فدراسیون، کارشناسان و دیگر اعضا، بعد از ظهر امروز در محل فدراسیون برگزار شد. حسین شایان سخنگوی سازمان تیم‌های ملی در این خصوص اظهار داشت: «در نشست امروز پس از ارزیابی عملکرد ورزشکاران تیم‌های شرکت کننده در مسابقات دوومیدانی داخل سالن تهران که تعدادی از دوومیدانی کاران حدنصاب‌های تعیین شده را به ثبت رساندند، سجاد هاشمی آهنگری، حمیدرضا کیا، شاهین مهردلان، محمدرضا طیبی به ترکیب اصلی تیم ملی دعوت شدند. همچنین عرفان محمودی، پریچهر شاهی، تکتم دستاربندان نیز که در رده سنی جوانان هستند با توجه به اینکه سال آینده مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را در پیش داریم با هدف ایجاد شرایط توسعه برای تیم ملی بزرگسالان در ترکیب تیم ملی قرار گرفتند.» شایان با اشاره به عملکرد فرزانه فصیحی در مسابقات اخیر گفت: «فرزانه فصیحی در مسابقات بلگراد صربستان در ماده ۶۰ متر عملکرد مطلوبی داشت. سارا ندافی و سیدامیر زمان پور نیز ورزشکارانی بودند که رکوردهای ورودی را در مسابقات انتخابی مجدد که روز گذشته برگزار شد کسب کردند. رضا قاسمی نیز با توجه به ثبت رکورد قابل توجهش و اختلاف ناچیز با رکورد ورودی با نظر اعضای سازمان تیم‌های ملی به ترکیب تیم ملی دعوت شد.» نهمین دوره مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا طی روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه در هانگ ژو چین برگزار می‌شود.

برتری ریوآوه با گلزنی طارمی + فیلم

رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، هفته هفدهم رقابت‌های سوپر لیگ پرتغال با برتری ۲ بر صفر تیم ریوآوه در خانه‌اش مقابل بوآویشتا ادامه یافت. در این بازی مهدی طارمی، مهاجم ایرانی ریوآوه ۹۰ دقیقه در میدان حاضر بود و با زدن گل دوم تیمش در دقیقه چهارم وقت‌های تلف شده نیمه اول نقش مهمی در برتری میزبان داشت. ریوآوه با این برد ۲۵ امتیازی شد و به رده هفتم جدول سوپر لیگ پرتغال صعود کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر